ksysguard - en to nn translation catalogue (172 entries)

[ctx: @title]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title]
en: Total Usage
nn: Total bruk

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
nn: Bruk

[ctx: @title]
en: System Usage
nn: Systembruk

[ctx: @title]
en: User Usage
nn: Brukarbruk

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
nn: Brukar

[ctx: @title]
en: Wait Usage
nn: Ventebruk

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
nn: Venting

[ctx: @title]
en: Current Frequency
nn: Gjeldande klokkefrekvens

[ctx: @title, Short for 'Current Frequency']
en: Frequency
nn: Frekvens

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
nn: Gjeldande klokkefrekvens til prosessoren

[ctx: @title]
en: Current Temperature
nn: Gjeldande temperatur

[ctx: @title, Short for Current Temperatur]
en: Temperature
nn: Temperatur

[ctx: @title]
en: All
nn: Alle

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
nn: Største CPU-frekvens

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
nn: Største frekvens

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
nn: Noverande største klokkefrekvens på tvers av CPU-ar

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
nn: Minste CPU-frekvens

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
nn: Minste frekvens

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
nn: Noverande minste klokkefrekvens på tvers av CPU-ar

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
nn: Gjennomsnittleg CPU-frekvens

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
nn: Gjennomsnittleg frekvens

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
nn: Noverande gjennomsnittlege klokkefrekvens på tvers av CPU-ar

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
nn: Høgaste CPU-temperatur

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
nn: Høgaste temperature

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
nn: Lågaste CPU-temperatur

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
nn: Lågaste temperatur

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
nn: Gjennomsnittleg CPU-temperatur

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
nn: Gjennomsnittleg temperatur

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
nn: Talet på prosessorar

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
nn: Prosessorar

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
nn: Talet på fysiske prosessorar på systemet

[ctx: @title]
en: Number of Cores
nn: Talet på kjerner

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
nn: Kjerner

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
nn: Talet på prosessor­kjerner på tvers av fysiske prosessorar

en: CPUs
nn: Prosessorar

[ctx: @title]
en: CPU %1
nn: Prosessor %1

[ctx: @title]
en: Core %1
nn: Kjerne %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
nn: Prosessor %1 – kjerne %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
nn: Snittlast

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
nn: Snittlast (1 minutt)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
nn: Snittlast (5 minutt)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
nn: Snittlast (15 minutt)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
nn: Snittlast (1 min)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
nn: Snittlast (5 min)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
nn: Snittlast (15 min)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
nn: Talet på jobbar i køyrekøen – gjennomsnitt over 1 minutt

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
nn: Talet på jobbar i køyrekøen – gjennomsnitt over 5 minutt

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
nn: Talet på jobbar i køyrekøen – gjennomsnitt over 15 minutt

[ctx: @title]
en: Total Space
nn: Total plass

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
nn: Totalt

[ctx: @title]
en: Used Space
nn: Brukt plass

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
nn: Brukt

[ctx: @title]
en: Free Space
nn: Ledig plass

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
nn: Ledig

[ctx: @title]
en: Read Rate
nn: Leserate

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
nn: Lesing

[ctx: @title]
en: Write Rate
nn: Skriverate

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
nn: Skriving

[ctx: @title]
en: Percentage Used
nn: Prosent brukt

[ctx: @title]
en: Percentage Free
nn: Prosent ledig

en: Disks
nn: Diskar

[ctx: @title]
en: All Disks
nn: Alle diskar

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
nn: Ledig

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
nn: Brukt

[ctx: @title]
en: All GPUs
nn: Alle prosessorar

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
nn: All grafikkprosessor­bruk

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
nn: Bruk

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
nn: Totalt minne for grafikkprosessorar

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
nn: Totalt

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
nn: Brukt minne for grafikkprosessorar

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
nn: Brukt

[ctx: @title]
en: Usage
nn: Bruk

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
nn: Totalt videominne

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
nn: Totalt

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
nn: Brukt videominne

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
nn: Brukt

[ctx: @title]
en: Frequency
nn: Frekvens

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
nn: Minnefrekvens

[ctx: @title]
en: Temperature
nn: Temperatur

[ctx: @title]
en: Power
nn: Straum

[ctx: @title]
en: GPU
nn: Grafikkprosessor

[ctx: @title %1 is GPU number]
en: GPU %1
nn: Grafikkprosessor %1

en: Hardware Sensors
nn: Maskinvaresensorar

[ctx: @title]
en: Physical Memory
nn: Fysisk minne

[ctx: @title]
en: Swap Memory
nn: Veksleminne

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
nn: Totalt fysisk minne

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
nn: Totalt

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
nn: Brukt fysisk minne

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
nn: Brukt

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
nn: Prosent brukt fysisk minne

