ktechlab 0.3.7 - en to hu translation catalogue (689 entries)

en: Port '%1' is not supported by target PIC
hu: A '%1' port nem támogatott a cél PIC által

en: Pin identifier was not followed by '='
hu: A Pin-azonosítót nem '=' követi

en: Pin state can only be 'high' or 'low'
hu: A Pin-állapot csak 'high' és 'low' lehet

en: Invalid token '%1'. Port identifier should be followed by '='
hu: Érvénytelen token '%1'. A Portazonosítót '=' kell kövesse

en: Unexpected statement before '{'
hu: Nem várt kifejezés a '{' előtt

en: Mismatched brackets in expression '%1'
hu: Zárójel-hiba a kifejezésben: '%1'

en: Invalid '=' found in expression
hu: Érvénytelen '=' található a kifejezésben

en: Reserved keyword '%1' cannot be a variable name.
hu: Lefoglalt kulcsszó nem lehet változónév: '%1'.

en: Nothing between operators
hu: Nincs semmi az operátorok között

en: Missing operator or space in operand
hu: Hiányzó operátor vagy szóköz a kifejezésben

en: Division by zero
hu: Osztás nullával

en: Step can only be a constant expression
hu: A lépés csak konstans kifejezés lehet

en: Delay must be a positive constant value
hu: A késleltetésnek pozitívnak kell lennie

en: 'high' or 'low' expected after pin expression '%1'
hu: A '%1' pin kifejezés után csak 'high' vagy 'low' szerepelhet

en: Label expected
hu: Címke az elvárt

en: Extra tokens at end of line
hu: Extra tokenek a sor végén

en: Expected '%1'
hu: '%1' az elvárt

en: Pin list expected
hu: Pin lista az elvárt

en: Interrupt type not supported by target PIC
hu: A megszakítás-típus nem támogatott a cél PIC által

en: Variable '%1' is read only
hu: A változó csak olvasható: '%1'

en: Variable '%1' is write only
hu: A változó csak írható: '%1'

en: Invalid pin list size
hu: Érvénytelen Pin-lista méret

en: Variable '%1' is already defined
hu: Már létezik ilyen nevű változó: '%1'

en: Name expected
hu: A név kötelező

note: i18n("0 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation0()), ac, "edit_orientation_0" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 0 Degrees
hu: 0 fok

note: i18n("90 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation90()), ac, "edit_orientation_90" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 90 Degrees
hu: 90 fok

note: i18n("180 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation180()), ac, "edit_orientation_180" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 180 Degrees
hu: 180 fok

note: i18n("270 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation270()), ac, "edit_orientation_270" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 270 Degrees
hu: 270 fok

note: i18n("Create Subcircuit"), "", 0, circuitDocument, SLOT(createSubcircuit()), ac, "circuit_create_subcircuit" );
en: Create Subcircuit
hu: Aláramkör készítése

note: i18n("Rotate Clockwise"), "object-rotate-right", "]", circuitDocument, SLOT(rotateClockwise()), ac, "edit_rotate_cw" );
en: Rotate Clockwise
hu: Elforgatás órajárással megegyezően

note: i18n("Rotate Counter-Clockwise"), "object-rotate-left", "[", circuitDocument, SLOT(rotateCounterClockwise()), ac, "edit_rotate_ccw" );
en: Rotate Counter-Clockwise
hu: Óra járásával ellentétesen elforgat

note: i18n("Flip Horizontally"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipHorizontally()), ac, "edit_flip_horizontally" );
en: Flip Horizontally
hu: Tükrözés vízszintesen

note: i18n("Flip Vertically"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipVertically()), ac, "edit_flip_vertically" );
en: Flip Vertically
hu: Tükrözés függőlegesen

en: Construct a circuit by dragging components from the Component selector from the left. Create the connections by dragging a wire from the component connectors.<br><br>The simulation is running by default, but can be paused and resumed from the Tools menu.<br><br>To delete a wire, select it with a select box, and hit delete.<br><br>To edit the attributes of a component, select it (making sure that no components of another type are also selected), and edit in the toolbar. More advanced properties can be edited using the item editor on the right.<br><br>Subcircuits can be created by connecting the components with an External Connection, selecting the desired components and clicking on "Create Subcircuit" in the right-click menu.
hu: Készítsen áramkört úgy, hogy a bal oldali összetevő választóból az összetevőket áthúzza. hozzon létre kapcsolatokat az által, hogy behúzza a vezetékeket az összekötő összetevőkből<br><br>A szimuláció alapvetően fut, de le tudja állítani és újraindítani az Eszközök menüben.<br><br>Ahhoz, hogy töröljön egy vezetéket, ki kell jelölnie és lenyomni a törlés gombot.<br><br>Egy összetevő tulajdonságainak megváltoztatásához jelölje ki (természetesen más típusú nem összetevőt is kiválaszthat), és használja a szerkesztést az eszközbárba. Több bővített  tulajdonságot is szerkeszthet, ha használja a jobb oldali eszközszerkesztőt.<br><br>Aláramkört létre tud hozni azzal, hogy összekapcsolja egy külső kapcsolattal az összetevőket, válasza ki a kívánt összetevőket és kattintson a "Aláramkör létrehozása" a jobb kattintó menüből.

en: Simulation Running
hu: Szimuláció futtatás

en: Simulation Paused
hu: Szimuláció szüneteltetve

en: An IDE for microcontrollers and electronics
hu: Egy IDE a mikrokontrollerekért és elektronikáért

en: Rotary Switch
hu: Forgó kapcsoló

en: Document to open.
hu: Dokumentum megnyitása.

en: Could not open '%1'
hu:  '%1' megnyitása nem lehetséges

en: Untitled (Circuit %1)
hu: Névtelen (Áramkör %1)

en: Untitled (Circuit)
hu: Névtelen (Áramkör)

en: Untitled (FlowCode %1)
hu: Névtelen (FlowCode %1)

en: Untitled (FlowCode)
hu: Névtelen (FlowCode)

en: Untitled (Mechanics %1)
hu: Névtelen (Mechanika %1)

en: Untitled (Mechanics)
hu: Névtelen (Mechanika)

en: Untitled (%1)
hu: Névtelen (%1)

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Could not open Circuit file "%1"
hu:  "%1" Áramkör fájl nem nyitható meg

en: Could not open FlowCode file "%1"
hu:  "%1" FlowCode fájl nem nyitható meg

en: Could not open Mechanics file "%1"
hu:  "%1" Mechanics fájl nem nyitható meg

en: Could not open text file "%1"
hu:  "%1" text fájl nem nyitható meg

en: Save Location
hu: Hely mentése

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu:  "%1" fájl név létezik. Felül kívánja írni?

en: Overwrite File?
hu: Felülírja a fájlt?

en: The document '%1' has been modified.
    Do you want to save it?
hu: '%1' dokumentum módosítva lett.
    El kívánja menteni?

en: Save Document?
hu: Elmentse a dokumentumot?

