ksystemlog - en to ug translation catalogue (413 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartupLogMode), group (KSystemLogGeneral)
en: Load this log mode at startup.
ug: قوزغالغاندا بۇ خاتىرە ھالىتىنى يۈكلەيدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (KSystemLogGeneral)
en: The log view line count limit.
ug: خاتىرە قۇر سانى چېكى.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuplicatedLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the user wants to delete repeated log lines.
ug: ئەگەر ئىشلەتكۈچى ئوخشاش خاتىرە قۇرىنى ئۆچۈرمەكچى بولغاندا بۇ تاللانمىنى تاللىسا بولىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteProcessIdentifier), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the PID in the process column of the SystemLog is to be omitted.
ug: سىستېما خاتىرەنىڭ جەريان ئىستونىدا جەريان نومۇرى(PID)نى كۆرسىتەمدۇ يوق

note: i18n: ectx: label, entry (ColorizeLogLines), group (KSystemLogGeneral)
en: Option is true if the log lines are to be colored depending on their log level.
ug: ئەگەر خاتىرە دەرىجىسى بويىچە قۇرنى  رەڭلىمەكچى بولغاندا بۇ تاللانما تاللىنىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (TooltipEnabled), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the tooltips are enabled.
ug: قورال ئەسكەرتىشنى قوزغىتامدۇ يوق.

note: i18n: ectx: label, entry (NewLinesDisplayed), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether new lines are displayed.
ug: يېڭى قۇرنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleFilterBar), group (KSystemLogGeneral)
en: Whether the filter bar is shown.
ug: سۈزگۈچ بالداقنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

note: i18n: ectx: label, entry (DateFormat), group (KSystemLogGeneral)
en: The date format of log lines.
ug: خاتىرە قۇرىنىڭ چېسلا پىچىمى.

note: i18n: ectx: label, entry (SambaPaths), group (KSystemLogGeneral)
en: The Samba log file paths.
ug: Samba خاتىرە ھۆججەتنىڭ يولى.

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Previous
ug: ئالدىنقى(&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Next
ug: كېيىنكى(&N)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: Log Line Details
ug: خاتىرە قۇرىنىڭ تەپسىلاتى

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, DetailDialogBase)
en: This dialog displays detailed information about the currently selected log line.
ug: بۇ سۆزلەشكۈ نۆۋەتتىكى تاللانغان خاتىرە قۇرىنىڭ تەپسىلىي ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (text), widget (KTextEdit, message)
en: Message
ug: ئۇچۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: Icon
ug: سىنبەلگە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: Main information
ug: ئاساسىي ئۇچۇر

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previous)
en: Move to the previous line
ug: ئالدىنقى قۇرغا يۆتكە

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, previous)
en: Moves to the previous line. This button is deactivated if there is no previous log line.
ug: ئالدىنقى قۇرغا يۆتكەيدۇ. ئەگەر ئۈستىدە قۇر بولمىسا بۇ توپچا ئۈنۈمىنى يوقىتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previous)
en: &Back
ug: كەينى(&B)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, next)
en: Move to the next line
ug: كېيىنكى قۇرغا يۆتكە

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, next)
en: Moves to the next line. This button is deactivated if there is no next log line.
ug: قۇرغا يۆتكەيدۇ. ئەگەر ئاستىدا قۇر بولمىسا بۇ توپچا ئۈنۈمىنى يوقىتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, next)
en: &Forward
ug: ئالدىغا(&F)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close the Detail dialog.
ug: تەپسىلات سۆزلەشكۈنى ياپ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, closeButton)
en: Closes this Detail dialog.
ug: بۇ سۆزلەشكۈنى ياپىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: &Close
ug: ياپ(&C)

en: No Log Mode
ug: خاتىرە ھالىتى يوق

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupModeGroupbox)
en: Startup
ug: قوزغىلىش

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode which is loaded by default at startup
ug: قوزغالغاندا كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا يۈكلەيدىغان خاتىرە ھالىتى

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, startupLogMode)
en: The log mode loaded by default at startup. Choose 'No Log Mode' if you do not want this to happen.
ug: قوزغالغاندا كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا يۈكلەيدىغان خاتىرە ھالىتى. ئەگەر كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا يۈكلەشنى خالىمىسىڭىز «خاتىرە ھالىتى يوق»نى تاللاڭ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linesNumberGroupbox)
en: Log Lines List
ug: خاتىرە قۇرلار تىزىمى

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxLines)
en: Choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
ug: بۇ جايدا ئاساسىي كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىدىغان ئەڭ كۆپ خاتىرە قۇر سانى تاللىنىدۇ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maxLines)
en: You can choose here the maximum number of log lines displayed in the main view.
ug: سىز بۇ جايدا ئاساسىي كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىدىغان ئەڭ كۆپ خاتىرە قۇر سانىنى تاللىيالايسىز.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines <b>(may be slow)</b>.
ug: ئەگەر تەكرارلانغان خاتىرە قۇرنى ئۆچۈرمەكچى بولسىڭىز بۇ تۈرنى تاللاڭ <b>(ئاستىراق)</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Select this option if you want to delete duplicate log lines. <b>This option can slow log reading</b>.
ug: ئەگەر تەكرارلانغان خاتىرە قۇرنى ئۆچۈرمەكچى بولسىڭىز بۇ تاللانمىنى تاللاڭ. ئەمما بۇنداق بولغاندا <b>خاتىرە ئوقۇش جەريانى ئاستىلاپ كېتىشى مۇمكىن</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteDuplicatedLines)
en: Remove &duplicate log lines (may be slower)
ug: تەكرارلانغان خاتىرە قۇرنى چىقىرىۋەت (ئاستىراق)(&D)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroupbox)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove process identifier from process name.
ug: جەريان ئاتىدىن جەريان كىملىكىنى چىقىرىۋېتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Select this option if you want to remove the process identifier from the process name. For example, the <b>Process</b> column may contain entries such as <i>cron<b>[3433]</b></i>. If this option is activated, the bold part will be removed.
ug: ئەگەر جەريان ئاتىدىن جەريان كىملىكىنى چىقىرىۋەتمەكچى بولسىڭىز بۇ تاللانمىنى تاللاڭ. بەزىدە سىز <b>جەريان</b> ئىستونىدا <i>cron<b>[3433]</b></i> غا ئوخشاش نەرسىلەرنى كۆرۈشىڭىز مۇمكىن. ئەگەر بۇ تاللانما تاللانسا ئۇنداقتا ئادەمنى بىزار قىلىدىغان توم بۆلىكىنى چىقىرىۋېتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteProcessId)
en: Remove &identifier from process name
ug: جەريان ئاتىدىن جەريان كىملىكىنى چىقىرىۋەت(&I)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level.
ug: بۇ تاللانما خاتىرە دەرىجىسى بويىچە خاتىرىنى رەڭلەشكە يول قويىدۇ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: This option allows log lines to be colored depending on their log level. For example, errors will be shown in red, warnings in orange, and so on. This will help you to see problems more easily.
ug: بۇ تاللانما خاتىرە دەرىجىسى بويىچە خاتىرىنى رەڭلەشكە يول قويىدۇ. مەسىلەن، «خاتالىق» دەرىجىسى قىزىل رەڭدە، «ئاگاھلاندۇرۇش» دەرىجىسى قىزغۇچ سېرىق رەڭدە قاتارلىق. بۇ مەسىلىنى تېخىمۇ ئاسان تېپىشىڭىزغا ياردەم بېرىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorizeLogLines)
en: &Colored log lines
ug: رەڭلەنگەن خاتىرە قۇرلار(&C)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateFormatGroupbox)
en: Date Format
ug: چېسلا پىچىمى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatShortDate)
en: &Short date format
ug: قىسقا چېسلا پىچىمى(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatLongDate)
en: &Long date format
ug: ئۇزۇن چېسلا پىچىمى(&L)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (logs)
en: Logs
ug: خاتىرىلەر

