ktechlab - en to ca translation catalogue (847 entries)

en: The Microbe Compiler
ca: El compilador Microbe

en: (C) 2004-2005, The KTechlab developers
ca: (C) 2004-2005, Els desenvolupadors del KTechlab

en: Added pic 16f877,16f627 and 16f628
ca: Ha afegit pic 16f877, 16f627 i 16f628

en: Show source code lines in assembly output
ca: Mostra les línies de codi font a la sortida de l'assemblador

en: Do not attempt optimization of generated instructions.
ca: No intenta l'optimització de les instruccions generades.

en: Input filename
ca: Nom del fitxer d'entrada

en: Output filename
ca: Nom del fitxer de sortida

en: Could not open file '%1'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: Unknown statement
ca: Sentència desconeguda

en: Port '%1' is not supported by target PIC
ca: El port «%1» no és acceptat per l'objectiu PIC

en: Pin identifier was not followed by '='
ca: L'identificador PIN no està seguit per «=»

en: Pin state can only be 'high' or 'low'
ca: L'estat del PIN només pot ser «alt» o «baix»

en: Invalid token '%1'. Port identifier should be followed by '='
ca: Símbol «%1» no és vàlid. L'identificador del port ha d'estar seguit per «=»

en: Unexpected statement before '{'
ca: Sentència inesperada abans de «{»

en: Mismatched brackets in expression '%1'
ca: Les claus de tanca no coincideixen en l'expressió «%1»

en: Invalid '=' found in expression
ca: S'ha trobat un «=» no vàlid en l'expressió

en: Reserved keyword '%1' cannot be a variable name.
ca: La paraula clau «%1» reservada no pot ser un nom de variable.

en: Nothing between operators
ca: Res entre els operadors

en: Missing operator or space in operand
ca: Falta un operador o espai a l'operant

en: Unknown variable
ca: Variable desconeguda

en: Unknown variable '%1'
ca: Variable desconeguda «%1»

en: Could not open include file '%1'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer inclòs «%1»

en: Division by zero
ca: Divisió per zero

en: Number too big
ca: Número massa gran

en: Step can only be a constant expression
ca: El pas només pot ser una expressió constant

en: Delay must be a positive constant value
ca: El retard haurà de ser un valor constant positiu

en: 'high' or 'low' expected after pin expression '%1'
ca: S'esperava «alt» o «baix» després de l'expressió de PIN «%1»

en: Comparison operator in '%1' is not recognized
ca: Operador de comparació en «%1» no reconegut

en: Subroutine definition before end of program
ca: Definició de la subrutina abans de finalitzar el programa

en: Interrupt routine definition before end of program
ca: Interromp la definició de la rutina abans de finalitzar el programa

en: Label expected
ca: S'esperava un nivell

en: Extra tokens at end of line
ca: Testimonis extres al final de la línia

en: Expected '%1'
ca: S'esperava «%1»

en: Pin list expected
ca: S'esperava la llista dels PIN

en: Alias already defined
ca: L'àlies ja està definit

en: Interrupt type not supported by target PIC
ca: Tipus d'interrupció no acceptat per l'objectiu PIC

en: Interrupt already defined
ca: La interrupció ja està definida

en: Variable '%1' is read only
ca: La variable «%1» només és de lectura

en: Variable '%1' is write only
ca: La variable «%1» només és d'escriptura

en: Invalid pin list size
ca: Mida de la llista dels PIN no vàlida

en: Variable '%1' is already defined
ca: La variable «%1» ja està definida

en: '%1' is not a valid variable name
ca: «%1» no és un nom de variable vàlid

en: Variable expected
ca: S'esperava una variable

en: Name expected
ca: S'esperava un nom

en: Internal issue: Optimization has not finished in %1 iterations.
ca: Assumpte intern: L'optimització no ha finalitzat en %1 iteracions.

en: Dump linear equations
ca: Bolca les equacions lineals

note: i18n("0 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation0()), ac, "edit_orientation_0" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 0 Degrees
ca: 0 graus

note: i18n("90 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation90()), ac, "edit_orientation_90" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 90 Degrees
ca: 90 graus

note: i18n("180 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation180()), ac, "edit_orientation_180" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 180 Degrees
ca: 180 graus

note: i18n("270 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation270()), ac, "edit_orientation_270" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 270 Degrees
ca: 270 graus

note: i18n("Create Subcircuit"), "", 0, circuitDocument, SLOT(createSubcircuit()), ac, "circuit_create_subcircuit" );
en: Create Subcircuit
ca: Crea un subcircuit

note: i18n("Rotate Clockwise"), "object-rotate-right", "]", circuitDocument, SLOT(rotateClockwise()), ac, "edit_rotate_cw" );
en: Rotate Clockwise
ca: Gira en sentit horari

note: i18n("Rotate Counter-Clockwise"), "object-rotate-left", "[", circuitDocument, SLOT(rotateCounterClockwise()), ac, "edit_rotate_ccw" );
en: Rotate Counter-Clockwise
ca: Gira en sentit antihorari

note: i18n("Flip Horizontally"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipHorizontally()), ac, "edit_flip_horizontally" );
en: Flip Horizontally
ca: Tomba horitzontalment

note: i18n("Flip Vertically"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipVertically()), ac, "edit_flip_vertically" );
en: Flip Vertically
ca: Tomba verticalment

en: Construct a circuit by dragging components from the Component selector from the left. Create the connections by dragging a wire from the component connectors.<br><br>The simulation is running by default, but can be paused and resumed from the Tools menu.<br><br>To delete a wire, select it with a select box, and hit delete.<br><br>To edit the attributes of a component, select it (making sure that no components of another type are also selected), and edit in the toolbar. More advanced properties can be edited using the item editor on the right.<br><br>Subcircuits can be created by connecting the components with an External Connection, selecting the desired components and clicking on "Create Subcircuit" in the right-click menu.
ca: Construïu un circuit arrossegant els components des del Selector de components de l'esquerra. Creeu connexions arrossegant un cable des dels connectors de components.<br><br>La simulació s'executa per omissió, però es pot fer una pausa i restablir des del menú Eines.<br><br>Per a suprimir un cable, seleccioneu-lo amb una casella de selecció, i premeu «Suprimeix».<br><br>Per a editar els atributs d'un component, seleccioneu-lo (assegureu-vos que no seleccioneu també components d'un altre tipus) i editeu-los a la barra d'eines. Es poden editar més propietats avançades usant el selector d'elements de la dreta.<br><br>Els subcircuits es poden crear connectant els components amb una «Connexió externa», seleccionant els components desitjats i fent clic sobre «Crea un subcircuit» al menú del clic dret.

en: Simulation Initializing
ca: S'està inicialitzant la simulació

en: Simulation Running
ca: S'està executant la simulació

en: Simulation Paused
ca: La simulació es troba en pausa

note: i18n: ectx: label, entry (MaxUndo), group (General)
en: Maximum number of undo steps
ca: Nombre màxim de passos a desfer

note: i18n: ectx: label, entry (RestoreDocumentsOnStartup), group (General)
en: Restore Documents on Startup
ca: Restaura els documents en iniciar

note: i18n: ectx: label, entry (RaiseItemSelectors), group (General)
en: Raise appropriate Item Selector on document creation
ca: Eleva el selector d'elements apropiat en crear un document

note: i18n: ectx: label, entry (RaiseMessagesLog), group (General)
en: Raise Messages Log on Compiling
ca: Eleva el registre de missatges en compilar

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageBars), group (General)
en: Show Voltage Bars
ca: Mostra les barres del voltatge

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageColor), group (General)
en: Show Voltage as Color
ca: Mostra el voltatge en color

note: i18n: ectx: label, entry (AnimateWires), group (General)
en: Animate Wires (current or power)
ca: Anima els cables (corrent o potència)

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshRate), group (General)
en: Refresh Rate
ca: Freqüència d'actualització

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (General)
en: Color of grid lines
ca: Color de les línies de la graella

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (General)
en: Whether the grid should be shown.
ca: Si s'ha de mostrar la graella.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseSameViewForOutput), group (General)
en: Whether the same output should be use for generation of code, etc
ca: Si s'ha d'usar la mateixa sortida per a la generació del codi, etc.

note: i18n: ectx: label, entry (IndentAsmName), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Instruction Names
ca: Sagnat dels noms de les instruccions

note: i18n: ectx: label, entry (IndentAsmData), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Instruction Data
ca: Sagnat de les dades de les instruccions

note: i18n: ectx: label, entry (IndentComment), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Comments
ca: Sagnat dels comentaris

note: i18n: ectx: label, entry (IndentEqu), group (AsmFormatter)
en: Indentation of 'equ'
ca: Sagnat dels «equ»

note: i18n: ectx: label, entry (IndentEquValue), group (AsmFormatter)
en: Indentation of 'equ' Value
ca: Sagnat dels valors dels «equ»

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFormatMBOutput), group (AsmFormatter)
en: Automatically format Microbe output
ca: Dona format automàticament a la sortida del Microbe

note: i18n: ectx: label, entry (LogicSymbolShapes), group (Logic)
en: Logic Symbol Shapes
ca: Formes dels símbols lògics

note: i18n: ectx: label, entry (LogicRisingTrigger), group (Logic)
en: Rising Trigger Threshold
ca: Augmenta el llindar d'activació

note: i18n: ectx: label, entry (LogicFallingTrigger), group (Logic)
en: Falling Trigger Threshold
ca: Minva el llindar d'activació

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputHigh), group (Logic)
en: Logic Output High
ca: Sortida lògica alta

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputHighImpedance), group (Logic)
en: Logic Output High Impedance
ca: Alta impedància a la sortida lògica

