ktechlab - en to pl translation catalogue (863 entries)

en: The Microbe Compiler
pl: Kompilator Microbe

en: (C) 2004-2005, The KTechlab developers
pl: (C) 2004-2005, Programiści KTechlab

en: Added pic 16f877,16f627 and 16f628
pl: Dodano zdjęcie 16f877,16f627 oraz 16f628

en: Show source code lines in assembly output
pl: Pokaż wiersze kodu źródłowego w wyniku Przestrzegaj tylko standardu

en: Do not attempt optimization of generated instructions.
pl: Nie próbuj optymalizować utworzonych instrukcji.

en: Input filename
pl: Nazwa pliku wejściowego

en: Output filename
pl: Nazwa pliku wyjściowego

en: Could not open file '%1'
pl: Nie można otworzyć pliku '%1'

en: Unknown statement
pl: Nieznane polecenie

en: Port '%1' is not supported by target PIC
pl: Prot '%1' nie jest obsługiwany przez docelowe PIC

en: Pin identifier was not followed by '='
pl: Identyfikator pina nie jest jest zakończony '='

en: Pin state can only be 'high' or 'low'
pl: Stan pina może być albo 'wysoki' albo 'niski'

en: Invalid token '%1'. Port identifier should be followed by '='
pl: Nieprawidłowy token '%1'. Identyfikator pina powinien być zakończony '='

en: Unexpected statement before '{'
pl: Nieoczekiwane polecenie przed '{'

en: Mismatched brackets in expression '%1'
pl: Nierówna liczba nawiasów w wyrażeniu '%1'

en: Invalid '=' found in expression
pl: Znaleziono nieprawidłowe '=' w wyrażeniu

en: Reserved keyword '%1' cannot be a variable name.
pl: Zarezerwowane słowo kluczowe '%1' nie może być nazwą zmiennej.

en: Nothing between operators
pl: Nie ma niczego pomiędzy operatorami

en: Missing operator or space in operand
pl: Brakuje operatora lub odstępu w argumencie

en: Unknown variable
pl: Nieznana zmienna

en: Unknown variable '%1'
pl: Nieznana zmienna '%1'

en: Could not open include file '%1'
pl: Nie można otworzyć pliku dołączanego '%1'

en: Division by zero
pl: Dzielenie przez zero

en: Number too big
pl: Liczba zbyt duża

en: Step can only be a constant expression
pl: Krok może być tylko stałym wyrażeniem

en: Delay must be a positive constant value
pl: Opóźnienie musi być dodatnią wartością stałą

en: 'high' or 'low' expected after pin expression '%1'
pl: oczekiwano 'wysoki' lub 'niski' po wyrażeniu pina '%1'

en: Comparison operator in '%1' is not recognized
pl: Operator porównania w '%1' jest nierozpoznany

en: Subroutine definition before end of program
pl: Definicja podfunkcji przed zakończeniem programu

en: Interrupt routine definition before end of program
pl: Definicja funkcji przerwania przed zakończeniem programu

en: Label expected
pl: Oczekiwana etykieta

en: Extra tokens at end of line
pl: Dodatkowe tokeny na końcu wiersza

en: Expected '%1'
pl: Oczekiwano '%1'

en: Pin list expected
pl: Oczekiwana lista pinów

en: Alias already defined
pl: Alias już nadany

en: Interrupt type not supported by target PIC
pl: Rodzaj przerwania nie jest obsługiwany przez docelowe PIC

en: Interrupt already defined
pl: Przerwanie już nadane

en: Variable '%1' is read only
pl: Zmienna '%1' jest tylko-do-odczytu

en: Variable '%1' is write only
pl: Zmienna '%1' jest tylko-do-zapisu

en: Invalid pin list size
pl: Nieprawidłowy rozmiar listy pinów

en: Variable '%1' is already defined
pl: Zmienna '%1' już nadana

en: '%1' is not a valid variable name
pl: '%1' nie jest prawidłową nazwą zmiennej

en: Variable expected
pl: Oczekiwano zmiennej

en: Name expected
pl: Oczekiwano nazwy

en: Internal issue: Optimization has not finished in %1 iterations.
pl: Błąd wewnętrzny: Optymalizacja nie ukończyła w %1 powtórzeniach.

en: Dump linear equations
pl: Zrzuć liniowe równania

note: i18n("0 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation0()), ac, "edit_orientation_0" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 0 Degrees
pl: Obróć o 0°

note: i18n("90 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation90()), ac, "edit_orientation_90" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 90 Degrees
pl: 90 stopni

note: i18n("180 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation180()), ac, "edit_orientation_180" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 180 Degrees
pl: 180 stopni

note: i18n("270 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation270()), ac, "edit_orientation_270" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 270 Degrees
pl: 270 stopni

note: i18n("Create Subcircuit"), "", 0, circuitDocument, SLOT(createSubcircuit()), ac, "circuit_create_subcircuit" );
en: Create Subcircuit
pl: Utwórz podobwód

note: i18n("Rotate Clockwise"), "object-rotate-right", "]", circuitDocument, SLOT(rotateClockwise()), ac, "edit_rotate_cw" );
en: Rotate Clockwise
pl: Obróć w prawo

note: i18n("Rotate Counter-Clockwise"), "object-rotate-left", "[", circuitDocument, SLOT(rotateCounterClockwise()), ac, "edit_rotate_ccw" );
en: Rotate Counter-Clockwise
pl: Obróć w lewo

note: i18n("Flip Horizontally"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipHorizontally()), ac, "edit_flip_horizontally" );
en: Flip Horizontally
pl: Odbij w poziomie

note: i18n("Flip Vertically"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipVertically()), ac, "edit_flip_vertically" );
en: Flip Vertically
pl: Odbij w pionie

en: Construct a circuit by dragging components from the Component selector from the left. Create the connections by dragging a wire from the component connectors.<br><br>The simulation is running by default, but can be paused and resumed from the Tools menu.<br><br>To delete a wire, select it with a select box, and hit delete.<br><br>To edit the attributes of a component, select it (making sure that no components of another type are also selected), and edit in the toolbar. More advanced properties can be edited using the item editor on the right.<br><br>Subcircuits can be created by connecting the components with an External Connection, selecting the desired components and clicking on "Create Subcircuit" in the right-click menu.
pl: Stwórz obwód przeciągając części składowe z wybieraka części po lewej. Stwórz połączenia przeciągając przewód pomiędzy złączami części.<br><br>Symulacja jest przeprowadzana domyślnie, lecz może być wstrzymana i wznowiona z menu Narzędzia.<br><br>Aby usunąć przewód, zaznacz go prostokątem do zaznaczania i naciśnij usuń.<br><br>Aby edytować atrybuty części, zaznacz ją (upewniając się, że części innego rodzaju także są zaznaczone) i edytuj w pasku narzędzi. Pozostał zaawansowane właściwości można zmieniać w edytorze elementów po prawej.<br><br>Podobwody można tworzyć poprzez łączenie części składowych zewnętrznymi połączeniami, zaznaczając żądane składniki i klikając na "Utwórz podobwód" w menu dostępnym spod prawego klawisza myszy.

en: Simulation Initializing
pl: Rozpoczynanie symulacji

en: Simulation Running
pl: Wykonywanie symulacji

en: Simulation Paused
pl: Wstrzymano symulację

note: i18n: ectx: label, entry (MaxUndo), group (General)
en: Maximum number of undo steps
pl: Największa liczba kroków wstecz

note: i18n: ectx: label, entry (RestoreDocumentsOnStartup), group (General)
en: Restore Documents on Startup
pl: Przywróć dokumenty po uruchomieniu

note: i18n: ectx: label, entry (RaiseItemSelectors), group (General)
en: Raise appropriate Item Selector on document creation
pl: Podnieś odpowiedni wybierak elementu przy tworzeniu dokumentu

note: i18n: ectx: label, entry (RaiseMessagesLog), group (General)
en: Raise Messages Log on Compiling
pl: Podnieś dziennik wiadomości przy kompilowaniu

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageBars), group (General)
en: Show Voltage Bars
pl: Pokaż słupki napięcia

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageColor), group (General)
en: Show Voltage as Color
pl: Pokaż napięcie jako barwę

note: i18n: ectx: label, entry (AnimateWires), group (General)
en: Animate Wires (current or power)
pl: Animuj przewody (prądowe lub mocy)

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshRate), group (General)
en: Refresh Rate
pl: Częstotliwość odświeżania

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (General)
en: Color of grid lines
pl: Barwa linii siatki

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (General)
en: Whether the grid should be shown.
pl: Określa czy pokazywać siatkę.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseSameViewForOutput), group (General)
en: Whether the same output should be use for generation of code, etc
pl: Określa czy to samo wyjście ma być użyte do utworzenia kodu, itp.

note: i18n: ectx: label, entry (IndentAsmName), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Instruction Names
pl: Wcięcia nazw instrukcji

note: i18n: ectx: label, entry (IndentAsmData), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Instruction Data
pl: Wcięcia danych instrukcji

note: i18n: ectx: label, entry (IndentComment), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Comments
pl: Wcięcia komentarzy

note: i18n: ectx: label, entry (IndentEqu), group (AsmFormatter)
en: Indentation of 'equ'
pl: Wcięcia 'equ'

note: i18n: ectx: label, entry (IndentEquValue), group (AsmFormatter)
en: Indentation of 'equ' Value
pl: Wcięcia wartości 'equ'

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFormatMBOutput), group (AsmFormatter)
en: Automatically format Microbe output
pl: Samoczynnie formatuj wynik Microbe

note: i18n: ectx: label, entry (LogicSymbolShapes), group (Logic)
en: Logic Symbol Shapes
pl: Kształty symboli logicznych

note: i18n: ectx: label, entry (LogicRisingTrigger), group (Logic)
en: Rising Trigger Threshold
pl: Próg wyzwolenia przy wznoszeniu

note: i18n: ectx: label, entry (LogicFallingTrigger), group (Logic)
en: Falling Trigger Threshold
pl: Próg wyzwolenia przy opadaniu

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputHigh), group (Logic)
en: Logic Output High
pl: Wysokie wyjście logiczne

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputHighImpedance), group (Logic)
en: Logic Output High Impedance
pl: Impedancja wysokiego wyjścia logicznego

