ktechlab - en to ka translation catalogue (343 entries)

en: The Microbe Compiler
ka: The Microbe -ის კომპილატორი

en: (C) 2004-2005, The KTechlab developers
ka: (C) 2004-2005, KTechlab დეველოპერები

en: Daniel Clarke
ka: დანიელ კლარკი

en: David Saxton
ka: დევიდ საქსტონი

en: George John
ka: ჯორჯ ჯონი

en: Added pic 16f877,16f627 and 16f628
ka: დამატებულია სურათები 16f877,16f627 და 16f628

en: Input filename
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელი

en: Output filename
ka: გამოტანის ფაილის სახელი

en: Could not open file '%1'
ka: ფაილ %1-ის გახსნა შეუძლებელია: %1

en: Unknown statement
ka: უცნობი ოპერატორი

en: Nothing between operators
ka: სიცარიელე ოპერატორებს შორის

en: Unknown variable
ka: უცნობი ცვლადი

en: Unknown variable '%1'
ka: უცნობი ცვლადი '%1'

en: Division by zero
ka: ნულზე გაყოფა

en: Number too big
ka: რიცხვი ძალიან დიდია

en: Label expected
ka: მოველოდი ჭდეს

en: Expected '%1'
ka: მოველოდი '%1'

en: Alias already defined
ka: მეტსახელი უკვე აღწერილია

en: Interrupt already defined
ka: წყვეტა უკვე არწერილია

en: Variable '%1' is read only
ka: ცვლადი '%1' მხოლოდ-წაკითხადია

en: Variable '%1' is write only
ka: ცვლადი '%1' მხოლოდ ჩაწერადია

en: Invalid pin list size
ka: პინების სიის არასწორი ზომა

en: Variable '%1' is already defined
ka: ცვლადი '%1' უკვე აღწერილია

en: '%1' is not a valid variable name
ka: '%1' ცვლადის მისაღებ სახელს არ წარმოადგენს

en: Variable expected
ka: მოველოდი ცვლადს

en: Name expected
ka: მოველოდი სახელს

note: i18n("0 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation0()), ac, "edit_orientation_0" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 0 Degrees
ka: 0 გრადუსი

note: i18n("90 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation90()), ac, "edit_orientation_90" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 90 Degrees
ka: 90 გრადუსი

note: i18n("180 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation180()), ac, "edit_orientation_180" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 180 Degrees
ka: 180 გრადუსი

note: i18n("270 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation270()), ac, "edit_orientation_270" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 270 Degrees
ka: 270 გრადუსი

note: i18n("Rotate Clockwise"), "object-rotate-right", "]", circuitDocument, SLOT(rotateClockwise()), ac, "edit_rotate_cw" );
en: Rotate Clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

note: i18n("Rotate Counter-Clockwise"), "object-rotate-left", "[", circuitDocument, SLOT(rotateCounterClockwise()), ac, "edit_rotate_ccw" );
en: Rotate Counter-Clockwise
ka: საათის ისრის მოძრაობის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

note: i18n("Flip Horizontally"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipHorizontally()), ac, "edit_flip_horizontally" );
en: Flip Horizontally
ka: ჰორიზონტალურად გადაბრუნება

note: i18n("Flip Vertically"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipVertically()), ac, "edit_flip_vertically" );
en: Flip Vertically
ka: ვერტიკალურად გადაბრუნება

en: Simulation Initializing
ka: სიმულაციის ინიციალიზაცია

en: Simulation Running
ka: სიმულაცია გაშვებულია

en: Simulation Paused
ka: სიმულაცია შეჩერებულია

note: i18n: ectx: label, entry (MaxUndo), group (General)
en: Maximum number of undo steps
ka: დაბრუნების ბიჯების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (RestoreDocumentsOnStartup), group (General)
en: Restore Documents on Startup
ka: გაშვებისას დოკუმენტების აღდგენა

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageBars), group (General)
en: Show Voltage Bars
ka: ვოლტაჟის ზოლების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageColor), group (General)
en: Show Voltage as Color
ka: ვოლტაჟის ფერებად ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshRate), group (General)
en: Refresh Rate
ka: განახლების სიხშირე

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (General)
en: Color of grid lines
ka: ბადის ხაზების ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (HexFormat), group (Gpasm)
en: Hex Format
ka: თექვსმეტობითი ფორმატი

note: i18n: ectx: label, entry (MiscGpasmOptions), group (Gpasm) i18n: ectx: label, entry (MiscSDCCOptions), group (SDCC)
en: Other Options
ka: სხვა პარამეტრები

