ktechlab - en to sl translation catalogue (881 entries)

en: The Microbe Compiler
sl: Prevajalnik Microbe

en: (C) 2004-2005, The KTechlab developers
sl: (C) 2004-2005, razvijalci KTechlaba

en: Added pic 16f877,16f627 and 16f628
sl: Dodane slike 16f877,16f627 in 16f628

en: Show source code lines in assembly output
sl: Pokaži vrstice izvorne kode v izhodu strojnega jezika

en: Do not attempt optimization of generated instructions.
sl: Ne poskušajte optimizirati ustvarjenih ukazov.

en: Input filename
sl: Ime vhodne datoteke

en: Output filename
sl: Ime izhodne datoteke

en: Could not open file '%1'
sl: Ni mogoče odpreti datoteke »%1«

en: Unknown statement
sl: Neznana izjava

en: Port '%1' is not supported by target PIC
sl: Ciljni PIC ne podpira vrat »%1«.

en: Pin identifier was not followed by '='
sl: Identifikatorju pina ne sledi »=«

en: Pin state can only be 'high' or 'low'
sl: Stanje pina je lahko samo »high« (»visoko«) ali »low« (»nizko«)

en: Invalid token '%1'. Port identifier should be followed by '='
sl: Neveljaven žeton »%1«. Identifikatorju vrat mora slediti »=«

en: Unexpected statement before '{'
sl: Nepričakovana izjava pred »{«

en: Mismatched brackets in expression '%1'
sl: Neskladni oklepaji v izrazu »%1«

en: Invalid '=' found in expression
sl: Najden neveljavni »=« v izrazu

en: Reserved keyword '%1' cannot be a variable name.
sl: Rezervirana ključna beseda »%1« ne more biti ime spremenljivke.

en: Nothing between operators
sl: Nič ni med operaterji

en: Missing operator or space in operand
sl: Manjkajoči operator ali presledek v operandu

en: Unknown variable
sl: Neznana spremenljivka

en: Unknown variable '%1'
sl: Neznana spremenljivka »%1«

en: Could not open include file '%1'
sl: Ni mogoče odpreti datoteke »%1«

en: Division by zero
sl: Deljenje z nič

en: Number too big
sl: Številka je prevelika

en: Step can only be a constant expression
sl: Korak je lahko samo izraz konstante

en: Delay must be a positive constant value
sl: Zakasnitev mora biti pozitivna konstantna vrednost

en: 'high' or 'low' expected after pin expression '%1'
sl: Pričakovan je »high« ali »low« po izrazu trna »%1«

en: Comparison operator in '%1' is not recognized
sl: Operator primerjave v »%1« ni prepoznan

en: Subroutine definition before end of program
sl: Podprogramska definicija pred koncem programa

en: Interrupt routine definition before end of program
sl: Opredelitev podprograma prekinitve pred koncem programa

en: Label expected
sl: Pričakovana je oznaka.

en: Extra tokens at end of line
sl: Dodatni žetoni na koncu črte

en: Expected '%1'
sl: Pričakovano »%1«

en: Pin list expected
sl: Pričakovani seznam trnov

en: Alias already defined
sl: Vzdevek je že opredeljen

en: Interrupt type not supported by target PIC
sl: Vrsta prekinitve, ki ga ciljni PIC ne podpira

en: Interrupt already defined
sl: Prekinitev je že določena

en: Variable '%1' is read only
sl: Spremenljivka »%1« je samo za branje

en: Variable '%1' is write only
sl: Spremenljivka »%1« je samo pisanje

en: Invalid pin list size
sl: Neveljavna velikost seznama trnov

en: Variable '%1' is already defined
sl: Spremenljivka »%1« je že definirana

en: '%1' is not a valid variable name
sl: »%1« ni veljavno ime spremenljivke

en: Variable expected
sl: Pričakovana je spremenljivka.

en: Name expected
sl: Pričakovano ime

en: Internal issue: Optimization has not finished in %1 iterations.
sl: Notranja težava: optimizacija ni končana v %1 ponovitvi/ah.

en: Dump linear equations
sl: Izpiši linearne enačbe

note: i18n("0 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation0()), ac, "edit_orientation_0" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 0 Degrees
sl: 0 stopinj

note: i18n("90 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation90()), ac, "edit_orientation_90" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 90 Degrees
sl: 90 stopinj

note: i18n("180 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation180()), ac, "edit_orientation_180" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 180 Degrees
sl: 180 stopinj

note: i18n("270 Degrees"), "", 0, circuitDocument, SLOT(setOrientation270()), ac, "edit_orientation_270" ); ra->setExclusiveGroup("orientation"); // TODO test
en: 270 Degrees
sl: 270 stopinj

note: i18n("Create Subcircuit"), "", 0, circuitDocument, SLOT(createSubcircuit()), ac, "circuit_create_subcircuit" );
en: Create Subcircuit
sl: Ustvari podvezje

note: i18n("Rotate Clockwise"), "object-rotate-right", "]", circuitDocument, SLOT(rotateClockwise()), ac, "edit_rotate_cw" );
en: Rotate Clockwise
sl: Zasukaj v smeri urinega kazalca

note: i18n("Rotate Counter-Clockwise"), "object-rotate-left", "[", circuitDocument, SLOT(rotateCounterClockwise()), ac, "edit_rotate_ccw" );
en: Rotate Counter-Clockwise
sl: Zasukaj nasprotno smeri urnega kazalca

note: i18n("Flip Horizontally"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipHorizontally()), ac, "edit_flip_horizontally" );
en: Flip Horizontally
sl: Prezrcali vodoravno

note: i18n("Flip Vertically"), "", 0, circuitDocument, SLOT(flipVertically()), ac, "edit_flip_vertically" );
en: Flip Vertically
sl: Prezrcali navpično