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputLowImpedance), group (Logic)
en: Logic Output Low Impedance
pl: Impedancja niskiego wyjścia logicznego

note: i18n: ectx: label, entry (HexFormat), group (Gpasm)
en: Hex Format
pl: Format szesnastkowy

note: i18n: ectx: label, entry (Radix), group (Gpasm)
en: Radix
pl: Podstawa

note: i18n: ectx: label, entry (GpasmWarningLevel), group (Gpasm)
en: GpasmWarning Level
pl: Poziom ostrzeżeń Gpasm

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCase), group (Gpasm)
en: Ignore Case
pl: Pomiń wielkość liter

note: i18n: ectx: label, entry (DosFormat), group (Gpasm)
en: Dos Formatting
pl: Formatowanie Dos

note: i18n: ectx: label, entry (MiscGpasmOptions), group (Gpasm) i18n: ectx: label, entry (MiscSDCCOptions), group (SDCC)
en: Other Options
pl: Inne opcje

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nostdlib), group (SDCC)
en: Do not search in the standard library directory
pl: Nie szukaj w katalogu standardowych bibliotek

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nostdinc), group (SDCC)
en: Do not search in the standard include directory
pl: Nie szukaj w katalogu standardowych plików dołączanych

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_less_pedantic), group (SDCC)
en: Disable pedantic warnings
pl: Wyłącz pedantyczne ostrzeżenia

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_std_c89), group (SDCC)
en: Strictly follow the C89 standard
pl: Ściśle przestrzegaj standardu C89

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_std_c99), group (SDCC)
en: Strictly follow the C99 standard
pl: Ściśle przestrzegaj standardu C99

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_stack_auto), group (SDCC)
en: Stack automatic variables
pl: Samoczynne wartości na stos

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_int_long_reent), group (SDCC)
en: Integer libraries have been compiled as reentrant
pl: Biblioteki liczb całkowitych zostały skompilowane jako wielobieżne

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_float_reent), group (SDCC)
en: Floating point library has been compiled as reentrant
pl: Biblioteka liczb zmiennoprzecinkowych jest skompilowana jako wielobieżna

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_fommit_frame_pointer), group (SDCC)
en: Leave out the frame pointer
pl: Pomiń wskaźnik ramy

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_no_xinit_opt), group (SDCC)
en: Do not memcpy initialized data from code space to xdata space
pl: Nie wykonuj memcpy na zainicjowanych danych z przestrzeni kodu do przestrzeni xdata

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_all_callee_saves), group (SDCC)
en: Callee will always save registers used
pl: Wywoływany zawsze zapisze wykorzystywane rejestry

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nooverlay), group (SDCC)
en: Do not overlay parameters and local variables
pl: Nie nakładaj parametrów i lokalnych zmiennych

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nogcse), group (SDCC)
en: Disable the GCSE optimization
pl: Wyłącz optymalizacje GCSE

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nolabelopt), group (SDCC)
en: Do not optimize labels
pl: Nie optymalizuj etykiet

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noinvariant), group (SDCC)
en: Disable optimization of invariants
pl: Wyłącz optymalizacje niezmiennych

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noinduction), group (SDCC)
en: Disable loop variable induction
pl: Wyłącz indukcję zmiennej pętli

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_no_peep), group (SDCC)
en: Disable peep-hole optimization
pl: Wyłącz optymalizacje dziury do podglądania

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noloopreverse), group (SDCC)
en: Do not do loop reversal optimization
pl: Nie wykonuj optymalizacji odwrócenia pętli

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_size), group (SDCC)
en: Optimize for compact code
pl: Optymalizuj celem małego kodu

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_speed), group (SDCC)
en: Optimize for fast code
pl: Optymalizuj celem szybkiego kodu

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_peep_asm), group (SDCC)
en: Pass inline assembler code through peep hole optimizer
pl: Przepuść kod assemblera w linii przez optymalizator dziury do podglądu

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nojtbound), group (SDCC)
en: Do not generate boundary check for jump tables
pl: Nie twórz  sprawdzeń na granicy dla tabel przeskoków

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nodefaultlibs), group (SDCC)
en: Do not use default libraries
pl: Nie używaj domyślnych bibliotek

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_pno_banksel), group (SDCC)
en: Do not generate BANKSEL directives
pl: Nie twórz dyrektyw BANKSEL

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_pstack_model_large), group (SDCC)
en: Use large stack model
pl: Użyj dużego modelu stosu

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_debug_xtra), group (SDCC)
en: Show more debug info in assembly output
pl: Pokaż więcej danych diagnostycznych w wyniku assemblera

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_denable_peeps), group (SDCC)
en: Explicit enable of peepholes
pl: Jednoznaczne włączenie dziur do podglądania

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_calltree), group (SDCC)
en: Dump call tree in .calltree file
pl: Zrzuć drzewo wywoływania do pliku .calltree

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_fstack), group (SDCC)
en: Enable stack optimizations
pl: Włącz optymalizacje stosu

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_goto), group (SDCC)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO
pl: Spróbuj użyć warunkowego BRA zamiast GOTO

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_cmp), group (SDCC)
en: Try to optimize some compares
pl: Spróbuj zoptymalizować niektóre z porównań

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_df), group (SDCC)
en: Thorough data flow analysis
pl: Dokładna analiza przepływu danych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_use_non_free) i18n: ectx: label, entry (SDCC_use_non_free), group (SDCC)
en: Search / include non-free licensed libraries and header files
pl: Szukaj / używaj niedarmowych bibliotek i nagłówków

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_install_prefix), group (SDCC)
en: Location where SDCC in installed
pl: Miejsce wgrania SDCC

note: i18n: ectx: label, entry (PicProgrammerProgram), group (PicProgramming)
en: The application to use to program the PIC.
pl: Program wykorzystywany do programowania PIC.

note: i18n: ectx: label, entry (PicProgrammerPort), group (PicProgramming)
en: The device (serial, parallel, etc...) used to program the PIC.
pl: Urządzenie (szeregowe, równoległe, itp.) wykorzystywane do programowania PIC.

note: i18n: ectx: label, entry (gplink_link_shared), group (Gplink)
en: Check this if SDCC uses shared libs for compiling (newer SDCC does so)
pl: Sprawdź to, jeśli SDCC używa współdzielonych bibliotek do kompilowania (nowsze SDCC tak robi)

en: An IDE for microcontrollers and electronics
pl: IDE dla mikrokontrolerów i elektroniki

en: (C) 2003-2017, The KTechLab developers
pl: (C) 2003-2017, Programiści KTechlab

en: Developer, Simulation
pl: Programista, symulacja

en: Developer
pl: Programista

en: Developer, KDE4 Port, GUI
pl: Programista, przeniesienia na KDE4, GUI

en: KDE4 Port
pl: Przeniesienie na KDE4

en: Website, wiki and forum
pl: Strona sieciowa, wiki i forum

en: Keeping up the project during lack of developers
pl: Podtrzymywanie projektu, gdy brak było programistów

en: Former developer, project founder, former maintainer
pl: Poprzedni programista, założyciel projektu, poprzedni opiekun

en: Former developer
pl: Były programista

en: JK flip-flop, asynchronous preset/reset in the D flip-flop
pl: Przerzutnik JK, asynchroniczne ustawienia początkowe/zerowania w przerzutniku D

en: Rotary Switch
pl: Przełącznik obrotowy

en: Glib friendliness
pl: Przyjazność glib

en: Former website hosting and feedback during early development
pl: Poprzednie udostępnianie strony i informacja zwrotna na etapie wczesnego rozwoju

en: Document to open.
pl: Dokument do otwarcia.

en: Could not open '%1'
pl: Nie można otworzyć '%1'

en: Untitled (Circuit %1)
pl: Bez tytułu (obwód %1)

en: Untitled (Circuit)
pl: Bez tytułu (obwód)

en: Untitled (FlowCode %1)
pl: Bez tytułu (kod przepływu %1)

en: Untitled (FlowCode)
pl: Bez tytułu (kod przepływu)

en: Untitled (Mechanics %1)
pl: Bez tytułu (mechanika %1)

en: Untitled (Mechanics)
pl: Bez tytułu (mechanika)

en: Untitled (%1)
pl: Bez tytułu (%1)

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Could not open Circuit file "%1"
pl: Nie można otworzyć pliku obwodu "%1"

en: Could not open FlowCode file "%1"
pl: Nie można otworzyć pliku kodu przepływu "%1"

en: Could not open Mechanics file "%1"
pl: Nie można otworzyć pliku mechaniki "%1"

en: Could not open text file "%1"
pl: Nie można otworzyć pliku tekstowego "%1"

en: Save Location
pl: Miejsce zapisu

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik o nazwie "%1" już istnieje. Czy na pewno chcesz go zastąpić?

en: Overwrite File?
pl: Czy zastąpić plik?

en: The document '%1' has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Dokument '%1' uległ zmianie.
    Czy chcesz go zapisać?

en: Save Document?
pl: Czy zapisać dokument?

en: Other
pl: Inne

en: Image
pl: Obraz

en: Image File
pl: Plik obrazu

en: Line
pl: Linia

en: Line Color
pl: Kolor linii

en: Line Width
pl: Szerokość linii

en: Line Style
pl: Wygląd linii

en: Cap Style
pl: Wygląd zakończenia

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Head angle
pl: Kąt nagłówka

en: Canvas Text
pl: Tekst tła

en: Text
pl: Tekst

en: Display Background
pl: Tło wyświetlacza

en: Background Color
pl: Barwa tła

en: Frame Color
pl: Kolor ramki

en: Solid
pl: Ciągła

en: None
pl: Brak

en: Dash
pl: Kreskowana

en: Dot
pl: Kropka

en: Dash Dot
pl: Kreska kropka

en: Dash Dot Dot
pl: Kreska kropka kropka

en: Flat
pl: Płaski

en: Square
pl: Kwadrat

en: Round
pl: Okrągła

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Orientation
pl: Kierunek

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

note: i18n("Circuit"), "application-x-circuit", 0, this, SLOT(slotFileNewCircuit()), ac, "newfile_circuit" ))->plug( p->menu() );
en: Circuit
pl: Obwód

en: No components were found in the selection.
pl: Nie znaleziono składników w tym zaznaczeniu.

en: No External Connection components were found in the selection.
pl: Nie znaleziono części składowych zewnętrznego połączenia w tym zaznaczeniu.

