ksystemstats - en to hu translation catalogue (207 entries)

[ctx: @title]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title]
en: Total Usage
hu: Teljes használat

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
hu: Használat

[ctx: @title]
en: System Usage
hu: Rendszerhasználat

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
hu: Rendszer

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
hu: %1 rendszer

[ctx: @title]
en: User Usage
hu: Felhasználói használat

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
hu: Felhasználó

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
hu: %1 felhasználó

[ctx: @title]
en: Wait Usage
hu: Várakozási használat

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
hu: Várakozás

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
hu: %1 várakozás

[ctx: @title]
en: Current Frequency
hu: Jelenlegi frekvencia

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
hu: A CPU jelenlegi frekvenciája

[ctx: @title]
en: Current Temperature
hu: Jelenlegi hőmérséklet

[ctx: @title]
en: All
hu: Mind

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
hu: Maximális CPU-frekvencia

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
hu: Max. frekvencia

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
hu: A jelenlegi maximális frekvencia az összes CPU között

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
hu: Minimális CPU-frekvencia

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
hu: Min. frekvencia

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
hu: A jelenlegi minimális frekvencia az összes CPU között

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
hu: Átlagos CPU-frekvencia

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
hu: Átlagos frekvencia

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
hu: A jelenlegi átlagos frekvencia az összes CPU között

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
hu: Maximális CPU-hőmérséklet

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
hu: Max. hőmérséklet

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
hu: Minimális CPU-hőmérséklet

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
hu: Min. hőmérséklet

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
hu: Átlagus CPU-hőmérséklet

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
hu: Átlagos hőmérséklet

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
hu: CPU-k száma

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
hu: CPU-k

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
hu: A rendszer fizikai processzorainak száma

[ctx: @title]
en: Number of Cores
hu: Magszám

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
hu: Magok

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
hu: A processzormagok száma az összes fizikai processzorban

en: CPUs
hu: CPU-k

[ctx: @title]
en: CPU %1
hu: %1. CPU

[ctx: @title]
en: Core %1
hu: %1. mag

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
hu: %1. CPU %2. mag

[ctx: @title]
en: Load Averages
hu: Átlagos terhelések

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
hu: Átlagos terhelés (1 perc)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
hu: Átlagos terhelés (5 perc)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
hu: Átlagos terhelés (15 perc)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
hu: Átlagos terhelés (1 p)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
hu: Átlagos terhelés (5 p)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
hu: Átlagos terhelés (15 p)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
hu: A futási sorban lévő feladatok száma 1 perc alatt átlagolva

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
hu: A futási sorban lévő feladatok száma 5 perc alatt átlagolva

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
hu: A futási sorban lévő feladatok száma 15 perc alatt átlagolva

[ctx: @title]
en: Total Space
hu: Összes hely

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
hu: Összes

[ctx: @title]
en: Read Rate
hu: Olvasási sebesség

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
hu: Olvasás

[ctx: @title]
en: Write Rate
hu: Írási sebesség

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
hu: Írás

[ctx: @title]
en: Used Space
hu: Foglalt hely

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
hu: Foglalt

[ctx: @title]
en: Free Space
hu: Szabad hely

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
hu: Szabad

[ctx: @title]
en: Percentage Used
hu: Felhasznált százalék

[ctx: @title]
en: Percentage Free
hu: Szabad százalék

en: Disks
hu: Lemezek

[ctx: @title]
en: All Disks
hu: Összes lemez

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
hu: Szabad

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
hu: Foglalt

[ctx: @title]
en: All GPUs
hu: Összes GPU

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
hu: Összes GPU-használat

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
hu: Használat

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
hu: Összes GPU teljes memóriája

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
hu: Teljes

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
hu: Összes GPU foglalt memóriája

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
hu: Foglalt

[ctx: @title %1 is GPU number]
en: GPU %1
hu: %1. GPU

[ctx: @title]
en: Usage
hu: Használat

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
hu: Teljes videómemória

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
hu: Teljes

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
hu: Foglalt videómemória

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
hu: Foglalt

[ctx: @title]
en: Frequency
hu: Frekvencia

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
hu: Memóriafrekvencia

[ctx: @title]
en: Temperature
hu: Hőmérséklet

[ctx: @title]
en: Power
hu: Teljesítmény

[ctx: @title]
en: Video Usage
hu: Videohasználat

en: Hardware Sensors
hu: Hardveres érzékelők

[ctx: @title]
en: Physical Memory
hu: Fizikai memória

[ctx: @title]
en: Swap Memory
hu: Lapozási memória

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
hu: Teljes fizikai memória

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
hu: Teljes

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
hu: Foglalt fizikai memória

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
hu: Foglalt

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
hu: Foglalt fizikai memória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
hu: Szabad fizikai memória

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
hu: Szabad

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
hu: Szabad fizikai memória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Application Memory
hu: Alkalmazásmemória

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
hu: Alkalmazás

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
hu: Alkalmazásmemória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Cache Memory
hu: Gyorsítótár-memória

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
hu: Gyorsítótár

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
hu: Gyorsítótár-memória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
hu: Puffermemória

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
hu: Puffer

en: Amount of memory used for caching disk blocks
hu: A lemezblokkok gyorsítótárazására használt memória mennyisége

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
hu: Puffermemória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
hu: Teljes lapozási memória

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
hu: Teljes

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
hu: Foglalt lapozási memória

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
hu: Foglalt

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
hu: Foglalt lapozási memória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
hu: Szabad lapozási memória

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
hu: Szabad

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
hu: Szabad lapozási memória százalékos aránya