en: Construct a circuit by dragging components from the Component selector from the left. Create the connections by dragging a wire from the component connectors.<br><br>The simulation is running by default, but can be paused and resumed from the Tools menu.<br><br>To delete a wire, select it with a select box, and hit delete.<br><br>To edit the attributes of a component, select it (making sure that no components of another type are also selected), and edit in the toolbar. More advanced properties can be edited using the item editor on the right.<br><br>Subcircuits can be created by connecting the components with an External Connection, selecting the desired components and clicking on "Create Subcircuit" in the right-click menu.
sl: Ustvarite vezje oz. krogotok tako, da povlečete komponente iz izbirnika Komponente z leve strani. Ustvarite povezave tako, da povlečete vodnik iz konektorjev komponent.<br><br>Simulacija se privzeto izvaja, vendar jo lahko začasno prekinete in z njo nadaljujete v meniju Orodja.<br><br>Če želite izbrisati vodnik, ga izberite z izbirnim poljem in kliknite/pritisnite Izbriši.<br><br>Če želite urediti atribute komponente, jo izberite (poskrbite, da ni izbrana nobena komponenta druge vrste) in uredite v orodni vrstici. Napredne lastnosti lahko urejate z urejevalnikom elementov na desni strani.<br><br>Podvezja lahko ustvarite tako, da povežete komponente z zunanjo povezavo, izberete želene komponente in kliknete »Ustvari podvezje« v meniju z desnim klikom.

en: Simulation Initializing
sl: Inicializacija simulacije

en: Simulation Running
sl: Simulacija je v teku

en: Simulation Paused
sl: Simulacija je začasno prekinjena

note: i18n: ectx: label, entry (MaxUndo), group (General)
en: Maximum number of undo steps
sl: Največje število korakov za razveljavitev

note: i18n: ectx: label, entry (RestoreDocumentsOnStartup), group (General)
en: Restore Documents on Startup
sl: Obnovi dokumente ob zagonu

note: i18n: ectx: label, entry (RaiseItemSelectors), group (General)
en: Raise appropriate Item Selector on document creation
sl: Dvigni ustrezen izbirnik elementov pri ustvarjanju dokumentov

note: i18n: ectx: label, entry (RaiseMessagesLog), group (General)
en: Raise Messages Log on Compiling
sl: Dvigni dnevnik sporočil ob prevajanju

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageBars), group (General)
en: Show Voltage Bars
sl: Pokaži stolpce napetosti

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVoltageColor), group (General)
en: Show Voltage as Color
sl: Pokaži napetost kot barvo

note: i18n: ectx: label, entry (AnimateWires), group (General)
en: Animate Wires (current or power)
sl: Animiraj vodila (tok ali moč)

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshRate), group (General)
en: Refresh Rate
sl: Hitrost osveževanja

note: i18n: ectx: label, entry (GridColor), group (General)
en: Color of grid lines
sl: Barva mrežnih črt

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (General)
en: Whether the grid should be shown.
sl: Ali naj bo mreža prikazana.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseSameViewForOutput), group (General)
en: Whether the same output should be use for generation of code, etc
sl: Ali naj se isti izhodi uporabijo za tvorbo kode itn.

note: i18n: ectx: label, entry (IndentAsmName), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Instruction Names
sl: Zamik imen ukazov

note: i18n: ectx: label, entry (IndentAsmData), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Instruction Data
sl: Zamik podatkov ukazov

note: i18n: ectx: label, entry (IndentComment), group (AsmFormatter)
en: Indentation of Comments
sl: Zamik pripomb

note: i18n: ectx: label, entry (IndentEqu), group (AsmFormatter)
en: Indentation of 'equ'
sl: Zamik »equ«

note: i18n: ectx: label, entry (IndentEquValue), group (AsmFormatter)
en: Indentation of 'equ' Value
sl: Zamik vrednosti »equ«

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFormatMBOutput), group (AsmFormatter)
en: Automatically format Microbe output
sl: Samodejno oblikuj izhod Microbe

note: i18n: ectx: label, entry (LogicSymbolShapes), group (Logic)
en: Logic Symbol Shapes
sl: Liki logičnih simbolov

note: i18n: ectx: label, entry (LogicRisingTrigger), group (Logic)
en: Rising Trigger Threshold
sl: Dvigajoč prag prožilnika

note: i18n: ectx: label, entry (LogicFallingTrigger), group (Logic)
en: Falling Trigger Threshold
sl: Padajoč prag prožilnika

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputHigh), group (Logic)
en: Logic Output High
sl: Visok logični izhod

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputHighImpedance), group (Logic)
en: Logic Output High Impedance
sl: Visoka impedanca logičnega izhoda

note: i18n: ectx: label, entry (LogicOutputLowImpedance), group (Logic)
en: Logic Output Low Impedance
sl: Nizka impedanca logičnega izhoda

note: i18n: ectx: label, entry (HexFormat), group (Gpasm)
en: Hex Format
sl: Šestnajstiška oblika

note: i18n: ectx: label, entry (Radix), group (Gpasm)
en: Radix
sl: Koren

note: i18n: ectx: label, entry (GpasmWarningLevel), group (Gpasm)
en: GpasmWarning Level
sl: Raven GpasmWarning

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreCase), group (Gpasm)
en: Ignore Case
sl: Prezri velike/male črke

note: i18n: ectx: label, entry (DosFormat), group (Gpasm)
en: Dos Formatting
sl: Oblikovanje DOS

note: i18n: ectx: label, entry (MiscGpasmOptions), group (Gpasm) i18n: ectx: label, entry (MiscSDCCOptions), group (SDCC)
en: Other Options
sl: Druge možnosti

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nostdlib), group (SDCC)
en: Do not search in the standard library directory
sl: Ne išči v standardni mapi knjižnic

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nostdinc), group (SDCC)
en: Do not search in the standard include directory
sl: Ne išči v standardni mapi vključenih vsebin (include)

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_less_pedantic), group (SDCC)
en: Disable pedantic warnings
sl: Onemogoči pedantna opozorila

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_std_c89), group (SDCC)
en: Strictly follow the C89 standard
sl: Dosledno sledi standardu C89

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_std_c99), group (SDCC)
en: Strictly follow the C99 standard
sl: Dosledno sledi standardu C99

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_stack_auto), group (SDCC)
en: Stack automatic variables
sl: Naloži samodejne spremenljivke na sklad

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_int_long_reent), group (SDCC)
en: Integer libraries have been compiled as reentrant
sl: Celoštevilske knjižnice so bile prevedene kot ponovno vstopne