en: Integrated Circuits
pl: Obwody zintegrowane

en: Analog-Digital
pl: Przetwornik analogowo-cyfrowy

en: Digital-Analog
pl: Przetwornik cyfrowo-analogowy

en: Number Bits
pl: Liczba bitów

en: Input Range
pl: Zakres wejściowy

en: Bidirectional LED
pl: Dwukierunkowy LED

en: Outputs
pl: Wyjścia

en: Color 1
pl: Barwa 1

en: Colour 2
pl: Barwa 2

en: Binary Counter
pl: Licznik dwójkowy

en: Trigger Edge
pl: Krawędź wyzwolenia

en: Rising
pl: Rosnąca

en: Falling
pl: Spadająca

en: Bit Count
pl: Liczba bitów

en: Bus
pl: Szyna

en: Connections
pl: Połączenia

en: Bus Splitter
pl: Rozdzielacz szyny

en: Size
pl: Rozmiar

en: Passive
pl: Elementy bierne

en: Capacitor
pl: Kondensator

en: Capacitance
pl: Pojemność

en: Demultiplexer
pl: Demultiplekser

en: Address Size
pl: Rozmiar adresu

en: Gain
pl: Wzmocnienie

en: Sources
pl: Źródła

en: Current Controlled Current Source
pl: Źródło prądu sterowane prądem

en: Current Controlled Voltage Source
pl: Źródło prądu sterowane napięciem

en: Voltage Controlled Current Source
pl: Źródło napięcia sterowane prądem

en: Voltage Controlled Voltage Source
pl: Źródło napięcia sterowane napięciem

en: Logic
pl: Elementy logiczne

en: Inverter
pl: Odwracacz

en: Buffer
pl: Bufor

en: Logic Input
pl: Logiczne wejścia

en: Use Toggle
pl: Użyj przełącznika

en: Logic Output
pl: Logiczne wyjścia

en: BCD to 7 Segment
pl: BCD do 7 części

en: BCD to Seven Segment
pl: BCD do siedmioczęściowego wyświetlacza

en: Discrete
pl: Elementy dyskretne

en: NPN Transistor
pl: Tranzystor NPN

en: PNP Transistor
pl: Tranzystor PNP

en: Saturation Current
pl: Prąd nasycenia

en: Forward Coefficient
pl: Współczynnik naprzód

en: Reverse Coefficient
pl: Współczynnik odwrócony

en: Forward Beta
pl: Beta naprzód

en: Reverse Beta
pl: Beta odwrócona

en: Clock Input
pl: Wejście zegara

en: Low Time
pl: Czas niski

en: High Time
pl: Czas wysoki

en: Current Signal
pl: Sygnał prądu

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Current Range
pl: Zakres prądu

en: Current Source
pl: Źródło prądu

en: Current
pl: Prąd

en: Diode
pl: Dioda

en: Emission Coefficient
pl: Współczynnik emisji

en: Breakdown Voltage
pl: Napięcie przewodzenia

en: Fixed Voltage
pl: Stałe napięcie

en: Voltage
pl: Napięcie

en: Ground (0V)
pl: Uziemienie (0V)

en: Ground
pl: Uziemienie

en: N-Channel JFET
pl: JFET kanału N

en: P-Channel JFET
pl: JFET kanału P

en: Threshold voltage
pl: Napięcie progowe

en: Transcondutance
pl: Transprzewodność

en: Saturation current
pl: Prąd nasycenia

en: PN emission coefficient
pl: Współczynnik emisji PN

en: Isr emission coefficient
pl: Współczynnik emisji Isr

en: Keypad
pl: Klawiatura numeryczna

en: Switches
pl: Przełączniki

en: Use Toggles
pl: Użyj przełączników

en: Columns
pl: Kolumny

en: N-Channel Enhancement MOSFET
pl: MOSFET z nasyconym kanałem N

en: P-Channel Enhancement MOSFET
pl: MOSFET z nasyconym kanałem P

en: N-Channel Depletion MOSFET
pl: MOSFET z nienasyconym kanałem N

en: P-Channel Depletion MOSFET
pl: MOSFET z nienasyconym kanałem P

[ctx: mosfet body/bulk pin]
en: Body Pin
pl: Pin ciała

en: Op Amp
pl: Wzmacniacz operacyjny

en: Operational Amplifier
pl: Wzmacniacz operacyjny

en: Potentiometer
pl: Potencjometr

en: Resistance
pl: Opór

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Seven Segment
pl: Siedmioczęściowy wyświetlacz

en: Seven Segment LED
pl: Siedmioczęściowy LED

en: Color
pl: Barwa

en: Configuration
pl: Ustawienia

en: Common Cathode
pl: Wspólna katoda

en: Common Anode
pl: Wspólna anoda

en: Signal Lamp
pl: Sygnał lampy

en: Subcircuit
pl: Podobwód

en: Voltage Signal
pl: Sygnał napięcia

en: Voltage Range
pl: Zakres napięcia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Output
pl: Wyjście

en: Peak
pl: Szczyt

en: Battery
pl: Bateria

en: External Connection
pl: Połączenie zewnętrzne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pNameLabel)
en: Name
pl: Nazwa

en: D Flip-Flop
pl: Przerzutnik D

en: D-Type Flip-Flop
pl: Przerzutnik rodzaju D

en: JK Flip-Flop
pl: Przerzutnik JK

en: JK-Type Flip-Flop
pl: Przerzutnik rodzaju JK

en: SR Flip-Flop
pl: Przerzutnik SR

en: Adder
pl: Sumator

en: Inductor
pl: Cewka

en: Inductance
pl: Induktancja

en: Bar Graph Display
pl: Wyświetlacz wykresu słupkowego

en: Rows
pl: Wiersze

en: Magnitude Comparator
pl: Porównywarka wielkości

en: Number Inputs
pl: Liczba wejść

en: Matrix Display
pl: Wyświetlacz macierzowy

en: Row Cathode
pl: Katoda wiersza

en: Column Cathode
pl: Katoda kolumny

en: Matrix Display Driver
pl: Sterownik wyświetlacza macierzowego

en: Minimum Value
pl: Wartość najmniejsza

en: Maximum Value
pl: Wartość największa

en: Frequency Meter (TODO)
pl: Miernik częstotliwości (Do zrobienia)

en: Frequency Meter
pl: Miernik częstotliwości

en: Ammeter
pl: Amperomierz

en: Voltmeter
pl: Woltomierz

en: XNOR gate
pl: Bramka XNOR

en: XOR gate
pl: Bramka XOR

en: OR gate
pl: Bramka OR

en: NOR gate
pl: Bramka NOR

en: NOR Gate
pl: Bramka NOR

en: NAND gate
pl: Bramka NAND

en: NAND Gate
pl: Bramka NAND

en: AND gate
pl: Bramka AND

en: AND Gate
pl: Bramka AND

en: Multiplexer
pl: Multiplekser

en: Parallel Port
pl: Port równoległy

en: Could not open port %1
pl: Nie można otworzyć portu %1

en: PIC Micro
pl: Micro PIC

en: <Enter location of PIC Program>
pl: <Podaj położenie programu PIC>

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: Symbol File
pl: Plik symboli

en: Assembly Code
pl: Kod assemblera

en: The file "%1" does not exist.
pl: Plik "%1" nie istnieje.

en: "%1" is not a valid PIC program.
    The file must exist, and the extension should be ".cod", ".asm", ".flowcode", ".basic", ".microbe" or ".c".
    ".hex" is allowed, provided that there is a corresponding ".cod" file.
pl: "%1" nie jest prawidłowym programem PIC.
    Plik musi istnieć, a rozszerzenie powinno być ".cod", ".asm", ".flowcode", ".basic", ".microbe" lub ".c".
    ".hex" jest dopuszczalne, pod warunkiem istnienia odpowiedniego pliku ".cod".

en: (No
    program
    loaded)
pl: (Nie
    wczytano
    programu)

en: Scaling
pl: Skalowanie

en: Linear
pl: Liniowe

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczne

en: Upper Absolute Value
pl: Wyższa wartość bezwzględna

en: Lower Absolute Value
pl: Niższa wartość bezwzględna

en: Voltage Probe
pl: Miernik napięcia

en: Current Probe
pl: Miernik prądu

en: Logic Probe
pl: Miernik logiczny

en: Push-to-Break
pl: Po-naciśnięciu-nie-działa

en: Push to Break
pl: Po-naciśnięciu-nie-działa

en: Button Text
pl: Tekst przycisku

en: Bounce
pl: Odbicia

en: Bounce Period
pl: Okres odbicia

en: Push-to-Make
pl: Po-naciśnięciu-działa

en: Push to Make
pl: Po-naciśnięciu-działa

en: Word Size
pl: Rozmiar słowa

en: Resistor
pl: Opornik

en: Resistor DIP
pl: Opornik DIP

en: Count
pl: Liczba

en: Rotary
pl: Obrotowy

en: Number of Positions
pl: Liczba położeń

en: Serial Port
pl: Port szeregowy

en: DPDT Toggle
pl: Przełącznik DPDT

en: DPST Toggle
pl: Przełącznik DPST

en: SPDT Toggle
pl: Przełącznik SPDT

en: SPST Toggle
pl: Przełącznik SPST

en: Variable Capacitor
pl: Zmienny kondensator

en: Max
pl: Maks

en: Variable Resistor
pl: Zmienny opornik

en: Voltage Regulator
pl: Regulator napięcia

en: Voltage Out
pl: Napięcie wyjściowe

en: The cod file "%1" was not found.
pl: Nie znaleziono pliku cod "%1".

en: File Not Found
pl: Nie znaleziono pliku

en: The processor for cod file "%1" is unrecognized.
pl: Procesor dla pliku cod "%1" jest nierozpoznany.

en: Unrecognized Processor
pl: Nierozpoznany procesor

en: The file name "%1" is too long.
pl: Nadana nazwa pliku "%1" jest zbyt długa.

en: Filename Too Long
pl: Za długa nazwa pliku

en: The lst file associated with the cod file "%1" was not found.
pl: Nie znaleziono pliku lst skojarzonego z plikiem cod "%1".

en: LST File Not Found
pl: Nie znaleziono pliku LST

en: The cod file "%1" is bad.
pl: Plik cod "%1" jest zły.

en: Bad File
pl: Zły plik

en: The cod file "%1" could not be read from.
pl: Nie można odczytać z pliku cod "%1".

