ksysguard - en to ro translation catalogue (177 entries)

[ctx: @title]
en: Name
ro: Denumire

[ctx: @title]
en: Total Usage
ro: Total folosit

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
ro: Utilizare

[ctx: @title]
en: System Usage
ro: Utilizare sistem

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
ro: Sistem

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
ro: %1 sistem

[ctx: @title]
en: User Usage
ro: Utilizare utilizator

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
ro: Utilizator

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
ro: %1 utilizator

[ctx: @title]
en: Wait Usage
ro: Utilizare așteptare

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
ro: Așteptare

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
ro: %1 așteptare

[ctx: @title]
en: Current Frequency
ro: Frecvență actuală

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
ro: Frecvența actuală a procesorului

[ctx: @title]
en: Current Temperature
ro: Temperatură actuală

[ctx: @title]
en: All
ro: Toate

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
ro: Frecvența maximă a procesorului

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
ro: Frecvență max.

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
ro: Frecvența minimă a procesorului

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
ro: Frecvență min.

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
ro: Frecvența medie a procesorului

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
ro: Frecvența medie

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
ro: Frecvența medie actuală între toate procesoarele

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
ro: Temperatura maximă a procesorului

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
ro: Temperatura max.

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
ro: Temperatura minimă a procesorului

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
ro: Temperatura min.

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
ro: Temperatura medie a procesorului

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
ro: Temperatură medie

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
ro: Numărul de procesoare

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
ro: Procesoare

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
ro: Numărul de procesoare fizice instalate în sistem

[ctx: @title]
en: Number of Cores
ro: Număr de nuclee

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
ro: Nuclee

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
ro: Numărul de nuclee din toate procesoarele fizice

en: CPUs
ro: Procesoare

[ctx: @title]
en: CPU %1
ro: Procesor %1

[ctx: @title]
en: Core %1
ro: Nucleu %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
ro: Procesor %1 Nucleu %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
ro: Încărcări medii

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
ro: Încărcare medie (1 min)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
ro: Încărcare medie (5 min)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
ro: Încărcare medie (15 min)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
ro: Încărcare medie (1m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
ro: Încărcare medie (5m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
ro: Încărcare medie (15m)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
ro: Numărul de lucrări în coada de sarcini, în medie pe 1 minut

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
ro: Numărul de lucrări în coada de sarcini, în medie pe 5 minute

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
ro: Numărul de lucrări în coada de sarcini, în medie pe 15 minute

[ctx: @title]
en: Total Space
ro: Spațiu total

[ctx: @title]
en: Read Rate
ro: Rată de citire

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
ro: Citire

[ctx: @title]
en: Write Rate
ro: Rată de scriere

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
ro: Scriere

[ctx: @title]
en: Used Space
ro: Spațiu folosit

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
ro: Folosit

[ctx: @title]
en: Free Space
ro: Spațiu liber

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
ro: Liber

[ctx: @title]
en: Percentage Used
ro: Procentaj folosit

[ctx: @title]
en: Percentage Free
ro: Procentaj liber

en: Disks
ro: Discuri

[ctx: @title]
en: All Disks
ro: Toate discurile

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
ro: Liber

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
ro: Folosit

[ctx: @title]
en: All GPUs
ro: Toate plăcile grafice

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
ro: Utilizarea tuturor plăcilor grafice

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
ro: Utilizare

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
ro: Memoria totală a tuturor plăcilor grafice

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
ro: Totală

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
ro: Memoria folosită a tuturor plăcilor grafice

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
ro: Folosită

[ctx: @title]
en: Usage
ro: Utilizare

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
ro: Memorie video totală

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
ro: Totală

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
ro: Memorie video folosită

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
ro: Folosită

[ctx: @title]
en: Frequency
ro: Frecvență

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
ro: Frecvența memoriei

[ctx: @title]
en: Temperature
ro: Temperatură

[ctx: @title]
en: Power
ro: Putere

[ctx: @title]
en: Video Usage
ro: Utilizare video

en: Hardware Sensors
ro: Senzori de echipament

[ctx: @title]
en: Physical Memory
ro: Memorie fizică

[ctx: @title]
en: Swap Memory
ro: Memorie swap

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
ro: Memorie fizică totală

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
ro: Totală

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
ro: Memorie fizică folosită

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
ro: Folosită

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
ro: Procentaj memorie fizică folosită

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
ro: Memorie fizică liberă

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
ro: Liberă

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
ro: Procentaj memorie fizică liberă

