kteatime - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: KDE utility for making a fine cup of tea.
fi: Työkalu teekupin keittämiseen

en: © 1998-1999, Matthias Hölzer-Klüpfel
    © 2002-2003, Martin Willers
    © 2007-2010, Stefan Böhmann
fi: © 1998–1999 Matthias Hölzer-Klüpfel
    © 2002–2003 Martin Willers
    © 2007–2010 Stefan Böhmann

en: Current maintainer
fi: Nykyinen ylläpitäjä

en: Many patches
fi: Useita korjauksia

en: Start a new tea with this time.
fi: Aloita uuden teen keitto.

en: seconds
fi: sekunnit

en: Use this name for the tea started with --time.
fi: Käytä tätä nimeä teelle, joka aloitettiin valitsimella --time.

en: name
fi: nimi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TimeEditWidget)
en: Custom Tea
fi: Mukautettu tee

en: Configure Tea Cooker
fi: Teenkeittimen asetukset

en: Save changes and close dialog.
fi: Tallenna muutokset ja sulje

en: Close dialog without saving changes.
fi: Sulje ilman tallentamista

en: Show help page for this dialog.
fi: Näytä tämän ikkunan ohje.

[ctx: Auto hide popup after]
en:  second |  seconds
fi[0]:  sekunti
fi[1]:  sekuntia

[ctx: Reminder every]
en:  second |  seconds
fi[0]:  sekunti
fi[1]:  sekuntia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
fi: Teeluettelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
fi: Teen ominaisuudet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
fi: Nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
fi: Kesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: sec
fi:  s

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
fi: Toiminnot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
fi: Viesti-ikkuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autohideCheckBox)
en: Auto hide popup after
fi: Automaattinen valintaikkunan piilotus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reminderCheckBox)
en: Reminder every
fi: Muistuta joka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
fi: Näytä edistyminen ilmoitusalueella

en: %1 year | %1 years
fi[0]: %1 vuosi
fi[1]: %1 vuotta

en: %1 a | %1 a
fi[0]: %1 v
fi[1]: %1 v

en: %1 day | %1 days
fi[0]: %1 päivä
fi[1]: %1 päivää

en: %1 d | %1 d
fi[0]: %1 pv
fi[1]: %1 pv

en: %1 hour | %1 hours
fi[0]: %1 tunti
fi[1]: %1 tuntia

en: %1 h | %1 h
fi[0]: %1 t
fi[1]: %1 t

en: %1 minute | %1 minutes
fi[0]: %1 min
fi[1]: %1 min

en: %1 second | %1 seconds
fi[0]: %1 sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

en: Unnamed Tea
fi: Nimetön tee

en: Start a new custom tea with the time configured in this dialog.
fi: Aloita uusi mukautettu tee tähän ikkunaan määritetyllä kestolla.

en: Close this dialog without starting a new tea.
fi: Sulje tämä ikkuna alkamatta keittää uutta teetä.

en:  minute |  minutes
fi[0]:  minuutti
fi[1]:  minuuttia

en:  second |  seconds
fi[0]:  sekunti
fi[1]:  sekuntia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
fi: Aika:

en: Unknown Tea
fi: Tuntematon tee

en: Black Tea
fi: Musta tee

en: Fruit Tea
fi: Hedelmätee

en: Green Tea
fi: Vihreä tee

en: &Resume
fi: &Jatka

en: &Pause
fi: &Tauko

en: &Stop
fi: Lo&peta

en: &Configure...
fi: &Asetukset…

en: &Custom...
fi: M&ukautettu…

en: No steeping tea.
fi: Ei teetä hautumassa.

en: The Tea Cooker
fi: Teenkeitin

en: %1 is now ready!
fi: %1 on valmista!

en: %1 is ready since %2!
fi: %1 on ollut valmiina %2!

[ctx: %1 is the time, %2 is the name of the tea]
en: %1 left for %2.
fi: %1/%2 jäljellä
