kteatime - en to be translation catalogue (18 entries)

en: KTeaTime
be: Час гарбаты

en: Many patches
be: Шмат патчаў

en: Configure Tea Cooker
be: Настаўленні Кухара

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
be: Спіс сартоў гарбаты

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
be: Уласцівасці гарбаты

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
be: Назва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
be: Час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: min
be: хв

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: sec
be: с

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
be: Дзеянне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
be: Выплыўнае

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
be: Паказваць прагрэс заварвання ў сістэмным трэі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
be: Час да гарбаты:

en: Black Tea
be: Чорная гарбата

en: Earl Grey
be: Эрл Грэй

en: Fruit Tea
be: Фруктовая гарбата

en: &Configure...
be: &Настаўленні...

en: The Tea Cooker
be: Кухар