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ug: كۆزنەك(&W)

note: i18n: ectx: ToolBar (logToolBar)
en: Logs Toolbar
ug: خاتىرە قورال بالداق

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Opening '%1'...
ug: '%1' نى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Log file '%1' loaded successfully.
ug: خاتىرە ھۆججىتى '%1' مۇۋەپپەقىيەتلىك يۈكلەندى.

en: Log file '%1' has changed.
ug: خاتىرە ھۆججىتى '%1' ئۆزگەرتىلدى.

en: None
ug: يوق

en: Debug
ug: سازلا

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Notice
ug: ئەسكەرتىش

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Error
ug: خاتالىق

en: Critical
ug: ئاچقۇچلۇق

en: Alert
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Emergency
ug: جىددىي

en: Log Level Printing
ug: خاتىرە دەرىجىسىنى بېسىش

en: Choose which log levels you wish to print in color.
ug: سىز رەڭلىك باسماقچى بولغان خاتىرە دەرىجىسىنى تاللاڭ.

en: Loading Progress...
ug: ئىلگىرىلەشنى يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Loading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
ug[0]: يۈكلەۋاتىدۇ <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ھۆججەت)

en: Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>) | Reloading <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 files)
ug[0]: قايتا يۈكلەۋاتىدۇ <b>%2</b>...<br /><i>%3</i> - (<b>%4</b>/%1 ھۆججەت)

en: Loading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
ug: يۈكلەۋاتىدۇ<b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: Reloading <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>
ug: قايتا يۈكلەۋاتىدۇ <b>%1</b>...<br /><i>%2</i>

en: This file is not valid. Please adjust it in the settings of KSystemLog.
ug: بۇ ھۆججەت ئىناۋەتسىز. KSystemLog نىڭ مۇناسىۋەتلىك تەڭشىكىنى تەڭشەڭ.

en: File Does Not Exist
ug: ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس

en: The file '%1' does not exist.
ug: '%1' ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس.

en: Unable to uncompress the '%2' format of '%1'.
ug: '%1' نىڭ '%2' پىچىمىنى يېشەلمەيدۇ.

en: Unable to Uncompress File
ug: ھۆججەتنى يېشەلمەيدۇ

en: You do not have sufficient permissions to read '%1'.
ug: سىزنىڭ '%1' نى ئوقۇشقا يېتەرلىك ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Insufficient Permissions
ug: ئىمتىيازلار يېتەرلىك ئەمەس

en: Loading log...
ug: خاتىرە يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Log successfully loaded.
ug: خاتىرە غەلىبىلىك يۈكلەندى.

en: URL '%1' is not valid, skipping this URL.
ug: URL '%1' ئىناۋەتسىز، بۇ URL دىن ئاتلايدۇ.

en: Date:
ug: چېسلا:

en: Hostname:
ug: ماشىنا ئاتى:

en: Process:
ug: جەريان:

en: Level:
ug: دەرىجە:

en: Original file:
ug: ئەسلى ھۆججەت:

en: Here are my logs:
ug: خاتىرەم تۆۋەندىكىچە:

en: You have selected too many lines. Please only select important log lines.
ug: سىز تاللىغان قۇر سانى بەك كۆپ. پەقەت مۇھىم خاتىرە قۇرلىرىنىلا تاللاڭ.

en: Too Many Lines Selected
ug: بەك كۆپ قۇر تاللاندى

en: Log Lines of my problem
ug: مەسىلە بار خاتىرە قۇرلىرىم

en: No items selected. Nothing copied to clipboard.
ug: ھېچقانداق تۈر تاللانمىدى. چاپلاش تاختىسىغا ھېچنېمە كۆچۈرۈلمىدى.

en: 1 log line copied to clipboard. | %1 log lines copied to clipboard.
ug[0]: %1 خاتىرە قۇرى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈلدى.

en: No items selected. Please select items to be able to save them.
ug: ھېچقانداق تۈر تاللانمىدى. ساقلاش ئۈچۈن تۈرلەرنى تاللاڭ.

en: 1 log line saved to '%2'. | %1 log lines saved to '%2'.
ug[0]: %1 خاتىرە قۇرى '%2' غا ساقلاندى.

en: Unable to save file '%1': Permission Denied.
ug: '%1' ھۆججەتنى ساقلىيالمايدۇ: زىيارەت رەت قىلىندى.

en: Unable to save file.
ug: ھۆججەتنى ساقلىيالمايدۇ.

en: Type your filter here
ug: بۇ جايغا سۈزگۈچنى كىرگۈزۈڭ

en: Allows you to only list items that match the content of this text.
ug: بۇ تېكىستكە ماس كېلىدىغان مەزمۇن تىزىمىنىلا كۆرسىتىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Enter your search here...
ug: ئىزدەيدىغىنىڭىزنى كىرگۈزۈڭ…

en: Filter:
ug: سۈزگۈچ:

en: Choose the filtered column here
ug: سۈزىدىغان ئىستوننى تاللاڭ

en: Allows you to apply the item filter only on the specified column here. "<i>All</i>" column means no specific filter.
ug: بەلگىلەنگەن ئىستونغا سۈزگۈچ ئىشلىتىشىڭىزگە يول قويىدۇ. "<i>ھەممىسى</i>" بەلگىلەنگەن سۈزگۈچ يوقلۇقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: All
ug: ھەممىسى

en: Reached end of list.
ug: تىزىم ئاخىرىغا يەتتى.