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nolabelopt), group (SDCC)
en: Do not optimize labels
ka: ჭდეების ოპტიმიზაციის გამორთვა

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noloopreverse), group (SDCC)
en: Do not do loop reversal optimization
ka: მარყუჟის რევერსის ოპტიმიზაციის გამორთვა

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_size), group (SDCC)
en: Optimize for compact code
ka: კომპაქტური კოდისთვის ოპტიმიზაცია

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_speed), group (SDCC)
en: Optimize for fast code
ka: სწრაფი კოდისთვის ოპტიმიზაცია

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nodefaultlibs), group (SDCC)
en: Do not use default libraries
ka: ნაგულისხმები ბიბლიოთეკები გამოყენებული არ იქნება

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: KDE4 Port
ka: KDE4-ზე გადატანა

en: Former developer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Document to open.
ka: გასახსნელი დოკუმენტი.

en: Could not open '%1'
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია

en: Untitled (%1)
ka: უსახელო (%1)

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Save Location
ka: მდებარეობის შენახვა

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ka: ფაილი "%1" სახელით უკვე არსებობს. შევცვალო?

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

en: Save Document?
ka: შევინახო დოკუმენტი?

en: Other
ka: სხვები

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Image File
ka: ასლის ფაილი

en: Line
ka: ხაზი

en: Line Color
ka: ხაზის ფერი

en: Line Width
ka: ხაზის სიგანე

en: Line Style
ka: ხაზის სტილი

en: Arrow
ka: ისარი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Background Color
ka: ფონის ფერი

en: Solid
ka: მყარი

en: None
ka: არცერტი

en: Dash
ka: პანელი

en: Dot
ka: წერტილი

en: Dash Dot
ka: ტირე, წერტილი

en: Dash Dot Dot
ka: ტირე, წერტილი, წერტილი

en: Flat
ka: ბრტყელი

en: Square
ka: კვადრატი

en: Round
ka: მრგვალი

en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

en: Ellipse
ka: ოვალი

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

note: i18n("Circuit"), "application-x-circuit", 0, this, SLOT(slotFileNewCircuit()), ac, "newfile_circuit" ))->plug( p->menu() );
en: Circuit
ka: წრედი

en: Outputs
ka: გამოტანა

en: Color 1
ka: ფერი 1

en: Rising
ka: ამომავალი

en: Falling
ka: ეცემა

en: Bus
ka: მატარებელი

en: Connections
ka: კავშირები

en: Size
ka: ზომა

en: Passive
ka: პასიური

en: Capacitor
ka: კონდენსატორი

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Sources
ka: წყაროები

en: Logic
ka: ლოგიკური

en: Inverter
ka: ინვერტორი

en: Buffer
ka: ბaფერი

en: Discrete
ka: დისკრეტული

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Diode
ka: დიოდი

en: Voltage
ka: Ვოლტაჟი

en: Ground
ka: დამიწება

en: Keypad
ka: ციფრული კლავიატურა

en: Switches
ka: გადამრთველები

en: Columns
ka: სვეტები

en: Color
ka: ფერი

en: Configuration
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Output
ka: გამოტანა

en: Peak
ka: პიკი

en: Battery
ka: ელემენტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pNameLabel)
en: Name
ka: სახელი

en: Rows
ka: სტრიქონები

en: Minimum Value
ka: მინიმალური მნიშვნელობა

en: Maximum Value
ka: მაქსიმალური მნიშვნელობა

en: Frequency Meter (TODO)
ka: სიხშირესაზომი

en: Frequency Meter
ka: სიხშირესაზომი

en: Ammeter
ka: ამპერმეტრი

en: Parallel Port
ka: პარალელური პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Port
ka: პორტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Program
ka: პროგრამა

en: All Supported Files
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი

en: Scaling
ka: მასშტაბირება

en: Linear
ka: ხაზოვანი

en: Logarithmic
ka: ლოგარითმული

en: Button Text
ka: ღილაკის ტექსტი

en: Resistor
ka: რეზისტორი

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Serial Port
ka: სერიული პორტი

en: Max
ka: მაქს

en: Min
ka: მინ

en: File Not Found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Bad File
ka: არასწორი ფაილი

en: Unreadable File
ka: წაუკითხვადი ფაილი

en: Error
ka: შეცდომა

en: Generic
ka: ზოგადი

en: File
ka: ფაილი

en: Breakpoint
ka: გამართვის წერტილი

en: Invalid
ka: არასწორი

en: Unknown
ka: უცნობი

note: i18n("Convert to"), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert To
ka: გარდაქმნა