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputLowImpedance), group (Logic)
en: Logic Output Low Impedance
ca: Baixa impedància a la sortida lògica

note: i18n: ectx: label, entry (HexFormat), group (Gpasm)
en: Hex Format
ca: Format hexadecimal

note: i18n: ectx: label, entry (Radix), group (Gpasm)
en: Radix
ca: Base

note: i18n: ectx: label, entry (GpasmWarningLevel), group (Gpasm)
en: GpasmWarning Level
ca: Nivell dels avisos de «gpasm»

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCase), group (Gpasm)
en: Ignore Case
ca: Ignora les majúscules/minúscules

note: i18n: ectx: label, entry (DosFormat), group (Gpasm)
en: Dos Formatting
ca: Format de Dos

note: i18n: ectx: label, entry (MiscGpasmOptions), group (Gpasm) i18n: ectx: label, entry (MiscSDCCOptions), group (SDCC)
en: Other Options
ca: Altres opcions

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nostdlib), group (SDCC)
en: Do not search in the standard library directory
ca: No cerquis al directori estàndard de la biblioteca

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nostdinc), group (SDCC)
en: Do not search in the standard include directory
ca: No cerquis al directori estàndard dels include

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_less_pedantic), group (SDCC)
en: Disable pedantic warnings
ca: Inhabilita els avisos pedants

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_std_c89), group (SDCC)
en: Strictly follow the C89 standard
ca: Segueix estrictament l'estàndard C89

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_std_c99), group (SDCC)
en: Strictly follow the C99 standard
ca: Segueix estrictament l'estàndard C99

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_stack_auto), group (SDCC)
en: Stack automatic variables
ca: Variables automàtiques de la pila

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_int_long_reent), group (SDCC)
en: Integer libraries have been compiled as reentrant
ca: Les biblioteques d'enters s'han compilat com a reentrants

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_float_reent), group (SDCC)
en: Floating point library has been compiled as reentrant
ca: Les biblioteques de coma flotant s'han compilat com a reentrants

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_fommit_frame_pointer), group (SDCC)
en: Leave out the frame pointer
ca: Exclou el punter del marc

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_no_xinit_opt), group (SDCC)
en: Do not memcpy initialized data from code space to xdata space
ca: No facis «memcpy» a les dades sense inicialitzar des de l'espai de codi fins a l'espai «xdata»

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_all_callee_saves), group (SDCC)
en: Callee will always save registers used
ca: «callee» sempre desarà els registres emprats

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nooverlay), group (SDCC)
en: Do not overlay parameters and local variables
ca: No superposis els paràmetres i les variables locals

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nogcse), group (SDCC)
en: Disable the GCSE optimization
ca: Inhabilita l'optimització GCSE

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nolabelopt), group (SDCC)
en: Do not optimize labels
ca: No optimitzis els nivells

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noinvariant), group (SDCC)
en: Disable optimization of invariants
ca: Inhabilita l'optimització dels invariants

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noinduction), group (SDCC)
en: Disable loop variable induction
ca: Inhabilita el bucle d'inducció variable

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_no_peep), group (SDCC)
en: Disable peep-hole optimization
ca: Inhabilita l'optimització «peep-hole»

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noloopreverse), group (SDCC)
en: Do not do loop reversal optimization
ca: No facis l'optimització d'inversió del bucle

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_size), group (SDCC)
en: Optimize for compact code
ca: Optimitza per a codi compacte

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_speed), group (SDCC)
en: Optimize for fast code
ca: Optimitza per a codi ràpid

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_peep_asm), group (SDCC)
en: Pass inline assembler code through peep hole optimizer
ca: Passa el codi en assemblador en línia a través de l'optimitzador «peep-hole»

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nojtbound), group (SDCC)
en: Do not generate boundary check for jump tables
ca: No generis cap comprovació de límits per a taules de salts

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nodefaultlibs), group (SDCC)
en: Do not use default libraries
ca: No usis les biblioteques per omissió

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_pno_banksel), group (SDCC)
en: Do not generate BANKSEL directives
ca: No generis les directives BANKSEL

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_pstack_model_large), group (SDCC)
en: Use large stack model
ca: Usa un model de pila gran

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_debug_xtra), group (SDCC)
en: Show more debug info in assembly output
ca: Mostra més informació de depuració a la sortida de l'assemblador

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_denable_peeps), group (SDCC)
en: Explicit enable of peepholes
ca: Habilita explícitament les optimitzacions «peephole»

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_calltree), group (SDCC)
en: Dump call tree in .calltree file
ca: Bolca l'arbre de crides al fitxer .calltree

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_fstack), group (SDCC)
en: Enable stack optimizations
ca: Habilita les optimitzacions de la pila

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_goto), group (SDCC)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO
ca: Intenta usar BRA condicional en comptes de GOTO

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_cmp), group (SDCC)
en: Try to optimize some compares
ca: Intenta optimitzar alguns «compare»

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_df), group (SDCC)
en: Thorough data flow analysis
ca: Anàlisi exhaustiva del flux de dades

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_use_non_free) i18n: ectx: label, entry (SDCC_use_non_free), group (SDCC)
en: Search / include non-free licensed libraries and header files
ca: Cerca / inclou les biblioteques i fitxers de capçalera no llicenciats lliurement

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_install_prefix), group (SDCC)
en: Location where SDCC in installed
ca: Ubicació on està instal·lada la SDCC

note: i18n: ectx: label, entry (PicProgrammerProgram), group (PicProgramming)
en: The application to use to program the PIC.
ca: L'aplicació que s'emprarà per a programar el PIC.

note: i18n: ectx: label, entry (PicProgrammerPort), group (PicProgramming)
en: The device (serial, parallel, etc...) used to program the PIC.
ca: El dispositiu (sèrie, paral·lel, etc.) usat per a programar el PIC.

note: i18n: ectx: label, entry (gplink_link_shared), group (Gplink)
en: Check this if SDCC uses shared libs for compiling (newer SDCC does so)
ca: Marqueu això si la SDCC fa servir biblioteques compartides per a compilar (les versions recents de la SDCC ho fan)

en: An IDE for microcontrollers and electronics
ca: Un IDE per a microcontroladors i electrònica

en: (C) 2003-2017, The KTechLab developers
ca: (C) 2003-2017, Els desenvolupadors del KTechLab

en: Developer, Simulation
ca: Desenvolupador, simulació

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Developer, KDE4 Port, GUI
ca: Desenvolupador, adaptació al KDE 4, IGU

en: KDE4 Port
ca: Adaptació al KDE 4

en: Website, wiki and forum
ca: Lloc web, wiki i fòrum

en: Keeping up the project during lack of developers
ca: Ha mantingut el projecte durant la manca de desenvolupadors

en: Former developer, project founder, former maintainer
ca: Antic desenvolupador, fundador del projecte, antic mantenidor

en: Former developer
ca: Antic desenvolupador

en: Couriousous
ca: Curiosos

en: JK flip-flop, asynchronous preset/reset in the D flip-flop
ca: Biestable JK, valor predefinit/reinici asíncron al biestable D

en: Rotary Switch
ca: Interruptor rotatiu

en: Glib friendliness
ca: Simpatia amb «glib»

en: Former website hosting and feedback during early development
ca: Antic allotjament del lloc web i retroalimentació durant el desenvolupament primerenc

en: Document to open.
ca: Document a obrir.

en: Could not open '%1'
ca: No s'ha pogut obrir «%1»

en: Untitled (Circuit %1)
ca: Sense títol (Circuit %1)

en: Untitled (Circuit)
ca: Sense títol (Circuit)

en: Untitled (FlowCode %1)
ca: Sense títol (FlowCode %1)

en: Untitled (FlowCode)
ca: Sense títol (FlowCode)

en: Untitled (Mechanics %1)
ca: Sense títol (Mecànica %1)

en: Untitled (Mechanics)
ca: Sense títol (Mecànica)

en: Untitled (%1)
ca: Sense títol (%1)

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Could not open Circuit file "%1"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de Circuit «%1»

en: Could not open FlowCode file "%1"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de FlowCode «%1»

en: Could not open Mechanics file "%1"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de Mecànica «%1»

en: Could not open text file "%1"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de text «%1»

en: Save Location
ca: Ubicació a on desar

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%1». Esteu segur que voleu sobreescriure'l?

en: Overwrite File?
ca: Sobreescric el fitxer?

en: The document '%1' has been modified.
    Do you want to save it?
ca: El document «'%1» ha estat modificat.
    Voleu desar-lo?

en: Save Document?
ca: Deso el document?

en: Other
ca: Altre

en: Image
ca: Imatge

en: Image File
ca: Fitxer d'imatge

en: Line
ca: Línia

en: Line Color
ca: Color de la línia

en: Line Width
ca: Amplada de la línia

en: Line Style
ca: Estil de la línia

en: Cap Style
ca: Estil de topall

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Head angle
ca: Angle inicial

en: Canvas Text
ca: Text del llenç

en: Display Background
ca: Mostra el fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Frame Color
ca: Color del marc

en: Solid
ca: Sòlid

en: None
ca: Cap

en: Dash
ca: Guions

en: Dot
ca: Punt

en: Dash Dot
ca: Guió-punt

en: Dash Dot Dot
ca: Guió-punt-punt

en: Flat
ca: Pla

en: Square
ca: Quadrat

en: Round
ca: Arrodonit

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Orientation
ca: Orientació

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: No components were found in the selection.
ca: No s'ha trobat cap component a la selecció.

en: No External Connection components were found in the selection.
ca: No s'ha trobat cap component de «Connexió externa» a la selecció.