en: Phrase not found.
ug: ئىبارە تېپىلمىدى.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Find:
ug: ئىزدە:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, caseSensitive)
en: Match &case
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر(&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightAllButton)
en: &Highlight all
ug: ھەممىنى يورۇت(&H)

note: i18n("<p>This is the main view of KSystemLog. It displays the last lines of the selected log. Please see the documentation to discovers the meaning of each icons and existing log.</p><p>Log lines in <b>bold</b> are the last added to the list.</p>"));
en: Date
ug: چېسلا

en: Display/Hide the '%1' column
ug: '%1' ئىستوننى كۆرسەت/يوشۇر

en: The process '%1' crashed.
ug: جەريان '%1' يىمىرىلدى.

en: Process Crashed
ug: جەريان يىمىرىلدى

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Authentication
ug: كىملىك دەلىللەش

en: Private Authentication
ug: شەخسىي كىملىك دەلىللەش

en: Daemon
ug: مۇئەككەل

en: Kernel
ug: يادرو

en: Mail
ug: خەت

en: News
ug: خەۋەر

en: Syslog
ug: سىستېما خاتىرىسى(Syslog)

en: Local 0
ug: يەرلىك 0

en: Local 1
ug: يەرلىك 1

en: Local 2
ug: يەرلىك 2

en: Local 3
ug: يەرلىك 3

en: Local 4
ug: يەرلىك 4

en: Local 5
ug: يەرلىك 5

en: Local 6
ug: يەرلىك 6

en: Local 7
ug: يەرلىك 7

en: Unable to find the 'logger' command on your system. Please type 'logger' in a Konsole to determine whether this command is installed.
ug: سىستېمىڭىزدىن 'logger' بۇيرۇقىنى تاپالمىدى. Konsole دا 'logger' نى كىرگۈزۈپ بۇ بۇيرۇقنى ئورناتقانلىقىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Command not found
ug: بۇيرۇق تېپىلمىدى

en: The 'logger' command has not been properly exited.
ug: بۇ 'logger' بۇيرۇقى توغرا چېكىنمىدى.

en: Execution problem
ug: ئىجرا كاشىلىسى

en: This file does not exist, please choose another.
ug: بۇ ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس، باشقىسىنى تاللاڭ.

en: File not valid
ug: ھۆججەت ئىناۋەتسىز

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LoggerDialogBase)
en: Log Message
ug: خاتىرە ئۇچۇرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, messageActivation)
en: &Message:
ug: ئۇچۇر(&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileActivation)
en: &File content:
ug: ھۆججەت مەزمۇنى(&F):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Properties
ug: خاسلىق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Priority:
ug: مەرتىۋىسى(&P):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Facility:
ug: خاتىرە ئۈسكۈنىسى(&F):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tagActivation)
en: &Tag:
ug: بەلگە(&T):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProcessIdentifier)
en: Log process &identifier
ug: خاتىرە جەريان كىملىكى(&I)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: Open the 'logger' command manual.
ug: 'logger' بۇيرۇق قوللانمىسىنى ئاچىدۇ.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, loggerManual)
en: This link opens the 'logger' command manual.
ug: بۇ ئۇلانما 'logger' بۇيرۇق قوللانمىسىنى ئاچىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggerManual)
en: <a href="man:/logger">Logger Manual</a>
ug: <a href="man:/logger">Logger قوللانمىسى</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOK)
en: &OK
ug: جەزملە(&O)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: Do not hesitate to report bugs and problems to Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>
ug: كەمتۈك يوللاشتىن ئىككىلەنمەي قانداق مەسىلە بولسا Nicolas Ternisien <a href='mailto:nicolas.ternisien@gmail.com'>nicolas.ternisien@gmail.com</a>قا مەلۇم قىلىڭ.

en: Main developer
ug: ئاساسلىق ئىجادكار

en: Log Printing
ug: خاتىرە بېسىش

[ctx: Total displayed lines]
en: 1 line. | %1 lines.
ug[0]: %1 قۇر.

[ctx: Line not hidden by search / Total displayed lines]
en: 1 line / %2 total. | %1 lines / %2 total.
ug[0]: %1 قۇر/جەمئىي %2.

en: Resu&me
ug: داۋاملاشتۇر(&M)

en: Resume the watching of the current log
ug: نۆۋەتتىكى خاتىرەنى كۆرسىتىشنى داۋاملاشتۇر

en: Resumes the watching of the current log. This action is only available when the user has already paused the reading.
ug: نۆۋەتتە كۆرۈۋاتقان خاتىرەنى  داۋاملاشتۇرىدۇ. بۇ مەشغۇلات پەقەت ئىشلەتكۈچى ئوقۇشنى ۋاقىتلىق توختاتقاندا كېرەكلىك.

en: S&top
ug: توختا(&T)

en: Pause the watching of the current log
ug: نۆۋەتتىكى خاتىرە كۆرۈشنى ۋاقىتلىق توختات

en: Pauses the watching of the current log. This action is particularly useful when the system is writing too many lines to log files, causing KSystemLog to reload too frequently.
ug: نۆۋەتتىكى خاتىرە كۆرۈشنى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ. سىستېما خاتىرەسىنىڭ قۇر سانى بەك كۆپ بولغاندا KSystemLog نى قايتا-قايتا يۈكلەش ئەھۋالى كۆرۈلگەندە بۇ مەشغۇلات بەك كېرەكلىك.