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_float_reent), group (SDCC)
en: Floating point library has been compiled as reentrant
sl: Knjižnica plavajoče vejice je bila prevedena kot ponovno vstopna

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_fommit_frame_pointer), group (SDCC)
en: Leave out the frame pointer
sl: Izpusti kazalec okvirja

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_no_xinit_opt), group (SDCC)
en: Do not memcpy initialized data from code space to xdata space
sl: Ne izvedi memcpy inicializiranih podatkov iz kodnega prostora v prostor xdata

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_all_callee_saves), group (SDCC)
en: Callee will always save registers used
sl: Klicatelj bo vedno shranil uporabljene registre

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nooverlay), group (SDCC)
en: Do not overlay parameters and local variables
sl: Ne dovoli prekrivanja parametrov in krajevnih spremenljivk

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nogcse), group (SDCC)
en: Disable the GCSE optimization
sl: Onemogoči optimizacijo GCSE

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nolabelopt), group (SDCC)
en: Do not optimize labels
sl: Ne optimiziraj oznak

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noinvariant), group (SDCC)
en: Disable optimization of invariants
sl: Onemogoči optimizacijo konstant

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noinduction), group (SDCC)
en: Disable loop variable induction
sl: Onemogoči indukcijo spremenljivke zanke

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_no_peep), group (SDCC)
en: Disable peep-hole optimization
sl: Onemogoči optimizacijo kukala

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_noloopreverse), group (SDCC)
en: Do not do loop reversal optimization
sl: Ne naredi optimizacije obrata zanke

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_size), group (SDCC)
en: Optimize for compact code
sl: Optimiziraj kodo (strnjenost)

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_opt_code_speed), group (SDCC)
en: Optimize for fast code
sl: Optimiziraj kodo (hitrost)

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_peep_asm), group (SDCC)
en: Pass inline assembler code through peep hole optimizer
sl: Podaj kodo medvrstičnega zbirnika skozi optimizator kukala

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nojtbound), group (SDCC)
en: Do not generate boundary check for jump tables
sl: Ne ustvarjaj robnega preverjanja za tabele skokov

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_nodefaultlibs), group (SDCC)
en: Do not use default libraries
sl: Ne uporabi privzetih knjižnic

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_pno_banksel), group (SDCC)
en: Do not generate BANKSEL directives
sl: Ne tvori direktiv BANKSEL

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_pstack_model_large), group (SDCC)
en: Use large stack model
sl: Uporabi model velikega sklada

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_debug_xtra), group (SDCC)
en: Show more debug info in assembly output
sl: Pokaži več informacij o napakah v izhodu zbirnika

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_denable_peeps), group (SDCC)
en: Explicit enable of peepholes
sl: Izrecno omogočanje kukal

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_calltree), group (SDCC)
en: Dump call tree in .calltree file
sl: Izpiši drevo klicev v datoteki .calltree

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_fstack), group (SDCC)
en: Enable stack optimizations
sl: Omogoči optimizacije sklada

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_goto), group (SDCC)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO
sl: Poskusi uporabljati pogojni BRA namesto GOTO

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_cmp), group (SDCC)
en: Try to optimize some compares
sl: Poskusi optimizirati nekaj primerjav

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_optimize_df), group (SDCC)
en: Thorough data flow analysis
sl: Temeljita analiza poteka podatkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_use_non_free) i18n: ectx: label, entry (SDCC_use_non_free), group (SDCC)
en: Search / include non-free licensed libraries and header files
sl: Iskanje / vključi plačljive licenčne knjižnice in datoteke glave

note: i18n: ectx: label, entry (SDCC_install_prefix), group (SDCC)
en: Location where SDCC in installed
sl: Mesto, kjer je nameščen SDCC

note: i18n: ectx: label, entry (PicProgrammerProgram), group (PicProgramming)
en: The application to use to program the PIC.
sl: Program za programiranje PIC.

note: i18n: ectx: label, entry (PicProgrammerPort), group (PicProgramming)
en: The device (serial, parallel, etc...) used to program the PIC.
sl: Naprava (serijska, vzporedna itn.), ki se uporablja za programiranje PIC.

note: i18n: ectx: label, entry (gplink_link_shared), group (Gplink)
en: Check this if SDCC uses shared libs for compiling (newer SDCC does so)
sl: Preverite, ali SDCC uporablja knjižnice v skupni rabi za prevajanje (novejši SDCC to počne)

en: An IDE for microcontrollers and electronics
sl: Integrirano razvojno okolje (IDE) za mikrokontrolnike in elektroniko

en: (C) 2003-2017, The KTechLab developers
sl: (C) 2003–2017, razvijalci KTechLaba

en: Developer, Simulation
sl: Razvijalec, simulacija

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Developer, KDE4 Port, GUI
sl: Razvijalec, prenos na KDE4, grafični up. vmesnik

en: KDE4 Port
sl: Prenos na KDE4

en: Website, wiki and forum
sl: Spletna stran, wiki in forum

en: Keeping up the project during lack of developers
sl: Vzdrževanje projekta med pomanjkanjem razvijalcev

en: Former developer, project founder, former maintainer
sl: Nekdanji razvijalec, ustanovitelj projekta, nekdanji vzdrževalec

en: Former developer
sl: Nekdanji razvijalec

en: Couriousous
sl: Radovednež

en: JK flip-flop, asynchronous preset/reset in the D flip-flop
sl: Flip-flop JK, asinhrona prednastavitev/ponastavitev v flip-flopu D

en: Rotary Switch
sl: Rotacijsko stikalo

en: Glib friendliness
sl: Prijaznost Glib

en: Former website hosting and feedback during early development
sl: Nekdanje gostovanje spletnih strani in povratne informacije med zgodnjim razvojem

en: Document to open.
sl: Dokument, ki ga želite odpreti.

en: Could not open '%1'
sl: Ni mogoče odpreti »%1«.

en: Untitled (Circuit %1)
sl: Neimenovano (vezje %1)

en: Untitled (Circuit)
sl: Neimenovano (vezje)

en: Untitled (FlowCode %1)
sl: Neimenovano (FlowCode %1)

en: Untitled (FlowCode)
sl: Neimenovano (FlowCode)

en: Untitled (Mechanics %1)
sl: Neimenovano (mehanika %1)

en: Untitled (Mechanics)
sl: Neimenovano (mehanika)

en: Untitled (%1)
sl: Neimenovano (%1)