en: Unreadable File
pl: Nieczytelny plik

en: An error occurred with the cod file "%1".
pl: Wystąpił błąd z plikiem cod "%1".

en: Error
pl: Błąd

en: Generic
pl: Ogólne

en: File
pl: Plik

en: Breakpoint
pl: Pułapka

en: Invalid
pl: Nieprawidłowe

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Subcircuits
pl: Podobwody

en: Microbe Code Output
pl: Kod wynikowy Microbe

en: Assembly Code Output
pl: Kod wynikowy assemblera

en: Hex Code Output
pl: Wyjście w kodzie szesnastkowym

note: i18n("Convert to..."), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert to...
pl: Przekształć na...

note: i18n("Convert to"), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert To
pl: Przekształć do

note: i18n("Assembly"), "source", 0, this, SLOT(slotFileNewAssembly()), ac, "newfile_asm" ))->plug( p->menu() );
en: Assembly
pl: Złożenie

en: PIC (upload)
pl: PIC (wyślij)

en: Construct a FlowCode document by dragging FlowParts from the list on the left. All FlowCharts require an initial "Start" part, of which there can only be one.<br><br>Some FlowParts, such as Subroutines, act as a container element for other FlowParts. Drag the items in or out of a container as appropriate. The container that will become the parent of the part being dragged is indicated by being selected.<br><br>Note that connections cannot be made between FlowParts in different containers, or at different levels.
pl: Stwórz dokument przepływu kodu przeciągając części przepływu z listy po lewej. Wszystkie wykresy przepływu wymagają części "Początku", która występuje pojedynczo.<br><br>Niektóre z części przepływu, takie jak podfunkcje, działają jak kontenery dla innych części przepływu. Przeciągaj elementy do lub z kontenera wg potrzeb. Kontener, który stanie się nadrzędny dla przeciąganej części jest wskazywany poprzez zaznaczenie.<br><br>Miej na uwadze, że połączeń nie można wykonywać pomiędzy częściami przepływu w innych kontenerach  lub na innych poziomach.

en: Common
pl: Powszechne

en: Sub Call
pl: Podwywołanie

en: Subroutine
pl: Podprogram

en: Call %1
pl: Wywołaj %1

en: Functions
pl: Funkcje

en: Trigger
pl: Przełącznik

en: Count %1 for %2 sec
pl: Licz %1 przez %2 sekund

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Pause Length
pl: Długość przerwy

en: Delay for %1 sec
pl: Opóźnienie %1 sekundy

en: Embed
pl: Osadzony kod

en: Type
pl: Rodzaj

en: Code
pl: Kod

en: // Embedded code:
pl: // Osadzony kod:

en: End
pl: Koniec

en: Loops
pl: Pętle

en: For Loop
pl: Pętla For

en: Variable
pl: Zmienna

en: Initial Value
pl: Wartość początkowa

[ctx: for x = 1 to]
en: to
pl: do

en: End Value
pl: Wartość końcowa

note: i18n("Step"), "debug-step-instruction", Qt::CTRL|Qt::ALT|Qt::Key_Right, textDocument, SLOT(debugStep()), ac, "debug_step" );
en: Step
pl: Krok

en: InputButton
pl: Przycisk wejściowy

en: Continue on %1 %2
pl: Kontynuuj w %1 %2

note: i18n("Interrupt"), "media-playback-pause", 0, textDocument, SLOT(debugInterrupt()), ac, "debug_interrupt" );
en: Interrupt
pl: Przerwij

en: Interrupt %1
pl: Przerwij %1

en: Pin map
pl: Mapa pinów

en: Read %1 to %2
pl: Odczytaj z %1 do %2

en: Pin Map Editor
pl: Edytor mapy pinów

en: Pulse
pl: Puls

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Pulse %1 for %2 sec
pl: Puls %1 przez %2 sekund

en: Read from Port
pl: Odczyt z portu

en: Read
pl: Przeczytaj

[ctx: read from port to x]
en: to
pl: do

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Operation
pl: Działanie

en: Value
pl: Wartość

en: repeat until %1 %2 %3
pl: powtarzaj do %1 %2 %3

en: Set Pin State
pl: Ustawienie stanu pinu

en: State
pl: Stan

en: Set %1 %2
pl: Ustaw %1 %2

en: SevenSeg
pl: Siedmioczęściowy

en: Display %1 on %2
pl: Wyświetl %1 na %2

en: Start
pl: Początek

en: Sub
pl: Pod

en: Test Pin State
pl: Odczyt stanu pinu

en: Variables
pl: Zmienne

en: Unary
pl: Działanie jednoargumentowe

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Increment
pl: Zwiększ o jeden

en: Decrement
pl: Zmniejsz o jeden

en: Assignment
pl: Przypisanie

en: Variable Assignment
pl: Przypisanie zmiennej

en: Comparison
pl: Porównanie

en: Variable Comparison
pl: Porównanie zmiennej

en: while %1 %2 %3
pl: podczas %1 %2 %3

en: Write to Port
pl: Zapis do portu

en: Write
pl: Zapis

[ctx: write to port]
en: to
pl: do

en: Write %1 to %2
pl: Zapisz %1 do %2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, AsmFormattingWidget)
en: The values control the indentation from the left margin of the various types of assembly code.
pl: Wartości określają wcięcia od lewego marginesu dla różnych rodzajów kodu assemblera.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox64)
en: Output Code Indentation
pl: Wcięcia w kodzie wynikowym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 'equ' Value
pl: Wartość 'equ'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Instruction Data
pl: Dane instrukcji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Comment
pl: Komentarz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Instruction Name
pl: Nazwa instrukcji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFormatMBOutput)
en: &Automatically format Microbe output
pl: S&amoczynnie formatuj wynik Microbe

en: Provides context-sensitive help relevant to the current editing being performed.
pl: Zapewnia pomoc podręczną odpowiednią do obecnie wykonywanego edytowania.

en: No Item Selected
pl: Nie zaznaczono żadnego elementu

en: Multiple Items
pl: Wiele elementów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pResetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetBtn)
en: Reset
pl: Wyzeruj

en: Reset item help to last saved changes?
pl: Wyzerować pomoc elementu do ostatnio zapisanych zmian?

en: Cannot save item description.
pl: Nie można zapisać opisu elementu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pEditButton)
en: Edit
pl: Edytuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pChangeDescriptionsDirectory)
en: Context Help Directory
pl: Katalog pomocy podręcznej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveButton)
en: S&ave
pl: Z&apisz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Subproject Details
pl: Szczegóły podprojektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Target File:
pl: Plik docelowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Library
pl: Biblioteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseSameViewForOutput)
en: Reuse the same output view for code generation
pl: Wykorzystaj ten sam widok wynikowy do tworzenia kodu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: The grid color in the work area.
pl: Barwa siatki w obszarze roboczym.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Grid Colour
pl: Barwa siatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show &grid:
pl: &Pokaż siatkę:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area. This does not apply to text documents - that is configurable separately under Configure Editor.
pl: Największa liczba kroków cofnięć w obszarze roboczym. Nie ma zastosowania dla dokumentów tekstowych, które są ustawiane osobno w ustawieniach edytora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area:
pl: Liczba kroków cofnięć w obszarze roboczym:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageBars)
en: Show voltage bars &on electronic components
pl: Pokaż słupki napięcia na częściach elektr&onicznych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageColor)
en: Color the wires to match the voltage
pl: Zabarw przewody wg napięcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateWires)
en: Animate wires to show the current or power flow
pl: Animuj przewody, aby pokazać przepływ prądu lub mocy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox21)
en: Display Refresh Rate
pl: Częstotliwość odświeżania wyświetlacza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Refresh rate:
pl: Częstotliwość odświeżania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refreshRateLabel)
en: Medium (50 FPS)
pl: Średnia (50 kl./s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: This is the number of times per second that the work area view is updated; a compromise between CPU usage and smoothness of display.
pl: Jest to liczba razy na sekundę odświeżania widoku obszaru pracy; równowaga pomiędzy wykorzystaniem procesora i gładkością wyświetlania.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Convenience
pl: Toalety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreDocumentsOnStartup)
en: Restore opened doc&uments on startup
pl: Przywróć otwarte dok&umenty po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseItemSelectors)
en: Raise the &appropriate item selector on creating a new document
pl: Przywoł&aj odpowiedni wybierak elementów przy tworzeniu nowego dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseMessagesLog)
en: Raise the &Messages log when compiling
pl: Przywołaj dziennik wiado&mości w trakcie kompilowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Radix (-r):
pl: Podstawa (-r):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Warning level (-w):
pl: Poziom ostrzegania (-w):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hex Format (-a):
pl: Format szesnastkowy (-a):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: All user defined symbols and macros are case sensitive. This option makes them case insensitive.
pl: Wszystkie symbole i makra określone przez użytkownika rozróżniają wielkość znaków. Ta opcja sprawia, że przestają one ją rozróżniać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: Ign&ore case (-i)
pl: Bez r&ozróżniania wielkości liter (-i)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: By default, gpasm generates hex files using ISO format. However, some device programmers required a DOS formatted file. This option will cause gpasm to generate a DOS formatted hex file.
pl: Domyślnie, gpasm tworzy pliki szesnastkowe przy użyciu formatu ISO.  Jednakże, niektóre programatory wymagają plików sformatowanych w DOSie.  Ta opcja spowoduje, że gpasm stworzy plik szesnastkowy sformatowany w DOSie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: Generate DOS-formatted hex file (-&n)
pl: Stwórz plik szesnastkowy sformatowany w DOSie (-&n)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_HexFormat) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_pHexFormat)
en: GPASM supports inhx8m, inhx8s, inhx16, and inhx32 hex file formats. This option controls which hex file format is used.
pl: GPASM obsługuje pliki w formatach szesnastkowych: inhx8m, inhx8s, inhx16 oraz inhx32. Opcja ta określa który z tych formatów zostanie użyty.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Decimal
pl: Dziesiętna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Binary
pl: Dwójkowa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Octal
pl: Ósemkowa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: This sets the threshold of messages displayed in the log view.<ul><li>"All" will display all output - information, warnings and errors.<li>"Warnings" will suppress messages. <li>"Errors" will suppress both messages and warnings.</ul>
pl: To określa prób wiadomości wyświetlanych w widoku dziennika .<ul><li>"Wszystkie" wyświetli cały wynik - informacje, ostrzeżenia oraz błędy.<li>"Ostrzeżenia" wygasi zwykłe wiadomości. <li>"Błędy" wygasi zarówno zwykłe wiadomości jak i ostrzeżenia.</ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: All
pl: Wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Errors
pl: Błędy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Other options:
pl: Inne opcje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_gplink_link_shared)
en: Link with shared libraries (&use this with new SDCC)
pl: Dowiąż do bibliotek współdzielonych (&zaznacz to dla nowego SDCC)

en: Export As Image
pl: Wyeksportuj jako obraz

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: Crop image:
pl: Przytnij obraz:

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Filter here...
pl: Wpisz filtr tutaj...

en: Clear filter
pl: Wyczyść filtr

en: Enter space-separated terms to filter the component library.
pl: Wprowadź wyrażenia oddzielone odstępem, aby odfiltrować bibliotekę części.

en: Select a predefined component configuration from this list.
pl: Wybierz uprzednie ustawienia części z listy.

en: This allows editing of advanced properties of the selected item(s). Right click on the picture of the item to set the orientation.
pl: Umożliwia to edytowanie zaawansowanych właściwości wybranego elementu. Naciśnij prawym na obrazie elementu, aby ustawić jego kierunek.

en: <p>Shows properties associated with the currently selected item(s).<br/>Select a property to change its value. If multiple items are selected with different values then the property will appear greyed out, use "Merge Properties" to make them the same.<br/>Select "Defaults" to set all properties to their default values
pl: <p>Pokazuje właściwości skojarzone z obecnie wybranym elementem.<br/>Wybierz właściwość, aby zmienić jej wartość. Jeśli wybrano wiele elementów z różnymi wartościami dla danej właściwości, to ta właściwość będzie wyszarzona, użyj "Scal właściwości", aby uczynić je tymi samymi.<br/>Wybierz "Domyślne", aby ustawić wszystkie właściwości do ich wartości domyślnych.

en: Change the orientation of the selected item by selecting the appropriate button
pl: Zmień kierunek wybranego elementu poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Property
pl: Właściwość

en: Undo changes
pl: Wycofaj zmiany

en: Choose File
pl: Wybierz plik

en: Component
pl: Części składowe

en: Remove %1
pl: Usuń %1

en: Add components to the circuit diagram by dragging them into the circuit.<br><br>To add more than one component of the same type, doubleclick on a component, and click repeatedly in the circuit to place the component. Right click to stop placement.<br><br>Some components (such as subcircuits) can be removed by right clicking on the item and selecting "Remove".
pl: Dodawaj części składowe do diagramu obwodu przeciągając je na obwód.<br><br>Aby dodać wielokrotnie część tego samego rodzaju, naciśnij dwukrotnie na części, a następnie naciskaj ponownie na obwodzie, tak aby umieścić część składową. Naciśnij prawym, aby przestać wstawiać .<br><br>Niektóre części składowe (takie jak podobwody) mogą być usunięte poprzez naciśnięcie na nie prawym i wybranie "Usuń".

en: Add FlowPart to the FlowCode document by dragging them there.<br><br>To add more than one FlowPart of the same type, doubleclick on a FlowPart, and click repeatedly in the FlowChart to place the component. Right click to stop placement.
pl: Dodaj część przepływu do dokumentu kodu przepływu poprzez przeciągnięcie jej tam.<br><br>Aby dodać więcej niż jedną część przepływu tego samego rodzaju, kliknij dwukrotnie na części przepływu i klikaj na obszarze roboczym, aby wstawić część składową. Kliknij prawym, aby ukończyć wstawianie .

en: Flow Part
pl: Część przepływu

en: Add mechanical parts to the mechanics work area by dragging them there.
pl: Dodaj mechaniczne części do obszaru roboczego mechaniki poprzez przeciągnięcie ich tam.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Library Directory (-I):
pl: Katalog bibliotek (-I):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOutputMap)
en: &Output a map file (-m)
pl: &Plik mapy na wyjście (-m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Linker Script (-s):
pl: Skrypt dowiązywania (-s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Other:
pl: Inny:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Link libraries inside project
pl: Dowiąż biblioteki wewnątrz projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Logic Symbol Shapes:
pl: Kształty symboli logicznych:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Distinctive
pl: Rozróżniające się

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Rectangular
pl: Prostokątne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Input
pl: Wejście

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicRisingTrigger) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required voltage level before the input will be considered high.
pl: Wymagany poziom napięcia przez uznaniem wejścia jako wysokiego.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicFallingTrigger)
en: Required voltage level before an input will be considered low.
pl: Wymagany poziom napięcia przez uznaniem wejścia jako niskiego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Falling Trigger Threshold:
pl: Próg wyzwolenia przy opadaniu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Rising Trigger Threshold:
pl: Próg wyzwolenia przy wznoszeniu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicOutputHigh)
en: Voltage level for high on logic components.
pl: Wysoki poziom napięcia dla logicznych części składowych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Output High:
pl: Wysokie wyjście:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputHighImpedance)
en: This is the output impedance when the output is high.
pl: Oto impedancja wyjściowa, gdy wyjście jest wysokie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: High Output Impedance:
pl: Wysoka impedancja wyjściowa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: This is the output impedance when the output is low.
pl: Oto impedancja wyjściowa, gdy wyjście jest niskie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Low Output Impedance:
pl: Niska impedancja wyjściowa:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: Floating
pl: Pływająca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Here, you can configure the behaviour of logic components.
    
    These values will apply to all components, apart from the PIC, whose pins' impedances depend on the pin in use.
pl: Tutaj można ustawić zachowanie logicznych części składowych.
    
    Wartości te zostaną zastosowane do wszystkich części składowych, poza PIC, którego impedancje pinów zależą od używanych pinów.

note: i18n("Clear All"), this, SLOT(clear()) ); // 2018.12.07
en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

en: Microprocessor
pl: Mikroprocesor

en: Family
pl: Rodzina

en: PIC Settings
pl: Ustawienia PIC

en: This dialog allows editing of the initial properties of the PIC
pl: To okno umożliwia zmianę początkowych właściwości PIC

en: Edit the initial value of the ports here. For each binary number, the order from right-to-left is pins 0 through 7.<br><br>The "Type (TRIS)" edit shows the initial input/output state of the ports; 1 represents an input, and 0 an output.<br><br>The "State (PORT)" edit shows the initial high/low state of the ports; 1 represents a high, and 0 a low.
pl: Tutaj nadaj początkowe wartości portów. Dla każdej liczby dwójkowej, kolejność od prawej-do-lewej to piny od 0 do 7.<br><br>Pole wprowadzania "Rodzaj (TRIS)" pokazuje początkowy stan wejścia/wyjścia portów; 1 oznacza wejście, a 0 wyjście.<br><br>Pole wprowadzania "Stan (PORT)" pokazuje początkowy stan wysoki/niski portów; 1 oznacza wysoki, a 0 niski.

en: Edit the initial value of the variables here.<br><br>Note that the value of the variable can only be in the range 0->255. These variables will be initialized before any other code is executed.
pl: Tutaj nadaj początkowe wartości zmiennych.<br><br>Pamiętaj, że wartość zmiennej może zawierać się w zakresie 0->255. Zmienne te zostaną zainicjowane przed wykonaniem jakiegokolwiek innego kodu.

note: i18n( "the type", "Type (TRIS register):" );
en: Type (TRIS register):
pl: Rodzaj (rejestr TRIS):

en: State (PORT register):
pl: Stan (rejestr PORT):

en: Variable name
pl: Nazwa zmiennej

en: Variable value
pl: Wartość zmienne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New Pin Mapping
pl: Nowe mapowanie pinów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapAdd)
en: Create
pl: Utwórz

en: New Pin Map Name
pl: Nowa nazwa mapy pinów

en: Invalid variable value: %1
pl: Nieprawidłowa wartość zmienne: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Tip: Toggle the initial state (high/low) of a pin by clicking its picture.
    Drag it to set the type (input/output).
pl: Wskazówka: Przełącz początkowy stan (wysoki/niski) pina, naciskając na jego zdjęcie.
    Przeciągnij go, aby ustawić rodzaj (wejście/wyjście).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRemove)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapModify)
en: Modif&y
pl: &Zmień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRename)
en: Rename
pl: Przemianuj

en: New File
pl: Nowy plik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, NewFileWidget)
en: Select the type of file you wish to create.<br>
    <p>
    <b>Pic Program</b><br>
    Creates a new PIC program, with flow chart editor. Select the target device for your program below.
    <p>
    <b>Circuit</b><br>
    Creates a new circuit, with drag and drop editor. Real time simulation of the circuit occurs automatically.
pl: Wybierz rodzaj pliku do utworzenia.<br>
    <p>
    <b>Program Pic</b><br>
    Tworzy nowy program PIC wraz z edytorem schematu przepływu. Poniżej wybierz urządzenie docelowe dla swojego programu.
    <p>
    <b>Obwód</b><br>
    Tworzy nowy obwód wraz z edytorem przeciągnij-i-upuść. Symulacja obwodu w czasie rzeczywistym następuje samoczynnie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New File Details
pl: Szczegóły nowego pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: File Type:
pl: Rodzaj pliku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to project
pl: Dod&aj do projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: The variable name of the pin mapping - this must be a valid Microbe variable name.
pl: Nazwa zmiennej mapowania pinu - musi być to prawidłowa nazwa zmiennej Microbe.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x3)
pl: Klawiatura (4x3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x4)
pl: Klawiatura (4x4)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Final location:
pl: Miejsce końcowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Location:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New Project Details
pl: Szczegóły nowego projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Project Name:
pl: Nazwa projektu:

en: Oscilloscope
pl: Oscyloskop

en: Framerate
pl: Liczba klatek

note: i18n("%1 fps", QString::number(num)), num);   // 2018.12.07 fpsMenu.setItemChecked( num, num == m_fps);
en: %1 fps
pl: %1 kl./s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom
pl: Powiększenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, displayDirectCheck)
en: Displa&y directly
pl: W&yświetl bezpośrednio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, saveFileCheck)
en: Sa&ve to file
pl: Zapi&sz do pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadFileCheck)
en: Load File in &New View
pl: Wczytaj plik w &nowym widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to Project
pl: Dod&aj do projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add ...
pl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Re&move
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pProgrammerDescription)
en: (Program Description)
pl: (Opis programu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Initialization:
pl: Inicjacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Read:
pl: Odczyt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Write:
pl: Zapis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: The following strings will be replaced when the command is run:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port that the programmer is connected to</li>
    <li><b>%device</b> - PIC device</li>
    <li><b>%file</b> - File to read from or write to</li>
    </ul>
pl: Następujące ciągi znaków zostaną zastąpione przed wykonaniem polecenia:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port, do którego jest podłączony programator</li>
    <li><b>%device</b> - Urządzenie PIC</li>
    <li><b>%file</b> - Plik do odczytu lub zapisu</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Erase:
pl: Wymazywanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Verify:
pl: Potwierdzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Blank Check:
pl: Puste sprawdzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default port:
pl: Domyślny port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Output File:
pl: Plik wyjściowy:

en: PIC Programmer
pl: Programator PIC

en: Burn
pl: Wypal

en: New Project
pl: Nowy projekt

en: Create Subproject
pl: Utwórz podprojekt

en: Linker Options
pl: Opcje dowiązywania

en: Processing Options
pl: Opcje przetwarzania

note: i18n("Bold"), "format-text-bold", Qt::CTRL + Qt::Key_B, 0, 0, ac, "format_bold" );
en: Bold
pl: Pogrubienie

note: i18n("Italic"), "format-text-italic", Qt::CTRL + Qt::Key_I, 0, 0, ac, "format_italic" );
en: Italic
pl: Pochylenie

note: i18n("Underline"), "format-text-underline", Qt::CTRL + Qt::Key_U, 0, 0, ac, "format_underline" );
en: Underline
pl: Podkreślenie

note: i18n("List"), "unsorted_list", Qt::CTRL + Qt::Key_L, 0, 0, ac, "format_list" );
en: List
pl: Lista

note: i18n("Text Alignment"), "format-justify-left", 0, 0, 0, ac, "text_alignment" ); i18n("Text Alignment") );
en: Text Alignment
pl: Wyrównanie tekstu

note: i18n("Align Left"),		Qt::AlignLeft );
en: Align Left
pl: Wyrównaj do lewej

note: i18n("Align Center"),	Qt::AlignHCenter );
en: Align Center
pl: Wyśrodkuj

note: i18n("Align Right"),	Qt::AlignRight );
en: Align Right
pl: Wyrównaj do prawej

note: i18n("Align Block"),	Qt::AlignJustify );
en: Align Block
pl: Wyrównaj blok

note: i18n("Text Vertical Alignment"), "text", 0, 0, 0, ac, "text_vertical_alignment" ); i18n("Text Vertical Alignment") );
en: Text Vertical Alignment
pl: Wyrównanie tekstu w pionie

en: Superscript
pl: Indeks górny

note: i18n("Superscript"),	QTextCharFormat::AlignSuperScript );
en: Normal
pl: Normalne

note: i18n("Normal"),			QTextCharFormat::AlignNormal );
en: Subscript
pl: Indeks dolny

note: i18n("Text Color..."), pm, 0, this, SLOT(textColor()), ac, "format_color" );
en: Text Color...
pl: Barwa tekstu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Intervals
pl: Odstępy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Ticks per Interval
pl: Kres na odstęp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Offset (ticks)
pl: Przesunięcie (kresy)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: Ge&neral
pl: Ogól&ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nostdlib)
en: Do not search in the standard librar&y directory (--nostdlib)
pl: Nie szukaj w katalogu standardow&ych bibliotek (--nostdlib)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nostdinc)
en: Do not search in the standard include directory (--nostdinc)
pl: Nie szukaj w katalogu standardow&ych plików dołączanych (--nostdinc)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_less_pedantic)
en: Disa&ble pedantic warnings (--less-pedantic)
pl: &Wyłącz pedantyczne ostrzeżenia (--less-pedantic)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Follow the C89 standard and disable SDCC features that conflict with the standard.
pl: Przestrzegaj standardu C89 i wyłącz funkcje SDCC, które nie są zgodne z tym standardem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Use C&89 standard only (--std-c89)
pl: Przestrzegaj tylko standardu C&89 (--std-c89)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Follow the C99 standard and disable SDCC features that conflict with the standard (incomplete support).
pl: Przestrzegaj standardu C99 i wyłącz funkcje SDCC, które nie są zgodne z tym standardem (niepełna obsługa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Use C&99 standard only (--std-c99)
pl: Przestrzegaj tylko standardu C&99 (--std-c99)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_use_non_free)
en: Use non-free licensed libraries and header files (--use-non-free)
pl: Używaj niedarmowych bibliotek i nagłówków (--use-non-free)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, code_generation)
en: Code Gener&ation
pl: &Tworzenie kodu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: All functions in the source file will be compiled as reentrant, i.e. the parameters and local variables will be allocated on the stack. If this option is used all source files in the project should be compiled with this option. It automatically implies --int-long-reent and --float-reent.
pl: Wszystkie funkcje w pliku źródłowym zostaną skompilowane jako wielobieżne, tj. parametry i lokalne zmienne zostaną przypisane na stosie. Jeśli ta opcja jest używana, to wszystkie pliki źródłowe w projekcie powinny być skompilowane z tym ustawieniem. Samoczynnie implikowane są  -int-long-reent oraz -float-reent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: Stack auto&matic variables (--stack-auto)
pl: Sa&moczynne wartości na stos (--stack-auto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer (16 bit) and long (32 bit) libraries have been compiled as reentrant. Note by default these libraries are compiled as non-reentrant.
pl: Biblioteki liczb całkowitych (16 bitowych) i długich (32 bitowych) zostały skompilowane jako wielobieżne. Miej na uwadze, że domyślnie biblioteki te są kompilowane jako niewielobieżne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer li&braries were compiled as reentrant (--int-long-reent)
pl: Biblioteki liczb całkowitych zostały skompilowane jako wielobieżne (--int-long-reent)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point library is compiled as reentrant.
pl: Biblioteka liczb zmiennoprzecinkowych jest skompilowana jako wielobieżna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point librar&y was compiled as reentrant (--float-reent)
pl: Biblioteka liczb zmiennoprzecinkowych została skompilowane jako wielobieżna (--float-reent)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fommit_frame_pointer)
en: Leave out the frame pointer (--fommit-frame-pointer)
pl: Pomiń wskaźnik ramy (--fommit-frame-pointer)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_xinit_opt)
en: Will not memcpy initialized data from code space into xdata space. This saves a few bytes in code space if you do not have initialized data.
pl: Nie wykonuj memcpy na zainicjowanych danych z przestrzeni kodu do przestrzeni xdata. Zaoszczędza to kilka bajtów w przestrzeni kodu, jeśli nie masz zainicjowanych danych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_xinit_opt)
en: Do not memcpy initialized &xram from code (--no-xinit-opt)
pl: Nie wykonuj memcpy zainicjowanego &xram z kodu (--no-xinit-opt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_all_callee_saves)
en: Callee will &always save registers used (--all-callee-saves)
pl: Wywoływany z&awsze zapisze wykorzystywane rejestry (--all-callee-saves)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optimization)
en: &Optimization
pl: &Optymalizacja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: The compiler will not overlay parameters and local variables of any function, see section Parameters and local variables for more details.
pl: Kompilator nie zastąpi parametrów i lokalny zmiennych żadnej z funkcji. Więcej danych znajduje się w dziale parametry i lokalne zmienne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: Disable overlaying leaf function &auto variables (--nooverlay)
pl: Wyłącz zastępowanie s&amoczynnych zmiennych funkcji leaf (--nooverlay)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nogcse)
en: Disable the GCSE optimization (--nogcse)
pl: Wyłącz optymalizacje GCSE (--nogcse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Will not optimize labels (makes the dumpfiles more readable).
pl: Nie zoptymalizuje etykiet (czyni pliki zrzutu czytelniejszymi).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Disable label optimi&zation (--nolabelopt)
pl: Wyłącz optymali&zacje etykiet (--nolabelopt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinvariant)
en: Disable optimization of invariants (--noinvariant)
pl: Wyłącz optymalizacje niezmiennych (--noinvariant)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinduction)
en: Disable loop variable induction (--noinduction)
pl: Wyłącz indukcję zmiennej pętli (--noinduction)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization.
pl: Wyłącz optymalizacje dziury do podglądania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization (--&no-peep)
pl: Wyłącz optymalizację dziury do podglądania (--&no-peep)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Will not do loop reversal optimization.
pl: Nie wykonuj optymalizacji odwrócenia pętli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Disable loop reverse optimization (--noloopreverse)
pl: Wyłącz optymalizację pętli wstecz (--noloopreverse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: The compiler will optimize code generation towards compact code, possibly at the expense of code speed.
pl: Kompilator zoptymalizuje kod pod kątem mniejszego kodu, prawdopodobnie kosztem szybkości kodu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: Opti&mize for compact code (--opt-code-size)
pl: Opty&malizuj pod kątem małego kodu (--opt-code-size)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: The compiler will optimize code generation towards fast code, possibly at the expense of code size.
pl: Kompilator zoptymalizuje kod pod kątem szybkiego kodu, prawdopodobnie kosztem większego kodu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: &Optimize for fast code (--opt-code-speed)
pl: &Optymalizuj pod kątem szybkiego kodu (--opt-code-speed)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Pass the inline assembler code through the peep hole optimizer. This can cause unexpected changes to inline assembler code, please go through the peephole optimizer rules defined in the source file tree '<target>/peeph.def' before using this option.
pl: Przekaż kod złożenia w linii przez optymalizator dziury do podglądu. Może to spowodować nieoczekiwane zmiany w kodzie assemblera w linii. Przeczytaj zasady optymalizatora dziury do podglądu określone w drzewie pliku źródłowego '<target>/peeph.def' przed użyciem tej opcji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Ena&ble inline assembly peephole optimization (--peep-asm)
pl: &Włącz optymalizacje w linii dziur do podglądania w złożeniu (--peep-asm)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nojtbound)
en: Do not generate boundary check for &jump tables (--nojtbound)
pl: &Nie twórz  sprawdzeń na granicy dla tabel przeskoków (--nojtbound)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pic16_specific)
en: PIC&16 Specific
pl: Dotyczące PIC&16