en: Other
hu: Egyéb

en: Image File
hu: Kép fájl

en: Line
hu: Vonal

en: Line Color
hu: Vonal szín

en: Line Width
hu: Vonal vastagság

en: Line Style
hu: Vonal stílus

en: Cap Style
hu: Nagybetűs stílus

en: Arrow
hu: Nyíl

en: Head angle
hu: Fejszög

en: Canvas Text
hu: Vászon szövege

en: Text
hu: Szöveg

en: Display Background
hu: Bemutató háttérszíne

en: Background Color
hu: Háttér szín

en: Frame Color
hu: Keret szín

en: Solid
hu: Szilárd

en: None
hu: Semmi

en: Dash
hu: Gondolatjel

en: Dot
hu: Pont

en: Dash Dot
hu: Pont vonal

en: Dash Dot Dot
hu: Dupla pont vonal

en: Flat
hu: Sík

en: Square
hu: Kocka

en: Round
hu: Kör

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Orientation
hu: Tájolás

en: All Files
hu: Az összes fájl

note: i18n("Circuit"), "application-x-circuit", 0, this, SLOT(slotFileNewCircuit()), ac, "newfile_circuit" ))->plug( p->menu() );
en: Circuit
hu: Áramkör

en: No components were found in the selection.
hu: A kiválasztásban nem található összetevő.

en: No External Connection components were found in the selection.
hu: A kiválasztásban nem találhatóak külső kapcsolat-összetevők.

en: Integrated Circuits
hu: Integrált Áramkörök

en: Analog-Digital
hu: Analóg-Digitális

en: Digital-Analog
hu: Digitális-Analóg

en: Number Bits
hu: Szám-bitek

en: Input Range
hu: Bemeneti tartomány

en: Bidirectional LED
hu: Kétirányú LED

en: Outputs
hu: Kimenet

en: Color 1
hu: 1-es szín

en: Colour 2
hu: 2-es szín

en: Binary Counter
hu: Bináris számláló

en: Trigger Edge
hu: Trigger-csúcs

en: Rising
hu: Felső állás

en: Falling
hu: Alsó állás

en: Bit Count
hu: Darab szám

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Bus Splitter
hu: Busz osztó

en: Size
hu: Méret

en: Passive
hu: Passzív

en: Capacitor
hu: Kapacitás

en: Capacitance
hu: Kapacitás

en: Address Size
hu: Cím mérete

en: Gain
hu: Növekedés

en: Sources
hu: Források

en: Current Controlled Voltage Source
hu: Áram irányított feszültségforrás

en: Voltage Controlled Current Source
hu: Feszültség irányított áramforrás

en: Voltage Controlled Voltage Source
hu: Feszültség irányított feszültségforrás

en: Logic
hu: Logika

en: Logic Input
hu: Logikai bemenet

en: Use Toggle
hu: Kapcsoló használata

en: Logic Output
hu: Logikai kimenet

en: BCD to 7 Segment
hu: BCD 7 szegmensre

en: BCD to Seven Segment
hu: BCD hét szegmensre

en: Discrete
hu: Diszkrét

en: NPN Transistor
hu: NPN Tranzisztor

en: PNP Transistor
hu: PNP Tranzisztor

en: Saturation Current
hu: Telítettségi áram

en: Forward Coefficient
hu: Előre együttható

en: Reverse Coefficient
hu: Ellentétes együttható

en: Forward Beta
hu: A Bétára áll

en: Reverse Beta
hu: Visszaáll a Bétára

en: Clock Input
hu: Óra bemenet

en: Low Time
hu: Alacsony idő

en: High Time
hu: Magas idő

en: Current Signal
hu: Áram jel

en: Frequency
hu: Frekvencia

en: Current Range
hu: Áram tartomány

en: Current Source
hu: Áramforrás

en: Current
hu: Áram

en: Diode
hu: Dióda

en: Emission Coefficient
hu: Kibocsátási együttható

en: Breakdown Voltage
hu: Átütési feszültség

en: Fixed Voltage
hu: Állandó áramerősség

en: Voltage
hu: Feszültség

en: Ground (0V)
hu: Földelés (0V)

en: Ground
hu: Földelés

en: N-Channel JFET
hu: N-csatornás JFET

en: P-Channel JFET
hu: P-csatornás JFET

en: Threshold voltage
hu: Küszöbfeszültség

en: Transcondutance
hu: Transzkonduktancia

en: Saturation current
hu: Aktuális telítettség

en: PN emission coefficient
hu: PN kibocsátási együttható

en: Isr emission coefficient
hu: Isr kibocsátási együttható

en: Keypad
hu: Billentyűzet

en: Switches
hu: Kapcsolók

en: Use Toggles
hu: Használjon kapcsolókat

en: Columns
hu: Oszlopok

en: N-Channel Enhancement MOSFET
hu: N-csatorna erősítő MOSFET

en: P-Channel Enhancement MOSFET
hu: P-csatorna erősítő MOSFET

en: N-Channel Depletion MOSFET
hu: N-csatorna gyengítő MOSFET

en: P-Channel Depletion MOSFET
hu: P-csatorna gyengítő MOSFET

en: Op Amp
hu: Műv. erősítő

en: Operational Amplifier
hu: Műveleti erősítő

en: Potentiometer
hu: Potenciométer

en: Resistance
hu: Ellenállás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Seven Segment
hu: Hét szegmens

en: Seven Segment LED
hu: Hét szegmensű LED

en: Color
hu: Szín

en: Configuration
hu: Konfiguráció

en: Common Anode
hu: Általános Anód

en: Signal Lamp
hu: Jelző lámpa

en: Subcircuit
hu: Aláramkör

en: Voltage Signal
hu: Feszültségjel

en: Voltage Range
hu: Feszültségtartomány

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Output
hu: Kimenet

en: Peak
hu: Csúcs

en: Battery
hu: Elem

en: External Connection
hu: Külső kapcsolat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pNameLabel)
en: Name
hu: Név

en: D Flip-Flop
hu: D flip-flop

en: D-Type Flip-Flop
hu: D-típusú flip-flop

en: JK Flip-Flop
hu: JK flip-flop

en: JK-Type Flip-Flop
hu: JK-típusú flip-flop

en: SR Flip-Flop
hu: SR flip-flop

en: Adder
hu: Összeadó

en: Inductor
hu: Induktor

en: Inductance
hu: Induktív ellenállás

en: Bar Graph Display
hu: Oszlopdiagram kijelző

en: Rows
hu: Sorok

en: Magnitude Comparator
hu: Nagyság komparátor

en: Number Inputs
hu: Bemenetek száma

en: Matrix Display
hu: Mátrix kijelző

en: Row Cathode
hu: Soros Katód

en: Column Cathode
hu: Oszlopos katód

en: Matrix Display Driver
hu: Mátrix Kijelző Meghajtó

en: Minimum Value
hu: Minimális érték

en: Maximum Value
hu: Maximális érték

en: Frequency Meter (TODO)
hu: Frekvenciamérő (TODO)

en: Frequency Meter
hu: Frekvenciamérő

en: Ammeter
hu: Ampermérő

en: Voltmeter
hu: Feszültségmérő

en: XNOR gate
hu: XNOR kapu

en: XOR gate
hu: XOR kapu

en: OR gate
hu: OR kapu

en: NOR gate
hu: NOR kapu

en: NOR Gate
hu: NOR Kapu

en: NAND gate
hu: NAND kapu

en: NAND Gate
hu: NAND Kapu

en: AND gate
hu: AND kapu

en: AND Gate
hu: AND Kapu

en: Parallel Port
hu: Párhuzamos port

en: Could not open port %1
hu: %1 port nem nyitható meg

en: <Enter location of PIC Program>
hu: <Írja be a PIC program helyét>

en: All Supported Files
hu: Az összes támogatott fájl

en: Symbol File
hu: Szimbólum fájl

en: Assembly Code
hu: Assembly kód

en: The file "%1" does not exist.
hu: "%1" fájl nem létezik.