[ctx: Newly created tab]
en: Empty Log
ug: بوش خاتىرە

en: Open a file in KSystemLog
ug: KSystemLog دا بىر ھۆججەت ئاچ

en: Opens a file in KSystemLog and displays its content in the current tab.
ug: KSystemLog دا بىر ھۆججەت ئېچىپ نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ.

en: &Print Selection...
ug: تاللىغاننى باس(&P)…

en: Print the selection
ug: تاللىغاننى باس

en: Prints the selection. Simply select the important lines and click on this menu entry to print the selection.
ug: تاللىغاننى باسىدۇ. پەقەت مۇھىم مەزمۇننىلا تاللاپ بۇ تىزىملىك تۈرى چېكىلسە تاللانغاننى باسىدۇ.

en: Save the selection to a file
ug: تاللانغاننى بىر ھۆججەتكە ساقلا

en: Saves the selection to a file. This action is useful if you want to create an attachment or a backup of a particular log.
ug: تاللانغاننى بىر ھۆججەتكە ساقلايدۇ. بۇ مەشغۇلات ئارقىلىق قوشۇلما ياكى زاپاس خاتىرە قۇرغىلى بولىدۇ.

en: Quit KSystemLog
ug: KSystemLog دىن چېكىن

en: Quits KSystemLog.
ug: KSystemLog دىن چېكىنىدۇ.

en: Copy the selection to the clipboard
ug: تاللانغاننى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Copies the selection to the clipboard. This action is useful if you want to paste the selection in a chat or an email.
ug: تاللانغاننى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ. بۇ مەشغۇلات تاللىغان مەزمۇننى كۆچۈرۈپ پاراڭلىشىش كۆزنىكى ياكى ئېلخەتكە كۆچۈرۈشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Ex&pand All
ug: ھەممىنى ياي(&P)

en: Expand all categories
ug: ھەممە تۈرلەرنى ياي

en: This action opens all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
ug: بۇ مەشغۇلات بارلىق ئاساسىي تۈرلەرنى ئاچىدۇ. پەقەت <b>گۇرۇپپا بويىچە</b> تىزىملىكتىكى تاللانما تاللانغاندىلا ئاندىن كېرەكلىك.

en: Col&lapse All
ug: ھەممىنى قاتلا(&L)

en: Collapse all categories
ug: ھەممە تۈرلەرنى قاتلايدۇ

en: This action closes all main categories. This is enabled only if an option has been selected in the <b>Group By</b> menu.
ug: بۇ مەشغۇلات بارلىق ئاساسىي تۈرلەرنى ياپىدۇ. پەقەت <b>گۇرۇپپا بويىچە</b> تىزىملىكتىكى تاللانما تاللانغاندىلا ئاندىن كېرەكلىك.

en: &Email Selection...
ug: تاللىغاننى ئېلخەتتە يوللا(&E)…

en: Send the selection by mail
ug: تاللىغاننى ئېلخەتتە يوللا

en: Sends the selection by mail. Simply select the important lines and click on this menu entry to send the selection to a friend or a mailing list.
ug: تاللىغاننى ئېلخەتتە يوللايدۇ. مۇھىم مەزمۇننى ئاددىيلا تاللاپ بۇ تىزىملىك تۈرى چېكىلسە تاللانغاننى دوستقا ياكى ئېلخەت تىزىمىغا يوللايدۇ.

en: &Add Log Entry...
ug: خاتىرە تۈرى قوش(&A)…

en: Add a log entry to the log system
ug: خاتىرە تۈرىنى خاتىرە سىستېمىسىغا قوش

en: This action will open a dialog which lets you send a message to the log system.
ug: بۇ مەشغۇلات سۆزلەشكۈدىن بىرنى ئېچىپ ئۇچۇرنى خاتىرە سىستېمىسىغا يوللىشىڭىزغا يول قويىدۇ.

en: Select all lines of the current log
ug: نۆۋەتتىكى خاتىرەنىڭ ھەممە قۇرلىرىنى تاللا

en: Selects all lines of the current log. This action is useful if you want, for example, to save all the content of the current log in a file.
ug: نۆۋەتتىكى خاتىرەنىڭ ھەممە قۇرلىرىنى تاللايدۇ. بۇ مەشغۇلات نۆۋەتتىكى ھەممە خاتىرەنى ھۆججەتكە ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Show &Filter Bar
ug: سۈزگۈچ بالداقنى كۆرسەت(&F)

en: &New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(&N)

en: Create a new tab
ug: يېڭى بىر بەتكۈچ قۇر

en: Creates a new tab which can display another log.
ug: باشقا بىر خاتىرە كۆرسىتىش ئۈچۈن يېڭى بىر بەتكۈچ قۇرىدۇ.

en: &Close Tab
ug: بەتكۈچنى ياپ(&C)

en: Close the current tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى تاقايدۇ

en: Closes the current tab.
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى تاقايدۇ.

en: &Duplicate Tab
ug: بەتكۈچنى كۆپەيت(&D)

en: Duplicate the current tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى كۆپەيت

en: Duplicates the current tab.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى كۆپەيتىدۇ.

en: Move Tab &Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(&L)

en: Move the current tab to the left
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى سولغا يۆتكە

en: Moves the current tab to the left.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى سولغا يۆتكەيدۇ.

en: Move Tab &Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(&R)

en: Move the current tab to the right
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە

en: Moves the current tab to the right.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكەيدۇ.

en: &Reload
ug: قايتا يۈكلە(&R)

en: Reload the current log
ug: نۆۋەتتىكى خاتىرەنى قايتا يۈكلە

en: Reloads the current log, if you want to be sure that the view is correctly updated.
ug: نۆۋەتتە كۆرۈۋاتقان خاتىرەنى توغرا يېڭىلاش ئۈچۈن نۆۋەتتىكى خاتىرەنى قايتا يۈكلەيدۇ.

en: &Details
ug: تەپسىلاتلار(&D)

en: Display details on the selected line
ug: تاللىغان قۇرنىڭ تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Displays a dialog box which contains details on the selected line. You are able to navigate through the logs from this dialog box with the <b>Previous</b> and <b>Next</b> buttons.
ug: تاللىغان قۇرنىڭ تەپسىلاتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان سۆزلەشكۈنى كۆرسىتىدۇ. سىز <b>ئالدىنقى</b> ۋە <b>كېيىنكى</b> نى چېكىپ سۆزلەشكۈدە پۈتكۈل خاتىرەگە كۆز يۈگۈرتەلەيسىز.

en: &Enable Detailed Tooltips
ug: تەپسىلات قورال ئەسكەرتىشىنى قوزغات(&E)

en: Disable/Enable the tooltip on the current view
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنىڭ قورال ئەسكەرتىشىنى چەكلە/قوزغات

en: Disables/Enables the tooltip displayed when the cursor hovers a log line.
ug: چاشقىنەك خاتىرە ئۈستىدە توختىغاندا كۆرۈنىدىغان قورال ئەسكەرتىشىنى چەكلەپ/قوزغىتىدۇ.

en: &Scroll to New Lines
ug: يېڭى قۇرغا دومىلات(&S)

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes
ug: خاتىرە ئۆزگەرگەندە يېڭى قۇرغا دومىلىتامدۇ يوق

en: Scrolls or not to the new lines when the log changes. Check this option if you do not want the application to scroll automatically at the bottom of the log each time it is refreshed.
ug: خاتىرە ئۆزگەرگەندە يېڭى قۇرغا دومىلىتامدۇ يوق. ئەگەر ھەر قېتىم يېڭىلىغاندا قوللىنىشچان پروگرامما خاتىرە ئاستىدا ئۆزلۈكىدىن دومىلاشنى خالىمىسىڭىز بۇ تاللانمىنى تاللاڭ.