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nodefaultlibs)
en: Do not use default libraries (--nodefaultlibs)
pl: Nie używaj domyślnych bibliotek (--nodefaultlibs)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pno_banksel)
en: Do not generate BANKSEL directives (--pno-banksel)
pl: Nie twórz dyrektyw BANKSEL (--pno-banksel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pstack_model_large)
en: Use large stac&k model (--pstack-model=large)
pl: &Użyj dużego modelu stosu (--pstack-model=large)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_debug_xtra)
en: Show more debug info in assembl&y output (--debug-xtra)
pl: Pokaż więcej dan&ych diagnostycznych w wyniku assemblera (--debug-xtra)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_denable_peeps)
en: E&xplicit enable of peepholes (--denable-peeps)
pl: &Jednoznaczne włączenie dziur do podglądania (--denable-peeps)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_calltree)
en: Du&mp call tree in .calltree file (--calltree)
pl: &Zrzuć drzewo wywoływania do pliku .calltree (--calltree)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fstack)
en: Ena&ble stack optimizations (--fstack)
pl: &Włącz optymalizacje stosu (--fstack)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_goto)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO (--optimi&ze-goto)
pl: Spróbuj użyć warunkowego BRA zamiast GOTO (--optimi&ze-goto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_cmp)
en: Try to optimize some compares (--optimize-cmp)
pl: Spróbuj zoptymalizować niektóre z porównań (--optimize-cmp)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_df)
en: Thorough data flow analysis (resource intensive) (--optimize-df)
pl: Dokładna analiza przepływu danych (zasobochłonna) (--optimize-df)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installPrefixLabel)
en: SDCC install prefix:
pl: Miejsce wgrania SDCC:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_SDCC_install_prefix)
en: Location where SDCC in installed. Empty for system default.
pl: Miejsce wgrania SDCC. Puste, jeśli jest w domyślnym miejscu systemowym.

en: General
pl: Ogólne

en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: Programmer
pl: Programator

en: Formatter
pl: Formatowanie

en: Assembly Formatter
pl: Format składania

en: Electronic Logic Values
pl: Wartości logiczne elektroniki

en: Lowest (%1 FPS)
pl: Najniższy (%1 kl./s)

en: Low (%1 FPS)
pl: Niski (%1 kl./s)

en: Medium (%1 FPS)
pl: Średni (%1 kl./s)

en: High (%1 FPS)
pl: Wysoki (%1 kl./s)

en: Highest (%1 FPS)
pl: Najwyższy (%1 kl./s)

en: Unknown value
pl: Nieznana wartość

en: <b>%1</b> cannot be found.<br>
pl: Nie można znaleźć <b>%1</b>.<br>

en: <b>%1</b> found: %2<br>
pl: <b>%1</b> znaleziono: %2<br>

en: Remove programmer configuration "%1"?
pl: Czy usunąć ustawienia programatora "%1"?

en: Remove "%1"
pl: Usuń "%1"

en: Configuration Name
pl: Nazwa ustawień

en: Value radix:
pl: Wartość podstawy:

note: i18n("Automatic"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingAuto()), ac, "routing_mode_auto" );
en: Automatic
pl: Samoczynnie

note: i18n("Manual"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingManual()), ac, "routing_mode_manual" );
en: Manual
pl: Ręcznie

note: i18n("Connection Routing Mode"), "pencil", 0, 0, 0, ac, "routing_mode" );
en: Connection Routing Mode
pl: Tryb tworzenia połączeń

en: <b>Manual</b> connection routing enabled.
pl: <b>Ręczne</b> tworzenie połączeń jest włączone.

en: <b>Automatic</b> connection routing enabled.
pl: <b>Samoczynne</b> tworzenie połączeń jest włączone.

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: SVG export is sub-functional
pl: Eksport SVG jest prawie funkcjonalny

en: There is nothing to crop
pl: Nie ma niczego do przycięcia

en: Export failed
pl: Niepowodzenie eksportu

en: Image Export
pl: Eksport obrazu

en: Could not open %1 for reading
pl: Nie można otworzyć %1 do odczytu

en: Could not parse XML:
    %1
pl: Nie można przetworzyć XML:
    %1

en: Could not open '%1' for writing. Check that you have write permissions
pl: Nie można otworzyć pliku '%1' do zapisu. Sprawdź, czy masz wymagane uprawnienia do zapisu

en: Saving File
pl: Zapisywanie pliku

en: This help item does not yet exist for the %1 language. Help out with KTechlab by creating one via the "Edit" button.
pl: Ten element pomocy jeszcze nie istnieje dla język %1. Pomóż KTechlabowi go utworzyć poprzez przycisk "Edycja".

en: Could not open item descriptions file "%1" for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku opisów elementów "%1" do zapisu.

note: i18n("Cancel"), i18n("Cancel the current operation"), Qt::Key_Escape, itemDocument, SLOT(cancelCurrentOperation()) ); pAccel->readSettings(); // TODO what does this do?
en: Cancel
pl: Anuluj

note: i18n("Delete"), "edit-delete", Qt::Key_Delete, itemDocument, SLOT(deleteSelection()), ac, "edit_delete" );
en: Delete
pl: Usuń

note: i18n("Export as Image..."), 0, 0, itemDocument, SLOT(exportToImage()), ac, "file_export_image");
en: Export as Image...
pl: Wyeksportuj jako obraz...

note: i18n("Align Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignHorizontally()), ac, "align_horizontally" );
en: Align Horizontally
pl: Wyrównaj w poziomie

note: i18n("Align Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignVertically()), ac, "align_vertically" );
en: Align Vertically
pl: Wyrównaj w pionie

note: i18n("Distribute Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeHorizontally()), ac, "distribute_horizontally" );
en: Distribute Horizontally
pl: Rozmieść w poziomie

note: i18n("Distribute Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeVertically()), ac, "distribute_vertically" );
en: Distribute Vertically
pl: Rozmieść w pionie

note: i18n("Draw"), "paintbrush", 0, 0, 0, ac, "edit_draw" );
en: Draw
pl: Rysuj

note: i18n("Raise Selection"), "object-order-raise", Qt::Key_PageUp,   itemDocument, SLOT(raiseZ()), ac, "edit_raise" );
en: Raise Selection
pl: Wznieś zaznaczenie

note: i18n("Lower Selection"), "object-order-lower", Qt::Key_PageDown, itemDocument, SLOT(lowerZ()), ac, "edit_lower" );
en: Lower Selection
pl: Obniż zaznaczenie

en: Left click to add. Right click to resume normal editing
pl: Kliknij lewym, aby dodać. Kliknij prawy, aby wznowić normalne edytowanie

en: Click and hold to start drawing.
pl: Kliknij i przytrzymaj, aby rozpocząć rysowanie.

en: Right click to cancel the connector
pl: Kliknij prawym, aby porzucić łącznik

en: Behavior
pl: Zachowanie

note: i18n("Make Non-Persistent") : i18n("Make Persistent"), 10); // 2018.11.22
en: Make Non-Persistent
pl: Nietrwałe

en: Make Persistent
pl: Trwałe

en: Move To
pl: Przenieś do

note: i18n("Left Sidebar"),0);  // 2018.11.22
en: Left Sidebar
pl: Lewy pasek boczny

note: i18n("Right Sidebar"),1); // 2018.11.22
en: Right Sidebar
pl: Prawy pasek boczny

note: i18n("Top Sidebar"),2); // 2018.11.22
en: Top Sidebar
pl: Górny pasek boczny

note: i18n("Bottom Sidebar"),3); // 2018.11.22
en: Bottom Sidebar
pl: Dolny pasek boczny

en: Project
pl: Projekt

en: Components
pl: Części składowe

en: Flow Parts
pl: Części przepływu

note: i18n("Mechanics"), "ktechlab_mechanics", 0, this, SLOT(slotFileNewMechanics()), ac, "newfile_mechanics" ))->plug( p->menu() ); "ktechlab_mechanics" -- for the future
en: Mechanics
pl: Mechanika

note: i18n: ectx: ToolBar (itemEditorTB)
en: Item Editor
pl: Edytor elementów

en: Context Help
pl: Pomoc podręczna

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Symbol Viewer
pl: Przeglądarka symboli

en: Scope Screen (Very Rough)
pl: Oscyloskop (bardzo zgrubny)

note: i18n("&New"), "document-new", KStandardShortcut::shortcut(KStandardShortcut::New), this, SLOT(slotFileNew()), ac, "newfile_popup" );
en: &New
pl: &Nowy

note: i18n("C source"), "text-x-csrc", 0, this, SLOT(slotFileNewC()), ac, "newfile_c" ))->plug( p->menu() );
en: C source
pl: Źródło C

note: i18n("FlowCode"), "application-x-flowcode", 0, this, SLOT(slotFileNewFlowCode()), ac, "newfile_flowcode" ))->plug( p->menu() );
en: FlowCode
pl: Kod przepływu

note: i18n("New Project..."), "window-new",			0, pm, SLOT(slotNewProject()),			ac, 	"project_new" );
en: New Project...
pl: Nowy projekt...

note: i18n("Open Project..."), "project-open",		0, pm, SLOT(slotOpenProject()),			ac, 	"project_open" );
en: Open Project...
pl: Otwórz projekt...

en: Open &Recent Project...
pl: Otwórz ostatni p&rojekt...

note: i18n("Export to Makefile..."), "document-export",	0, pm, SLOT(slotExportToMakefile()),		ac, "project_export_makefile" );
en: Export to Makefile...
pl: Wyeksportuj do Makefile...

note: i18n("Create Subproject..."), 0,				0, pm, SLOT(slotCreateSubproject()),		ac, "project_create_subproject" );
en: Create Subproject...
pl: Utwórz podprojekt...

note: i18n("Add Existing File..."), "document-open",		0, pm, SLOT(slotAddFile()),					ac, "project_add_existing_file" );
en: Add Existing File...
pl: Dodaj istniejący plik...

note: i18n("Add Current File..."), "document-import",		0, pm, SLOT(slotAddCurrentFile()),			ac, "project_add_current_file" );
en: Add Current File...
pl: Dodaj bieżący plik...

note: i18n("Close Project"), "window-close",			0, pm, SLOT(slotCloseProject()),			ac, "project_close" );
en: Close Project
pl: Zamknij projekt

note: i18n("Remove from Project"), "edit-delete",		0, pm, SLOT(slotRemoveSelected()),			ac, "project_remove_selected" );
en: Remove from Project
pl: Usuń z projektu

note: i18n("Insert Existing File..."), "document-open",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddExistingFile()),	ac, "subproject_add_existing_file" );
en: Insert Existing File...
pl: Wstaw istniejący plik...