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Could not open Circuit file "%1"
sl: Datoteke vezja »%1« ni bilo mogoče odpreti

en: Could not open FlowCode file "%1"
sl: Datoteke FlowCode »%1« ni bilo mogoče odpreti

en: Could not open Mechanics file "%1"
sl: Datoteke Mechanics »%1« ni bilo mogoče odpreti

en: Could not open text file "%1"
sl: Besedilne datoteke »%1« ni bilo mogoče odpreti

en: Save Location
sl: Mesto shranjevanja

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka z imenom »%1« že obstaja. Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?

en: Overwrite File?
sl: Ali želite prepisati datoteko?

en: The document '%1' has been modified.
    Do you want to save it?
sl: Dokument »%1« je bil spremenjen.
    Ali ga želite shraniti?

en: Save Document?
sl: Ali želite shraniti dokument?

en: Other
sl: Drugo

en: Image
sl: Slika

en: Image File
sl: Datoteka slike

en: Line
sl: Črta

en: Line Color
sl: Barva črte

en: Line Width
sl: Širina črte

en: Line Style
sl: Slog črte

en: Cap Style
sl: Slog konic

en: Arrow
sl: Puščica

en: Head angle
sl: Kot glave

en: Canvas Text
sl: Besedilo na platnu

en: Text
sl: Besedilo

en: Display Background
sl: Prikaži ozadje

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Frame Color
sl: Barva okvira

en: Solid
sl: Polno

en: None
sl: Brez

en: Dot
sl: Pika

en: Dash Dot
sl: Črtica, pika

en: Dash Dot Dot
sl: Pomišljaj, pika, pika

en: Flat
sl: Plosko

en: Square
sl: Kvadratno

en: Round
sl: Zaobljeno

en: Rectangle
sl: Pravokotnik

en: Ellipse
sl: Elipsa

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: All Files
sl: Vse datoteke

note: i18n("Circuit"), "application-x-circuit", 0, this, SLOT(slotFileNewCircuit()), ac, "newfile_circuit" ))->plug( p->menu() );
en: Circuit
sl: Vezje

en: No components were found in the selection.
sl: V izboru ni bilo najdenih komponent.

en: No External Connection components were found in the selection.
sl: V izboru ni bilo najdenih komponent zunanje povezave.

en: Integrated Circuits
sl: Integrirana vezja

en: Analog-Digital
sl: Analogno-digitalno

en: Digital-Analog
sl: Digitalno-analogno

en: Number Bits
sl: Številski biti

en: Input Range
sl: Vhodni obseg

en: Bidirectional LED
sl: Dvosmerni LED

en: Outputs
sl: Izhodi

en: Color 1
sl: Barva 1

en: Colour 2
sl: Barva 2

en: Binary Counter
sl: Binarni števec

en: Trigger Edge
sl: Rob prožilnika

en: Rising
sl: Dvigajoč

en: Falling
sl: Padajoč

en: Bit Count
sl: Število bitov

en: Bus
sl: Avtobus

en: Connections
sl: Povezave

en: Bus Splitter
sl: Razcepnik vodila

en: Size
sl: Velikost

en: Passive
sl: Pasivni

en: Capacitor
sl: Kondenzator

en: Capacitance
sl: Kapacitivnost

en: Demultiplexer
sl: Demultiplekser

en: Address Size
sl: Velikost naslova

en: Gain
sl: Ojačitev

en: Sources
sl: Viri

en: Current Controlled Current Source
sl: S tokom krmiljeni vir toka

en: Current Controlled Voltage Source
sl: S tokom krmiljeni vir napetosti

en: Voltage Controlled Current Source
sl: Z napetostjo krmiljeni vir toka

en: Voltage Controlled Voltage Source
sl: Z napetostjo krmiljen vir toka

en: Logic
sl: Logika

en: Inverter
sl: Frekvenčni menjalnik

en: Buffer
sl: Medpomnilnik

en: Logic Input
sl: Logični vhod

en: Use Toggle
sl: Uporabi preklopnik

en: Logic Output
sl: Logični izhod

en: BCD to 7 Segment
sl: BCD v 7 segmentnega

en: BCD to Seven Segment
sl: BCD v sedem segmentnega

en: NPN
sl: Bipolarni tranzistor NPN

en: Discrete
sl: Diskretno

en: PNP
sl: Bipolarni tranzistor PNP

en: NPN Transistor
sl: Tranzistor NPN

en: PNP Transistor
sl: Tranzistor PNP

en: Saturation Current
sl: Zasičenost toka

en: Forward Coefficient
sl: Koeficient v prevodni smeri

en: Reverse Coefficient
sl: Koeficient v obratni smeri

en: Forward Beta
sl: Beta v prevodni smeri

en: Reverse Beta
sl: Beta v obratni smeri

en: Clock Input
sl: Vnos ure

en: Low Time
sl: Čas nizkega

en: High Time
sl: Čas visokega

en: Current Signal
sl: Trenutni signal

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Current Range
sl: Trenutni obseg

en: Current Source
sl: Trenutni vir

en: Current
sl: Tekoče

en: Diode
sl: Dioda

en: Emission Coefficient
sl: Koeficient emisij

en: Breakdown Voltage
sl: Razčleni napetost

en: Fixed Voltage
sl: Fiksna napetost

en: Voltage
sl: Napetost

en: Ground (0V)
sl: Ozemljitev (0 V)