en: "%1" is not a valid PIC program.
    The file must exist, and the extension should be ".cod", ".asm", ".flowcode", ".basic", ".microbe" or ".c".
    ".hex" is allowed, provided that there is a corresponding ".cod" file.
hu: "%1" nem érvényes PIC program.
    A fájlnak léteznie kell és a következő kiterjesztésekkel kell rendelkeznie: ".cod", ".asm", ".flowcode", ".basic", ".microbe" vagy ".c".
    a ".hex" engedélyezett, feltéve, hogy ott van egy megfelelő ".cod" fájl.

en: (No
    program
    loaded)
hu: (Nincs
    betöltött
    program)

en: Scaling
hu: Skálázás

en: Linear
hu: Lineáris

en: Logarithmic
hu: Logaritmikus

en: Voltage Probe
hu: Feszültségszonda

en: Current Probe
hu: Áram szonda

en: Logic Probe
hu: Logikai szonda

en: Push-to-Break
hu: Gombnyomás-a-szünethez

en: Push to Break
hu: Gombnyomás a szünethez

en: Button Text
hu: Gomb szövege

en: Bounce
hu: Feszültségugrás

en: Bounce Period
hu: Feszültségugrási periódus

en: Push-to-Make
hu: Gombnyomás-a-készítéshez

en: Push to Make
hu: Gombnyomás a készítéshez

en: Word Size
hu: Szó mérete

en: Resistor
hu: Ellenállás

en: Resistor DIP
hu: Ellenállás DIP

en: Count
hu: Számlál

en: Rotary
hu: Forgó

en: Number of Positions
hu: Pozíciók száma

en: Serial Port
hu: Soros port

en: DPDT Toggle
hu: DPDT kapcsoló

en: DPST Toggle
hu: DPST kapcsoló

en: SPDT Toggle
hu: SPDT kapcsoló

en: SPST Toggle
hu: SPST kapcsoló

en: Variable Capacitor
hu: Változó kondenzátor

en: Variable Resistor
hu: Változtatható ellenállás

en: Voltage Regulator
hu: Feszültségszabályozó

en: Voltage Out
hu: Feszültség kimenet

en: The cod file "%1" was not found.
hu: "%1" cod fájl nem található.

en: File Not Found
hu: Fájl nem található

en: The processor for cod file "%1" is unrecognized.
hu: "%1" cod fájl feldolgozása fel nem ismerhető.

en: Unrecognized Processor
hu: Fel nem ismert Processzor

en: The file name "%1" is too long.
hu: "%1" fájlnév túl hosszú.

en: Filename Too Long
hu: A fájlnév túl hosszú

en: The lst file associated with the cod file "%1" was not found.
hu: A  "%1" cod fájlal összekapcsolt lst fájl nem található.

en: LST File Not Found
hu: LST fájl nem található

en: The cod file "%1" is bad.
hu: "%1" cod fájl rossz.

en: Bad File
hu: Rossz fájl

en: The cod file "%1" could not be read from.
hu:  "%1" cod fájl nem olvasható.

en: Unreadable File
hu: Olvashatatlan fájl

en: Error
hu: Hiba

en: Generic
hu: Általános

en: File
hu: Fájl

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Subcircuits
hu: Aláramkörök

en: Microbe Code Output
hu: Microbe Code Kimenet

en: Assembly Code Output
hu: Assembly Kód Kimenet

en: Hex Code Output
hu: Hex Kód Kimenet

en: PIC (upload)
hu: PIC (feltöltés)

en: Common
hu: Közös

en: Sub Call
hu: Al-hívás

en: Subroutine
hu: Al-rutin

en: Call %1
hu: %1 hívása

en: Functions
hu: Funkciók

en: Trigger
hu: Kioldó

en: Count %1 for %2 sec
hu: %1 számolása %2 másodpercig

en: Delay
hu: Késleltet

en: Pause Length
hu: Szünet hossza

en: Delay for %1 sec
hu: %1 másodpercig késik

en: Embed
hu: Beágyaz

en: Type
hu: Típus

en: Code
hu: Kód

en: // Embedded code:
hu: // Beágyazott kód:

en: End
hu: Vége

en: Loops
hu: Ciklusok

en: For Loop
hu: Ismétlésig

en: Variable
hu: Változó

en: Initial Value
hu: Kezdőérték

en: End Value
hu: Végső érték

note: i18n("Step"), "debug-step-instruction", Qt::CTRL|Qt::ALT|Qt::Key_Right, textDocument, SLOT(debugStep()), ac, "debug_step" );
en: Step
hu: Lépés

en: InputButton
hu: BemenetiGomb

en: Continue on %1 %2
hu: %1 %2-n folytatódik

note: i18n("Interrupt"), "media-playback-pause", 0, textDocument, SLOT(debugInterrupt()), ac, "debug_interrupt" );
en: Interrupt
hu: Megszakít

en: Interrupt %1
hu: %1 megszakítása

en: Pin map
hu: Pin térkép

en: Read %1 to %2
hu: %1 és %2 között beolvas

en: Pin Map Editor
hu: Pin térkép szerkesztő

en: Pulse
hu: Impulzus

en: Duration
hu: Időtartam

en: Pulse %1 for %2 sec
hu: %1 rezgése %2 másodpercig

en: Read from Port
hu: Portról olvasás

en: Read
hu: Olvasás

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Operation
hu: Művelet

en: Value
hu: Érték

en: repeat until %1 %2 %3
hu: ismétlés amíg %1 %2 %3

en: Set Pin State
hu: Pin állapot beállítása

en: State
hu: Állapot

en: Set %1 %2
hu:  %1 %2 beállítás

en: Display %1 on %2
hu: %2-n mutat be %1-t

en: Start
hu: Indítás

en: Sub
hu: Alárendelt

en: Test Pin State
hu: Pin állapotának tesztelése

en: Variables
hu: Változók

en: Unary
hu: Egyállású

en: Rotate Left
hu: Forgatás balra

en: Assignment
hu: Hozzárendelés

en: Variable Assignment
hu: Változó hozzárendelés

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Variable Comparison
hu: Változó összehasonlítás

en: While
hu: Amíg

en: while %1 %2 %3
hu: amíg %1 %2 %3

en: Write to Port
hu: Portra írás

en: Write
hu: Írás

en: Write %1 to %2
hu: %1-t ír %2-re

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, AsmFormattingWidget)
en: The values control the indentation from the left margin of the various types of assembly code.
hu: Az értékek irányítják az eltolást a több különféle típusú assembly kód bal határáról.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox64)
en: Output Code Indentation
hu: Kimeneti kód beljebb igazítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 'equ' Value
hu: 'equ' érték

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Instruction Data
hu: Utasítás-adat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Comment
hu: Megjegyzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Instruction Name
hu: Utasítás neve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFormatMBOutput)
en: &Automatically format Microbe output
hu: &Automatikusan formázott Microbe kimenet

en: Provides context-sensitive help relevant to the current editing being performed.
hu: Szövegkörnyezet érzékeny súgót nyújt, ami fontos az aktuális szerkesztés végrehajtásának szempontjából.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pResetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetBtn)
en: Reset
hu: Alapállapot

en: Reset item help to last saved changes?
hu: Visszaállítsa az elem segítséget a legutolsó mentett változatra?

en: Cannot save item description.
hu: A tárgy leírás nem menthető.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pEditButton)
en: Edit
hu: Szerkesztés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pChangeDescriptionsDirectory)
en: Context Help Directory
hu: Szövegösszefüggés segítő jegyzék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveButton)
en: S&ave
hu: &Mentés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Subproject Details
hu: Alprojekt részletei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Target File:
hu: Célpont fájl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Type:
hu: Típus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Library
hu: Könyvtár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseSameViewForOutput)
en: Reuse the same output view for code generation
hu: Újrahasználja ugyanazt a külső nézetet a kódgenerálásra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: The grid color in the work area.
hu: A rács színe a munkaterületen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Grid Colour
hu: Rács szín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show &grid:
hu: Rács &mutatása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area:
hu: Maximális visszavonható lépés a munkaterületen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageColor)
en: Color the wires to match the voltage
hu: A vezetékek színezése, hogy megfeleljenek a feszültségértékeknek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateWires)
en: Animate wires to show the current or power flow
hu: Animálja a vezetékeket, hogy mutassa az áramot vagy az teljesítmény-áramlást