en: Integrated Circuits
ca: Circuits integrats

en: Analog-Digital
ca: Analògic a digital

en: Digital-Analog
ca: Digital a analògic

en: Number Bits
ca: Nombre de bits

en: Input Range
ca: Interval d'entrada

en: ADC
ca: Convertidor analògic a digital

en: DAC
ca: Convertidor digital a analògic

en: Bidirectional LED
ca: LED bidireccional

en: Outputs
ca: Sortides

en: Colour 2
ca: Color 2

en: Binary Counter
ca: Comptador binari

en: Trigger Edge
ca: Vora de l'activador

en: Rising
ca: Ascendent

en: Falling
ca: Descendent

en: Bit Count
ca: Nombre de bits

en: Connections
ca: Connexions

en: Bus Splitter
ca: Divisor del bus

en: Size
ca: Mida

en: Passive
ca: Passiu

en: Capacitor
ca: Condensador

en: Capacitance
ca: Capacitància

en: Demultiplexer
ca: Desmultiplexor

en: Address Size
ca: Mida de l'adreça

en: Gain
ca: Guany

en: Sources
ca: Fonts

en: CCCS
ca: FCCC

en: Current Controlled Current Source
ca: Font de corrent controlada pel corrent

en: CCVS
ca: FVCC

en: Current Controlled Voltage Source
ca: Font de voltatge controlada pel corrent

en: VCCS
ca: FCCV

en: Voltage Controlled Current Source
ca: Font de corrent controlada pel voltatge

en: VCVS
ca: FVCV

en: Voltage Controlled Voltage Source
ca: Font de voltatge controlada pel voltatge

en: Logic
ca: Lògica

en: Inverter
ca: Inversor

en: Buffer
ca: Memòria intermèdia

en: Logic Input
ca: Entrada lògica

en: Use Toggle
ca: Commuta l'ús

en: Logic Output
ca: Sortida lògica

en: BCD to 7 Segment
ca: BCD a 7 segments

en: BCD to Seven Segment
ca: BCD a set segments

en: Discrete
ca: Discret

en: NPN Transistor
ca: Transistor NPN

en: PNP Transistor
ca: Transistor PNP

en: Saturation Current
ca: Corrent de saturació

en: Forward Coefficient
ca: Coeficient directe

en: Reverse Coefficient
ca: Coeficient invers

en: Forward Beta
ca: Beta directa

en: Reverse Beta
ca: Beta inversa

en: Clock Input
ca: Entrada del senyal del rellotge

en: Low Time
ca: Temps en baix

en: High Time
ca: Temps en alt

en: Current Signal
ca: Senyal del corrent

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Current Range
ca: Interval del corrent

en: Current Source
ca: Font del corrent

en: Current
ca: Corrent

en: Diode
ca: Díode

en: Emission Coefficient
ca: Coeficient de l'emissió

en: Breakdown Voltage
ca: Voltatge de ruptura

en: Fixed Voltage
ca: Voltatge fix

en: Voltage
ca: Voltatge

en: Ground (0V)
ca: Massa (0V)

en: Ground
ca: Massa

en: N-Channel JFET
ca: JFET del canal N

en: P-Channel JFET
ca: JFET del canal P

en: Threshold voltage
ca: Llindar del voltatge

en: Transcondutance
ca: Transconductància

en: Saturation current
ca: Corrent de saturació

en: PN emission coefficient
ca: Coeficient de l'emissió PN

en: Isr emission coefficient
ca: Coeficient de l'emissió Isr

en: Keypad
ca: Teclat numèric

en: Switches
ca: Interruptors

en: Use Toggles
ca: Usa els commutadors

en: Columns
ca: Columnes

en: N-Channel Enhancement MOSFET
ca: MOSFET d'enriquiment del canal N

en: P-Channel Enhancement MOSFET
ca: MOSFET d'enriquiment del canal P

en: N-Channel Depletion MOSFET
ca: MOSFET d'empobriment del canal N

en: P-Channel Depletion MOSFET
ca: MOSFET d'empobriment del canal P

[ctx: mosfet body/bulk pin]
en: Body Pin
ca: PIN del cos

en: Op Amp
ca: Amp. op.

en: Operational Amplifier
ca: Amplificador operacional

en: Potentiometer
ca: Potenciòmetre

en: Resistance
ca: Resistència

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Seven Segment
ca: Set segments

en: Seven Segment LED
ca: Set segments LED

en: Configuration
ca: Configuració

en: Common Cathode
ca: Càtode comú

en: Common Anode
ca: Ànode comú

en: Signal Lamp
ca: Senyal de la làmpada

en: Voltage Signal
ca: Senyal del voltatge

en: Voltage Range
ca: Interval del voltatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Output
ca: Sortida

en: Peak
ca: Pic

en: Battery
ca: Bateria

en: External Connection
ca: Connexió externa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pNameLabel)
en: Name
ca: Nom

en: D Flip-Flop
ca: Biestable D

en: D-Type Flip-Flop
ca: Biestable de tipus D

en: JK Flip-Flop
ca: Biestable JK

en: JK-Type Flip-Flop
ca: Biestable de tipus JK

en: SR Flip-Flop
ca: Biestable SR

en: Adder
ca: Sumador

en: Inductance
ca: Inductància

en: Bar Graph Display
ca: Visualització de la gràfica de barres

en: Rows
ca: Files

en: Magnitude Comparator
ca: Comparador de les magnituds

en: Number Inputs
ca: Nombre d'entrades

en: Matrix Display
ca: Visualització de la matriu

en: Row Cathode
ca: Càtode de fila

en: Column Cathode
ca: Càtode de columna

en: Matrix Display Driver
ca: Controlador de visualització de la matriu

en: Minimum Value
ca: Valor mínim

en: Maximum Value
ca: Valor màxim

en: Frequency Meter (TODO)
ca: Mesurador de la freqüència (per fer)

en: Frequency Meter
ca: Mesurador de la freqüència

en: Ammeter
ca: Amperímetre

en: Voltmeter
ca: Voltímetre

en: XNOR gate
ca: Porta XNOR

en: XOR gate
ca: Porta XOR

en: OR gate
ca: Porta OR

en: NOR gate
ca: Porta NOR

en: NOR Gate
ca: Porta NOR

en: NAND gate
ca: Porta NAND

en: NAND Gate
ca: Porta NAND

en: AND gate
ca: Porta AND

en: AND Gate
ca: Porta AND

en: Multiplexer
ca: Multiplexor

en: Parallel Port
ca: Port paral·lel

en: Could not open port %1
ca: No s'ha pogut obrir el port %1

en: PIC Micro
ca: Microcontrolador de PIC

en: <Enter location of PIC Program>
ca: <Introduïu la ubicació del programa PIC>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Program
ca: Programa

en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers admesos

en: Symbol File
ca: Fitxer de símbols

en: Assembly Code
ca: Codi en assemblador

en: The file "%1" does not exist.
ca: El fitxer «%1» no existeix.

en: "%1" is not a valid PIC program.
    The file must exist, and the extension should be ".cod", ".asm", ".flowcode", ".basic", ".microbe" or ".c".
    ".hex" is allowed, provided that there is a corresponding ".cod" file.
ca: «%1» no és un programa PIC vàlid.
    El fitxer haurà d'existir i l'extensió haurà de ser «.cod», «.asm», «.flowcode», «.basic», «.microbe» o «.c».
    «.hex» està permesa sempre que hi hagi un fitxer «.cod» corresponent.

en: (No
    program
    loaded)
ca: (No s'ha
    carregat cap
    programa)

en: Scaling
ca: Escalat

en: Linear
ca: Lineal

en: Logarithmic
ca: Logarítmica

en: Upper Absolute Value
ca: Valor absolut superior

en: Lower Absolute Value
ca: Valor absolut inferior

en: Voltage Probe
ca: Sonda el voltatge

en: Current Probe
ca: Sonda el corrent

en: Logic Probe
ca: Sonda lògica

en: Push-to-Break
ca: Polsador normalment tancat

en: Push to Break
ca: Polsador normalment tancat

en: Button Text
ca: Text del botó

en: Bounce
ca: Rebot

en: Bounce Period
ca: Període del rebot

en: Push-to-Make
ca: Polsador normalment obert

en: Push to Make
ca: Polsador normalment tancat

en: Word Size
ca: Mida de la paraula

en: Resistor
ca: Resistència

en: Resistor DIP
ca: Resistència DIP

en: Count
ca: Nombre

en: Rotary
ca: Rotatiu

en: Number of Positions
ca: Nombre de posicions

en: Serial Port
ca: Port sèrie

en: DPDT Toggle
ca: Commutador DPDT

en: DPST Toggle
ca: Commutador DPST

en: SPDT Toggle
ca: Commutador SPDT

en: SPST Toggle
ca: Commutador SPST

en: Variable Capacitor
ca: Condensador variable

en: Max
ca: Màx

en: Min
ca: Mín

en: Variable Resistor
ca: Resistència variable

en: Voltage Regulator
ca: Regulador del voltatge

en: Voltage Out
ca: Voltatge de sortida

en: The cod file "%1" was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer cod «%1».

en: File Not Found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: The processor for cod file "%1" is unrecognized.
ca: El processador per al fitxer cod «%1» no ha estat reconegut.

en: Unrecognized Processor
ca: Processador no reconegut

en: The file name "%1" is too long.
ca: El nom del fitxer «%1» és massa llarg.

en: Filename Too Long
ca: Nom de fitxer massa llarg

en: The lst file associated with the cod file "%1" was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer LST associat amb el fitxer cod «%1».

en: LST File Not Found
ca: No s'ha trobat el fitxer LST

en: The cod file "%1" is bad.
ca: El fitxer cod «%1» és incorrecte.

en: Bad File
ca: Fitxer incorrecte

en: The cod file "%1" could not be read from.
ca: El fitxer cod «%1» no s'ha pogut llegir.

en: Unreadable File
ca: Fitxer il·legible

en: An error occurred with the cod file "%1".
ca: S'ha produït un error amb el fitxer cod «%1».