en: Ground
sl: Tla

note: i18n("p JFET"),
en: p-JFET
sl: P-JFET

en: N-Channel JFET
sl: N-kanalni JFET

en: P-Channel JFET
sl: P-kanalni JFET

en: Threshold voltage
sl: Napetost praga

en: Transcondutance
sl: Prevodnost

en: Saturation current
sl: Zasičenost toka

en: PN emission coefficient
sl: Emisijski koeficient PN

en: Isr emission coefficient
sl: Emisijski koeficient isr

en: Keypad
sl: Tipkovnica

en: Switches
sl: Stikala

en: Use Toggles
sl: Uporabi preklopnike

en: Columns
sl: Stolpci

en: N-Channel Enhancement MOSFET
sl: MOSFET z obogatenim N-kanalom

en: P-Channel Enhancement MOSFET
sl: MOSFET z obogatenim P-kanalom

en: N-Channel Depletion MOSFET
sl: MOSFET z osiromašenim N-kanalom

en: P-Channel Depletion MOSFET
sl: MOSFET z osiromašenim P-kanalom

[ctx: mosfet body/bulk pin]
en: Body Pin
sl: Trn ohišja

en: Op Amp
sl: Obr ojač

en: Operational Amplifier
sl: Obratovalni ojačevalnik

en: Potentiometer
sl: Potenciometer

en: Resistance
sl: Upornost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Seven Segment
sl: Sedem segmentov

en: Seven Segment LED
sl: Sedem-segmentni LED

en: Color
sl: Barva

en: Configuration
sl: Prilagoditev

en: Common Cathode
sl: Navadna katoda

en: Common Anode
sl: Navadna anoda

en: Signal Lamp
sl: Signalna svetilka

en: Subcircuit
sl: Podvezje

en: Voltage Signal
sl: Napetostni signal

en: Voltage Range
sl: Obseg napetosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Output
sl: Izhod

en: Peak
sl: Vrh

en: Battery
sl: Baterija

en: External Connection
sl: Zunanja povezava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pNameLabel)
en: Name
sl: Ime

en: D Flip-Flop
sl: Flip-Flop D

en: D-Type Flip-Flop
sl: Sekvenčno preklopno vezje vrste D (flip-flop D)

en: JK Flip-Flop
sl: Flip-Flop JK

en: JK-Type Flip-Flop
sl: Sekvenčno preklopno vezje vrste JK (flip-flop JK)

en: SR Flip-Flop
sl: Flip-Flop SR

en: Adder
sl: Seštevalnik

en: Inductor
sl: Tuljava

en: Inductance
sl: Induktivnost

en: Bar Graph Display
sl: Prikaz stolpčnega grafikona

en: Rows
sl: Vrstice

en: Magnitude Comparator
sl: Primerjalnik velikosti

en: Number Inputs
sl: Številski vnosi

en: Matrix Display
sl: Prikaz matrike

en: Row Cathode
sl: Katoda vrstice

en: Column Cathode
sl: Katoda stolpca

en: Matrix Display Driver
sl: Gonilnik za prikaz matrike

en: Minimum Value
sl: Najmanjša vrednost

en: Maximum Value
sl: Največja vrednost

en: Frequency Meter (TODO)
sl: Merilnik frekvence (TODO)

en: Frequency Meter
sl: Merilnik frekvence

en: Ammeter
sl: Ampermeter

en: XNOR gate
sl: Vrata XNOR

en: XOR gate
sl: Vrata XOR

en: OR gate
sl: Vrata OR

en: NOR gate
sl: Vrata NOT

en: NOR Gate
sl: Vrata NOR

en: NAND gate
sl: Vrata NAND

en: NAND Gate
sl: Vrata NAND

en: AND gate
sl: Vrata AND

en: AND Gate
sl: Vrata AND

en: Multiplexer
sl: Multiplekser

en: Parallel Port
sl: Paralelna vrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Port
sl: Vrata

en: Could not open port %1
sl: Vrat %1 ni bilo mogoče odpreti

en: PIC Micro
sl: Mikro PIC

en: <Enter location of PIC Program>
sl: <Vnesite mesto programa PIC>

en: All Supported Files
sl: Vse podprte datoteke

en: Symbol File
sl: Datoteka simbolov

en: Assembly Code
sl: Koda v zbirniku

en: The file "%1" does not exist.
sl: Datoteka »%1« ne obstaja.

en: "%1" is not a valid PIC program.
    The file must exist, and the extension should be ".cod", ".asm", ".flowcode", ".basic", ".microbe" or ".c".
    ".hex" is allowed, provided that there is a corresponding ".cod" file.
sl: »%1« ni veljaven program PIC.
    Datoteka mora obstajati, končnica pa mora biti ».cod«, ».asm«, ».flowcode«, ».basic«, ».microbe« ali ».c«.
    ».hex« je dovoljena pod pogojem, da obstaja ustrezna datoteka ».cod«.

en: (No
    program
    loaded)
sl: (Noben
    program
    ni naložen)

en: Scaling
sl: Umerjanje

en: Linear
sl: linearna

en: Logarithmic
sl: Logaritmično

en: Upper Absolute Value
sl: Zgornja absolutna vrednost

en: Lower Absolute Value
sl: Spodnja absolutna vrednost

en: Voltage Probe
sl: Napetostna sonda

en: Current Probe
sl: Tokovna sonda

en: Logic Probe
sl: Logična sonda

en: Push-to-Break
sl: Pritisni-za-prekinitev

en: Push to Break
sl: Pritisni za prekinitev

en: Button Text
sl: Besedilo gumba

en: Bounce
sl: Odbijanje

en: Bounce Period
sl: Obdobje odboja

en: Push-to-Make
sl: Pritisni-za-zagon

en: Push to Make
sl: Pritisni za zagon

en: RAM
sl: Pomnilnik (RAM)

en: Word Size
sl: Velikost besede

en: Resistor
sl: Upor

en: Resistor DIP
sl: DIP upora

en: Count
sl: Seštevek

en: Rotary
sl: Krožno

en: Number of Positions
sl: Število položajev

en: Serial Port
sl: Zaporedna vrata

en: DPDT Toggle
sl: Preklop DPDT

en: DPST Toggle
sl: Preklop DPST

en: SPDT Toggle
sl: Preklop SPDT

en: SPST Toggle
sl: Preklop SPST

en: Variable Capacitor
sl: Variabilni kondenzator

en: Max
sl: Maks

en: Min
sl: Najm

en: Variable Resistor
sl: Variabilni upornik

en: Voltage Regulator
sl: Regulator napetosti

en: Voltage Out
sl: Izhodna napetost

en: The cod file "%1" was not found.
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke cod »%1«.

en: File Not Found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: The processor for cod file "%1" is unrecognized.
sl: Procesor za datoteko cod »%1« ni prepoznan.

en: Unrecognized Processor
sl: Neprepoznani procesor

en: The file name "%1" is too long.
sl: Ime datoteke »%1« je predolgo.

