ksysguard - en to sl translation catalogue (209 entries)

[ctx: @title]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title]
en: Total Usage
sl: Skupaj porabljeno

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
sl: Porabljeno

[ctx: @title]
en: System Usage
sl: Porabljeno za sistem

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
sl: Sistem

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
sl: %1 Sistem

[ctx: @title]
en: User Usage
sl: Poraba uporabnika

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
sl: Uporabnik

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
sl: %1 Uporabnik

[ctx: @title]
en: Wait Usage
sl: Poraba za čakanje

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
sl: Čakanje

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
sl: %1 Čakanje

[ctx: @title]
en: Current Frequency
sl: Trenutna frekvenca

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
sl: Trenutna frekvenca CPE

[ctx: @title]
en: Current Temperature
sl: Trenutna temperatura

[ctx: @title]
en: All
sl: Vse

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
sl: Maksimalna frekvenca CPE

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
sl: Maks. frekvenca

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
sl: Trenutna maks. frekvenca vseh CPE

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
sl: Minimalna frekvenca CPE

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
sl: Min. frekvenca

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
sl: Trenutna minimalna frekvenca vseh CPE

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
sl: Povprečna frekvenca CPE

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
sl: Povprečna frekvenca

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
sl: Trenutna povprečna frekvenca vseh CPE

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
sl: Maksimalna temperatura CPE

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
sl: Maks. temperatura

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
sl: Minimalna temperatura CPE

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
sl: Min. temperatura

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
sl: Povprečna temperatura CPE

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
sl: Povprečna temperatura

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
sl: Število CPE

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
sl: CPE

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
sl: Število fizičnih CPE nameščenih na sistemu

[ctx: @title]
en: Number of Cores
sl: Število jeder

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
sl: Jedra

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
sl: Število vseh jeder CPE izmed vseh fizičnih CPE

en: CPUs
sl: CPE

[ctx: @title]
en: CPU %1
sl: CPE %1

[ctx: @title]
en: Core %1
sl: Jedro %1

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
sl: CPE %1 jedro %2

[ctx: @title]
en: Load Averages
sl: Naloži povprečja

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
sl: Naloži povprečja (1 minuta)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
sl: Naloži povprečja (5 minut)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
sl: Naloži povprečja (15 minut)

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
sl: Naloži povprečja (1m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
sl: Naloži povprečja (5m)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
sl: Naloži povprečja (15m)

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
sl: Število poslov v čakalni vrsti za izvajanje v eni minuti

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
sl: Število poslov v čakalni vrsti za izvajanje v 5 minutah

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
sl: Število poslov v čakalni vrsti za izvajanje v 15 minutah

[ctx: @title]
en: Total Space
sl: Ves prostor

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: @title]
en: Read Rate
sl: Hitrost branja

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
sl: Branje

[ctx: @title]
en: Write Rate
sl: Hitrost pisanja

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
sl: Pisanje

[ctx: @title]
en: Used Space
sl: Porabljen prostor

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
sl: Porabljeno

[ctx: @title]
en: Free Space
sl: Prost prostor

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
sl: Prosto

[ctx: @title]
en: Percentage Used
sl: Odstotek uporabljenega

[ctx: @title]
en: Percentage Free
sl: Odstotek prostega

en: Disks
sl: Diski

[ctx: @title]
en: All Disks
sl: Vsi diski

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
sl: Prosto

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
sl: Porabljeno

[ctx: @title]
en: All GPUs
sl: Vse GPE

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
sl: Poraba vseh GPE

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
sl: Poraba

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
sl: Celoten pomnilnik vseh GPE

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
sl: Porabljen pomnilnik vseh GPE

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
sl: Uporabljeno

[ctx: @title %1 is GPU number]
en: GPU %1
sl: GPE %1

[ctx: @title]
en: Usage
sl: Poraba

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
sl: Celoten video pomnilnik

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
sl: Poraba video pomnilnika

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
sl: Uporabljeno

[ctx: @title]
en: Frequency
sl: Frekvenca

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
sl: Frekvenca pomnilnika

[ctx: @title]
en: Temperature
sl: Temperatura

[ctx: @title]
en: Power
sl: Moč

[ctx: @title]
en: GPU
sl: GPE

[ctx: @title]
en: Video Usage
sl: Poraba video pomnilnika

en: Hardware Sensors
sl: Strojni senzorji

[ctx: @title]
en: Physical Memory
sl: Fizični pomnilnik

[ctx: @title]
en: Swap Memory
sl: Izmenjevalni pomnilnik

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
sl: Celotni fizični pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
sl: Uporabljen fizični pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
sl: Uporabljeno

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
sl: Odstotek uporabljenega fizičnega pomnilnika

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
sl: Prosti fizični pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
sl: Prosto

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
sl: Odstotek prostega fizičnega pomnilnika

[ctx: @title]
en: Application Memory
sl: Pomnilnik za aplikacijo

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
sl: Aplikacija

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
sl: Odstotek pomnilnika za aplikacijo

[ctx: @title]
en: Cache Memory
sl: Predpomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
sl: Predpomnilnik

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
sl: Odstotek pomnilnika za predpomnilnik

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
sl: Vmesni pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
sl: Vmesni pomnilnik

en: Amount of memory used for caching disk blocks
sl: Količina pomnilnika uporabljenega za predpomnenje diskovnih blokov

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
sl: Odstotek vmesnega pomnilnika

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
sl: Celotni izmenjevalni pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
sl: Uporabljen izmenjevalni pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
sl: Uporabljeno

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
sl: Odstotek uporabljenega izmenjevalnega pomnilnika

