ksystemstats - en to ca translation catalogue (208 entries)

[ctx: @title]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title]
en: Total Usage
ca: Ús total

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
ca: Ús

[ctx: @title]
en: System Usage
ca: Ús del sistema

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
ca: Sistema

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
ca: Sistema %1

[ctx: @title]
en: User Usage
ca: Ús de l'usuari

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
ca: Usuari

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
ca: Usuari %1

[ctx: @title]
en: Wait Usage
ca: Ús d'espera

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
ca: Espera

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
ca: Espera %1

[ctx: @title]
en: Current Frequency
ca: Freqüència actual

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
ca: Freqüència actual de la CPU

[ctx: @title]
en: Current Temperature
ca: Temperatura actual

[ctx: @title]
en: All
ca: Tots

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
ca: Freqüència màxima de la CPU

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
ca: Freqüència màx.

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
ca: Freqüència màxima actual entre totes les CPU

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
ca: Freqüència mínima de la CPU

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
ca: Freqüència mín.

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
ca: Freqüència mínima actual entre totes les CPU

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
ca: Freqüència mitjana de la CPU

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
ca: Freqüència mitjana

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
ca: Freqüència mitjana actual entre totes les CPU

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
ca: Temperatura màxima de la CPU

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
ca: Temperatura màx.

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
ca: Temperatura mínima de la CPU

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
ca: Temperatura mín.

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
ca: Temperatura mitjana de la CPU

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
ca: Temperatura mitjana

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
ca: Nombre de CPU

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
ca: CPU

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
ca: Nombre de CPU físiques instal·lades en el sistema

[ctx: @title]
en: Number of Cores
ca: Nombre de nuclis

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
ca: Nuclis

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
ca: Nombre de nuclis de CPU en totes les CPU físiques

en: CPUs
ca: CPU

[ctx: @title]
en: Core %1
ca: Nucli %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
ca: CPU %1 nucli %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
ca: Càrregues mitjanes

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
ca: Càrrega mitjana (1 minut)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
ca: Càrrega mitjana (5 minuts)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
ca: Càrrega mitjana (15 minuts)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
ca: Càrrega mitjana (1 m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
ca: Càrrega mitjana (5 m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
ca: Càrrega mitjana (15 m)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
ca: Nombre de treballs a la cua d'execució de mitjana en 1 minut

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
ca: Nombre de treballs a la cua d'execució de mitjana en 5 minuts

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
ca: Nombre de treballs a la cua d'execució de mitjana en 15 minuts

[ctx: @title]
en: Total Space
ca: Espai total

[ctx: @title]
en: Read Rate
ca: Velocitat de lectura

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
ca: Lectura

[ctx: @title]
en: Write Rate
ca: Velocitat d'escriptura

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
ca: Escriptura

[ctx: @title]
en: Used Space
ca: Espai usat

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
ca: Usat

[ctx: @title]
en: Free Space
ca: Espai lliure

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
ca: Lliure

[ctx: @title]
en: Percentage Used
ca: Percentatge usat

[ctx: @title]
en: Percentage Free
ca: Percentatge lliure

en: Disks
ca: Discs

[ctx: @title]
en: All Disks
ca: Tots els discs

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
ca: Lliure

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
ca: Usat

[ctx: @title]
en: All GPUs
ca: Totes les GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
ca: Ús de totes les GPU

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
ca: Ús

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
ca: Memòria total de totes les GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
ca: Memòria usada de totes les GPU

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
ca: Usada

[ctx: @title]
en: Usage
ca: Ús

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
ca: Memòria total de vídeo

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
ca: Memòria usada de vídeo

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
ca: Usada

[ctx: @title]
en: Frequency
ca: Freqüència

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
ca: Freqüència de la memòria

[ctx: @title]
en: Temperature
ca: Temperatura

[ctx: @title]
en: Power
ca: Energia

[ctx: @title]
en: Video Usage
ca: Ús de vídeo

en: Hardware Sensors
ca: Sensors de maquinari

[ctx: @title]
en: Physical Memory
ca: Memòria física

[ctx: @title]
en: Swap Memory
ca: Memòria d'intercanvi

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
ca: Memòria física total

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
ca: Memòria física usada

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
ca: Usada

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria física usada

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
ca: Memòria física lliure

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
ca: Lliure

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria física lliure

[ctx: @title]
en: Application Memory
ca: Memòria d'aplicacions

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
ca: Aplicació

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria d'aplicacions

[ctx: @title]
en: Cache Memory
ca: Memòria cau

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
ca: Memòria cau

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria cau

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
ca: Percentatge de memòria intermèdia

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
ca: Memòria intermèdia

en: Amount of memory used for caching disk blocks
ca: Quantitat de memòria usada per a la memòria cau dels blocs de disc

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria intermèdia

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
ca: Memòria total d'intercanvi

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
ca: Memòria compartida usada

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
ca: Usada

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria d'intercanvi usada

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
ca: Memòria compartida lliure

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
ca: Lliure

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
ca: Percentatge de memòria d'intercanvi lliure