en: Filename Too Long
sl: Ime datoteke je predolgo

en: The lst file associated with the cod file "%1" was not found.
sl: Datoteke lst, povezane z datoteko cod »%1«, ni bilo mogoče najti.

en: LST File Not Found
sl: Datoteka LST ni bila najdena

en: The cod file "%1" is bad.
sl: Datoteka cod "%1" je slaba.

en: Bad File
sl: Slaba datoteka

en: The cod file "%1" could not be read from.
sl: Ni bilo mogoče brati iz datoteke cod »%1«.

en: Unreadable File
sl: Neberljiva datoteka

en: An error occurred with the cod file "%1".
sl: Prišlo je do napake pri datoteki cod »%1«.

en: Error
sl: Napaka

en: Generic
sl: Splošno

en: File
sl: Datoteka

en: Breakpoint
sl: Prekinitvena točka

en: Invalid
sl: Neveljavno

en: Unknown
sl: Neznano

en: Subcircuits
sl: Podvezja

en: Microbe Code Output
sl: Izhod kode Microbe

en: Assembly Code Output
sl: Izhod kode zbirnika Microbe

en: Hex Code Output
sl: Izhod šest. kode

note: i18n("Convert to..."), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert to...
sl: Pretvori v ...

note: i18n("Convert to"), "fork", 0, 0, 0, ac, "program_convert" );
en: Convert To
sl: Pretvori v

note: i18n("Assembly"), "source", 0, this, SLOT(slotFileNewAssembly()), ac, "newfile_asm" ))->plug( p->menu() );
en: Assembly
sl: Zbirnik

en: Hex
sl: Šestn. št.

en: PIC (upload)
sl: PIC (nalaganje)

en: Construct a FlowCode document by dragging FlowParts from the list on the left. All FlowCharts require an initial "Start" part, of which there can only be one.<br><br>Some FlowParts, such as Subroutines, act as a container element for other FlowParts. Drag the items in or out of a container as appropriate. The container that will become the parent of the part being dragged is indicated by being selected.<br><br>Note that connections cannot be made between FlowParts in different containers, or at different levels.
sl: Dokument FlowCode ustvarite tako, da povlečete elemente FlowPart s seznama na levi strani. Vsi diagrami poteka zahtevajo začetni del »Start« (»Začetek«), ki je lahko samo en sam.<br><br>Nekateri elementi FlowPart, kot so podprogrami, delujejo kot element vsebnika za druge elemente FlowPart. Po potrebi povlecite elemente v vsebnik ali jo izvlecite iz vsebnika. Vsebnik, ki bo postal nadrejeni delu, ki ga vlečete, označite tako, da ga izberete.<br><br>Upoštevajte, da povezav med elementi FlowPart ni mogoče vzpostaviti v različnih vsebnikih ali na različnih ravneh.

en: Common
sl: Navadno

en: Sub Call
sl: Klic procedure

en: Subroutine
sl: Podprogram

en: Call %1
sl: Klic %1

en: Functions
sl: Funkcije

en: Trigger
sl: Prožilnika

en: Count %1 for %2 sec
sl: Štej %1 %2 s

en: Delay
sl: Zakasnitev

en: Pause Length
sl: Dolžina premora

en: Delay for %1 sec
sl: Zakasnitev %1 s

en: Embed
sl: Vdelaj

en: Type
sl: Vrsta

en: Code
sl: Koda

en: // Embedded code:
sl: // Vdelana koda:

en: %1: %2...
sl: %1: %2 …

en: End
sl: Konec

en: Loops
sl: Zanke

en: For
sl: For (Za)

en: For Loop
sl: Zanka For (za)

en: Variable
sl: spremenljivi

en: Initial Value
sl: Začetna vrednost

[ctx: for x = 1 to]
en: to
sl: do

en: End Value
sl: Končna vrednost

note: i18n("Step"), "debug-step-instruction", Qt::CTRL|Qt::ALT|Qt::Key_Right, textDocument, SLOT(debugStep()), ac, "debug_step" );
en: Step
sl: Korak

en: InputButton
sl: Vnosni gumb

en: Pin
sl: Pripni

en: Continue on %1 %2
sl: Nadaljuj z %1 %2

note: i18n("Interrupt"), "media-playback-pause", 0, textDocument, SLOT(debugInterrupt()), ac, "debug_interrupt" );
en: Interrupt
sl: Prekini

en: Interrupt %1
sl: Prekinitev %1

en: Pin map
sl: Shema trnov

en: Read %1 to %2
sl: Branje %1 v %2

en: Pin Map Editor
sl: Urejevalnik sheme trnov

en: Pulse
sl: Pulz

en: Duration
sl: Trajanje

en: Pulse %1 for %2 sec
sl: Utripaj %1 %2 s

en: I\/O
sl: V\/I

en: Read from Port
sl: Beri iz vrat

en: Read
sl: Prebrani

[ctx: read from port to x]
en: to
sl: do

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Operation
sl: Opravilo

en: Value
sl: Vrednost

en: repeat until %1 %2 %3
sl: ponavljaj do %1 %2 %3

en: Set Pin State
sl: Nastavi stanje trna

en: State
sl: Stanje

en: Set %1 %2
sl: Nastavi %1 %2

en: SevenSeg
sl: Sedem_seg

en: Display %1 on %2
sl: Prikaži %1 na %2

en: Start
sl: Začetek

en: Sub
sl: Podrejeni

en: Test Pin State
sl: Preizkusi stanje trna

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Unary
sl: Unarni

en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

en: Increment
sl: Povečanje

en: Decrement
sl: Zmanjšanje

en: Assignment
sl: Dodelitev

en: Variable Assignment
sl: Dodelitev spremenljivk

en: Comparison
sl: Primerjava

en: Variable Comparison
sl: Primerjava spremenljivk

en: While
sl: Dokler

en: while %1 %2 %3
sl: dokler %1 %2 %3

en: Write to Port
sl: Piši v vrata

en: Write
sl: Piši

[ctx: write to port]
en: to
sl: na

en: Write %1 to %2
sl: Zapiši %1 v %2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, AsmFormattingWidget)
en: The values control the indentation from the left margin of the various types of assembly code.
sl: Vrednosti nadzirajo zamik različnih vrst kode zbirnika od levega roba.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox64)
en: Output Code Indentation
sl: Zamik izhodne kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 'equ' Value
sl: Vrednost »equ«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Instruction Data
sl: Podatki ukazov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Comment
sl: Komentar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 'equ'
sl: »equ«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Instruction Name
sl: Ime ukaza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFormatMBOutput)
en: &Automatically format Microbe output
sl: &Samodejno oblikuj izhod Microbe

en: Provides context-sensitive help relevant to the current editing being performed.
sl: Ponuja kontekstno občutljivo pomoč, ki je pomembna za trenutno urejanje.