en: Generic
ca: Genèric

en: File
ca: Fitxer

en: Breakpoint
ca: Punt d'interrupció

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Microbe Code Output
ca: Sortida del codi del Microbe

en: Assembly Code Output
ca: Sortida del codi en assemblador

en: Hex Code Output
ca: Sortida del codi en hexadecimal

note: i18n("Convert to..."), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert to...
ca: Converteix a...

note: i18n("Convert to"), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert To
ca: Converteix a

note: i18n("Assembly"), "source", 0, this, SLOT(slotFileNewAssembly()), ac, "newfile_asm" ))->plug( p->menu() );
en: Assembly
ca: Assemblador

en: Hex
ca: Hexadecimal

en: PIC (upload)
ca: PIC (enviat)

en: Construct a FlowCode document by dragging FlowParts from the list on the left. All FlowCharts require an initial "Start" part, of which there can only be one.<br><br>Some FlowParts, such as Subroutines, act as a container element for other FlowParts. Drag the items in or out of a container as appropriate. The container that will become the parent of the part being dragged is indicated by being selected.<br><br>Note that connections cannot be made between FlowParts in different containers, or at different levels.
ca: Construïu un document de FlowCode arrossegant les FlowParts des de la llista de l'esquerra. Tots els FlowCharts necessiten una part «Start» inicial, de la qual només en pot existir una.<br><br>Algunes FlowParts, com les subrutines, actuen com un element contenidor per a altres FlowParts. Arrossegueu els elements dins o fora d'un contenidor, segons convingui. El contenidor que es convertirà en el pare de la part que s'està arrossegant s'indicarà com si estigués seleccionat.<br><br>Recordeu que no es poden fer connexions entre les FlowParts de contenidors diferents, o que estiguin en nivells diferents.

en: Common
ca: Comuna

en: Sub Call
ca: Crida a la subrutina

en: Subroutine
ca: Subrutina

en: Call %1
ca: Crida a %1

en: Functions
ca: Funcions

en: Trigger
ca: Activador

en: Count %1 for %2 sec
ca: Compta %1 durant %2 segons

en: Delay
ca: Retard

en: Pause Length
ca: Durada de la pausa

en: Delay for %1 sec
ca: Retard durant %1 segons

en: Embed
ca: Incrusta

en: Type
ca: Tipus

en: Code
ca: Codi

en: // Embedded code:
ca: // Codi incrustat:

en: End
ca: Final

en: Loops
ca: Bucles

en: For
ca: Per a

en: For Loop
ca: Bucle «for»

en: Initial Value
ca: Valor inicial

[ctx: for x = 1 to]
en: to
ca: fins a

en: End Value
ca: Valor final

note: i18n("Step"), "debug-step-instruction", Qt::CTRL|Qt::ALT|Qt::Key_Right, textDocument, SLOT(debugStep()), ac, "debug_step" );
en: Step
ca: Passa

en: InputButton
ca: Botó d'entrada

en: Pin
ca: PIN

en: Continue on %1 %2
ca: Continua en %1 %2

note: i18n("Interrupt"), "media-playback-pause", 0, textDocument, SLOT(debugInterrupt()), ac, "debug_interrupt" );
en: Interrupt
ca: Interromp

en: Interrupt %1
ca: Interromp %1

en: Pin map
ca: Mapa dels PIN

en: Read %1 to %2
ca: Llegeix des de %1 fins a %2

en: Pin Map Editor
ca: Editor del mapa dels PIN

en: Pulse
ca: Pols

en: Duration
ca: Durada

en: Pulse %1 for %2 sec
ca: Pols de %1 durant %2 segons

en: I\/O
ca: E\/S

en: Read from Port
ca: Llegeix des del port

en: Read
ca: Llegeix

[ctx: read from port to x]
en: to
ca: a

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Operation
ca: Operació

en: Value
ca: Valor

en: repeat until %1 %2 %3
ca: repeteix fins %1 %2 %3

en: Set Pin State
ca: Estableix l'estat del PIN

en: State
ca: Estat

en: Set %1 %2
ca: Estableix %1 %2

en: SevenSeg
ca: SetSeg

en: Display %1 on %2
ca: Mostra %1 a %2

en: Start
ca: Inicia

en: Sub
ca: Subrutina

en: Test Pin State
ca: Prova l'estat del PIN

en: Unary
ca: Unari

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

en: Increment
ca: Incrementa

en: Decrement
ca: Disminueix

en: Assignment
ca: Assignació

en: Variable Assignment
ca: Assignació de la variable

en: Comparison
ca: Comparació

en: Variable Comparison
ca: Comparació de la variable

en: While
ca: Mentre

en: while %1 %2 %3
ca: mentre %1 %2 %3

en: Write to Port
ca: Escriu al port

en: Write
ca: Escriu

[ctx: write to port]
en: to
ca: a

en: Write %1 to %2
ca: Escriu %1 a %2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, AsmFormattingWidget)
en: The values control the indentation from the left margin of the various types of assembly code.
ca: Els valors controlen la indentació del marge esquerre dels diferents tipus de codi en assemblador.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox64)
en: Output Code Indentation
ca: Sagnat del codi de sortida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 'equ' Value
ca: Valor «equ»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Instruction Data
ca: Dades de les instruccions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Comment
ca: Comentari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 'equ'
ca: «equ»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Instruction Name
ca: Nom de la instrucció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFormatMBOutput)
en: &Automatically format Microbe output
ca: Dona format &automàticament a la sortida del Microbe

en: Provides context-sensitive help relevant to the current editing being performed.
ca: Proporciona ajuda sensible al context relacionada amb l'edició que s'està realitzant.

en: No Item Selected
ca: Cap element seleccionat

en: Multiple Items
ca: Múltiples elements

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pResetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetBtn)
en: Reset
ca: Reinicia

en: Reset item help to last saved changes?
ca: Restableixo l'ajuda de l'element als darrers canvis desats?

en: Cannot save item description.
ca: No s'ha pogut desar la descripció de l'element.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pEditButton)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pChangeDescriptionsDirectory)
en: Context Help Directory
ca: Directori de l'ajuda contextual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveButton)
en: S&ave
ca: De&sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Subproject Details
ca: Detalls del subprojecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Target File:
ca: Fitxer de destinació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Type:
ca: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Library
ca: Biblioteca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseSameViewForOutput)
en: Reuse the same output view for code generation
ca: Torna a emprar la mateixa vista de sortida per a la generació del codi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: The grid color in the work area.
ca: El color de la graella a l'àrea de treball.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Grid Colour
ca: Color de la graella

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show &grid:
ca: Mostra la &graella:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area. This does not apply to text documents - that is configurable separately under Configure Editor.
ca: Nombre màxim de passos a desfer per a l'àrea de treball. Això no s'aplica als documents de text -es pot configurar per separat a «Configura l'editor»-.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area:
ca: Nombre màxim de passos a desfer per a l'àrea de treball:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageBars)
en: Show voltage bars &on electronic components
ca: Mostra les barres del voltatge en els c&omponents electrònics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageColor)
en: Color the wires to match the voltage
ca: Pinta els cables per a mostrar el voltatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateWires)
en: Animate wires to show the current or power flow
ca: Anima els cables per a mostrar el flux del corrent o potència

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox21)
en: Display Refresh Rate
ca: Mostra la freqüència d'actualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Refresh rate:
ca: Freqüència d'actualització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refreshRateLabel)
en: Medium (50 FPS)
ca: Mitjana (50 FPS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: This is the number of times per second that the work area view is updated; a compromise between CPU usage and smoothness of display.
ca: Nombre de vegades per segon en les que s'actualitza l'àrea de treball: un compromís entre l'ús de la CPU i la qualitat de la presentació.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Convenience
ca: Utilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreDocumentsOnStartup)
en: Restore opened doc&uments on startup
ca: Restaura els documents oberts en iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseItemSelectors)
en: Raise the &appropriate item selector on creating a new document
ca: Eleva el selector d'elements &apropiat en crear un document nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseMessagesLog)
en: Raise the &Messages log when compiling
ca: Eleva el registre de &missatges en compilar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Radix (-r):
ca: Base (-r):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Warning level (-w):
ca: Nivell dels avisos (-w):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hex Format (-a):
ca: Format hexadecimal (-a):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: All user defined symbols and macros are case sensitive. This option makes them case insensitive.
ca: Tots els símbols i macros definits per l'usuari distingeixen majúscules i minúscules. Aquesta opció fa que no les distingeixin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: Ign&ore case (-i)
ca: Ign&ora les majúscules/minúscules (-i)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: By default, gpasm generates hex files using ISO format. However, some device programmers required a DOS formatted file. This option will cause gpasm to generate a DOS formatted hex file.
ca: Per omissió, el «gpasm» genera fitxers hexadecimals emprant el format ISO. No obstant això, alguns programadors de dispositius requereixen un fitxer amb format DOS. Aquesta opció farà que el «gpasm» generi un fitxer hexadecimal en format DOS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: Generate DOS-formatted hex file (-&n)
ca: Genera un fitxer hexadecimal en format DOS (-&n)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_HexFormat) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_pHexFormat)
en: GPASM supports inhx8m, inhx8s, inhx16, and inhx32 hex file formats. This option controls which hex file format is used.
ca: El GPASM admet els formats de fitxer en hexadecimal inhx8m, inhx8s, inhx16 i inhx32. Aquesta opció controla quin format de fitxer en hexadecimal s'usa.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Binary
ca: Binària