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox21)
en: Display Refresh Rate
hu: Frissítési arány mutatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Refresh rate:
hu: Frissítési arány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refreshRateLabel)
en: Medium (50 FPS)
hu: Közepes (50 FPS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: This is the number of times per second that the work area view is updated; a compromise between CPU usage and smoothness of display.
hu: Ez a szám mutatja, hogy a munkaterület hány másodpercenként frissül; ez egy kompromisszum a CPU használat és a megjelenítés simasága között.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Convenience
hu: Megfelelés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreDocumentsOnStartup)
en: Restore opened doc&uments on startup
hu: Indításkor visszaállítja a megnyitott &dokumentumokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseMessagesLog)
en: Raise the &Messages log when compiling
hu: Megjeleníti az üzenetnaplót fordítás közben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Warning level (-w):
hu: Figyelmeztetési szint (-w):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hex Format (-a):
hu: Hex alak (-a):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: All user defined symbols and macros are case sensitive. This option makes them case insensitive.
hu: Minden felhasználó által meghatározott szimbólum és makró nagybetűérzékeny. Ez az opció nagybetű-érzéketlenséget ad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: Ign&ore case (-i)
hu: Nagybetű figyelmen kívül hagyása (-i)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: By default, gpasm generates hex files using ISO format. However, some device programmers required a DOS formatted file. This option will cause gpasm to generate a DOS formatted hex file.
hu: Az ISO formátumot használva az alapértelmezett gpasm elkészíti a hex fájlt. Mindazonáltal néhány eszközprogramozó igényli a DOS formátumú fájlt. Ez a beállítás létre fog hozni a gpasm által egy DOS formátumú hex fájlt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_HexFormat) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_pHexFormat)
en: GPASM supports inhx8m, inhx8s, inhx16, and inhx32 hex file formats. This option controls which hex file format is used.
hu: inhx8m, inhx8s, inhx16, és inhx32 a GPASM által támogatott hex formátumok. Ez a beállítás irányítja, melyik hex formátum használt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Decimal
hu: Decimális

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Binary
hu: Bináris

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Octal
hu: Oktális

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: All
hu: Mind

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Errors
hu: Hibák

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Other options:
hu: Egyéb beállítások:

en: Export As Image
hu: Exportálás képként

en: Filter here...
hu: Szűrés innen…

en: Enter space-separated terms to filter the component library.
hu: Adja meg szóközzel elválasztva a komponens-könyvtárak szűrőjét.

en: Select a predefined component configuration from this list.
hu: Válasszon egy előre definiált konfigurációt a listából.

en: This allows editing of advanced properties of the selected item(s). Right click on the picture of the item to set the orientation.
hu: Ez engedélyezi a kiválasztott tétel(ek) bővített tulajdonságainak a szerkesztését. Jobb egérgombbal kattintson a tétel képére a tájolás beállításához.

en: Change the orientation of the selected item by selecting the appropriate button
hu: Változtassa meg a kiválasztott tétel tájolását azáltal, hogy kiválasztja a megfelelő gombot

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Undo changes
hu: Változások visszavonása

en: Choose File
hu: Fájl kiválasztása

en: Component
hu: Összetevő

en: Remove %1
hu: %1 eltávolítása

en: Add components to the circuit diagram by dragging them into the circuit.<br><br>To add more than one component of the same type, doubleclick on a component, and click repeatedly in the circuit to place the component. Right click to stop placement.<br><br>Some components (such as subcircuits) can be removed by right clicking on the item and selecting "Remove".
hu: Adjon az áramkör diagramhoz alkotóelemeket azáltal, hogy odahúzza az áramkörből.<br><br>Hozzáadhat egynél több alkotóelemet ugyanabból a típusból, ha duplán kattint az alkotóelemen, és ismételten az áramkörbe kattint hogy odahelyezze az alkotóelemet. A jobb gomb megállítja az elhelyezést.<br><br>Néhány összetevő(ilyen például az aláramkör) eltávolítható jobb kattintással a tételen és a kiválasztáson "Eltávolít".

en: Add FlowPart to the FlowCode document by dragging them there.<br><br>To add more than one FlowPart of the same type, doubleclick on a FlowPart, and click repeatedly in the FlowChart to place the component. Right click to stop placement.
hu: Adjon FlowPartot a FlowCode dokumentumhoz azáltal, hogy ott behúzza őket.<br><br>Egynél több FlowPart-ot is hozzáadhat ugyanabból a típusból, dupla kattintás a FlowPart-on és ismételten kattintson a FlowChart-on az összetevő helyére. A jobb kattintás leállítja a behelyezést.

en: Flow Part
hu: Áramlás rész

en: Add mechanical parts to the mechanics work area by dragging them there.
hu: Adjon mechanikus részeket a mechanikai munkaterülethez azáltal, hogy odahúzza őket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Library Directory (-I):
hu: Könyvtár mappa(-I):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOutputMap)
en: &Output a map file (-m)
hu: &Kimenete egy map fájl (-m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Linker Script (-s):
hu: Linker szkript (-s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Other:
hu: Egyéb:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Link libraries inside project
hu: Összelinkeli a könyvtárakat a projekten belül

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Logic Symbol Shapes:
hu: Logikai szimbólum formák:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Distinctive
hu: Sajátosság

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Rectangular
hu: Téglalap

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Input
hu: Bemenet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicRisingTrigger) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required voltage level before the input will be considered high.
hu: A bemeneten szükséges feszültségszint ami előtt a magas lesz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicFallingTrigger)
en: Required voltage level before an input will be considered low.
hu: A bemeneten szükséges feszültségszint ami előtt az alacsony lesz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Falling Trigger Threshold:
hu: Eső kioldó küszöb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Rising Trigger Threshold:
hu: Emelkedő kioldó köszöb:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicOutputHigh)
en: Voltage level for high on logic components.
hu: Feszültségszint a csúcspontért a logikai komponenseken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Output High:
hu: Felső kimenet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputHighImpedance)
en: This is the output impedance when the output is high.
hu: Ez a kimeneti impedancia, amikor a kimenet magas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: High Output Impedance:
hu: Magas kimeneti impedancia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: This is the output impedance when the output is low.
hu: Ez a kimeneti impedancia, amikor a kimenet alacsony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Low Output Impedance:
hu: Alacsony kimeneti impedancia:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: Floating
hu: Lebegő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Here, you can configure the behaviour of logic components.
    
    These values will apply to all components, apart from the PIC, whose pins' impedances depend on the pin in use.
hu: Itt tudja beállítani a logikai összetevők viselkedését.
    