en: No Item Selected
sl: Noben element ni izbran

en: Multiple Items
sl: Več elementov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pResetButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetBtn)
en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset item help to last saved changes?
sl: Želite ponastaviti pomoč elementa na zadnje shranjene spremembe?

en: Cannot save item description.
sl: Opisa elementa ni mogoče shraniti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pEditButton)
en: Edit
sl: Uredi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pChangeDescriptionsDirectory)
en: Context Help Directory
sl: Mapa kontekstne pomoči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveButton)
en: S&ave
sl: Shr&ani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Subproject Details
sl: Podrobnosti o podprojektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Target File:
sl: Ciljna datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_typeCombo)
en: Library
sl: Knjižnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseSameViewForOutput)
en: Reuse the same output view for code generation
sl: Ponovno uporabi isti izhodni pogled za tvorbo kode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: The grid color in the work area.
sl: Barva mreže na delovni površini.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KColorButton, kcfg_GridColor)
en: Grid Colour
sl: Barva mreže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show &grid:
sl: Pokaži &mrežo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area. This does not apply to text documents - that is configurable separately under Configure Editor.
sl: Največje število korakov razveljavitve na delovni površini. To ne velja za besedilne dokumente, kar je mogoče prilagoditi ločeno v razdelku Prilagodi urejevalnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Maximum undo steps for work area:
sl: Največje število korakov razveljavitve na delovni površini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageBars)
en: Show voltage bars &on electronic components
sl: Pokaži napet&ostne stolpce na elektronskih komponentah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVoltageColor)
en: Color the wires to match the voltage
sl: Obarvaj vodila, da se ujemajo z napetostjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateWires)
en: Animate wires to show the current or power flow
sl: Animiraj vodila za prikaz toka ali pretoka moči

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox21)
en: Display Refresh Rate
sl: Hitrost osveževanja prikaza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Refresh rate:
sl: Hitrost osveževanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refreshRateLabel)
en: Medium (50 FPS)
sl: Srednje (50 sl/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: This is the number of times per second that the work area view is updated; a compromise between CPU usage and smoothness of display.
sl: To je število, koliko krat na sekundo se pogled delovne površine posodobi; kompromis med uporabo CPE in gladkostjo prikaza.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Convenience
sl: Pripravnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreDocumentsOnStartup)
en: Restore opened doc&uments on startup
sl: Obnovi odprte dok&umente ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseItemSelectors)
en: Raise the &appropriate item selector on creating a new document
sl: Dvigni &ustrezni izbirnik elementov pri ustvarjanju novega dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RaiseMessagesLog)
en: Raise the &Messages log when compiling
sl: Dvigni &Dnevnik sporočil med prevajanjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Radix (-r):
sl: Koren (-r):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Warning level (-w):
sl: Raven opozorila (-w):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Hex Format (-a):
sl: Oblika šestn. (-a):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: All user defined symbols and macros are case sensitive. This option makes them case insensitive.
sl: Imena vseh uporabniško določenih simbolov in makrov se razločijo tudi po velikih in malih črkah. Ta možnost izklopi to razločitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreCase)
en: Ign&ore case (-i)
sl: Ne razli&kuj med velikimi in malimi črkami (-i)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: By default, gpasm generates hex files using ISO format. However, some device programmers required a DOS formatted file. This option will cause gpasm to generate a DOS formatted hex file.
sl: gpasm privzeto ustvari šestnajstiške datoteke (hex) z uporabo zapisa ISO. Vendar pa nekateri programirniki naprav zahtevajo datoteko v obliki DOS. Ta možnost bo povzročila, da gpasm ustvari dos-oblikovano šestnajstiško datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DosFormat)
en: Generate DOS-formatted hex file (-&n)
sl: Ustvari šest. datoteko v obliki DOS (-&n)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_HexFormat) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_pHexFormat)
en: GPASM supports inhx8m, inhx8s, inhx16, and inhx32 hex file formats. This option controls which hex file format is used.
sl: GPASM podpira zapise šestnajstiških datotek inhx8m, inhx8s, inhx16 in inhx32. Ta možnost določa, katera oblika šestnajstiške datoteke se uporablja.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Decimal
sl: Decimalno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Binary
sl: Dvojiško

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Octal
sl: Osmiško

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Radix)
en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: This sets the threshold of messages displayed in the log view.<ul><li>"All" will display all output - information, warnings and errors.<li>"Warnings" will suppress messages. <li>"Errors" will suppress both messages and warnings.</ul>
sl: To določa prag sporočil, prikazanih v pogledu dnevnika.<ul><li>»Vse« bo prikazalo vse izhode - informacije, opozorila in napake.</li><li>»Opozorila« bodo izključilo navadna sporočila.</li><li>»Napake« izključi navadna sporočila in opozorila.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Warnings
sl: Opozorila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GpasmWarningLevel)
en: Errors
sl: Napake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Other options:
sl: Druge možnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_gplink_link_shared)
en: Link with shared libraries (&use this with new SDCC)
sl: Poveži z knjižnicami v skupni rabi (&uporabite to z novim SDCC)

en: Export As Image
sl: Izvozi kot sliko

en: Format:
sl: Oblika:

en: File name:
sl: Ime datoteke:

en: Crop image:
sl: Obreži sliko:

en: Export
sl: Izvoz

en: Filter here...
sl: Filtriraj tukaj...

en: Clear filter
sl: Počisti filtre

en: Enter space-separated terms to filter the component library.
sl: Vnesite pogoje, ločene s presledkom, da filtrirate knjižnico komponent.