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: This sets the threshold of messages displayed in the log view.<ul><li>"All" will display all output - information, warnings and errors.<li>"Warnings" will suppress messages. <li>"Errors" will suppress both messages and warnings.</ul>
ca: Això estableix el llindar de missatges que es mostraran a la vista del registre.<ul><li>«Tots»: mostrarà tota la sortida: informació, avisos i errors.<li>«Avisos»: suprimirà els missatges.<li>«Errors»: suprimirà els missatges i els avisos.</ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: All
ca: Tot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Warnings
ca: Avisos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Other options:
ca: Altres opcions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_gplink_link_shared)
en: Link with shared libraries (&use this with new SDCC)
ca: Enllaça amb les biblioteques compartides (&useu-ho amb un SDCC recent)

en: Export As Image
ca: Exporta com una imatge

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Crop image:
ca: Escapça la imatge:

en: Export
ca: Exporta

en: Filter here...
ca: Filtra aquí...

en: Clear filter
ca: Neteja el filtre

en: Enter space-separated terms to filter the component library.
ca: Introduïu els termes separats amb espais per a filtrar els components de la biblioteca.

en: Select a predefined component configuration from this list.
ca: Seleccioneu la configuració predefinida d'un component des d'aquesta llista.

en: This allows editing of advanced properties of the selected item(s). Right click on the picture of the item to set the orientation.
ca: Això permet l'edició de les propietats avançades del/s element/s seleccionat/s. Clic dret sobre la imatge de l'element per a establir la seva orientació.

en: <p>Shows properties associated with the currently selected item(s).<br/>Select a property to change its value. If multiple items are selected with different values then the property will appear greyed out, use "Merge Properties" to make them the same.<br/>Select "Defaults" to set all properties to their default values
ca: <p>Mostra les propietats associades amb el/s element/s actualment seleccionat/s.<br/>Seleccioneu una propietat per a canviar el seu valor. Si se seleccionen múltiples elements amb valors diferents, llavors la propietat apareixerà en gris, useu «Fusiona les propietats» per a tornar-les iguals.<br/>Seleccioneu «Omissió» per a deixar-les amb els seus valors per omissió

en: Change the orientation of the selected item by selecting the appropriate button
ca: Canvia l'orientació de l'element seleccionat seleccionant el botó apropiat

en: Yes
ca: Sí

en: Property
ca: Propietat

en: Undo changes
ca: Desfés els canvis

en: Choose File
ca: Escolliu un fitxer

en: Remove %1
ca: Elimina %1

en: Add components to the circuit diagram by dragging them into the circuit.<br><br>To add more than one component of the same type, doubleclick on a component, and click repeatedly in the circuit to place the component. Right click to stop placement.<br><br>Some components (such as subcircuits) can be removed by right clicking on the item and selecting "Remove".
ca: Afegiu els components al diagrama de circuits arrossegant-los dins del circuit.<br><br>Per a afegir més d'un component del mateix tipus, feu doble clic sobre un component i feu clic repetidament en el circuit per a col·locar el component. Feu clic dret per a aturar l'acció d'ubicació.<br><br>Alguns components (com els subcircuits) es poden eliminar fent clic dret sobre l'element i seleccionant «Elimina».

en: Add FlowPart to the FlowCode document by dragging them there.<br><br>To add more than one FlowPart of the same type, doubleclick on a FlowPart, and click repeatedly in the FlowChart to place the component. Right click to stop placement.
ca: Afegiu la FlowPart al document FlowCode arrossegant-l'hi.<br><br>Per a afegir més d'una FlowPart del mateix tipus, feu doble clic sobre una FlowPart i feu clic repetidament al FlowChart per a col·locar el component. Feu clic dret per a aturar l'acció d'ubicació.

en: Flow Part
ca: FlowPart

en: Add mechanical parts to the mechanics work area by dragging them there.
ca: Afegiu parts mecàniques a l'àrea de treball mecànica arrossegant-les allà.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Library Directory (-I):
ca: Directori de la biblioteca (-I):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOutputMap)
en: &Output a map file (-m)
ca: S&ortida a un fitxer de mapa (-m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Linker Script (-s):
ca: Script enllaçador (-s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Other:
ca: Altre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Link libraries inside project
ca: Enllaça amb les biblioteques dins del projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Logic Symbol Shapes:
ca: Formes dels símbols lògics:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Distinctive
ca: Distintiu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Input
ca: Entrada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicRisingTrigger) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required voltage level before the input will be considered high.
ca: Nivell del voltatge requerit abans que l'entrada sigui considera alta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicFallingTrigger)
en: Required voltage level before an input will be considered low.
ca: Nivell del voltatge requerit abans que una entrada sigui considera baixa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Falling Trigger Threshold:
ca: Minva el llindar d'activació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Rising Trigger Threshold:
ca: Augmenta el llindar d'activació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicOutputHigh)
en: Voltage level for high on logic components.
ca: Nivell de voltatge per a alta en els components lògics.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Output High:
ca: Sortida alta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputHighImpedance)
en: This is the output impedance when the output is high.
ca: Aquesta és la impedància de sortida quan la sortida és alta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: High Output Impedance:
ca: Impedància de sortida alta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: This is the output impedance when the output is low.
ca: Aquesta és la impedància de sortida quan la sortida és baixa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Low Output Impedance:
ca: Impedància de sortida baixa:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: Floating
ca: Flotant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Here, you can configure the behaviour of logic components.
    
    These values will apply to all components, apart from the PIC, whose pins' impedances depend on the pin in use.
ca: Aquí, podeu configurar el comportament dels components lògics.
    
    Aquests valors s'aplicaran a tots els components, a part dels PIC, les impedàncies dels PIN dependran del PIN en ús.

note: i18n("Clear All"), this, SLOT(clear()) ); // 2018.12.07
en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

en: Microprocessor
ca: Microprocessador

en: Family
ca: Família

en: PIC Settings
ca: Configuració del PIC

en: This dialog allows editing of the initial properties of the PIC
ca: Aquest diàleg permet l'edició de les propietats inicials del PIC

en: Edit the initial value of the ports here. For each binary number, the order from right-to-left is pins 0 through 7.<br><br>The "Type (TRIS)" edit shows the initial input/output state of the ports; 1 represents an input, and 0 an output.<br><br>The "State (PORT)" edit shows the initial high/low state of the ports; 1 represents a high, and 0 a low.
ca: Editeu aquí el valor inicial dels ports. Per a cada nombre binari, l'ordre de dreta a esquerra és els PIN entre el 0 i el 7.<br><br>L'edició «Tipus (TRIS)» mostra l'estat d'entrada/sortida inicial dels ports; 1 representa una entrada i 0 una sortida.<br><br>L'edició «Estat (PORT)» mostra l'estat alt/baix inicial dels ports; 1 representa un alt i 0 un baix.

en: Edit the initial value of the variables here.<br><br>Note that the value of the variable can only be in the range 0->255. These variables will be initialized before any other code is executed.
ca: Editeu aquí el valor inicial de les variables.<br><br>Cal tenir en compte que el valor de la variable només pot estar entre l'interval 0->255. Aquestes variables s'inicialitzaran abans que s'executi qualsevol altre codi.

note: i18n( "the type", "Type (TRIS register):" );
en: Type (TRIS register):
ca: Tipus (registre TRIS):

en: State (PORT register):
ca: Estat (registre PORT):

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: Variable value
ca: Valor de la variable

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New Pin Mapping
ca: Mapatge nou dels PIN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapAdd)
en: Create
ca: Crea

en: New Pin Map Name
ca: Nom del mapatge nou dels PIN

en: Invalid variable value: %1
ca: Valor de variable no vàlid: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Tip: Toggle the initial state (high/low) of a pin by clicking its picture.
    Drag it to set the type (input/output).
ca: Consell: canvieu l'estat inicial (alt/baix) d'un PIN fent clic a la seva imatge.
    Arrossegueu-la per a establir el tipus (entrada/sortida).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRemove)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapModify)
en: Modif&y
ca: Modifi&ca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRename)
en: Rename
ca: Reanomena

en: New File
ca: Fitxer nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, NewFileWidget)
en: Select the type of file you wish to create.<br>
    <p>
    <b>Pic Program</b><br>
    Creates a new PIC program, with flow chart editor. Select the target device for your program below.
    <p>
    <b>Circuit</b><br>
    Creates a new circuit, with drag and drop editor. Real time simulation of the circuit occurs automatically.
ca: Seleccioneu el tipus de fitxer que voleu crear.<br>
    <p>
    <b>Programa PIC</b><br>
    Crea un programa PIC nou, amb l'editor dels diagrames de flux. A continuació seleccioneu el dispositiu de destinació del vostre programa.
    <p>
    <b>Circuit</b><br>
    Creeu un circuit nou, amb l'editor d'arrossegar i deixar anar. La simulació en temps real del circuit succeirà automàticament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New File Details
ca: Detalls del fitxer nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: File Type:
ca: Tipus de fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to project
ca: &Afegeix al projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: The variable name of the pin mapping - this must be a valid Microbe variable name.
ca: El nom de la variable del mapatge dels PIN -aquest haurà de ser un nom vàlid de variable Microbe-.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x3)
ca: Teclat numèric (4x3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x4)
ca: Teclat numèric (4x4)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Final location:
ca: Ubicació final:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Location:
ca: Ubicació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New Project Details
ca: Detalls del projecte nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Project Name:
ca: Nom del projecte:

en: Oscilloscope
ca: Oscil·loscopi

en: Framerate
ca: Freqüència dels fotogrames

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, displayDirectCheck)
en: Displa&y directly
ca: Mostra d&irectament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, saveFileCheck)
en: Sa&ve to file
ca: &Desa al fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadFileCheck)
en: Load File in &New View
ca: Carrega el fitxer en una vista &nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to Project
ca: &Afegeix al projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add ...
ca: &Afegeix «...»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Re&move
ca: Eli&mina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Program:
ca: Programa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pProgrammerDescription)
en: (Program Description)
ca: (Descripció del programa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Initialization:
ca: Inicialització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Read:
ca: Llegeix:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Write:
ca: Escriu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: The following strings will be replaced when the command is run:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port that the programmer is connected to</li>
    <li><b>%device</b> - PIC device</li>
    <li><b>%file</b> - File to read from or write to</li>
    </ul>
ca: Les següents cadenes seran substituïdes quan s'executi l'ordre:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port al qual està connectat el programador</li>
    <li><b>%device</b> - Dispositiu PIC</li>
    <li><b>%file</b> - Fitxer per a llegir o escriure</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Erase:
ca: Esborra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Verify:
ca: Verifica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Blank Check:
ca: Comprova si està buit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default port:
ca: Port per omissió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Output File:
ca: Fitxer de sortida:

en: PIC Programmer
ca: Programador PIC

en: Burn
ca: Grava

en: New Project
ca: Projecte nou

en: Create Subproject
ca: Crea un subprojecte

en: Linker Options
ca: Opcions de l'enllaçador

en: Processing Options
ca: Opcions del processat

note: i18n("Bold"), "format-text-bold", Qt::CTRL + Qt::Key_B, 0, 0, ac, "format_bold" );
en: Bold
ca: Negreta

note: i18n("Italic"), "format-text-italic", Qt::CTRL + Qt::Key_I, 0, 0, ac, "format_italic" );
en: Italic
ca: Cursiva

note: i18n("Underline"), "format-text-underline", Qt::CTRL + Qt::Key_U, 0, 0, ac, "format_underline" );
en: Underline
ca: Subratllat

note: i18n("List"), "unsorted_list", Qt::CTRL + Qt::Key_L, 0, 0, ac, "format_list" );
en: List
ca: Llista

note: i18n("Text Alignment"), "format-justify-left", 0, 0, 0, ac, "text_alignment" ); i18n("Text Alignment") );
en: Text Alignment
ca: Alineació del text

note: i18n("Align Left"),		Qt::AlignLeft );
en: Align Left
ca: Alinea a l'esquerra

note: i18n("Align Center"),	Qt::AlignHCenter );
en: Align Center
ca: Alinea al centre

note: i18n("Align Right"),	Qt::AlignRight );
en: Align Right
ca: Alinea a la dreta

note: i18n("Align Block"),	Qt::AlignJustify );
en: Align Block
ca: Alinea el bloc

note: i18n("Text Vertical Alignment"), "text", 0, 0, 0, ac, "text_vertical_alignment" ); i18n("Text Vertical Alignment") );
en: Text Vertical Alignment
ca: Alineació vertical del text

en: Superscript
ca: Superíndex

note: i18n("Normal"),			QTextCharFormat::AlignNormal );
en: Subscript
ca: Subíndex

note: i18n("Text Color..."), pm, 0, this, SLOT(textColor()), ac, "format_color" );
en: Text Color...
ca: Color del text...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Ticks per Interval
ca: Marques per interval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Offset (ticks)
ca: Desplaçament (marques)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nostdlib)
en: Do not search in the standard librar&y directory (--nostdlib)
ca: No cerquis al directori estàndard de la b&iblioteca (--nostdlib)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nostdinc)
en: Do not search in the standard include directory (--nostdinc)
ca: No cerquis al directori estàndard dels include (--nostdinc)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_less_pedantic)
en: Disa&ble pedantic warnings (--less-pedantic)
ca: Desacti&va els avisos pedants (--less-pedantic)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Follow the C89 standard and disable SDCC features that conflict with the standard.
ca: Segueix l'estàndard C89 i inhabilita les característiques SDCC que creen conflictes amb l'estàndard.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Use C&89 standard only (--std-c89)
ca: Empra només l'estàndard C&89 (--std-c89)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Follow the C99 standard and disable SDCC features that conflict with the standard (incomplete support).
ca: Segueix l'estàndard C99 i inhabilita les característiques SDCC que creen conflictes amb l'estàndard (implementació incompleta).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Use C&99 standard only (--std-c99)
ca: Empra només l'estàndard C&99 (--std-c99)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_use_non_free)
en: Use non-free licensed libraries and header files (--use-non-free)
ca: Usa biblioteques i fitxers de capçalera no llicenciats lliurement (--use-non-free)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, code_generation)
en: Code Gener&ation
ca: Gener&ació del codi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: All functions in the source file will be compiled as reentrant, i.e. the parameters and local variables will be allocated on the stack. If this option is used all source files in the project should be compiled with this option. It automatically implies --int-long-reent and --float-reent.
ca: Totes les funcions en el fitxer de codi font es compilaran com a reentrants, és a dir, els paràmetres i les variables locals s'assignaran a la pila. Si s'usa aquesta opció, tots els fitxers de codi font del projecte s'hauran de compilar amb aquesta opció. Implica automàticament --int-long-reent i --float-reent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: Stack auto&matic variables (--stack-auto)
ca: Variables auto&màtiques de la pila (--stack-auto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer (16 bit) and long (32 bit) libraries have been compiled as reentrant. Note by default these libraries are compiled as non-reentrant.
ca: Les biblioteques d'enters (16 bits) i (32 bits) llargs s'han compilat com a reentrants. Cal tenir en compte que per omissió aquestes biblioteques es compilen com a no reentrants.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer li&braries were compiled as reentrant (--int-long-reent)
ca: Les &biblioteques d'enters quan es compilen com a reentrants (--int-long-reent)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point library is compiled as reentrant.
ca: Les biblioteques de coma flotant estan compilades com a reentrants.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point librar&y was compiled as reentrant (--float-reent)
ca: Les biblio&teques de coma flotant quan es compilen com a reentrants (--float-reent)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fommit_frame_pointer)
en: Leave out the frame pointer (--fommit-frame-pointer)
ca: Exclou el punter del marc (--fommit-frame-pointer)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_xinit_opt)
en: Will not memcpy initialized data from code space into xdata space. This saves a few bytes in code space if you do not have initialized data.
ca: No s'inicialitzaran les dades del «memcpy» des de l'espai del codi a l'espai «xdata». Això estalvia uns quants bytes a l'espai del codi si no teniu dades inicialitzades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_xinit_opt)
en: Do not memcpy initialized &xram from code (--no-xinit-opt)
ca: No feu «memcpy» a la &xram inicialitzada des del codi (--no-xinit-opt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_all_callee_saves)
en: Callee will &always save registers used (--all-callee-saves)
ca: «callee» sempre des&arà els registres emprats (--all-callee-saves)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optimization)
en: &Optimization
ca: &Optimització

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: The compiler will not overlay parameters and local variables of any function, see section Parameters and local variables for more details.
ca: El compilador no superposarà els paràmetres i les variables locals de cap funció, per a més detalls vegeu la secció Paràmetres i variables locals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: Disable overlaying leaf function &auto variables (--nooverlay)
ca: Inhabilita les variables &automàtiques a la funció de fulla superposada (--nooverlay)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nogcse)
en: Disable the GCSE optimization (--nogcse)
ca: Inhabilita l'optimització GCSE (--nogcse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Will not optimize labels (makes the dumpfiles more readable).
ca: No optimitzarà els nivells (fa que els fitxers de bolcat siguin més fàcils de llegir).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Disable label optimi&zation (--nolabelopt)
ca: Inhabilita l'optimit&zació dels nivells (--nolabelopt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinvariant)
en: Disable optimization of invariants (--noinvariant)
ca: Inhabilita l'optimització dels invariants (--noinvariant)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinduction)
en: Disable loop variable induction (--noinduction)
ca: Inhabilita el bucle d'inducció variable (--noinduction)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization.
ca: Inhabilita l'optimització «peep-hole».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization (--&no-peep)
ca: Inhabilita l'optimització «peep-hole» (--&no-peep)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Will not do loop reversal optimization.
ca: No es realitzarà l'optimització d'inversió del bucle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Disable loop reverse optimization (--noloopreverse)
ca: Inhabilita l'optimització d'inversió del bucle (--noloopreverse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: The compiler will optimize code generation towards compact code, possibly at the expense of code speed.
ca: El compilador optimitzarà la generació del codi cap a un codi compacte, possiblement a costa de la velocitat en el codi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: Opti&mize for compact code (--opt-code-size)
ca: Opti&mitza per a codi compacte (--opt-code-size)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: The compiler will optimize code generation towards fast code, possibly at the expense of code size.
ca: El compilador optimitzarà la generació del codi cap a un codi ràpid, possiblement a costa de la mida del codi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: &Optimize for fast code (--opt-code-speed)
ca: &Optimitza per a codi ràpid (--opt-code-speed)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Pass the inline assembler code through the peep hole optimizer. This can cause unexpected changes to inline assembler code, please go through the peephole optimizer rules defined in the source file tree '<target>/peeph.def' before using this option.
ca: Passa el codi d'assemblador en línia a través de l'optimitzador «peep-hole». Això pot provocar canvis inesperats en el codi d'assemblador en línia, passeu per les regles de l'optimitzador «peephole» a l'arbre del fitxer de codi font «<destinació>/peeph.def» abans d'usar aquesta opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Ena&ble inline assembly peephole optimization (--peep-asm)
ca: Ha&bilita l'optimització «peephole» de l'assemblador en línia (--peep-asm)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nojtbound)
en: Do not generate boundary check for &jump tables (--nojtbound)
ca: No generis cap comprovació de límits per a taules de &salts (--nojtbound)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pic16_specific)
en: PIC&16 Specific
ca: Específic del PIC&16

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nodefaultlibs)
en: Do not use default libraries (--nodefaultlibs)
ca: No usis les biblioteques per omissió (--nodefaultlibs)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pno_banksel)
en: Do not generate BANKSEL directives (--pno-banksel)
ca: No generis les directives BANKSEL (--pno-banksel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pstack_model_large)
en: Use large stac&k model (--pstack-model=large)
ca: Usa un model de &pila gran (--pstack-model=large)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_debug_xtra)
en: Show more debug info in assembl&y output (--debug-xtra)
ca: Mostra més informació de depuració a la sortida de l'assem&blador (--debug-xtra)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_denable_peeps)
en: E&xplicit enable of peepholes (--denable-peeps)
ca: Habilita e&xplícitament les optimitzacions «peephole» (--denable-peeps)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_calltree)
en: Du&mp call tree in .calltree file (--calltree)
ca: Bo&lca l'arbre de crides al fitxer .calltree (--calltree)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fstack)
en: Ena&ble stack optimizations (--fstack)
ca: Ha&bilita les optimitzacions de la pila (--fstack)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_goto)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO (--optimi&ze-goto)
ca: Intenta usar BRA condicional en comptes de GOTO (--optimi&ze-goto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_cmp)
en: Try to optimize some compares (--optimize-cmp)
ca: Intenta optimitzar alguns «compare» (--optimize-cmp)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_df)
en: Thorough data flow analysis (resource intensive) (--optimize-df)
ca: Anàlisi exhaustiva del flux de dades (molts recursos) (--optimize-df)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installPrefixLabel)
en: SDCC install prefix:
ca: Prefix d'instal·lació de la SDCC:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_SDCC_install_prefix)
en: Location where SDCC in installed. Empty for system default.
ca: Ubicació on està instal·lada la SDCC. Per omissió del sistema, resta buida.