    Ezek az értékek minden összetevőre fognak vonatkozni, leszámítva a PIC-et, amely pinek impedanciái függnek a használatba lévő pintől.

en: Microprocessor
hu: Mikroprocesszor

en: Family
hu: Család

en: Micro
hu: Mikro

en: PIC Settings
hu: PIC beállítások

en: This dialog allows editing of the initial properties of the PIC
hu: Ez a párbeszédablak megengedi a PIC kezdeti tulajdonságainak a szerkesztését

en: Edit the initial value of the ports here. For each binary number, the order from right-to-left is pins 0 through 7.<br><br>The "Type (TRIS)" edit shows the initial input/output state of the ports; 1 represents an input, and 0 an output.<br><br>The "State (PORT)" edit shows the initial high/low state of the ports; 1 represents a high, and 0 a low.
hu: Itt szerkeszthetőek a portok kezdőértékei. Minden bináris számért, a sorrend balról jobbra minden tű 0-7-ig megy át.<br><br>A "típus (TRIS)" szerkesztés a portok kezdő bemeneti/kimeneti állapotát mutatják; 1 jelöli a bemenetet, és a 0 a kimenetet.<br><br>Az "Állapot (PORT)" szerkesztés mutatja a kezdeti magas/alacsony állapotát a portnak; 1 jelöli a magasat, és a 0 az alacsonyat.

en: Edit the initial value of the variables here.<br><br>Note that the value of the variable can only be in the range 0->255. These variables will be initialized before any other code is executed.
hu: Itt szerkesztheti a változók kezdőértékét.<br><br>A változó értéke 0->255 között lehet. Minden más kód végrehajtása előtt ezeknek a változóknak kezdőértéke van.

note: i18n( "the type", "Type (TRIS register):" );
en: Type (TRIS register):
hu: Típus (TRIS katalógus):

en: State (PORT register):
hu: Állapot (PORT katalógus):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New Pin Mapping
hu: Új Pin térképezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapAdd)
en: Create
hu: Létrehoz

en: New Pin Map Name
hu: Új Pin térkép név

en: Invalid variable value: %1
hu: Érvénytelen változó érték: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Tip: Toggle the initial state (high/low) of a pin by clicking its picture.
    Drag it to set the type (input/output).
hu: Tipp: Váltogassa a kezdő állapotot (csúcspont/mélypont) a tűvel, azáltal, hogy a képen kattint.
    Húzza oda, hogy beállítsa a típusát (bemenet/kimenet).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRemove)
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapModify)
en: Modif&y
hu: &Módosít

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRename)
en: Rename
hu: Átnevezés

en: New File
hu: Új fájl

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, NewFileWidget)
en: Select the type of file you wish to create.<br>
    <p>
    <b>Pic Program</b><br>
    Creates a new PIC program, with flow chart editor. Select the target device for your program below.
    <p>
    <b>Circuit</b><br>
    Creates a new circuit, with drag and drop editor. Real time simulation of the circuit occurs automatically.
hu: Válassza ki azt a fájl típust, amit készíteni szeretne.<br>
    <p>
    <b>Pic Program</b><br>
    Új Pic program készítése, folyamatábra szerkesztővel. Lent válassza ki a programjához szükséges céleszközt.
    <p>
    <b>Áramkör</b><br>
    Új áramkör készítése a megfogó-berakó eszközzel. Valós idejű szimuláció az áramkörben automatikusan történik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New File Details
hu: Új fájl részletek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: File Type:
hu: Fájl típusa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to project
hu: Hozzá&adás a projekthez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: The variable name of the pin mapping - this must be a valid Microbe variable name.
hu: A változó neve a pin térképezésen - szükséges, hogy érvényes Microbe változó név legyen.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x3)
hu: Billentyűzet (4x3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x4)
hu: Billentyűzet (4x4)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Final location:
hu: Végleges hely:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Location:
hu: Hely:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New Project Details
hu: Új projekt részletei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Project Name:
hu: Projekt neve:

en: Oscilloscope
hu: Oszcilloszkóp

en: Framerate
hu: Frame arány

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom
hu: Nagyítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, displayDirectCheck)
en: Displa&y directly
hu: Közvetlenül &kijelez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadFileCheck)
en: Load File in &New View
hu: Fájl betöltése az &új nézetbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to Project
hu: Hozzá&adás a projekthez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Re&move
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pProgrammerDescription)
en: (Program Description)
hu: (Programleírás)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Initialization:
hu: Inicializálás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Read:
hu: Olvasás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Write:
hu: Írás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: The following strings will be replaced when the command is run:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port that the programmer is connected to</li>
    <li><b>%device</b> - PIC device</li>
    <li><b>%file</b> - File to read from or write to</li>
    </ul>
hu: A következő stringek fel lesznek váltva, amikor a parancs fut:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port amihez a programozó csatlakozik</li>
    <li><b>%device</b> - PIC eszköz</li>
    <li><b>%file</b> - Fájl, amiből olvas, vagy amibe ír</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Erase:
hu: Törlés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Verify:
hu: Ellenőrzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Blank Check:
hu: Tiszta ellenőrzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default port:
hu: Alapértelmezett port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Output File:
hu: Kimeneti fájl:

en: PIC Programmer
hu: PIC Programozó

en: Burn
hu: Beéget

en: New Project
hu: Új projekt

en: Create Subproject
hu: Alprojekt készítése

en: Linker Options
hu: Kapcsolási beállítások

en: Processing Options
hu: Feldolgozási beállítások

note: i18n("Bold"), "format-text-bold", Qt::CTRL + Qt::Key_B, 0, 0, ac, "format_bold" );
en: Bold
hu: Kövér

note: i18n("Italic"), "format-text-italic", Qt::CTRL + Qt::Key_I, 0, 0, ac, "format_italic" );
en: Italic
hu: Dőlt

note: i18n("Underline"), "format-text-underline", Qt::CTRL + Qt::Key_U, 0, 0, ac, "format_underline" );
en: Underline
hu: Aláhúzott

note: i18n("List"), "unsorted_list", Qt::CTRL + Qt::Key_L, 0, 0, ac, "format_list" );
en: List
hu: Lista

note: i18n("Text Alignment"), "format-justify-left", 0, 0, 0, ac, "text_alignment" ); i18n("Text Alignment") );
en: Text Alignment
hu: Szöveg elhelyezkedése

note: i18n("Align Left"),		Qt::AlignLeft );
en: Align Left
hu: Balra igazít

note: i18n("Align Center"),	Qt::AlignHCenter );
en: Align Center
hu: Középre igazít

note: i18n("Align Right"),	Qt::AlignRight );
en: Align Right
hu: Jobbra igazít

note: i18n("Align Block"),	Qt::AlignJustify );
en: Align Block
hu: Sorkizárt

note: i18n("Text Vertical Alignment"), "text", 0, 0, 0, ac, "text_vertical_alignment" ); i18n("Text Vertical Alignment") );
en: Text Vertical Alignment
hu: Szöveg függőleges elhelyezkedése

en: Superscript
hu: Felső index

note: i18n("Superscript"),	QTextCharFormat::AlignSuperScript );
en: Normal
hu: Normál

note: i18n("Normal"),			QTextCharFormat::AlignNormal );
en: Subscript
hu: Alsó index