en: Hex
ka: თექვსმეტობითი

en: Common
ka: ჩვეულებრივი

en: Call %1
ka: %1-ის გამოძახება

en: Functions
ka: ფუნქციები

en: Trigger
ka: ტრიგერი

en: Delay
ka: დაყოვნება

en: Pause Length
ka: პაუზის ხანგრძლივობა

en: Delay for %1 sec
ka: %1 წამით დაყოვნება

en: Embed
ka: ჩაშენება

en: Type
ka: ტიპი

en: Code
ka: კოდი

en: Variable
ka: ცვლადი

en: Initial Value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

note: i18n("Step"), "debug-step-instruction", Qt::CTRL|Qt::ALT|Qt::Key_Right, textDocument, SLOT(debugStep()), ac, "debug_step" );
en: Step
ka: ნაბიჯი

en: Pin
ka: მიმაგრება

note: i18n("Interrupt"), "media-playback-pause", 0, textDocument, SLOT(debugInterrupt()), ac, "debug_interrupt" );
en: Interrupt
ka: წყვეტა

en: Pulse
ka: პულსი

en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

en: Read
ka: წაკითხვა

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Operation
ka: ოეპრაცია

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Start
ka: დაწყება

en: Variables
ka: ცვლადები

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

en: Increment
ka: გაზრდა

en: Decrement
ka: შემცირება

en: Comparison
ka: შედარება

en: Write
ka: ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Comment
ka: კომენტარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Instruction Name
ka: ინსტრუქციის სახელი

en: No Item Selected
ka: არაფერი მოგინიშნავთ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pResetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetBtn)
en: Reset
ka: განულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pEditButton)
en: Edit
ka: რედაქტირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveButton)
en: S&ave
ka: შენა&ხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Subproject Details
ka: ქვეპროექტის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Target File:
ka: სამიზნე ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Grid Colour
ka: ბადის ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show &grid:
ka: &ბადის ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Refresh rate:
ka: განახლების სიხშირე:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Convenience
ka: საპირფარეშო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Decimal
ka: ათობითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Binary
ka: ბინარული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Octal
ka: რვაობითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Hexadecimal
ka: თექვსმეტობითი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: All
ka: ყველა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Warnings
ka: გაფრთხილებები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Errors
ka: შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Other options:
ka: სხვა პარამეტრები:

en: Export As Image
ka: გამოსახულების სახით გატანა

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: File name:
ka: ფაილის სახელი:

en: Crop image:
ka: გამოსახულების ამოჭრა:

en: Export
ka: გატანა

en: Clear filter
ka: ფილტრის გასუფთავება

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Property
ka: პარამეტრი

en: Undo changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: Choose File
ka: ფაილის არჩევა

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Remove %1
ka: %1-ის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Other:
ka: სხვა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Rectangular
ka: მართკუთხედი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Input
ka: შეყვანა

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: Floating
ka: მცურავი

note: i18n("Clear All"), this, SLOT(clear()) ); // 2018.12.07
en: Clear All
ka: ყველას გასუფთავება

en: Microprocessor
ka: მიკროპროცესორი

en: Family
ka: ოჯახი

en: PIC Settings
ka: PIC -ის მორგება

en: Variable name
ka: ცვლადის სახელი

en: Variable value
ka: ცვლადის მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapAdd)
en: Create
ka: შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRemove)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapModify)
en: Modif&y
ka: &შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRename)
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: New File
ka: ახალი ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New File Details
ka: ახალი ფაილის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: File Type:
ka: ფაილის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to project
ka: &პროექტისთვის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Final location:
ka: საბოლოო მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New Project Details
ka: ახალი პროექტის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Project Name:
ka: პროექტის სახელი:

en: Oscilloscope
ka: ოსცილოსკოპი

en: Framerate
ka: კადრების სიჩქარე

note: i18n("%1 fps", QString::number(num)), num);   // 2018.12.07 fpsMenu.setItemChecked( num, num == m_fps);
en: %1 fps
ka: %1 კადრი/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom
ka: გადიდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, displayDirectCheck)
en: Displa&y directly
ka: &პირდაპირ ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, saveFileCheck)
en: Sa&ve to file
ka: &ფაილში შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to Project
ka: &პროექტისთვის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add ...
ka: &დამატება ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Re&move
ka: წა&შლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Program:
ka: პროგრამა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Read:
ka: კითხვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Write:
ka: ჩაწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Erase:
ka: წაშლა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Verify:
ka: შემოწმება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default port:
ka: ნაგულისხმები პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Output File:
ka: გამოტანის ფაილი:

en: Burn
ka: CD-ზე ჩაწერა

en: New Project
ka: ახალი პროექტი

en: Create Subproject
ka: ქვეპროექტის შექმნა

en: Linker Options
ka: მიმბმელის მორგება

en: Processing Options
ka: დამუშავების მორგება

note: i18n("Bold"), "format-text-bold", Qt::CTRL + Qt::Key_B, 0, 0, ac, "format_bold" );
en: Bold
ka: გასქელება

note: i18n("Italic"), "format-text-italic", Qt::CTRL + Qt::Key_I, 0, 0, ac, "format_italic" );
en: Italic
ka: დახრა

note: i18n("Underline"), "format-text-underline", Qt::CTRL + Qt::Key_U, 0, 0, ac, "format_underline" );
en: Underline
ka: ხაზგასმული

note: i18n("List"), "unsorted_list", Qt::CTRL + Qt::Key_L, 0, 0, ac, "format_list" );
en: List
ka: სია

note: i18n("Text Alignment"), "format-justify-left", 0, 0, 0, ac, "text_alignment" ); i18n("Text Alignment") );
en: Text Alignment
ka: ტექსტის გასწორება

note: i18n("Align Left"),		Qt::AlignLeft );
en: Align Left
ka: მარცხნივ სწორება

note: i18n("Align Center"),	Qt::AlignHCenter );
en: Align Center
ka: ცენტრზე სწორება

note: i18n("Align Right"),	Qt::AlignRight );
en: Align Right
ka: მარჯვნივ სწორება

note: i18n("Align Block"),	Qt::AlignJustify );
en: Align Block
ka: ბლოკის სწორება

note: i18n("Text Vertical Alignment"), "text", 0, 0, 0, ac, "text_vertical_alignment" ); i18n("Text Vertical Alignment") );
en: Text Vertical Alignment
ka: ტექსტის ვერტიკალური სწორება

en: Superscript
ka: ზედა ხაზზე

note: i18n("Superscript"),	QTextCharFormat::AlignSuperScript );
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n("Normal"),			QTextCharFormat::AlignNormal );
en: Subscript
ka: ქვედა ხაზზე

note: i18n("Text Color..."), pm, 0, this, SLOT(textColor()), ac, "format_color" );
en: Text Color...
ka: ტექსტის ფერი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Intervals
ka: ინტერვალები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optimization)
en: &Optimization
ka: &ოპტიმიზაცია

en: General
ka: ძირითადი

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Unknown value
ka: უცნობი მნიშვნელობა

note: i18n("Automatic"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingAuto()), ac, "routing_mode_auto" );
en: Automatic
ka: ავტომატური

note: i18n("Manual"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingManual()), ac, "routing_mode_manual" );
en: Manual
ka: ხელით

en: Alignment
ka: სწორება

en: Export failed
ka: გატანის შეცდომა

en: Could not open %1 for reading
ka: %1-ის წასაკითხად გახსნის შეცდომა

note: i18n("Cancel"), i18n("Cancel the current operation"), Qt::Key_Escape, itemDocument, SLOT(cancelCurrentOperation()) ); pAccel->readSettings(); // TODO what does this do?
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: i18n("Delete"), "edit-delete", Qt::Key_Delete, itemDocument, SLOT(deleteSelection()), ac, "edit_delete" );
en: Delete
ka: წაშლა

note: i18n("Export as Image..."), 0, 0, itemDocument, SLOT(exportToImage()), ac, "file_export_image");
en: Export as Image...
ka: გამოსახულების სახით გატანა...

note: i18n("Draw"), "paintbrush", 0, 0, 0, ac, "edit_draw" );
en: Draw
ka: ხატვა

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Move To
ka: გადატანა

note: i18n("Left Sidebar"),0);  // 2018.11.22
en: Left Sidebar
ka: მარცხენა პანელი

note: i18n("Right Sidebar"),1); // 2018.11.22
en: Right Sidebar
ka: მარჯვენა პანელი

note: i18n("Top Sidebar"),2); // 2018.11.22
en: Top Sidebar
ka: ზედა პანელი

note: i18n("Bottom Sidebar"),3); // 2018.11.22
en: Bottom Sidebar
ka: ქვედა პანელი

en: Project
ka: პროექტი

en: Components
ka: კომპონენტები

note: i18n("Mechanics"), "ktechlab_mechanics", 0, this, SLOT(slotFileNewMechanics()), ac, "newfile_mechanics" ))->plug( p->menu() ); "ktechlab_mechanics" -- for the future
en: Mechanics
ka: მექანიკა