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Programmer
ca: Programador

en: Formatter
ca: Formatador

en: Assembly Formatter
ca: Formatador en assemblador

en: Electronic Logic Values
ca: Valors lògics electrònics

en: Lowest (%1 FPS)
ca: La més baixa (%1 FPS)

en: Low (%1 FPS)
ca: Baixa (%1 FPS)

en: Medium (%1 FPS)
ca: Mitjana (%1 FPS)

en: High (%1 FPS)
ca: Alta (%1 FPS)

en: Highest (%1 FPS)
ca: La més alta (%1 FPS)

en: Unknown value
ca: Valor desconegut

en: <b>%1</b> cannot be found.<br>
ca: <b>%1</b> no s'ha pogut trobar.<br>

en: <b>%1</b> found: %2<br>
ca: <b>%1</b> s'ha trobat: %2

en: Remove programmer configuration "%1"?
ca: Elimino la configuració del programador «%1»?

en: Remove "%1"
ca: Elimina «%1»

en: Configuration Name
ca: Nom de la configuració

en: Value radix:
ca: Valor de la base:

note: i18n("Automatic"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingAuto()), ac, "routing_mode_auto" );
en: Automatic
ca: Automàtic

note: i18n("Connection Routing Mode"), "pencil", 0, 0, 0, ac, "routing_mode" );
en: Connection Routing Mode
ca: Mode d'encaminament de les connexions

en: <b>Manual</b> connection routing enabled.
ca: S'ha habilitat l'encaminament <b>manual</b> de les connexions.

en: <b>Automatic</b> connection routing enabled.
ca: S'ha habilitat l'encaminament <b>automàtic</b> de les connexions.

en: Alignment
ca: Alineació

en: SVG export is sub-functional
ca: L'exportació a SVG és gairebé funcional

en: There is nothing to crop
ca: No hi ha res a escapçar

en: Export failed
ca: L'exportació ha fallat

en: Image Export
ca: Exporta la imatge

en: Could not open %1 for reading
ca: No s'ha pogut obrir %1 per a lectura

en: Could not parse XML:
    %1
ca: No s'ha pogut analitzar l'XML:
    %1

en: Could not open '%1' for writing. Check that you have write permissions
ca: No s'ha pogut obrir «%1» per a escriptura. Comproveu que teniu els permisos d'escriptura necessaris

en: Saving File
ca: S'està desant el fitxer

en: This help item does not yet exist for the %1 language. Help out with KTechlab by creating one via the "Edit" button.
ca: Aquest element d'ajuda encara no existeix per al llenguatge %1. Ajudeu-nos amb el KTechlab creant-ne un mitjançant el botó «Edita».

en: Could not open item descriptions file "%1" for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» de descripcions de l'element per a escriptura.

note: i18n("Cancel"), i18n("Cancel the current operation"), Qt::Key_Escape, itemDocument, SLOT(cancelCurrentOperation()) ); pAccel->readSettings(); // TODO what does this do?
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: i18n("Delete"), "edit-delete", Qt::Key_Delete, itemDocument, SLOT(deleteSelection()), ac, "edit_delete" );
en: Delete
ca: Suprimeix

note: i18n("Export as Image..."), 0, 0, itemDocument, SLOT(exportToImage()), ac, "file_export_image");
en: Export as Image...
ca: Exporta com una imatge...

note: i18n("Align Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignHorizontally()), ac, "align_horizontally" );
en: Align Horizontally
ca: Alinea horitzontalment

note: i18n("Align Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignVertically()), ac, "align_vertically" );
en: Align Vertically
ca: Alinea verticalment

note: i18n("Distribute Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeHorizontally()), ac, "distribute_horizontally" );
en: Distribute Horizontally
ca: Distribueix horitzontalment

note: i18n("Distribute Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeVertically()), ac, "distribute_vertically" );
en: Distribute Vertically
ca: Distribueix verticalment

note: i18n("Draw"), "paintbrush", 0, 0, 0, ac, "edit_draw" );
en: Draw
ca: Dibuixa

note: i18n("Raise Selection"), "object-order-raise", Qt::Key_PageUp,   itemDocument, SLOT(raiseZ()), ac, "edit_raise" );
en: Raise Selection
ca: Augmenta la selecció

note: i18n("Lower Selection"), "object-order-lower", Qt::Key_PageDown, itemDocument, SLOT(lowerZ()), ac, "edit_lower" );
en: Lower Selection
ca: Disminueix la selecció

en: Left click to add. Right click to resume normal editing
ca: Feu clic esquerre per a afegir. Feu clic dret per a tornar a l'edició normal

en: Click and hold to start drawing.
ca: Feu clic i manteniu premut per a començar a dibuixar.

en: Right click to cancel the connector
ca: Feu clic dret per a cancel·lar el connector

en: Behavior
ca: Comportament

note: i18n("Make Non-Persistent") : i18n("Make Persistent"), 10); // 2018.11.22
en: Make Non-Persistent
ca: Fes no persistent

en: Make Persistent
ca: Fes persistent

en: Move To
ca: Mou a

note: i18n("Left Sidebar"),0);  // 2018.11.22
en: Left Sidebar
ca: Barra lateral esquerra

note: i18n("Right Sidebar"),1); // 2018.11.22
en: Right Sidebar
ca: Barra lateral dreta

note: i18n("Top Sidebar"),2); // 2018.11.22
en: Top Sidebar
ca: Barra lateral superior

note: i18n("Bottom Sidebar"),3); // 2018.11.22
en: Bottom Sidebar
ca: Barra lateral inferior

en: Project
ca: Projecte

en: Flow Parts
ca: FlowParts

note: i18n("Mechanics"), "ktechlab_mechanics", 0, this, SLOT(slotFileNewMechanics()), ac, "newfile_mechanics" ))->plug( p->menu() ); "ktechlab_mechanics" -- for the future
en: Mechanics
ca: Mecànica

note: i18n: ectx: ToolBar (itemEditorTB)
en: Item Editor
ca: Editor d'elements

en: Context Help
ca: Ajuda contextual

en: Messages
ca: Missatges

en: Symbol Viewer
ca: Visualitzador de símbols

en: Scope Screen (Very Rough)
ca: Pantalla de l'oscil·loscopi (molt irregular)

note: i18n("&New"), "document-new", KStandardShortcut::shortcut(KStandardShortcut::New), this, SLOT(slotFileNew()), ac, "newfile_popup" );
en: &New
ca: &Nou

note: i18n("C source"), "text-x-csrc", 0, this, SLOT(slotFileNewC()), ac, "newfile_c" ))->plug( p->menu() );
en: C source
ca: Codi font en C

note: i18n("New Project..."), "window-new",			0, pm, SLOT(slotNewProject()),			ac, 	"project_new" );
en: New Project...
ca: Projecte nou...

note: i18n("Open Project..."), "project-open",		0, pm, SLOT(slotOpenProject()),			ac, 	"project_open" );
en: Open Project...
ca: Obre un projecte...

en: Open &Recent Project...
ca: Obre un projecte &recent...

note: i18n("Export to Makefile..."), "document-export",	0, pm, SLOT(slotExportToMakefile()),		ac, "project_export_makefile" );
en: Export to Makefile...
ca: Exporta a Makefile...

note: i18n("Create Subproject..."), 0,				0, pm, SLOT(slotCreateSubproject()),		ac, "project_create_subproject" );
en: Create Subproject...
ca: Crea un subprojecte...

note: i18n("Add Existing File..."), "document-open",		0, pm, SLOT(slotAddFile()),					ac, "project_add_existing_file" );
en: Add Existing File...
ca: Afegeix un fitxer existent...

note: i18n("Add Current File..."), "document-import",		0, pm, SLOT(slotAddCurrentFile()),			ac, "project_add_current_file" );
en: Add Current File...
ca: Afegeix el fitxer actual...

note: i18n("Close Project"), "window-close",			0, pm, SLOT(slotCloseProject()),			ac, "project_close" );
en: Close Project
ca: Tanca el projecte

note: i18n("Remove from Project"), "edit-delete",		0, pm, SLOT(slotRemoveSelected()),			ac, "project_remove_selected" );
en: Remove from Project
ca: Elimina del projecte

note: i18n("Insert Existing File..."), "document-open",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddExistingFile()),	ac, "subproject_add_existing_file" );
en: Insert Existing File...
ca: Insereix un fitxer existent...