[ctx: @title]
en: Memory
hu: Memória

[ctx: @title]
en: All Network Devices
hu: Összes hálózati eszköz

[ctx: @title]
en: Download Rate
hu: Letöltési sebesség

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
hu: Letöltés

[ctx: @title]
en: Upload Rate
hu: Feltöltési sebesség

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
hu: Feltöltés

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
hu: Összesen letöltött

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
hu: Letöltve

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
hu: Összesel feltöltött

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
hu: Feltöltve

[ctx: @title]
en: Network Name
hu: Hálózatnév

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title]
en: Signal Strength
hu: Jelerősség

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
hu: Jel

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
hu: IPv4 cím

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
hu: IPv4 átjáró

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
hu: IPv4 átjáró

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
hu: IPv4 alhálózati maszk

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
hu: IPv4 alhálózati maszk

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
hu: IPv4 előtaghosszal

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
hu: IPv6 cím

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
hu: IPv6 átjáró

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
hu: IPv6 átjáró

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
hu: IPv6 alhálózati maszk

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
hu: IPv6 alhálózati maszk

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
hu: IPv6 előtaghosszal

[ctx: @title]
en: Network Devices
hu: Hálózati eszközök

[ctx: @title]
en: Operating System
hu: Operációs rendszer

[ctx: @title]
en: Kernel Name
hu: Kernelnév

[ctx: @title]
en: Kernel Version
hu: Kernelverzió

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
hu: Kernelnév és verzió

[ctx: @title]
en: System
hu: Rendszer

[ctx: @title]
en: Hostname
hu: Gépnév

[ctx: @title]
en: Operating System Name
hu: Operációs rendszer neve

[ctx: @title]
en: Operating System Version
hu: Operációs rendszer verziója

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
hu: Operációs rendszer neve és verziója

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
hu: Operációs rendszer logója

[ctx: @title]
en: Operating System URL
hu: Operációs rendszer honlapja

[ctx: @title]
en: Uptime
hu: Működési idő

[ctx: @title]
en: Qt Version
hu: Qt verzió

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
hu: KDE Frameworks verzió

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
hu: KDE Plasma verzió

[ctx: @title]
en: Window System
hu: Ablakkezelő rendszer

[ctx: @info]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @title]
en: Design Capacity
hu: Tervezett kapacitás

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
hu: Az az energiamennyiség, amelynek tárolására az akkumulátort tervezték

[ctx: @title]
en: Current Capacity
hu: Jelenlegi kapacitás

en: Amount of energy that the battery can currently hold
hu: Az az energiamennyiség, amelynek tárolására az akkumulátor jelenleg képes

[ctx: @title]
en: Health
hu: Állapot

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
hu: A tervezett kapacitás százalékos aránya, amelyet az akkumulátor tárolni képes

[ctx: @title]
en: Charge
hu: Töltöttség

en: Amount of energy that the battery is currently holding
hu: Az az energiamennyiség, amelyet az akkumulátor jelenleg tárol

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
hu: Töltöttségi százalék

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
hu: A jelenlegi kapacitás százalékos aránya, amelyet az akkumulátor jelenleg tárol

[ctx: @title]
en: Charging Rate
hu: Töltési sebesség

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
hu: Töltési sebesség

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
hu: Teljesítmény, amivel az akkumulátor töltődik (pozitív), vagy merül (negatív)

[ctx: @title]
en: Pressure
hu: Igény

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
hu: Memóriaigény

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
hu: Alacsony (10 másodperces átlag)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló memóriaforrásokra, 10 másodperces átlagban

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
hu: Alacsony (1 perces átlag)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló memóriaforrásokra, 1 perces átlagban

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
hu: Alacsony (5 perces átlag)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló memóriaforrásokra, 5 perces átlagban

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
hu: Összes várakozási idő

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
hu: Az az idő, amíg legalább egy feladat megrekedt, várva a rendelkezésre álló memóriaforrásokra, ezredmásodpercben mérve

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
hu: Teljes (10 másodperces átlag)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló CPU forrásokra, 10 másodperces átlagban

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
hu: Teljes (1 perces átlag)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló CPU forrásokra, 1 perces átlagban

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
hu: Teljes (5 perces átlag)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló CPU forrásokra, 5 perces átlagban

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
hu: Összes várakozási idő

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
hu: Az az idő, amíg legalább egy feladat megrekedt, várva a rendelkezésre álló CPU forrásokra, ezredmásodpercben mérve

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
hu: CPU-igény

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló IO forrásokra, 10 másodperces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló IO forrásokra, 1 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor legalább egy feladat megakad, várva a rendelkezésre álló IO forrásokra, 5 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
hu: Az az idő, amíg legalább egy feladat megrekedt, várva a rendelkezésre álló IO forrásokra, ezredmásodpercben mérve

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat  memóriára várakozott 10 másodperces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat  memóriára várakozott 1 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat  memóriára várakozott 5 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
hu: Az az idő, amíg az összes feladat memóriára várakozva elakad, ezredmásodpercben mérve

[ctx: @title]
en: IO Pressure
hu: IO-igény

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat CPU-ra várakozott, 10 másodperces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat CPU-ra várakozott, 1 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat CPU-ra várakozott, 5 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
hu: Az az idő, amíg az összes feladat memóriára CPU-ra elakad, ezredmásodpercben mérve

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat IO-ra várakozott, 10 másodperces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat IO-ra várakozott, 1 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
hu: Az idő százalékos aránya, amikor az összes feladat IO-ra várakozott, 5 perces átlagban

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
hu: Az az idő, amíg az összes feladat memóriára IO-ra elakad, ezredmásodpercben mérve