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
nn: Ledig fysisk minne

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
nn: Ledig

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
nn: Prosent ledig fysisk minne

[ctx: @title]
en: Application Memory
nn: Programminne

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
nn: Program

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
nn: Prosent programminne

[ctx: @title]
en: Cache Memory
nn: Snøggminne

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
nn: Snøggminne

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
nn: Prosent i snøggminnet

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
nn: Bufferminne

en: Amount of memory used for caching disk blocks
nn: Kor mykje minne som vert brukt for bufring av diskblokker

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
nn: Prosent av bufferminne

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
nn: Totalt veksleminne

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
nn: Totalt

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
nn: Brukt veksleminne

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
nn: Brukt

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
nn: Prosent brukt veksleminne

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
nn: Ledig veksleminne

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
nn: Ledig

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
nn: Prosent ledig veksleminne

[ctx: @title]
en: Memory
nn: Minne

[ctx: @title]
en: All Network Devices
nn: Alle nettverkseiningar

[ctx: @title]
en: Download Rate
nn: Nedlastingsfart

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
nn: Nedlasting

[ctx: @title]
en: Upload Rate
nn: Opplastingsfart

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
nn: Opplasting

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
nn: Totalt lasta ned

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
nn: Lasta ned

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
nn: Totalt lasta opp

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
nn: Lasta opp

[ctx: @title]
en: Network Name
nn: Nettverksnamn

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title]
en: Signal Strength
nn: Signalstyrke

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
nn: IPv4-adresse

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
nn: IPv4-portnar

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
nn: IPv4-portnar

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
nn: IPv4-subnet-maske:

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
nn: IPv4-subnet-maske:

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
nn: IPv4 med prefikslengd

[ctx: @title]
en: IPv4 DNS
nn: IPv4-DNS

[ctx: @title Short of IPv4 DNS]
en: IPv4 DNS
nn: IPv4

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
nn: IPv6-adresse

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
nn: IPv6-portnar

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
nn: IPv6-portnar

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
nn: IPv6-subnet-maske:

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
nn: IPv6-subnet-maske:

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
nn: IPv6 med prefikslengd

[ctx: @title]
en: IPv6 DNS
nn: IPv6-DNS

[ctx: @title Short of IPv6 DNS]
en: IPv6 DNS
nn: IPv6-DNS

[ctx: @title]
en: Network Devices
nn: Nettverkseiningar

[ctx: @title]
en: Operating System
nn: Operativsystem

[ctx: @title]
en: Kernel
nn: Kjerne

[ctx: @title]
en: Kernel Name
nn: Kjernenamn

[ctx: @title]
en: Kernel Version
nn: Kjerneversjon

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
nn: Kjernenamn og -versjon

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
nn: Kjerne

[ctx: @title]
en: Hostname
nn: Vertsnamn

[ctx: @title]
en: Operating System Name
nn: Namn på operativsystem

[ctx: @title]
en: Operating System Version
nn: Versjon av operativsystem

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
nn: Namn og versjon av operativsystem

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
nn: Operativsystem-logo

[ctx: @title]
en: Operating System URL
nn: Operativsystem-adresse

[ctx: @title]
en: Uptime
nn: Oppetid

[ctx: @title]
en: Qt Version
nn: Qt-versjon

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
nn: KDE Frameworks-versjon

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
nn: KDE Plasma-versjon

[ctx: @title]
en: Window System
nn: Vindaugssystem

[ctx: @info]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: @title]
en: Design Capacity
nn: Oppgjeven kapasitet

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
nn: Kor mykje energi batteriet var produsert for å kunna halda

[ctx: @title]
en: Current Capacity
nn: Gjeldande kapasitet

en: Amount of energy that the battery can currently hold
nn: Kor mykje energi batteriet maks kan halda no

[ctx: @title]
en: Health
nn: Helse

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
nn: Gjeldande kapasitet som prosent for oppgjeven kapasitet

[ctx: @title]
en: Charge
nn: Lading

en: Amount of energy that the battery is currently holding
nn: Kor mykje energi batteriet faktisk inneheld

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
nn: Ladingsprosent

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
nn: Prosentdel av gjeldande kapasitet som batteriet faktisk har

[ctx: @title]
en: Charging Rate
nn: Laderate

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
nn: Laderate

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
nn: Straumstyrken som batteriet vert lada (positivt tal) eller utlada (negativt tal) med