en: Services
ug: مۇلازىمەتلەر

en: Others
ug: باشقىلار

en: Type
ug: تىپى

en: Acpid Log
ug: Acpid خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Acpid log</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>Acpid خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Type:
ug: تىپى:

en: ACPI Log
ug: ACPI خاتىرىسى

en: Display the ACPI log.
ug: ACPI خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the ACPI log in the current tab. ACPI is used to manage the hardware components of your computer, like notebook batteries, reset buttons...
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە ACPI خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ. ACPI كومپيۇتېرىڭىزنىڭ خاتىرە كومپيۇتېر توكدانى، ئىسسىق قوزغىتىش توپچىسىغا ئوخشاش قاتتىق دېتاللارنى باشقۇرىدۇ…

en: Host Name
ug: ماشىنا ئاتى

en: Response
ug: ئىنكاس

en: Bytes Sent
ug: يوللىغان بايت

en: Agent Identity
ug: ۋاكالەتچى كىملىكى

en: HTTP Request
ug: HTTP ئىلتىماسى

en: Host Name:
ug: ماشىنا ئاتى:

en: Identification:
ug: كىملىك:

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: HTTP Response:
ug: HTTP ئىنكاسى:

en: Bytes Sent:
ug: يوللىغان بايت:

en: Agent Identity:
ug: ۋاكالەتچى كىملىكى:

en: HTTP Request:
ug: HTTP ئىلتىماسى:

en: Apache Access Log
ug: Apache زىيارەت خاتىرىسى

en: Display the Apache Access log.
ug: Apache زىيارەت خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the Apache Access log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world. This log saves all requests performed by the Apache web server.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە Apache زىيارەت خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. Apache ھازىر دۇنيادىكى ئىشلىتىلىشى ئەڭ كۆپ بولغان تور بەت مۇلازىمېتىرىدۇر. بۇ خاتىرە Apache تور بەت مۇلازىمېتىرىغا يوللانغان بارلىق ئىلتىماسلارنىڭ خاتىرىسىنى ساقلايدۇ.

en: Client
ug: خېرىدار

en: Apache Log
ug: Apache خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Apache log</b> and the <b>Apache Access log</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>Apache خاتىرە</b> ۋە <b>Apache زىيارەت خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Apache Log Files
ug: Apache خاتىرە ھۆججەتلىرى

en: Add Apache File...
ug: Apache ھۆججەت قوش…

en: Apache Access Log Files
ug: Apache زىيارەت خاتىرىسى ھۆججەتلىرى

en: Add Apache Access File...
ug: Apache زىيارەت خاتىرىسى ھۆججەت قوش…

en: Client:
ug: خېرىدار:

en: Display the Apache log.
ug: Apache خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the Apache log in the current tab. Apache is the main used Web server in the world.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە Apache  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. Apache ھازىر دۇنيادىكى ئىشلىتىلىشى ئەڭ كۆپ بولغان تور بەت مۇلازىمېتىرىدۇر.

en: Authentication Log
ug: دەلىللەش خاتىرىسى

en: Authentication Log File
ug: دەلىللەش خاتىرە ھۆججىتى

en: Authentication log file:
ug: دەلىللەش خاتىرە ھۆججىتى:

en: You can type or choose the authentication log file (example: <i>/var/log/auth.log</i>).
ug: سىز دەلىللەش خاتىرە ھۆججەتنى كىرگۈزەلەيسىز ياكى تاللىيالايسىز (مەسىلەن: <i>/var/log/auth.log</i>).

en: You can type or choose here the authentication log file. This file will be analyzed when you select the <b>Authentication log</b> menu. Generally, its name is <i>/var/log/auth.log</i>
ug: سىز بۇ جايدا دەلىللەش خاتىرە ھۆججەتنى كىرگۈزەلەيسىز ياكى تاللىيالايسىز. بۇ ھۆججەت سىز <b>دەلىللەش خاتىرىسى</b>تىزىملىكىنى تاللىغاندا تەھلىل قىلىدۇ. ئادەتتە ئۇنىڭ ئاتى <i>/var/log/auth.log</i>

en: Display the authentication log.
ug: دەلىللەش خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the authentication log in the current tab. This log displays all logins made by each user of the system, and can help you to know if someone tried to crack your system.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە دەلىللەش خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ. بۇ خاتىرە بارلىق سىستېما ئىشلەتكۈچىلىرىنىڭ ئىشلىتىش خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ ھەمدە باشقىلارنىڭ سىستېمىغا ھۇجۇم قىلىشنى سىنىغان-سىنىمىغانلىقىنى سىزگە بىلدۈرىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: File List Description
ug: ھۆججەت تىزىمى چۈشەندۈرۈشى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesBox)
en: Log Files
ug: خاتىرە ھۆججەتلەر

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose a new file</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">يېڭى بىر ھۆججەت تاللاڭ</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, add)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opens a dialog box to choose a new file to be added to the list.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">بىر سۆزلەشكۈ ئېچىپ تىزىمغا قوشىدىغان ھۆججەتنى تاللاش ئۈچۈن ئىشلەتكۈچىگە تەمىنلەيدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: &Add File...
ug: ھۆججەت قوش(&A)…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modify)
en: &Modify File...
ug: ھۆججەت ئۆزگەرت(&M)…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Delete the current file(s)</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">نۆۋەتتىكى ھۆججەت(لەر)نى ئۆچۈر</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the files selected on the list.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرىدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ھەممە ھۆججەتنى چىقىرىۋەت</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all the files on the list, even if they are not selected.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى ھەممە ھۆججەتنى ئۆچۈرىدۇ ھەتتا تاللانمىغان بولسىمۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAll)
en: Rem&ove All
ug: ھەممىنى چىقىرىۋەت(&O)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move up the current file(s)</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">نۆۋەتتىكى ھۆججەت(لەر)نى ئۈستىگە يۆتكە</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files up in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۈستىگە يۆتكەيدۇ. بۇ مەشغۇلات مەزكۇر ھۆججەتنى KSystemLog قا  <span style=" font-weight:600;">ئالدى بىلەن</span>ئوقۇتىدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, up)
en: Move &Up
ug: يۇقىرىغا(&U)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move down the current file(s)</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">نۆۋەتتىكى ھۆججەت(لەر)نى تۆۋەنگە يۆتكە</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves the selected files down in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى تاللانغان ھۆججەتلەرنى تۆۋەنگە يۆتكەيدۇ. بۇ مەشغۇلات مەزكۇر ھۆججەتنى KSystemLog   <span style=" font-weight:600;">ئارقىدا</span> ئوقۇيدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, down)
en: Move &Down
ug: تۆۋەنگە(&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> wildcard to select multiple log files when adding files.</li></ul>
ug: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>دىققەت:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>ھۆججەتلەرنى مەزكۇر تىزىم بويىچە ئوقۇيدۇ.</li><li>پرېسلانغان ۋە ساپ تېكىست ھۆججەتنى قوللايدۇ <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>بۇ <b>'*'</b> ئورتاق بەلگىنى ئىشلىتىپ كۆپ خىل خاتىرە ھۆججەتنى قوشقىلى بولىدۇ.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of files used by this log type.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">بۇ خاتىرە تىپى ئىشلەتكەن ھۆججەت تىزىمى.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, fileList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here is a list of every file that will be read by KSystemLog to display the current log lines.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">بۇ KSystemLog ئوقۇغان نۆۋەتتىكى خاتىرە قۇرىنى كۆرسىتىدىغان تولۇق ھۆججەت تىزىمى.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, fileList)
en: add
ug: قوش