[ctx: @title]
en: Application Memory
ro: Memorie aplicații

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
ro: Aplicații

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
ro: Procentaj memorie aplicații

[ctx: @title]
en: Cache Memory
ro: Memorie cache

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
ro: Procentaj memorie cache

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
ro: Memorie-tampon

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
ro: Tampon

en: Amount of memory used for caching disk blocks
ro: Cantitatea de memorie folosită pentru prestocarea blocurilor de pe disc

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
ro: Procentaj memorie-tampon

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
ro: Memorie swap totală

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
ro: Totală

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
ro: Memorie swap folosită

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
ro: Folosită

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
ro: Procentaj memorie cache folosită

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
ro: Memorie swap liberă

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
ro: Liberă

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
ro: Procentaj memorie swap liberă

[ctx: @title]
en: Memory
ro: Memorie

[ctx: @title]
en: All Network Devices
ro: Toate dispozitivele de rețea

[ctx: @title]
en: Download Rate
ro: Rată descărcare

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
ro: Descărcare

[ctx: @title]
en: Upload Rate
ro: Rată încărcare

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
ro: Încărcare

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
ro: Total descărcat

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
ro: Descărcat

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
ro: Total încărcat

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
ro: Încărcat

[ctx: @title]
en: Network Name
ro: Denumire rețea

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
ro: Denumire

[ctx: @title]
en: Signal Strength
ro: Intensitate semnal

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
ro: Semnal

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
ro: Adresă IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
ro: Poartă IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
ro: Poartă IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
ro: Mască de subrețea IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
ro: Mască de subrețea IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
ro: IPv4 cu lungime de prefix

[ctx: @title]
en: IPv4 DNS
ro: DNS IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 DNS]
en: IPv4 DNS
ro: DNS IPv4

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
ro: Adresă IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
ro: Poartă IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
ro: Poartă IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
ro: Mască de subrețea IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
ro: Mască de subrețea IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
ro: IPv6 cu lungime de prefix

[ctx: @title]
en: IPv6 DNS
ro: DNS IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 DNS]
en: IPv6 DNS
ro: DNS IPv6

[ctx: @title]
en: Network Devices
ro: Dispozitive de rețea

[ctx: @title]
en: Operating System
ro: Sistem de operare

[ctx: @title]
en: Kernel
ro: Nucleu

[ctx: @title]
en: Kernel Name
ro: Denumire nucleu

[ctx: @title]
en: Kernel Version
ro: Versiune nucleu

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
ro: Denumire și versiune nucleu

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
ro: Nucleu

[ctx: @title]
en: System
ro: Sistem

[ctx: @title]
en: Hostname
ro: Nume gazdă

[ctx: @title]
en: Operating System Name
ro: Denumire sistem de operare

[ctx: @title]
en: Operating System Version
ro: Versiune sistem de operare

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
ro: Denumire și versiune sistem de operare

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
ro: SO

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
ro: Logotip sistem de operare

[ctx: @title]
en: Operating System URL
ro: URL sistem de operare

[ctx: @title]
en: Uptime
ro: Durată pornire

[ctx: @title]
en: KDE Plasma
ro: Plasma KDE

[ctx: @title]
en: Qt Version
ro: Versiune Qt

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
ro: Versiune KDE Frameworks

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
ro: Versiune KDE Plasma

[ctx: @title]
en: Window System
ro: Sistem de ferestre

[ctx: @info]
en: Unknown
ro: Necunoscut

[ctx: @title]
en: Design Capacity
ro: Capacitate proiectată

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
ro: Cantitatea de energie pe care acumulatorul a fost proiectat s-o țină

[ctx: @title]
en: Current Capacity
ro: Capacitate actuală

en: Amount of energy that the battery can currently hold
ro: Cantitatea de energie pe care acumulatorul o poate ține acum

[ctx: @title]
en: Health
ro: Sănătate

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
ro: Procentajul din capacitatea proiectată pe care acumulatorul poate să-l țină

[ctx: @title]
en: Charge
ro: Încărcare

en: Amount of energy that the battery is currently holding
ro: Cantitatea de energie pe care acumulatorul o ține acum

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
ro: Procentaj încărcare

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
ro: Procentajul din capacitatea actuală pe care acumulatorul îl ține acum

[ctx: @title]
en: Charging Rate
ro: Rată de încărcare

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
ro: Rată de încărcare

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
ro: Puterea cu care e încărcat (pozitiv) sau descărcat (negativ) acumulatorul

[ctx: @title]
en: Pressure
ro: Presiune

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
ro: Presiunea memoriei

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
ro: Presiunea procesorului
