kteatime - en to mk translation catalogue (18 entries)

en: KDE utility for making a fine cup of tea.
mk: Алатка на KDE за приготвување фини чаеви

en: Many patches
mk: Многу закрпи

en: Configure Tea Cooker
mk: Конфигурирајте го приготвувачот на чај

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
mk: Листа на чаеви

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
mk: Параметри на чајот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
mk: Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
mk: Време

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
mk: Дејство

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
mk: Скок-мени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
mk: Прикажи го прогресот во системската лента

en: %1 year | %1 years
mk[0]: %1 година
mk[1]: %1 години
mk[2]: %1 години

en: %1 day | %1 days
mk[0]: %1 ден
mk[1]: %1 дена
mk[2]: %1 дена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
mk: Време за чајот:

en: Black Tea
mk: Црн чај

en: Earl Grey
mk: Ерл сив

en: Fruit Tea
mk: Овошен чај

en: &Configure...
mk: &Конфигурирај...

en: The Tea Cooker
mk: Приготвувач на чај