en: '%1' is not a local file.
ug: '%1' يەرلىك ھۆججەت ئەمەس.

en: File selection failed
ug: ھۆججەت تاللىيالمىدى

en: All Files (*)
ug: ھەممە ھۆججەتلەر(*)

en: Log Files (*.log)
ug: خاتىرە ھۆججەتلەر (*.log)

en: Choose Log File
ug: خاتىرە ھۆججەت تاللاڭ

en: The two arrays size are different, skipping the reading of log files.
ug: ئىككى ئىستوننىڭ چوڭلۇقى پەرقلىق، خاتىرە ھۆججەتنى ئوقۇشتىن ئاتلايدۇ.

en: &Change Status...
ug: ھالەت ئۆزگەرت(&C)…

en: Change the level of the current file(s)
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت(لەر)نىڭ دەرىجىسىنى ئۆزگەرت

en: Changes the level of the current file(s). See KSystemLog documentation for more information about each log level.
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت(لەر)نىڭ دەرىجىسىنى ئۆزگەرتىدۇ. ھەر بىر خاتىرە دەرىجىسىنىڭ ئۇچۇرىنى KSystemLog پۈتۈكىدىن كۆرۈڭ.

en: The two arrays size are different, skipping the reading of generic paths.
ug: ئىككى ئىستوننىڭ چوڭلۇقى پەرقلىق، ئادەتتىكى يولنى ئوقۇشتىن ئاتلايدۇ.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LogLevelSelectionDialogBase)
en: Selecting File Type
ug: ھۆججەت تىپىنى تاللاش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the type of this file:
ug: بۇ ھۆججەتنىڭ تىپىنى تاللاڭ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">List of existing log levels</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">مەۋجۇت بولغان خاتىرە دەرىجە تىزىمى</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, logLevelsList)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the list of all existing log levels. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select one of them to be used for the files selected on the list.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">بۇ مەۋجۇت بولغان بارلىق خاتىرە دەرىجىسىنىڭ تىزىمى. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ئۇلارنىڭ ئىچىدىن قوللىنىدىغان تىزىمدىكى ھۆججەتتىن تاللاڭ.</p></body></html>

en: No log file...
ug: خاتىرە ھۆججەت يوق…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, remove)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Deletes the selected files of the list.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرىدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, removeAll)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Remove all files of the list, even if they are not selected.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى ھەممە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىدۇ ھەتتا تاللانمىغان بولسىمۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, up)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves up the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">in first</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۈستىگە يۆتكەيدۇ. بۇ مەشغۇلات مەزكۇر ھۆججەتنى KSystemLog قا  <span style=" font-weight:600;">ئالدى بىلەن</span>ئوقۇتىدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, down)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moves down the selected files in the list. This option allows the files to be read <span style=" font-weight:600;">at last</span> by KSystemLog.</p></body></html>
ug: <html dir="RTL"><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">تىزىمدىكى تاللانغان ھۆججەتلەرنى تۆۋەنگە يۆتكەيدۇ. بۇ مەشغۇلات مەزكۇر ھۆججەتنى KSystemLog   <span style=" font-weight:600;">ئارقىدا</span> ئوقۇيدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notes)
en: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>Notes:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>Files are read using the order of this list.</li><li>Compressed and plain text files are accepted <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>Use the <b>'*'</b> joker to select multiple log files when adding files.</li></ul>
ug: <p style='margin-top:0px;margin-bottom:0px;'><b>دىققەت:</b></p><ul style='margin-top:0px'><li>ھۆججەتلەرنى مەزكۇر تىزىم بويىچە ئوقۇيدۇ.</li><li>پرېسلانغان ۋە ساپ تېكىست ھۆججەتنى قوللايدۇ <i>(*.log, *.gz, *.bz2,...)</i>.</li><li>بۇ <b>'*'</b> ئورتاق بەلگىنى ئىشلىتىپ كۆپ خىل خاتىرە ھۆججەتنى قوشقىلى بولىدۇ.</li></ul>

en: Host
ug: ماشىنا

en: Process
ug: ئىجرا

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Cron Log
ug: Cron خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cron Logs</b> (i.e. planned tasks logs). <a href='man:/cron'>More information...</a></p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>Cron خاتىرە</b> (مەسىلەن پىلانلانغان ۋەزىپە خاتىرىسى)نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىدۇ. <a href='man:/cron'>تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر…</a></p>

en: Enable Process Filtering
ug: ئىجرا سۈزگۈچنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Only keeps lines which matches this process :
ug: پەقەت مۇشۇ جەريانغا ماس كەلگەن قۇرلارنىلا ساقلاپ قالىدۇ:

en: User:
ug: ئىشلەتكۈچى:

en: Display the planned tasks log (Cron log).
ug: پىلانلانغان ۋەزىپە خاتىرىسى (Cron خاتىرىسى)نى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the planned tasks log in the current tab. Cron process is a program in charge of launching planned tasks on your system, like security checks, or auto-restarting of some services. Use this menu to see the recently launched processes.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە پىلانلانغان ۋەزىپە خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.Cron سىستېمىڭىزدىكى بىخەتەرلىك تەكشۈرۈش ياكى مەلۇم مۇلازىمەتنى ئۆزلۈكىدىن قوزغىتىشقا ئوخشاش خىزمەتلەرنى پىلانلىق ئىجرا قىلىشقا مەسئۇل. بۇ تىزىملىكنى ئىشلىتىپ يېقىندا ئىجرا قىلىنغان جەرياننى كۆرگىلى بولىدۇ.