note: i18n("Text Color..."), pm, 0, this, SLOT(textColor()), ac, "format_color" );
en: Text Color...
hu: Szöveg színe...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Intervals
hu: Intervallumok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Ticks per Interval
hu: Intervallumra eső órajelek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Offset (ticks)
hu: Eltolás (órajel)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: Ge&neral
hu: &Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_less_pedantic)
en: Disa&ble pedantic warnings (--less-pedantic)
hu: Letiltja az aprólékos figyelmeztetéseket (--less-pedantic)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Follow the C89 standard and disable SDCC features that conflict with the standard.
hu: Kövesse a C89 szabványt és letiltja az olyan SDCC jellemzőket, amelyek ellenkeznek a szabvánnyal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Use C&89 standard only (--std-c89)
hu: Csak a C&89 szabványt használja (--std-c89)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Follow the C99 standard and disable SDCC features that conflict with the standard (incomplete support).
hu: Kövesse a C99 szabványt és letiltja az olyan SDCC jellemzőket, amelyek ellenkeznek a szabvánnyal (nem teljes támogatás).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Use C&99 standard only (--std-c99)
hu: Csak a C&99 szabványt használja (--std-c99)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, code_generation)
en: Code Gener&ation
hu: Kód &Generálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: Stack auto&matic variables (--stack-auto)
hu: Automatikus változók tömbösítése (--stack-auto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer (16 bit) and long (32 bit) libraries have been compiled as reentrant. Note by default these libraries are compiled as non-reentrant.
hu: Egész szám (16 bit) és hosszú (32 bit) könyvtára lettek összeállítva, hogy újra lehessen hívni. Vegye figyelembe, hogy ezek a könyvtárak nem újrahívhatóak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer li&braries were compiled as reentrant (--int-long-reent)
hu: Az egész könyvtárak újrahívhatóként lettek lefordítva (--int-long-reent)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point library is compiled as reentrant.
hu: A lebegőpontos könyvtár újrahívhatóként került lefordításra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point librar&y was compiled as reentrant (--float-reent)
hu: A &lebegőpontos könyvtár újrahívhatóként lett lefordítva (--float-reent)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fommit_frame_pointer)
en: Leave out the frame pointer (--fommit-frame-pointer)
hu: Figyelmen kívül hagyja a keretmutatót (--fommit-frame-pointer)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_all_callee_saves)
en: Callee will &always save registers used (--all-callee-saves)
hu: A meghívott mindig menti a használt regisztereket (--all-callee-saves)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optimization)
en: &Optimization
hu: &Optimalizálás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: The compiler will not overlay parameters and local variables of any function, see section Parameters and local variables for more details.
hu: A szerkesztő nem fog elfedni paramétereket és bármilyen funkció lokális változóit, nézze meg a szekció paramétereit és a helyi változókat a részletekért.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: Disable overlaying leaf function &auto variables (--nooverlay)
hu: Letiltja a takaró automata változók lapozó funkcióit (--nooverlay)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nogcse)
en: Disable the GCSE optimization (--nogcse)
hu: Letiltja a GCSE optimalizálást (--nogcse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Will not optimize labels (makes the dumpfiles more readable).
hu: Nem fog címkéket optimalizálni (olvashatóbbá teszi az ömlesztett fájlokat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Disable label optimi&zation (--nolabelopt)
hu: Letiltja a &címkék optimalizásását (--nolabelopt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinvariant)
en: Disable optimization of invariants (--noinvariant)
hu: Az állandók optimalizálásának letiltása (--noinvariants)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinduction)
en: Disable loop variable induction (--noinduction)
hu: Letiltja a ciklusváltozó indukciót (--noinduction)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization.
hu: Letiltja a kémlelőnyílás optimalizálását.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization (--&no-peep)
hu: Letiltja a kémlelőnyílás optimalizálását (--&no-peep)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Will not do loop reversal optimization.
hu: Nem végzi el a fordított ciklus-optimalizációt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Disable loop reverse optimization (--noloopreverse)
hu: Letiltja a fordított ciklus-optimalizációt (--noloopreverse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: The compiler will optimize code generation towards compact code, possibly at the expense of code speed.
hu: A szerkesztő optimalizálni fogja a kód generálást a tömör kód irányába, lehetséges, hogy a kód sebességének a kárára.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: Opti&mize for compact code (--opt-code-size)
hu: &Tömör kódért optimalizál (--opt-code-size)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: The compiler will optimize code generation towards fast code, possibly at the expense of code size.
hu: A szerkesztő optimalizálni fogja a kód generálást a gyors kód irányába, lehetséges, hogy a kód tömörségének a kárára.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: &Optimize for fast code (--opt-code-speed)
hu: Gyors kódért optimalizál (--opt-code-speed)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Pass the inline assembler code through the peep hole optimizer. This can cause unexpected changes to inline assembler code, please go through the peephole optimizer rules defined in the source file tree '<target>/peeph.def' before using this option.
hu: Eltűnik az inline assembler kód a kémlelőnyílás optimalizálón keresztül. Ez váratlan változásokat okozhat az inline assembler kódba, kérjük fussa át a kémlelőnyílás meghatározott optimalizáló szabályait a fájl leszármazás fában'<target>/peeph.def' mielőtt használja ezt az opciót.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Ena&ble inline assembly peephole optimization (--peep-asm)
hu: Engedélyezett a beillesztett assembly kémlelőnyílás optimalizáció (--peep-asm)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pic16_specific)
en: PIC&16 Specific
hu: Specifikus PIC&16

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pstack_model_large)
en: Use large stac&k model (--pstack-model=large)
hu: Nagy stack modell használata (--stack-model=large)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_debug_xtra)
en: Show more debug info in assembl&y output (--debug-xtra)
hu: Több ellenőrző információ mutatása az assembly kimenetben (--debug-xtra)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_denable_peeps)
en: E&xplicit enable of peepholes (--denable-peeps)
hu: Határozott engedély a kémlelőnyílásnak (--denable-peeps)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_calltree)
en: Du&mp call tree in .calltree file (--calltree)
hu: A .calltree fájlban az ömlesztett hívás fa (--calltree)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fstack)
en: Ena&ble stack optimizations (--fstack)
hu: Stack-optimalizáció engedélyezése (--fstack)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_goto)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO (--optimi&ze-goto)
hu: Megpróbálja GOTO helyett használni a feltételes BRA-t (--optimize-&goto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_cmp)
en: Try to optimize some compares (--optimize-cmp)
hu: Megpróbál optimalizálni néhány összehasonlítást (--optimize-cmp)

en: General
hu: Általános

en: General Options
hu: Általános beállítások

en: Programmer
hu: Programozó

en: Formatter
hu: Formázó

en: Assembly Formatter
hu: Assembly Formázó

en: Electronic Logic Values
hu: Elektronikus logikai értékek

en: Lowest (%1 FPS)
hu: Legalacsonyabb (%1 FPS)

en: Low (%1 FPS)
hu: Alacsony (%1 FPS)

en: Medium (%1 FPS)
hu: Közepes (%1 FPS)

en: High (%1 FPS)
hu: Magas (%1 FPS)

en: Highest (%1 FPS)
hu: Legmagasabb (%1 FPS)

en: Unknown value
hu: Ismeretlen érték

en: Remove programmer configuration "%1"?
hu: Eltávolítja a "%1" programozói konfigurációt?

en: Remove "%1"
hu: "%1" eltávolítása

en: Configuration Name
hu: Konfiguráció neve

en: Value radix:
hu: Radix érték:

note: i18n("Automatic"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingAuto()), ac, "routing_mode_auto" );
en: Automatic
hu: Automatikus

note: i18n("Manual"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingManual()), ac, "routing_mode_manual" );
en: Manual
hu: Manuális

note: i18n("Connection Routing Mode"), "pencil", 0, 0, 0, ac, "routing_mode" );
en: Connection Routing Mode
hu: Kapcsolat irányító mód

en: <b>Manual</b> connection routing enabled.
hu: <b>Manuális</b> kapcsolat irányítás engedélyezett.

en: <b>Automatic</b> connection routing enabled.
hu: <b>Automatikus</b> kapcsolat irányítás engedélyezett.