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Symbol Viewer
ka: სიმბოლოს ნახვა

note: i18n("&New"), "document-new", KStandardShortcut::shortcut(KStandardShortcut::New), this, SLOT(slotFileNew()), ac, "newfile_popup" );
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n("C source"), "text-x-csrc", 0, this, SLOT(slotFileNewC()), ac, "newfile_c" ))->plug( p->menu() );
en: C source
ka: C-ის საწყისი კოდი

note: i18n("Open Project..."), "project-open",		0, pm, SLOT(slotOpenProject()),			ac, 	"project_open" );
en: Open Project...
ka: პროექტის გახსნა...

note: i18n("Close Project"), "window-close",			0, pm, SLOT(slotCloseProject()),			ac, "project_close" );
en: Close Project
ka: პროექტის დახურვა

note: i18n("Build..."), "launch",					0, pm, SLOT(slotItemBuild()),				ac, "project_item_build" );
en: Build...
ka: აგება...

note: i18n("Upload..."), "convert_to_pic",			0, pm, SLOT(slotItemUpload()),				ac, "project_item_upload" );
en: Upload...
ka: ატვირთვა...

note: i18n("Split View Left/Right"), "view-split-left-right", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_L, this, SLOT(slotViewSplitLeftRight()), ac, "view_split_leftright" );
en: Split View Left/Right
ka: ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

note: i18n("Split View Top/Bottom"), "view-split-top-bottom", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_T, this, SLOT(slotViewSplitTopBottom()), ac, "view_split_topbottom" );
en: Split View Top/Bottom
ka: ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

note: i18n("Run Simulation"), "media-playback-start", Qt::Key_F10, 0, 0, ac, "simulation_run" );
en: Run Simulation
ka: სიმულაციის გაშვება

en: AND
ka: და

en: NAND
ka: და-არა

en: NOR
ka: ან-არა

en: OR
ka: ან

en: Switch
ka: გადართვა

en: Close
ka: დახურვა

en: Save
ka: შენახვა

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Exiting...
ka: გასვლა...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ჩვენება

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
ka: &კოდის დაკეცვა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
ka: &გამართვა

note: i18n: ectx: ToolBar (debugTB)
en: Debugger
ka: გამმართველი

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ka: &პროექტი

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: Examples
ka: მაგალითები

note: i18n: ectx: Menu (examples_555)
en: 555s
ka: 555-ები

note: i18n: ectx: Menu (examples_basic)
en: Basic
ka: ძირითადი

note: i18n: ectx: Menu (examples_diodes)
en: Diodes
ka: დიოდები

note: i18n: ectx: Menu (examples_jfets)
en: JFETs
ka: JFET-ები

note: i18n: ectx: Menu (examples_mosfets)
en: MOSFETs
ka: MOSFET-ები

note: i18n: ectx: Menu (examples_transistors)
en: Transistors
ka: ტრანზისტორები

en: Building: %1
ka: აგება: %1

en: Chassis'
ka: შასი

en: Mass
ka: მასა

en: Advanced...
ka: დამატებით...

en: Project Manager
ka: პროექტის მმართველი

en: KTechlab Project
ka: KTechLab-ის პროექტო

note: i18n("Run"), "debug-run", 0, textDocument, SLOT(debugRun()), ac, "debug_run" );
en: Run
ka: გაშვება

note: i18n("Stop"), "process-stop", 0, textDocument, SLOT(debugStop()), ac, "debug_stop" );
en: Stop
ka: შეჩერება

note: i18n("Step Over"), "debug-step-over", 0, textDocument, SLOT(debugStepOver()), ac, "debug_step_over" );
en: Step Over
ka: გადაბიჯება

note: i18n("Step Out"), "debug-step-out", 0, textDocument, SLOT(debugStepOut()), ac, "debug_step_out" );
en: Step Out
ka: გამობიჯება

en:  Line: %1 Col: %2
ka:  ხაზი: %1 სვეტი: %2

en: True
ka: სიმართლე

en: False
ka: ტყუილი

en: (empty)
ka: (ცარიელი)

en: Open Document
ka: დოკუმენტის გახსნა
