kteatime - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Many patches
fa: کژنه‌های زیاد

en: Configure Tea Cooker
fa: پیکربندی چای‌ساز

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
fa: فهرست چای

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
fa: ویژگیهای چای

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
fa: نام

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
fa: زمان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: min
fa: دقیقه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: sec
fa: ثانیه

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
fa: کنش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
fa: بالاپر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
fa: تجسم کردن پیشرفت در سینی شمایل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
fa: زمان چای:

en: Black Tea
fa: چای سیاه

en: Fruit Tea
fa: چای میوه

en: &Configure...
fa: &پیکربندی...‌

en: The Tea Cooker
fa: چای‌ساز