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Status
ug: ھالىتى

en: Bytes
ug: بايت

en: IPP Operation
ug: IPP مەشغۇلاتى

en: IPP Status
ug: IPP ھالىتى

en: Cups Web Log
ug: بېسىش سىستېما تور خاتىرىسى

en: Display the CUPS Web Server Access log.
ug: بېسىش سىستېما تور مۇلازىمېتىرى زىيارەت خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the CUPS Web Server Access log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە بېسىش سىستېمىسى(CUPS) غا ئىگە تور مۇلازىمېتىرىنىڭ زىيارەت خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. CUPS بېسىشنى باشقۇرىدىغان پروگرامما. بۇ خاتىرە CUPS سىڭدۈرمە تور مۇلازىمېتىر (كۆڭۈلدىكى: <i>http://localhost:631</i>) غا نىسبەتەن يوللىغان ئىلتىماستۇر.

en: debug 2
ug: سازلا 2

en: New Log Level detected: Please send this log file to the KSystemLog developer to add it.
ug: يېڭى خاتىرە دەرىجىسى بايقالدى: KSystemLog ئىجادكارىغا بۇ خاتىرە ھۆججەتنى ئەۋەتىپ ئۇنى قوشقۇزۇڭ.

en: Cups Log
ug: بېسىش سىستېما (Cups) خاتىرىسى

en: Cups &amp; Cups Web Server Log
ug: Cups &amp; Cups تور مۇلازىمەت خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Cups log</b> and the <b>Cups Web Access log</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>Cups خاتىرە</b> ۋە <b>Cups تور مۇلازىمەت خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Cups Log Files
ug: Cups خاتىرە ھۆججەتلىرى

en: Add Cups File...
ug: Cups ھۆججەت قوش…

en: Cups Access Log Files
ug: Cups زىيارەت خاتىرىسى ھۆججەتلىرى

en: Add Cups Access File...
ug: Cups زىيارەت خاتىرىسى ھۆججەت قوش…

en: Cups Page Log Files
ug: Cups بەت خاتىرە ھۆججەتلەر

en: Add Cups Page File...
ug: Cups بەت خاتىرە ھۆججەت قوش…

en: Cups PDF Log Files
ug: Cups PDF خاتىرە ھۆججەتلەر

en: Add Cups PDF File...
ug: Cups PDF ھۆججەت قوش…

en: Cups
ug: بېسىش سىستېمىسى(Cups)

en: Display the Cups log.
ug: بۇ Cups خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the CUPS log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە CUPS  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. CUPS كومپيۇتېرىڭىزدىكى بېسىشنى باشقۇرىدىغان پروگرامما.

en: Printer
ug: پرىنتېر

en: Job Id
ug: تاپشۇرۇق كىملىكى

en: Page Number
ug: بەت نومۇرى

en: Num Copies
ug: نۇسخا سانى

en: Job Billing
ug: تاپشۇرۇق تەرتىپى

en: Printer:
ug: پرىنتېر:

en: Job Id:
ug: تاپشۇرۇق كىملىكى:

en: Page Number:
ug: بەت نومۇرى:

en: Num Copies:
ug: نۇسخا سانى:

en: Job Billing:
ug: تاپشۇرۇق تەرتىپى:

en: Cups Page Log
ug: Cups بەت خاتىرە

en: Display the CUPS Page log.
ug: بۇ Cups بەت خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the CUPS Page log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە بېسىش سىستېمىسى(CUPS) بەت خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. CUPS بېسىشنى باشقۇرىدىغان پروگرامما. بۇ خاتىرە CUPS سىڭدۈرمە تور مۇلازىمېتىر (كۆڭۈلدىكى: <i>http://localhost:631</i>) غا نىسبەتەن يوللىغان ئىلتىماستۇر.

en: Message:
ug: ئۇچۇر:

en: Cups PDF Log
ug: Cups PDF خاتىرە

en: Display the CUPS PDF log.
ug: بۇ Cups PDF خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the CUPS PDF log in the current tab. CUPS is the program which manages printing on your computer. This log saves all requests performed to the CUPS embedded web server (default: <i>http://localhost:631</i>).
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە بېسىش سىستېمىسى(CUPS) PDF خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. CUPS بېسىشنى باشقۇرىدىغان پروگرامما. بۇ خاتىرە CUPS سىڭدۈرمە تور مۇلازىمېتىر (كۆڭۈلدىكى: <i>http://localhost:631</i>) غا نىسبەتەن يوللىغان ئىلتىماستۇر.

en: Daemons' Logs
ug: مۇئەككەل خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Daemons' Logs</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>نازارەتچى خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Display the daemons' logs.
ug: مۇئەككەل خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the daemons' logs in the current tab. The daemons are all processes launched in the background of the system. See this log if you want to know what occurs in the background of your system.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە مۇئەككەل خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ. نازارەتچى سىستېما ئارقا سۇپىسىدا ئىجرا قىلىنىدىغان جەريان بولۇپ، سىز بۇ خاتىرەنى كۆرۈپ سىستېما ئارقا سۇپىسىدا نېمە ئىش يۈز بەرگەنلىكىنى بىلەلەيسىز.

en: Component
ug: بۆلەك

en: Component:
ug: بۆلەك:

en: Kernel Log
ug: يادرو خاتىرىسى

en: Display the kernel log.
ug: يادرو خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the kernel log in the current tab. This log is only useful for users who want to know why the Kernel does not detect their hardware or what is the cause of the last <i>kernel panic/oops</i>.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە يادرو خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ. يادرو خاتىرە پەقەت يادرو نېمىشقىدۇر  قاتتىق دېتاللىرىنى بايقىيالمىغان ياكى <i>kernel panic/oops</i> كاشىلىسى كېلىپ چىققان كىشىلەرگە كېرەكلىك.

en: Log File
ug: خاتىرە ھۆججەت

en: Open Location
ug: ئورۇننى ئاچ

en: Malformed URL. Unable to open this file.
ug: بۇزۇلغان URL. بۇ ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ.

en: Unable to open this file.
ug: بۇ ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ.

en: Postfix Log
ug: Postfix خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>Postfix Logs</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>Postfix خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Display the Postfix log.
ug: Postfix خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the Postfix log in the current tab. Postfix is the most known and used mail server in the Linux world.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە Postfix  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. Postfix لىنۇكىس دۇنياسىدىكى ئىشلىتىلىشى ئەڭ كۆپ بولغان خەت مۇلازىمېتىرىدۇر.