en: Alignment
hu: Elhelyezkedés

en: SVG export is sub-functional
hu: Az SVG exportálás alfunkció

en: There is nothing to crop
hu: Nincs semmi kivágásra

en: Export failed
hu: Exportálás sikertelen

en: Image Export
hu: Kép exportálás

en: Could not open %1 for reading
hu: %1 nem nyitható meg olvasásra

en: Could not open '%1' for writing. Check that you have write permissions
hu: %1 nem nyitható meg írásra. Ellenőrizze, hogy rendelkezik-e írási joggal

en: Saving File
hu: Fájl mentése

en: Could not open item descriptions file "%1" for writing.
hu:  "%1" elem leíró fájl nem nyitható meg írásra.

note: i18n("Delete"), "edit-delete", Qt::Key_Delete, itemDocument, SLOT(deleteSelection()), ac, "edit_delete" );
en: Delete
hu: Törlés

note: i18n("Export as Image..."), 0, 0, itemDocument, SLOT(exportToImage()), ac, "file_export_image");
en: Export as Image...
hu: Képként exportálás...

note: i18n("Align Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignHorizontally()), ac, "align_horizontally" );
en: Align Horizontally
hu: Igazítás vízszintesen

note: i18n("Align Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignVertically()), ac, "align_vertically" );
en: Align Vertically
hu: Igazítás függőlegesen

note: i18n("Distribute Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeHorizontally()), ac, "distribute_horizontally" );
en: Distribute Horizontally
hu: Vízszintesen feloszt

note: i18n("Distribute Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeVertically()), ac, "distribute_vertically" );
en: Distribute Vertically
hu: Függőlegesen feloszt

note: i18n("Draw"), "paintbrush", 0, 0, 0, ac, "edit_draw" );
en: Draw
hu: Rajzol

note: i18n("Raise Selection"), "object-order-raise", Qt::Key_PageUp,   itemDocument, SLOT(raiseZ()), ac, "edit_raise" );
en: Raise Selection
hu: Növekvő kiválasztás

note: i18n("Lower Selection"), "object-order-lower", Qt::Key_PageDown, itemDocument, SLOT(lowerZ()), ac, "edit_lower" );
en: Lower Selection
hu: Csökkenő kiválasztás

en: Left click to add. Right click to resume normal editing
hu: Bal kattintás a hozzáadáshoz. Jobb kattintás a normális szerkesztés folytatásához

en: Click and hold to start drawing.
hu: Kattintson és tartsa lenyomva a rajzolás megkezdéséhez.

en: Right click to cancel the connector
hu: Jobb kattintás a csatlakozó törléséhez

en: Behavior
hu: Viselkedés

note: i18n("Make Non-Persistent") : i18n("Make Persistent"), 10); // 2018.11.22
en: Make Non-Persistent
hu: Nem-állandóvá tétel

en: Make Persistent
hu: Állandóvá tétel

en: Move To
hu: Mozgatás

note: i18n("Left Sidebar"),0);  // 2018.11.22
en: Left Sidebar
hu: Bal menüsor

note: i18n("Right Sidebar"),1); // 2018.11.22
en: Right Sidebar
hu: Jobb menüsor

note: i18n("Top Sidebar"),2); // 2018.11.22
en: Top Sidebar
hu: Felső menüsor

note: i18n("Bottom Sidebar"),3); // 2018.11.22
en: Bottom Sidebar
hu: Alsó menüsor

en: Project
hu: Projekt

en: Components
hu: Alkatrészek

en: Flow Parts
hu: Folyamat részek

note: i18n("Mechanics"), "ktechlab_mechanics", 0, this, SLOT(slotFileNewMechanics()), ac, "newfile_mechanics" ))->plug( p->menu() ); "ktechlab_mechanics" -- for the future
en: Mechanics
hu: Mechanika

note: i18n: ectx: ToolBar (itemEditorTB)
en: Item Editor
hu: Elem szerkesztő

en: Context Help
hu: Kontextus segítség

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Symbol Viewer
hu: Szimbólum nézegető

en: Scope Screen (Very Rough)
hu: Képernyő terület (nagyon nyers)

note: i18n("&New"), "document-new", KStandardShortcut::shortcut(KStandardShortcut::New), this, SLOT(slotFileNew()), ac, "newfile_popup" );
en: &New
hu: &Új

note: i18n("C source"), "text-x-csrc", 0, this, SLOT(slotFileNewC()), ac, "newfile_c" ))->plug( p->menu() );
en: C source
hu: C forrás

note: i18n("Open Project..."), "project-open",		0, pm, SLOT(slotOpenProject()),			ac, 	"project_open" );
en: Open Project...
hu: Projekt megnyitása..

en: Open &Recent Project...
hu: &Legutóbbi projekt megnyitása...

note: i18n("Export to Makefile..."), "document-export",	0, pm, SLOT(slotExportToMakefile()),		ac, "project_export_makefile" );
en: Export to Makefile...
hu: Makefile-ba exportálás...

note: i18n("Create Subproject..."), 0,				0, pm, SLOT(slotCreateSubproject()),		ac, "project_create_subproject" );
en: Create Subproject...
hu: Alprojekt létrehozása...

note: i18n("Add Existing File..."), "document-open",		0, pm, SLOT(slotAddFile()),					ac, "project_add_existing_file" );
en: Add Existing File...
hu: Meglévő fájl hozzáadása...

note: i18n("Add Current File..."), "document-import",		0, pm, SLOT(slotAddCurrentFile()),			ac, "project_add_current_file" );
en: Add Current File...
hu: Aktuális fájl hozzáadása...

note: i18n("Close Project"), "window-close",			0, pm, SLOT(slotCloseProject()),			ac, "project_close" );
en: Close Project
hu: Projekt bezárása

note: i18n("Remove from Project"), "edit-delete",		0, pm, SLOT(slotRemoveSelected()),			ac, "project_remove_selected" );
en: Remove from Project
hu: Eltávolítás a projektből

note: i18n("Insert Existing File..."), "document-open",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddExistingFile()),	ac, "subproject_add_existing_file" );
en: Insert Existing File...
hu: Meglévő fájl beillesztése...

note: i18n("Insert Current File..."), "document-import",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddCurrentFile()),ac, "subproject_add_current_file" );
en: Insert Current File...
hu: Aktuális fájl beillesztése...

note: i18n("Linker Options..."), "configure",		0, pm, SLOT(slotSubprojectLinkerOptions()),	ac, "project_item_linker_options" );
en: Linker Options...
hu: Linker beállítások...

note: i18n("Build..."), "launch",					0, pm, SLOT(slotItemBuild()),				ac, "project_item_build" );
en: Build...
hu: Építés...

note: i18n("Upload..."), "convert_to_pic",			0, pm, SLOT(slotItemUpload()),				ac, "project_item_upload" );
en: Upload...
hu: Feltöltés...

note: i18n("Processing Options..."), "configure",	0, pm, SLOT(slotItemProcessingOptions()),	ac, "project_item_processing_options" );
en: Processing Options...
hu: Feldolgozási beállítások...

note: i18n("Split View Left/Right"), "view-split-left-right", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_L, this, SLOT(slotViewSplitLeftRight()), ac, "view_split_leftright" );
en: Split View Left/Right
hu: Osztott nézet bal/jobb

note: i18n("Split View Top/Bottom"), "view-split-top-bottom", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_T, this, SLOT(slotViewSplitTopBottom()), ac, "view_split_topbottom" );
en: Split View Top/Bottom
hu: Osztott nézet felső/alsó

note: i18n("Run Simulation"), "media-playback-start", Qt::Key_F10, 0, 0, ac, "simulation_run" );
en: Run Simulation
hu: Szimuláció indítása

en: Pause Simulation
hu: Szimuláció megállítása

en: Internals
hu: Belsők

en: Square Wave
hu: Négyszögjel

en: Resistors in Parallel
hu: Ellenállások párhuzamosan

en: Resistors in Series
hu: Ellenállások sorba

en: Voltage Divider
hu: Feszültségosztó

en: Full Wave Rectifier
hu: Teljes hullámegyenirányító

en: Half Wave Rectifier
hu: Fél hullámegyenirányító

en: Decoupler
hu: Leválasztó

en: Inverting Amplifier
hu: Invertáló erősítő

en: Noninverting Amplifier
hu: Neminvertáló erősítő

en: Instrumentation Amplifier
hu: Hangszeres erősítő

en: Astable Multivibrator
hu: Astabil multivibrátor

en: Switch
hu: Kapcsoló

en: Close
hu: Bezárás

en: Save
hu: Mentés

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Close All Others
hu: Minden mást bezár

