kteatime - en to el translation catalogue (55 entries)

en: KDE utility for making a fine cup of tea.
el: Εργαλείο του KDE για να φτιάξετε ένα καλό φλιτζάνι τσάι.

en: Current maintainer
el: Τρέχων συντηρητής

en: Many patches
el: Πολλά patches

en: Start a new tea with this time.
el: Έναρξη ενός νέου τσαγιού με αυτόν το χρόνο.

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Use this name for the tea started with --time.
el: Χρήση αυτού του ονόματος για το τσάι που ξεκίνησε με --time.

en: name
el: όνομα

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TimeEditWidget)
en: Custom Tea
el: Προσαρμοσμένο τσάι

en: Configure Tea Cooker
el: Διαμόρφωση βραστήρα τσαγιού

en: Save changes and close dialog.
el: Αποθήκευση τροποποιήσεων και κλείσιμο διαλόγου.

en: Close dialog without saving changes.
el: Κλείσιμο διαλόγου χωρίς αποθήκευση τροποποιήσεων.

en: Show help page for this dialog.
el: Εμφάνιση σελίδας βοήθειας για το διάλογο αυτό.

[ctx: Auto hide popup after]
en:  second |  seconds
el[0]:  δευτ
el[1]:  δευτ

[ctx: Reminder every]
en:  second |  seconds
el[0]:  δευτ
el[1]:  δευτ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
el: Λίστα τσαγιού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
el: Ιδιότητες τσαγιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
el: Όνομα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
el: Ώρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: min
el: λεπτά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: sec
el: δευτ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
el: Ενέργεια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
el: Αναδυόμενο μενού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autohideCheckBox)
en: Auto hide popup after
el: Αυτόματη απόκρυψη ανάδυσης μετά από

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reminderCheckBox)
en: Reminder every
el: Ειδοποίηση κάθε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
el: Οπτικοποίηση της προόδου στο πλαίσιο συστήματος

en: %1 year | %1 years
el[0]: %1 έτος
el[1]: %1 έτη

en: %1 a | %1 a
el[0]: %1 χ
el[1]: %1 χρ

en: %1 day | %1 days
el[0]: %1 ημέρα
el[1]: %1 ημέρες

en: %1 d | %1 d
el[0]: %1 μ
el[1]: %1 μ

en: %1 hour | %1 hours
el[0]: %1 ώρα
el[1]: %1 ώρες

en: %1 h | %1 h
el[0]: %1 ω
el[1]: %1 ω

en: %1 minute | %1 minutes
el[0]: %1 λεπτό
el[1]: %1 λεπτά

en: %1 min | %1 min
el[0]: %1 λ
el[1]: %1 λ

en: %1 second | %1 seconds
el[0]: %1 δευτερόλεπτο
el[1]: %1 δευτερόλεπτα

en: %1 s | %1 s
el[0]: %1 δ
el[1]: %1 δ

en: Unnamed Tea
el: Τσάι χωρίς όνομα

en: Start a new custom tea with the time configured in this dialog.
el: Έναρξη ενός νέου προσαρμοσμένου τσαγιού με τον καθορισμένο στο διάλογο χρόνο.

en: Close this dialog without starting a new tea.
el: Κλείσιμο αυτού του διαλόγου χωρίς την έναρξη του νέου τσαγιού.

en:  minute |  minutes
el[0]:  λεπτό
el[1]:  λεπτά

en:  second |  seconds
el[0]:  δευτερόλεπτο
el[1]:  δευτερόλεπτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
el: Ώρα για τσάι:

en: Unknown Tea
el: Άγνωστο τσάι

en: Black Tea
el: Μαύρο τσάι

en: Fruit Tea
el: Τσάι φρούτων

en: Green Tea
el: Πράσινο τσάι

en: &Resume
el: &Συνέχιση

en: &Pause
el: &Παύση

en: &Stop
el: &Διακοπή

en: &Configure...
el: &Διαμόρφωση...

en: &Custom...
el: &Προσαρμοσμένο...

en: No steeping tea.
el: Χωρίς βυθισμένο στην κούπα τσάι.

en: The Tea Cooker
el: Ο βραστήρας τσαγιού

en: %1 is now ready!
el: Το %1 είναι έτοιμο!

en: %1 is ready since %2!
el: Το %1 είναι έτοιμο από %2!

[ctx: %1 is the time, %2 is the name of the tea]
en: %1 left for %2.
el: %1 έμειναν για το %2.
