kteatime - en to eu translation catalogue (49 entries)

en: KDE utility for making a fine cup of tea.
eu: Katilu bat te bikaina prestatzeko KDE utilitatea.

en: Current maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: Many patches
eu: Adabaki ugari

en: Start a new tea with this time.
eu: Hasi te berri bat denbora honekin.

en: seconds
eu:  segundo

en: Use this name for the tea started with --time.
eu: Erabili izen hau "--time"-rekin hasitako tearentzat.

en: name
eu: izena

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TimeEditWidget)
en: Custom Tea
eu: Norberak finkatutako tea

en: Configure Tea Cooker
eu: Konfiguratu Teontzia

en: Save changes and close dialog.
eu: Aldaketak gorde eta elkarrizketa itxi.

en: Close dialog without saving changes.
eu: Elkarrizketa ixten aldaketak gorde gabe.

en: Show help page for this dialog.
eu: Erakutsi elkarrizketa honentzako laguntza orria.

[ctx: Auto hide popup after]
en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundoak

[ctx: Reminder every]
en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
eu: Te Zerrenda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
eu: Tearen Propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
eu: Denbora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: sec
eu: seg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
eu: Ekintza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
eu: Azaleratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autohideCheckBox)
en: Auto hide popup after
eu: Berez ezkutatu azaleratutakoa ... ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reminderCheckBox)
en: Reminder every
eu: Oroigarria hainbatero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
eu: Erakutsi aurrerapena ikono erretiluan

en: %1 year | %1 years
eu[0]: %1 urte
eu[1]: %1 urte

en: %1 day | %1 days
eu[0]: %1 egun
eu[1]: %1 egun

en: %1 hour | %1 hours
eu[0]: %1 ordu
eu[1]: %1 ordu

en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: %1 minutu
eu[1]: %1 minutu

en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: %1 segundu
eu[1]: %1 segundu

en: Unnamed Tea
eu: Izen gabeko tea

en: Start a new custom tea with the time configured in this dialog.
eu: Abiatu norberak finkatutako te berri bat elkarrizketa-koadroan konfiguratutako denborarekin.

en: Close this dialog without starting a new tea.
eu: Elkarrizketa itxi te berri bat hasi gabe.

en:  minute |  minutes
eu[0]:  minutu
eu[1]:  minutu

en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
eu: Te denbora:

en: Unknown Tea
eu: Te ezezaguna

en: Black Tea
eu: Te Beltza

en: Fruit Tea
eu: Fruta Tea

en: Green Tea
eu: Te berdea

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: &Pause
eu: E&ten

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Configure...
eu: &Konfiguratu...

en: &Custom...
eu: Norberak fin&katua...

en: No steeping tea.
eu: Ez da tea prestatzen ari.

en: The Tea Cooker
eu: Teontzia

en: %1 is now ready!
eu: %1 prest dago!

en: %1 is ready since %2!
eu: %1 prest dago %2-tik!

[ctx: %1 is the time, %2 is the name of the tea]
en: %1 left for %2.
eu: %1 falta %2-rako.