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: Exiting...
hu: Kilépés...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (routing_mode_menu)
en: Routing Mode
hu: Útvonal mód

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
hu: Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
hu: &Kód becsomagolás

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
hu: &Hibakeresés

note: i18n: ectx: ToolBar (debugTB)
en: Debugger
hu: Hibakereső

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
hu: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: Examples
hu: Példák

note: i18n: ectx: Menu (examples_555)
en: 555s
hu: 555-ök

note: i18n: ectx: Menu (examples_basic)
en: Basic
hu: Alap

note: i18n: ectx: Menu (examples_diodes)
en: Diodes
hu: Diódák

note: i18n: ectx: Menu (examples_jfets)
en: JFETs
hu: JFET-ek

note: i18n: ectx: Menu (examples_mosfets)
en: MOSFETs
hu: MOSFET-ek

note: i18n: ectx: Menu (examples_transistors)
en: Transistors
hu: Tranzisztorok

note: i18n: ectx: Menu (examples_opamps)
en: Opamps
hu: Operatív erősítők

en: *** Microbe generation successful ***
hu: *** Microbe generálás sikeres ***

en: *** Microbe generation failed ***
hu: *** Microbe generálás sikertelen ***

en: Warning: Floating connection for %1
hu: Figyelmeztetés: %1 folyamatos kapcsolatban

en: KTechlab was unable to find the "Start" part.
    This must be included as the starting point for your program.
hu: A KTechlab nem találta meg a "Start" részt.
    Szükséges megadni az adott pontot a programja kezdőpontjaként.

en: *** Assembly successful ***
hu: *** Az összeszerelés sikeres ***

en: *** Assembly failed ***
hu: *** Az összeszerelés sikertelen ***

en: Assembly failed. Please check you have gputils installed.
hu: Az összeszerelés sikertelen. Kérjük ellenőrizze, hogy a gputils installálva lett e.

en: *** Disassembly successful ***
hu: *** A szétszerelés sikeres ***

en: *** Disassembly failed ***
hu: *** A szétszerelés sikertelen ***

en: Disassembly failed. Please check you have gputils installed.
hu: A szétszerelés sikertelen. Kérjük ellenőrizze, hogy a gputils installálva lett e.

en: *** Archiving successful ***
hu: *** Archiválás sikeres ***

en: *** Archiving failed ***
hu: *** Archiválás sikertelen ***

en: Linking failed. Please check you have gputils installed.
hu: A linkelés sikertelen. Kérjük ellenőrizze, hogy a gputils installálva lett e.

en: *** Linking successful ***
hu: *** A linkelés sikeres ***

en: *** Linking failed ***
hu: *** A linkelés sikertelen ***

en: These messages show the output of language-related functionality such as compiling and assembling.<br><br>For error messages, clicking on the line will automatically open up the file at the position of the error.
hu: Ezek az üzenetek mutatják a nyelvel kapcsolatos funkciók kimenetét, mint például a fordítást és az összeszerkesztést.<br><br>A hibaüzenetekért kattintson a vonalra, ami automatikusan a hiba helyénél nyitja meg a fájlt.

en: *** Compilation failed ***
hu: *** A fordítás sikertelen ***

en: *** Compilation successful ***
hu: *** A fordítás sikeres ***

en: Assembly failed. Please check you have KTechlab installed properly ("microbe" could not be started).
hu: Összeszerelés sikertelen. Kérjük ellenőrizze, hogy a KTechlab megfelelően van e feltelepítve ("microbe" nem tudott elindulni).

en: <br>Interface: Serial Port
hu: <br>Interfész: Soros port

en: <br>Interface: Parallel Port
hu: <br>Interfész: Párhuzamos port

en: <br>Interface: USB Port
hu: <br>Interfész: USB Port

en: <br>Interface: Serial Port and Parallel Port
hu: <br>Interfész: Soros port és Párhuzamos port

en: *** Programming successful ***
hu: *** Programozás sikeres ***

en: *** Programming failed ***
hu: *** Programozás sikertelen ***

en: Building: %1
hu: %1 építése

en: Could not find PIC with ID "%1".
hu: Nem található a  "%1" ID-val rendelkező PIC-t.

en: Compilation failed. Please check you have sdcc installed.
hu: A fordítás sikertelen. Kérjük ellenőrizze, hogy az sdcc installálva lett e.

en: Circular 2-Wheel Chassis
hu: Körkörös 2 kerekű váz

en: Chassis'
hu: Váz

en: Mass
hu: Tömeg

en: Moment of Inertia
hu: Tehetetlenségi nyomaték

en: Advanced...
hu: Bővített...

en: Project could not be saved to "%1"
hu: A Projekt nem menthető el ide: "%1"

en: Saving Project
hu: Projekt mentése

en: Displays the list of files in the project.
    To open or close a project, use the "Project" menu. Right click on a file to remove it from the project
hu: Bemutatja a fájlok listáját a projektben.
    A projekt megnyitására vagy bezárására használja a "Projekt" menüt. A projektből való eltávolításhoz kattintson jobb gombbal a fájlon

en: Project Manager
hu: Projekt Manager

en: KTechlab Project
hu: KTechlab projekt

en: Do you really want to remove "%1"?
hu: Valóban el akarja távolítani ezt: "%1"?

en: Remove Project File?
hu: Eltávolítsa a Projekt fájlt?

en: Unknown code type.
hu: Ismeretlen kódtípus.

en: Cannot debug
hu: Hibakeresés nem lehetséges

en: Cannot debug hex.
hu: Hex hibakeresés nem lehetséges.

note: i18n("Format Assembly Code"), "", Qt::Key_F12, textDocument, SLOT(formatAssembly()), ac, "format_asm" );
en: Format Assembly Code
hu: Assembly kód formálása

note: i18n("Set &Breakpoint"), 0, 0, this, SLOT(toggleBreakpoint()), ac, "debug_toggle_breakpoint" );
en: Set &Breakpoint
hu: &Töréspont beállítása

note: i18n("Run"), "debug-run", 0, textDocument, SLOT(debugRun()), ac, "debug_run" );
en: Run
hu: Futtatás

note: i18n("Stop"), "process-stop", 0, textDocument, SLOT(debugStop()), ac, "debug_stop" );
en: Stop
hu: Leállítás

note: i18n("Step Over"), "debug-step-over", 0, textDocument, SLOT(debugStepOver()), ac, "debug_step_over" );
en: Step Over
hu: Átlép

note: i18n("Step Out"), "debug-step-out", 0, textDocument, SLOT(debugStepOut()), ac, "debug_step_out" );
en: Step Out
hu: Kilép

en:  Line: %1 Col: %2
hu: Sor: %1 Oszlop: %2

en: Clear &Breakpoint
hu: Töréspont &eltávolítás

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: (empty)
hu: (üres)

en: Open Document
hu: Dokumentum megnyitása