note: i18n("Insert Current File..."), "document-import",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddCurrentFile()),ac, "subproject_add_current_file" );
en: Insert Current File...
ca: Insereix el fitxer actual...

note: i18n("Linker Options..."), "configure",		0, pm, SLOT(slotSubprojectLinkerOptions()),	ac, "project_item_linker_options" );
en: Linker Options...
ca: Opcions de l'enllaçador...

note: i18n("Build..."), "launch",					0, pm, SLOT(slotItemBuild()),				ac, "project_item_build" );
en: Build...
ca: Construeix...

note: i18n("Upload..."), "convert_to_pic",			0, pm, SLOT(slotItemUpload()),				ac, "project_item_upload" );
en: Upload...
ca: Puja...

note: i18n("Processing Options..."), "configure",	0, pm, SLOT(slotItemProcessingOptions()),	ac, "project_item_processing_options" );
en: Processing Options...
ca: Opcions del processat...

note: i18n("Split View Left/Right"), "view-split-left-right", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_L, this, SLOT(slotViewSplitLeftRight()), ac, "view_split_leftright" );
en: Split View Left/Right
ca: Divideix la vista esquerra/dreta

note: i18n("Split View Top/Bottom"), "view-split-top-bottom", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_T, this, SLOT(slotViewSplitTopBottom()), ac, "view_split_topbottom" );
en: Split View Top/Bottom
ca: Divideix la vista superior/inferior

note: i18n("Run Simulation"), "media-playback-start", Qt::Key_F10, 0, 0, ac, "simulation_run" );
en: Run Simulation
ca: Executa la simulació

en: Pause Simulation
ca: Fes pausa de la simulació

en: Internals
ca: Detalls interns

en: Square Wave
ca: Onada quadrada

en: 2-Way Switch
ca: Interruptor de 2 vies

en: 3-Way Switch
ca: Interruptor de 3 vies

en: Resistors in Parallel
ca: Resistències en paral·lel

en: Resistors in Series
ca: Resistències en sèrie

en: Voltage Divider
ca: Divisor del voltatge

en: Full Wave Rectifier
ca: Rectificador d'ona completa

en: Half Wave Rectifier
ca: Rectificador de mitja ona

en: Decoupler
ca: Desacoblador

en: Inverting Amplifier
ca: Amplificador inversor

en: Noninverting Amplifier
ca: Amplificador no inversor

en: Instrumentation Amplifier
ca: Amplificador d'instrumentació

en: Astable Multivibrator
ca: Multivibrador astable

en: Schmitt Trigger
ca: Activador Schmitt

en: Switch
ca: Interruptor

en: Close
ca: Tanca

en: Save
ca: Desa

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Close All Others
ca: Tanca tots els altres

en: Open Location
ca: Obre la ubicació

en: Exiting...
ca: S'està sortint...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (routing_mode_menu)
en: Routing Mode
ca: Mode d'encaminament

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
ca: Eines

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
ca: Plega el &codi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
ca: &Depuració

note: i18n: ectx: ToolBar (debugTB)
en: Debugger
ca: Depurador

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ca: &Projecte

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: Examples
ca: Exemples

note: i18n: ectx: Menu (examples_basic)
en: Basic
ca: Bàsic

note: i18n: ectx: Menu (examples_jfets)
en: JFETs
ca: JFET

note: i18n: ectx: Menu (examples_matrix_disp_driver)
en: Matrix Display Drivers
ca: Controladors de visualització de la matriu

note: i18n: ectx: Menu (examples_mosfets)
en: MOSFETs
ca: MOSFET

note: i18n: ectx: Menu (examples_opamps)
en: Opamps
ca: AmpOp

en: *** Microbe generation successful ***
ca: *** Generació del Microbe amb èxit ***

en: *** Microbe generation failed ***
ca: *** Ha fallat la generació del Microbe ***

en: Warning: Floating connection for %1
ca: Avís: Connexió flotant per a %1

en: KTechlab was unable to find the "Start" part.
    This must be included as the starting point for your program.
ca: KTechlab no ha pogut trobar la part «Inici».
    Aquesta s'haurà d'incloure com al punt d'inici del vostre programa.

en: *** Assembly successful ***
ca: *** Assemblatge amb èxit ***

en: *** Assembly failed ***
ca: *** Ha fallat l'assemblador ***

en: Assembly failed. Please check you have gputils installed.
ca: Ha fallat l'assemblador. Comproveu que teniu instal·lades les «gputils».

en: *** Disassembly successful ***
ca: *** Desassemblatge amb èxit ***

en: *** Disassembly failed ***
ca: *** Ha fallat el desassemblador ***

en: Disassembly failed. Please check you have gputils installed.
ca: Ha fallat el desassemblador. Comproveu que teniu instal·lades les «gputils».

en: *** Archiving successful ***
ca: *** Arxivament amb èxit ***

en: *** Archiving failed ***
ca: *** Ha fallat l'arxivament ***

en: Linking failed. Please check you have gputils installed.
ca: Ha fallat l'enllaçat. Comproveu que teniu instal·lades les «gputils».

en: *** Linking successful ***
ca: *** Enllaçat amb èxit ***

en: *** Linking failed ***
ca: *** Ha fallat l'enllaçat ***

en: These messages show the output of language-related functionality such as compiling and assembling.<br><br>For error messages, clicking on the line will automatically open up the file at the position of the error.
ca: Aquests missatges mostren la sortida de la funcionalitat relativa al llenguatge com ara la compilació i l'assemblatge.<br><br>Per als missatges d'error, fent clic a la línia obrirà automàticament el fitxer a la posició de l'error.

en: *** Compilation failed ***
ca: *** Ha fallat la compilació ***

en: *** Compilation successful ***
ca: *** Compilació amb èxit ***

en: Assembly failed. Please check you have KTechlab installed properly ("microbe" could not be started).
ca: Ha fallat l'assemblador. Comproveu que teniu instal·lat correctament el KTechlab (el «microbe» no s'ha pogut iniciar).

en: Supported programmers: %1
ca: Programadors admesos: %1

en: <br>Interface: Serial Port
ca: <br>Interfície: Port sèrie

en: <br>Interface: Parallel Port
ca: <br>Interfície: Port paral·lel

en: <br>Interface: USB Port
ca: <br>Interfície: Port USB

en: <br>Interface: Serial Port and Parallel Port
ca: <br>Interfície: Port sèrie i port paral·lel

en: *** Programming successful ***
ca: *** Programació amb èxit ***

en: *** Programming failed ***
ca: *** Ha fallat la programació ***

en: Building: %1
ca: Construcció: %1

en: Could not find PIC with ID "%1".
ca: No s'ha pogut trobar un PIC amb l'ID «%1».

en: Compilation failed. Please check you have sdcc installed.
ca: Ha fallat la compilació. Comproveu que teniu instal·lades la «sdcc».

en: Circular 2-Wheel Chassis
ca: Xassís circular de 2 rodes

en: Chassis'
ca: Xassís

en: Mass
ca: Massa

en: Moment of Inertia
ca: Moment de la inèrcia

en: Advanced...
ca: Avançat...

en: Do not know how to build "%1" (output URL is empty).
ca: No es coneix com construir «%1» (l'URL de sortida està buit).

en: Do not know how to build "%1" (library does not exist in project).
ca: No es coneix com construir «%1» (la biblioteca no existeix en el projecte).

en: Do not know how to build "%1" (unknown output type).
ca: No es coneix com construir «%1» (tipus de sortida desconegut).

en: Project could not be saved to "%1"
ca: No s'ha pogut desar el projecte a «%1»

en: Saving Project
ca: S'està desant el projecte

en: Displays the list of files in the project.
    To open or close a project, use the "Project" menu. Right click on a file to remove it from the project
ca: Mostra la llista dels fitxers en el projecte.
    Per a obrir o tancar un projecte, useu el menú «Projecte». Feu clic dret sobre un fitxer per a eliminar-lo del projecte

en: Project Manager
ca: Gestor del projecte

en: KTechlab Project
ca: Projecte del KTechLab

en: Do you really want to remove "%1"?
ca: Realment voleu eliminar «%1»?

en: Remove Project File?
ca: Elimino el fitxer de projecte?

en: Failed to create editor
ca: Ha fallat en crear l'editor

en: Failed to create MarkInterface
ca: Ha fallat en crear la MarkInterface

en: Unknown code type.
ca: Tipus de codi desconegut.

en: Cannot debug
ca: No s'ha pogut depurar

en: Cannot debug hex.
ca: No s'ha pogut depurar l'hexadecimal.

note: i18n("Format Assembly Code"), "", Qt::Key_F12, textDocument, SLOT(formatAssembly()), ac, "format_asm" );
en: Format Assembly Code
ca: Format del codi en assemblador

note: i18n("Set &Breakpoint"), 0, 0, this, SLOT(toggleBreakpoint()), ac, "debug_toggle_breakpoint" );
en: Set &Breakpoint
ca: Estableix un punt d'&interrupció

note: i18n("Run"), "debug-run", 0, textDocument, SLOT(debugRun()), ac, "debug_run" );
en: Run
ca: Executa

note: i18n("Stop"), "process-stop", 0, textDocument, SLOT(debugStop()), ac, "debug_stop" );
en: Stop
ca: Atura

note: i18n("Step Over"), "debug-step-over", 0, textDocument, SLOT(debugStepOver()), ac, "debug_step_over" );
en: Step Over
ca: Pas sobre

note: i18n("Step Out"), "debug-step-out", 0, textDocument, SLOT(debugStepOut()), ac, "debug_step_out" );
en: Step Out
ca: Pas cap a fora

en:  Line: %1 Col: %2
ca:  Línia: %1 Col: %2

en: Clear &Breakpoint
ca: Neteja el &punt d'interrupció

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: (empty)
ca: (buit)

en: Open Document
ca: Obre el document