note: i18n("Insert Current File..."), "document-import",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddCurrentFile()),ac, "subproject_add_current_file" );
en: Insert Current File...
pl: Wstaw bieżący plik...

note: i18n("Linker Options..."), "configure",		0, pm, SLOT(slotSubprojectLinkerOptions()),	ac, "project_item_linker_options" );
en: Linker Options...
pl: Opcje dowiązywania...

note: i18n("Build..."), "launch",					0, pm, SLOT(slotItemBuild()),				ac, "project_item_build" );
en: Build...
pl: Buduj...

note: i18n("Upload..."), "convert_to_pic",			0, pm, SLOT(slotItemUpload()),				ac, "project_item_upload" );
en: Upload...
pl: Wyślij...

note: i18n("Processing Options..."), "configure",	0, pm, SLOT(slotItemProcessingOptions()),	ac, "project_item_processing_options" );
en: Processing Options...
pl: Przetwarzanie opcji...

note: i18n("Split View Left/Right"), "view-split-left-right", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_L, this, SLOT(slotViewSplitLeftRight()), ac, "view_split_leftright" );
en: Split View Left/Right
pl: Podziel widok na lewy/prawy

note: i18n("Split View Top/Bottom"), "view-split-top-bottom", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_T, this, SLOT(slotViewSplitTopBottom()), ac, "view_split_topbottom" );
en: Split View Top/Bottom
pl: Podziel widok na górny/dolny

note: i18n("Run Simulation"), "media-playback-start", Qt::Key_F10, 0, 0, ac, "simulation_run" );
en: Run Simulation
pl: Przeprowadź symulację

en: Pause Simulation
pl: Symulacja przerwy

en: Internals
pl: Wewnętrzne

en: Square Wave
pl: Fala prostokątna

en: 2-Way Switch
pl: Dwudrożny przełącznik

en: 3-Way Switch
pl: Trójdrożny przełącznik

en: Resistors in Parallel
pl: Oporniki równolegle

en: Resistors in Series
pl: Oporniki szeregowo

en: Voltage Divider
pl: Podzielnik napięcia

en: Full Wave Rectifier
pl: Prostownik dwu-połówkowy

en: Half Wave Rectifier
pl: Prostownik jedno-połówkowy

en: AND
pl: ORAZ

en: OR
pl: LUB

en: Decoupler
pl: Rozłączacz

en: Inverting Amplifier
pl: Wzmacniacz odwracający

en: Noninverting Amplifier
pl: Wzmacniacz nieodwracający

en: Instrumentation Amplifier
pl: Wzmacniacz instrumentacyjny

en: Astable Multivibrator
pl: Astabilny multiwibrator

en: Schmitt Trigger
pl: Wyzwalacz Schmitta

en: Switch
pl: Przełącz

en: Close
pl: Zamknij

en: Save
pl: Zapis

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Close All Others
pl: Zamknij wszystkie inne

en: Open Location
pl: Otwórz miejsce

en: Exiting...
pl: Kończenie...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (routing_mode_menu)
en: Routing Mode
pl: Tryb kierowania

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
pl: Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
pl: Z&wijanie kodu

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
pl: &Diagnozuj

note: i18n: ectx: ToolBar (debugTB)
en: Debugger
pl: Program diagnostyczny

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
pl: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: Examples
pl: Przykłady

note: i18n: ectx: Menu (examples_basic)
en: Basic
pl: Podstawowe

note: i18n: ectx: Menu (examples_diodes)
en: Diodes
pl: Diody

note: i18n: ectx: Menu (examples_jfets)
en: JFETs
pl: JFETy

note: i18n: ectx: Menu (examples_matrix_disp_driver)
en: Matrix Display Drivers
pl: Sterowniki wyświetlaczy macierzowych

note: i18n: ectx: Menu (examples_mosfets)
en: MOSFETs
pl: MOSFETy

note: i18n: ectx: Menu (examples_transistors)
en: Transistors
pl: Tranzystory

note: i18n: ectx: Menu (examples_opamps)
en: Opamps
pl: Wzmacniacze operacyjne

en: *** Microbe generation successful ***
pl: *** Udało się tworzenie Microbe ***

en: *** Microbe generation failed ***
pl: *** Nie udało się tworzenie Microbe ***

en: Warning: Floating connection for %1
pl: Uwaga: Pływające połączenie dla %1

en: KTechlab was unable to find the "Start" part.
    This must be included as the starting point for your program.
pl: KTechlab nie mógł odnaleźć części "Start".
    Należy ją zamieścić jako punkt początkowy programu.

en: *** Assembly successful ***
pl: *** Udało się składanie ***

en: *** Assembly failed ***
pl: *** Nie udało się składanie ***

en: Assembly failed. Please check you have gputils installed.
pl: Nie udało się składanie. Sprawdź czy wgrano gputils.

en: *** Disassembly successful ***
pl: *** Udało się rozkładanie ***

en: *** Disassembly failed ***
pl: *** Nie udało się rozkładanie ***

en: Disassembly failed. Please check you have gputils installed.
pl: Nie udało się rozkładanie. Sprawdź czy wgrano gputils.

en: *** Archiving successful ***
pl: *** Udało się archiwizowanie ***

en: *** Archiving failed ***
pl: *** Nie udało się zarchiwizować ***

en: Linking failed. Please check you have gputils installed.
pl: Nie udało się dowiązywanie. Sprawdź czy wgrano gputils.

en: *** Linking successful ***
pl: *** Udało się dowiązywanie ***

en: *** Linking failed ***
pl: *** Nie udało się dowiązywanie ***

en: These messages show the output of language-related functionality such as compiling and assembling.<br><br>For error messages, clicking on the line will automatically open up the file at the position of the error.
pl: Te wiadomości pokazują wynik funkcjonalności związanej z językiem takie jak kompilowanie i składanie.<br><br>W przypadku wiadomości błędów, to kliknięcie na jego wierszu samo otworzy plik w miejscu błędu.

en: *** Compilation failed ***
pl: *** Nie udała się kompilacja ***

en: *** Compilation successful ***
pl: *** Udała się kompilacja ***

en: Assembly failed. Please check you have KTechlab installed properly ("microbe" could not be started).
pl: Nie udało się złożyć. Sprawdź czy wgrano KTechlab poprawnie (nie można wgrać "microbe").

en: Supported programmers: %1
pl: Obsługiwane programatory: %1

en: <br>Interface: Serial Port
pl: <br>Interfejs: Port szeregowy

en: <br>Interface: Parallel Port
pl: <br>Interfejs: Port równoległy

en: <br>Interface: USB Port
pl: <br>Interfejs: Port USB

en: <br>Interface: Serial Port and Parallel Port
pl: <br>Interfejs: Port szeregowy i równoległy

en: *** Programming successful ***
pl: *** Udało się zaprogramować ***

en: *** Programming failed ***
pl: *** Nie udało się zaprogramować ***

en: Building: %1
pl: Budowanie: %1

en: Could not find PIC with ID "%1".
pl: Nie można znaleźć PIC o ID "%1".

en: Compilation failed. Please check you have sdcc installed.
pl: Nie udało się skompilować. Sprawdź czy sdcc jest wgrane.

en: Circular 2-Wheel Chassis
pl: Okrągła dwukołowa rama

en: Chassis'
pl: Rama

en: Mass
pl: Masa

en: Moment of Inertia
pl: Moment bezwładności

en: Advanced...
pl: Rozszerzone...

en: Do not know how to build "%1" (output URL is empty).
pl: Nie wiadomo jak zbudować "%1" (wyjściowy adres URL jest pusty).

en: Do not know how to build "%1" (library does not exist in project).
pl: Nie wiadomo jak zbudować "%1" (biblioteka nie istnieje w projekcie).

en: Do not know how to build "%1" (unknown output type).
pl: Nie wiadomo jak zbudować "%1" (nieznany rodzaj wyjścia).

en: Project could not be saved to "%1"
pl: Nie można zapisać projektu do "%1"

en: Saving Project
pl: Zapisywanie projektu

en: Displays the list of files in the project.
    To open or close a project, use the "Project" menu. Right click on a file to remove it from the project
pl: Wyświetla listę plików w projekcie.
    Aby otworzyć lub zamknąć projekt, użyj menu "Projekt". Kliknij prawym na pliku, aby usunąć go z projektu

en: Project Manager
pl: Zarządzanie projektami

en: KTechlab Project
pl: Projekt KTechlab

en: Do you really want to remove "%1"?
pl: Czy na pewno usunąć "%1"?

en: Remove Project File?
pl: Czy usunąć plik projektu?

en: Failed to create editor
pl: Nie udało się utworzyć edytora

en: Failed to create MarkInterface
pl: Nie udało się utworzyć MarkInterface

en: Unknown code type.
pl: Nieznany rodzaj kodu.

en: Cannot debug
pl: Nie można zdiagnozować

en: Cannot debug hex.
pl: Nie można zdiagnozować dziesiętnych

note: i18n("Format Assembly Code"), "", Qt::Key_F12, textDocument, SLOT(formatAssembly()), ac, "format_asm" );
en: Format Assembly Code
pl: Formatuj kod assemblera

note: i18n("Set &Breakpoint"), 0, 0, this, SLOT(toggleBreakpoint()), ac, "debug_toggle_breakpoint" );
en: Set &Breakpoint
pl: Ustaw &pułapkę

note: i18n("Run"), "debug-run", 0, textDocument, SLOT(debugRun()), ac, "debug_run" );
en: Run
pl: Uruchom

note: i18n("Stop"), "process-stop", 0, textDocument, SLOT(debugStop()), ac, "debug_stop" );
en: Stop
pl: Zatrzymaj

note: i18n("Step Over"), "debug-step-over", 0, textDocument, SLOT(debugStepOver()), ac, "debug_step_over" );
en: Step Over
pl: Przejdź nad

note: i18n("Step Out"), "debug-step-out", 0, textDocument, SLOT(debugStepOut()), ac, "debug_step_out" );
en: Step Out
pl: Wyjdź z

en:  Line: %1 Col: %2
pl:  Wiersz: %1 Kol: %2

en: Clear &Breakpoint
pl: Wyczyść &pułapkę

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: (empty)
pl: (pusty)

en: Open Document
pl: Otwórz dokument