[ctx: @title]
en: Memory
ca: Memòria

[ctx: @title]
en: All Network Devices
ca: Tots els dispositius de xarxa

[ctx: @title]
en: Download Rate
ca: Velocitat de baixada

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
ca: Baixada

[ctx: @title]
en: Upload Rate
ca: Velocitat de pujada

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
ca: Pujada

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
ca: Total de baixada

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
ca: Baixat

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
ca: Total de pujada

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
ca: Pujat

[ctx: @title]
en: Network Name
ca: Nom de la xarxa

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title]
en: Signal Strength
ca: Potència del senyal

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
ca: Senyal

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
ca: Adreça IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
ca: Passarel·la IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
ca: Passarel·la IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
ca: Màscara de subxarxa IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
ca: Màscara de subxarxa IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
ca: IPv4 amb longitud del prefix

[ctx: @title]
en: IPv4 DNS
ca: DNS IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 DNS]
en: IPv4 DNS
ca: DNS IPv4

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
ca: Adreça IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
ca: Passarel·la IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
ca: Passarel·la IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
ca: Màscara de subxarxa IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
ca: Màscara de subxarxa IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
ca: IPv6 amb longitud del prefix

[ctx: @title]
en: IPv6 DNS
ca: DNS IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 DNS]
en: IPv6 DNS
ca: DNS IPv6

[ctx: @title]
en: Network Devices
ca: Dispositius de xarxa

[ctx: @title]
en: Operating System
ca: Sistema operatiu

[ctx: @title]
en: Kernel
ca: Nucli

[ctx: @title]
en: Kernel Name
ca: Nom del nucli

[ctx: @title]
en: Kernel Version
ca: Versió del nucli

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
ca: Nom i versió del nucli

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
ca: Nucli

[ctx: @title]
en: System
ca: Sistema

[ctx: @title]
en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

[ctx: @title]
en: Operating System Name
ca: Nom del sistema operatiu

[ctx: @title]
en: Operating System Version
ca: Versió del sistema operatiu

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
ca: Nom i versió del sistema operatiu

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
ca: SO

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
ca: Logotip del sistema operatiu

[ctx: @title]
en: Operating System URL
ca: URL del sistema operatiu

[ctx: @title]
en: Uptime
ca: En funcionament

[ctx: @title]
en: KDE Plasma
ca: Plasma del KDE

[ctx: @title]
en: Qt Version
ca: Versió de les Qt

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
ca: Versió dels Frameworks del KDE

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
ca: Versió del Plasma del KDE

[ctx: @title]
en: Window System
ca: Sistema de finestres

[ctx: @info]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: @title]
en: Design Capacity
ca: Capacitat segons disseny

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
ca: Quantitat d'energia que la bateria pot contenir segons el disseny

[ctx: @title]
en: Current Capacity
ca: Capacitat actual

en: Amount of energy that the battery can currently hold
ca: Quantitat d'energia que la bateria pot contenir actualment

[ctx: @title]
en: Health
ca: Estat

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
ca: Percentatge de la capacitat segons disseny que la bateria pot contenir actualment

[ctx: @title]
en: Charge
ca: Càrrega

en: Amount of energy that the battery is currently holding
ca: Quantitat d'energia que la bateria conté actualment

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
ca: Percentatge de càrrega

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
ca: Percentatge de la capacitat actual que la bateria conté actualment

[ctx: @title]
en: Charging Rate
ca: Velocitat de càrrega

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
ca: Velocitat de càrrega

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
ca: Energia amb la qual la bateria es carrega (positiva) o descarrega (negativa)

[ctx: @title]
en: Pressure
ca: Pressió

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
ca: Pressió de la memòria

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
ca: Alguna (mitjana 10 segons)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos de memòria disponibles, mitjana durant 10 segons

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
ca: Alguna (mitjana 1 minut)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos de memòria disponibles, mitjana durant 1 minut

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
ca: Alguna (mitjana 5 minuts)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles de memòria, mitjana durant 5 minuts

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
ca: Total de temps d'espera aproximat

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
ca: Total de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles de memòria, mesurat en microsegons

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
ca: Completa (mitjana 10 segons)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles de CPU, mitjana durant 10 segons

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
ca: Completa (mitjana 1 minut)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles de CPU, mitjana durant 1 minut

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
ca: Completa (mitjana 5 minuts)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles de la CPU, mitjana de 5 minuts

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
ca: Temps total d'estancament complet

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
ca: Total de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles de CPU, mesurat en microsegons

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
ca: Pressió de la CPU

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles d'E/S, mitjana durant 10 segons

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles d'E/S, mitjana durant 1 minut

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
ca: Percentatge de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles d'E/S, mitjana durant 5 minuts

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
ca: Total de temps que almenys una tasca està estancada esperant els recursos disponibles d'E/S, mesurat en microsegons

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de memòria, mitjana durant 10 segons

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de memòria, mitjana durant 1 minut

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de memòria, mitjana durant 5 minuts

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
ca: Quantitat de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de memòria, mesurat en microsegons

[ctx: @title]
en: IO Pressure
ca: Pressió de l'E/S

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de CPU, mitjana durant 10 segons

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de CPU, mitjana durant 1 minut

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de CPU, mitjana durant 5 minuts

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
ca: Quantitat de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles de CPU, mesurat en microsegons

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles d'E/S, mitjana durant 10 segons

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles d'E/S, mitjana durant 1 minut

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
ca: Percentatge de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles d'E/S, mitjana durant 5 minuts

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
ca: Quantitat de temps que totes les tasques estan estancades esperant els recursos disponibles d'E/S, mesurat en microsegons
