kteatime - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: KTeaTime
pa: ਕੇ-ਚਾਹ ਸਮਾਂ

en: KDE utility for making a fine cup of tea.
pa: ਚਾਹ ਦਾ ਇੱਕ ਕੱਪ ਬਣਾਉਣ ਲਈ KDE ਸਹੂਲਤ

en: Many patches
pa: ਕਈ ਪੈਂਚ

en: Configure Tea Cooker
pa: ਚਾਹ ਕੁੱਕਰ ਸੰਰਚਨਾ

en: Show help page for this dialog.
pa: ਇਹ ਡਾਈਲਾਗ ਲਈ ਮੱਦਦ ਪੇਜ਼ ਵੇਖੋ।

[ctx: Auto hide popup after]
en:  second |  seconds
pa[0]:  ਸਕਿੰਟ
pa[1]:  ਸਕਿੰਟ

[ctx: Reminder every]
en:  second |  seconds
pa[0]:  ਸਕਿੰਟ
pa[1]:  ਸਕਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup1)
en: Tea List
pa: ਚਾਹ ਲਿਸਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, teaPropertiesGroup)
en: Tea Properties
pa: ਚਾਹ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
pa: ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Time
pa: ਸਮਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: min
pa: ਮਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: sec
pa: ਸਕਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup2)
en: Action
pa: ਕਾਰਵਾਈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, popupCheckBox)
en: Popup
pa: ਪੋਪਅੱਪ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autohideCheckBox)
en: Auto hide popup after
pa: ਇਸ ਦੇ ਬਾਅਦ ਪੋਪਅੱਪ ਓਹਲੇ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reminderCheckBox)
en: Reminder every
pa: ਯਾਦ ਕਰਵਾਉ ਹਰੇਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visualizeCheckBox)
en: Visualize progress in icon tray
pa: ਆਈਕਾਨ ਟਰੇ ਵਿੱਚ ਤਰੱਕੀ ਵੇਖਾਓ

en: %1 year | %1 years
pa[0]: %1 ਸਾਲ
pa[1]: %1 ਸਾਲ

en: %1 day | %1 days
pa[0]: %1 ਦਿਨ
pa[1]: %1 ਦਿਨ

en: %1 hour | %1 hours
pa[0]: %1 ਘੰਟਾ
pa[1]: %1 ਘੰਟੇ

en: %1 minute | %1 minutes
pa[0]: %1 ਮਿੰਟ
pa[1]: %1 ਮਿੰਟ

en: %1 min | %1 min
pa[0]: %1 ਮਿੰਟ
pa[1]: %1 ਮਿੰਟ

en: %1 second | %1 seconds
pa[0]: %1 ਸਕਿੰਟ
pa[1]: %1 ਸਕਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minutesLabel_2)
en: Tea time:
pa: ਚਾਹ ਸਮਾਂ:

en: Unknown Tea
pa: ਅਣਜਾਣ ਚਾਹ

en: Black Tea
pa: ਕਾਲੀ ਚਾਹ

en: Fruit Tea
pa: ਫਰੂਟੀ ਚਾਹ

en: &Stop
pa: ਰੋਕੋ(&p)

en: &Configure...
pa: ਸੰਰਚਨਾ(&C)...

en: The Tea Cooker
pa: ਚਾਹ ਕੁੱਕਰ

en: %1 is now ready!
pa: %1 ਹੁਣ ਤਿਆਰ ਹੈ!

[ctx: %1 is the time, %2 is the name of the tea]
en: %1 left for %2.
pa: %1 %2 ਲਈ ਬਾਕੀ ਹੈ