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
sl: Prosti izmenjevalni pomnilnik

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
sl: Prosto

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
sl: Odstotek prostega izmenjevalnega pomnilnika

[ctx: @title]
en: Memory
sl: Pomnilnik

[ctx: @title]
en: All Network Devices
sl: Vse mrežne naprave

[ctx: @title]
en: Download Rate
sl: Hitrost prenosa sem

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
sl: Prenesi sem

[ctx: @title]
en: Upload Rate
sl: Hitrost prenosa tja

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
sl: Prenesi tja

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
sl: Vsega preneseno sem

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
sl: Preneseno sem

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
sl: Skupaj preneseno tja

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
sl: Preneseno tja

[ctx: @title]
en: Network Name
sl: Ime omrežja

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title]
en: Signal Strength
sl: Moč signala

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
sl: Naslov IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
sl: Prehod IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
sl: Prehod IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
sl: Maska podmreže IPv4

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
sl: Maska podmreže IPv4

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
sl: IPv4 z dolžino predpone

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
sl: Naslov IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
sl: Prehod IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
sl: Prehod IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
sl: Maska podmreže IPv6

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
sl: Maska podmreže IPv6

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
sl: IPv6 z dolžino predpone

[ctx: @title]
en: Network Devices
sl: Omrežne naprave

[ctx: @title]
en: Operating System
sl: Operacijski sistem

[ctx: @title]
en: Kernel
sl: Jedro

[ctx: @title]
en: Kernel Name
sl: Ime jedra

[ctx: @title]
en: Kernel Version
sl: Verzija jedra

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
sl: Ime jedra in verzija

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
sl: Jedro

[ctx: @title]
en: System
sl: Sistem

[ctx: @title]
en: Hostname
sl: Ime gostitelja

[ctx: @title]
en: Operating System Name
sl: Ime operacijskega sistema

[ctx: @title]
en: Operating System Version
sl: Verzija operacijskega sistema

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
sl: Ime operacijskega sistema in verzija

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
sl: Logotip operacijskega sistema

[ctx: @title]
en: Operating System URL
sl: Spletni naslov operacijskega sistema

[ctx: @title]
en: Uptime
sl: Čas neprekinjenega delovanja

[ctx: @title]
en: Qt Version
sl: Qt verzija

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
sl: KDE Frameworks verzija

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
sl: KDE Plasma verzija

[ctx: @title]
en: Window System
sl: Sistem oken

[ctx: @info]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title]
en: Design Capacity
sl: Zasnova zmogljivosti

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
sl: Količina energije, za katero je bila zasnovana baterija

[ctx: @title]
en: Current Capacity
sl: Trenutna zmogljivost

en: Amount of energy that the battery can currently hold
sl: Količina energije, ki jo trenutno lahko drži baterija

[ctx: @title]
en: Health
sl: Zdravje

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
sl: Odstotek zasnovane zmogljivosti, ki jo lahko drži baterija

[ctx: @title]
en: Charge
sl: Polni

en: Amount of energy that the battery is currently holding
sl: Količina energije, ki jo trenutno ima baterija

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
sl: Delež napolnjenosti

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
sl: Odstotek trenutne kapacitete baterije

[ctx: @title]
en: Charging Rate
sl: Hitrost polnjenja

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
sl: Hitrost polnjenja

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
sl: Moč, s katero se baterija polni (pozitivno) ali prazni (negativno)

[ctx: @title]
en: Pressure
sl: Pritisk

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
sl: Pritisk pomnilnika

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
sl: Nekaj (10 sekundno povprečje)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva pomnilniška sredstva, povprečno v 10 sekundah

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
sl: Nekaj (1 minutno povprečje)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva pomnilniška sredstva, povprečno v 1 minuti

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
sl: Nekaj (5 minutno povprečje)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva pomnilniška sredstva, povprečno v 5 minutah

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
sl: Skupni čas zastoja

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
sl: Količina časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva pomnilniška sredstva, merjeno v mikrosekundah

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
sl: Polno (10 sekundno povprečje)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva CPE, povprečno v 10 sekundah

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
sl: Polno (1 minutno povprečje)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva CPE, povprečno v 1 minuti

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
sl: Polno (5 minutno povprečje)

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva CPE, povprečno v 5 minutah

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
sl: Skupni polni čas zastoja

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
sl: Količina časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva CPE, merjeno v mikrosekundah

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
sl: CPE pritisk

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljive vire IO, povprečno v 10 sekundah

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva IO, povprečno v 1 minuti

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
sl: Odstotek časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva IO, povprečno v 5 minutah

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
sl: Količina časa, ko je vsaj eno opravilo zaustavljeno in čaka na razpoložljiva sredstva IO, merjeno v mikrosekundah

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva pomnilniška sredstva, povprečno v 10 sekundah

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva pomnilniška sredstva, povprečno v 1 minuti

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva pomnilniška sredstva, povprečno v 5 minutah

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
sl: Količina časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva pomnilniška sredstva, merjeno v mikrosekundah

[ctx: @title]
en: IO Pressure
sl: IO pritisk

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva CPE, povprečno v 10 sekundah

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva CPE, povprečno v 1 minuti

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva CPE, povprečno v 5 minutah

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
sl: Količina časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva CPE, merjeno v mikrosekundah

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva IO, povprečno v 10 sekundah

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva IO, povprečno v 1 minuti

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
sl: Odstotek časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva IO, povprečno v 5 minutah

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
sl: Količina časa, ko so vsa opravila zaustavljena in čakajo na razpoložljiva sredstva IO, merjeno v mikrosekundah