en: Netbios Log
ug: Netbios خاتىرىسى

en: Display the Netbios log.
ug: Netbios خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the Netbios log in the current tab. Netbios is the file sharing protocol developed by Microsoft.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە Netbios  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. Netbios مىكروسوفت شىركىتى ئىجاد قىلغان ھۆججەت ھەمبەھىر كېلىشىمى.

en: Samba Access Log
ug: Samba زىيارەت خاتىرىسى

en: Display the Samba Access log.
ug: Samba زىيارەت خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the Samba Access log in the current tab. This log mode allows you to see connections between your shares and remote hosts.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە Samba زىيارەت  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ خىل خاتىرە شەكلى ھەمبەھىرلىرىڭىز بىلەن يىراقتىكى ماشىنىنىڭ باغلىنىش خاتىرىسىنى كۆرۈشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Source File
ug: مەنبە ھۆججەت

en: Function
ug: فۇنكسىيە

en: Line
ug: قۇر

en: Samba Log
ug: Samba خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show <b>Samba log</b>, <b>Samba Access log</b> and <b>Netbios log</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>Samba خاتىرە</b> ۋە <b>Samba زىيارەت خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Samba Log Files
ug: Samba خاتىرە ھۆججەتلىرى

en: Add Samba File...
ug: Samba ھۆججەت قوش…

en: Samba Access Log Files
ug: Samba زىيارەت خاتىرىسى ھۆججەتلىرى

en: Add Samba Access File...
ug: Samba زىيارەت خاتىرىسى ھۆججەت قوش…

en: Netbios Log Files
ug: Netbios خاتىرە ھۆججەتلىرى

en: Add Netbios File...
ug: Netbios ھۆججەت قوش…

en: Source File:
ug: مەنبە ھۆججىتى:

en: Function:
ug: فۇنكسىيە:

en: Line:
ug: قۇر:

en: Display the Samba log.
ug: Samba خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the Samba log in the current tab. Samba is the file sharing server which interacts with Microsoft Windows network.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە Samba  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. Samba مىكروسوفت Windows تورى بىلەن ھۆججەت ھەمبەھىرلەيدىغان مۇلازىمېتىر.

en: System Log
ug: سىستېما خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>System logs</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>سىستېما خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: Display the system log.
ug: سىستېما خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the system log in the current tab. This log is generally used by non-specialized processes (like "sudo" or "fsck" commands)
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە سىستېما زىيارەت  خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ خىل خاتىرە شەكلىنى ئالاھىدە بەلگىلەنمىگەن جەريان("sudo" ياكى "fsck" بۇيرۇقىغا ئوخشاش) ھاسىل قىلغان.

en: Probed
ug: تەكشۈرۈلگەن

en: From config file
ug: سەپلىمە ھۆججەتتىن

en: Default setting
ug: كۆڭۈلدىكى تەڭشەك

en: From command Line
ug: بۇيرۇق قۇرىدىن

en: Not implemented
ug: ئەمەلىيلەشتۈرۈلمىگەن

en: X.org Log
ug: X.org خاتىرىسى

en: <p>These files will be analyzed to show the <b>X.org log</b>.</p>
ug: <p>بۇ ھۆججەتلەر <b>X.org خاتىرە</b>نى كۆرسىتىش ئۈچۈن تەھلىل قىلىنىدۇ.</p>

en: none
ug: يوق

en: Display the X.org log.
ug: X.org خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Displays the X.org log in the current tab. X.org is the service which displays on screen your desktop and manage your graphical hardware. See this log if you want to know why you do not have 3D accelerations or why your input device is not recognized.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچتە X.org خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ. X.org ئۈستەلئۈستى ئېكرانىنى كۆرسىتىش ۋە گرافىكىلىق قاتتىق دېتاللارنى باشقۇرىدىغان مۇلازىمەتتۇر. سىز بۇ خاتىرىنى كۆرۈپ سىستېمىنىڭ 3D تېزلەتكۈچىنىڭ نېمە ئۈچۈن قوزغىتىلمىغانلىقى ياكى كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسىنى توغرا تونۇمىغانلىقىنى بىلەلەيسىز.

en: Program
ug: پروگرامما

en: X Session Log
ug: X ئەڭگىمە خاتىرە

en: You can type or choose the X Session log file (example: <i>~/.xsession-errors</i>).
ug: سىز X ئەڭگىمە خاتىرە ھۆججەتنى كىرگۈزەلەيسىز ياكى تاللىيالايسىز (مەسىلەن: <i>~/.xsession-errors</i>).

en: You can type or choose here the X Session log file. This file will be analyzed when you select the <b>X Session log</b> menu. Generally, its name is <i>~/.xsession-errors</i>
ug: سىز بۇ جايدا X ئەڭگىمە خاتىرە ھۆججەتنى كىرگۈزەلەيسىز ياكى تاللىيالايسىز. بۇ ھۆججەت سىز <b>X ئەڭگىمە خاتىرە</b>تىزىملىكىنى تاللىغاندا تەھلىل قىلىدۇ. ئادەتتە ئۇنىڭ ئاتى <i>~/.xsession-errors</i>

en: <li><b>%1</b>: ...</li>
ug: <li><b>%1</b>: …</li>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X Session Log File
ug: X ئەڭگىمە خاتىرە ھۆججەت

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Check this option to remove Xorg errors
ug: بۇ تاللانما تاللانسا Xorg خاتالىقلىرىنى چىقىرىۋېتىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreXorgErrors)
en: Ignore Xorg errors
ug: Xorg خاتالىقىغا پەرۋا قىلما

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xorgErrorsDescription)
en: <p><b>Note:</b> Check this option to remove X.org errors.</p><p style="margin-bottom:0px">The following lines will be ignored:</p>
ug: <p><b>دىققەت:</b> بۇ تاللانما تاللانسا Xorg خاتالىقلىرىنى چىقىرىۋېتىدۇ.</p><p style="margin-bottom:0px">تۆۋەندىكى قۇرلارغا پەرۋا قىلمايدۇ:</p>

en: Program:
ug: پروگرامما:

en: Display the X Session log.
ug: بۇ X ئەڭگىمە خاتىرەنى كۆرسىتىدۇ.

note: i18n("Last updated: %1.", KLocale::global()->formatTime(lastModification, true, false) ));
en: Last updated: %1.
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغىنى: %1.

en: No Log
ug: خاتىرە يوق