en: Select a predefined component configuration from this list.
sl: S tega seznama izberite vnaprej določeno prilagoditev komponente.

en: This allows editing of advanced properties of the selected item(s). Right click on the picture of the item to set the orientation.
sl: To omogoča urejanje naprednih lastnosti izbranih elementov. Z desno tipko miške kliknite sliko elementa, da nastavite usmerjenost.

en: <p>Shows properties associated with the currently selected item(s).<br/>Select a property to change its value. If multiple items are selected with different values then the property will appear greyed out, use "Merge Properties" to make them the same.<br/>Select "Defaults" to set all properties to their default values
sl: <p>Prikaže lastnosti, povezane s trenutno izbranimi elementi.<br/>Izberite lastnost, če želite spremeniti njeno vrednost. Če je izbranih več elementov z različnimi vrednostmi, bo lastnost videti siva, uporabite »Spoji lastnosti« in jih naredite enake.<br/>Izberite »Privzete vrednosti« za nastavitev vseh lastnosti na privzete vrednosti

en: Change the orientation of the selected item by selecting the appropriate button
sl: Spremenite usmerjenost izbranega elementa tako, da izberete ustrezen gumb

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Property
sl: Lastnost

en: Undo changes
sl: Razveljavi spremembe

en: Choose File
sl: Izberite datoteko

en: Component
sl: Komponenta

en: Remove %1
sl: Odstrani %1

en: Add components to the circuit diagram by dragging them into the circuit.<br><br>To add more than one component of the same type, doubleclick on a component, and click repeatedly in the circuit to place the component. Right click to stop placement.<br><br>Some components (such as subcircuits) can be removed by right clicking on the item and selecting "Remove".
sl: Dodajte komponente diagramu vezja tako, da jih povlečete v vezje.<br><br>Če želite dodati več kot eno komponento iste vrste, dvokliknite komponento in v krogu večkrat kliknite, da jo postavite. Z desno tipko miške kliknite, da ustavite postavitev.<br><br>Nekatere komponente (kot so podvezja) lahko odstranite tako, da z desno tipko miške kliknete na element in izberete »Odstrani«.

en: Add FlowPart to the FlowCode document by dragging them there.<br><br>To add more than one FlowPart of the same type, doubleclick on a FlowPart, and click repeatedly in the FlowChart to place the component. Right click to stop placement.
sl: Dodajte elemente FlowPart dokumentu FlowCode tako, da jih povlečete tja.<br><br>Če želite dodati več kot en element FlowPart iste vrste, dvokliknite FlowPart in večkrat kliknite v Diagramu poteka, da umestite komponento. Z desno tipko miške kliknite, da ustavite umestavitev.

en: Flow Part
sl: Del poteka

en: Add mechanical parts to the mechanics work area by dragging them there.
sl: Na mehanično delovno površino dodajte mehanske dele tako, da jih tja povlečete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Library Directory (-I):
sl: Mapa knjižnice (-I):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOutputMap)
en: &Output a map file (-m)
sl: &Izhodna datoteka zemljevida (-m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Linker Script (-s):
sl: Skript povezovalnika (-e):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Other:
sl: Drugo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Link libraries inside project
sl: Poveži knjižnice znotraj projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Logic Symbol Shapes:
sl: Liki logičnih simbolov:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Distinctive
sl: Značilen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LogicSymbolShapes)
en: Rectangular
sl: Pravokotno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Input
sl: Vhod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicRisingTrigger) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required voltage level before the input will be considered high.
sl: Zahtevana raven napetosti pred vhodom bo veljala za visoko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicFallingTrigger)
en: Required voltage level before an input will be considered low.
sl: Zahtevana raven napetosti pred vhodom bo veljala za nizko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Falling Trigger Threshold:
sl: Padajoč prag prožilnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Rising Trigger Threshold:
sl: Naraščajoč prag sprožilnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LogicOutputHigh)
en: Voltage level for high on logic components.
sl: Raven napetosti, ki velja za visoko pri logičnih komponentah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Output High:
sl: Visok izhod:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputHighImpedance)
en: This is the output impedance when the output is high.
sl: To je izhodna impedanca, ko je izhod visok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: High Output Impedance:
sl: Impedanca visokega izhoda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: This is the output impedance when the output is low.
sl: To je izhodna impedanca, ko je izhod nizek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Low Output Impedance:
sl: Impedanca nizkega izhoda:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_LogicOutputLowImpedance)
en: Floating
sl: Plavajoče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Here, you can configure the behaviour of logic components.
    
    These values will apply to all components, apart from the PIC, whose pins' impedances depend on the pin in use.
sl: Tukaj lahko prilagodite vedenje logičnih komponent.
    
    Te vrednosti bodo veljale za vse komponente, razen za PIC, katerih impedance trnov so odvisne od trna v uporabi.

note: i18n("Clear All"), this, SLOT(clear()) ); // 2018.12.07
en: Clear All
sl: Počisti vse

en: Microprocessor
sl: Mikroprocesor

en: Family
sl: Družina

en: Micro
sl: Mikro

en: PIC Settings
sl: Nastavitve PIC

en: This dialog allows editing of the initial properties of the PIC
sl: To pogovorno okno omogoča urejanje začetnih lastnosti PIC

en: Edit the initial value of the ports here. For each binary number, the order from right-to-left is pins 0 through 7.<br><br>The "Type (TRIS)" edit shows the initial input/output state of the ports; 1 represents an input, and 0 an output.<br><br>The "State (PORT)" edit shows the initial high/low state of the ports; 1 represents a high, and 0 a low.
sl: Tukaj uredite začetno vrednost vrat. Za vsako binarno številko je vrstni red od desne proti levi za trnde od 0 do 7.<br><br>V ureditvi »Vrsta (TRIS)« je prikazano začetno vhodno/izhodno stanje vrat; 1 predstavlja vhod in 0 izhod.<br><br>Urejanje »Stanje (PORT)« prikazuje začetno visoko/nizko stanje vrat; 1 predstavlja visoko in 0 nizko.

en: Edit the initial value of the variables here.<br><br>Note that the value of the variable can only be in the range 0->255. These variables will be initialized before any other code is executed.
sl: Tukaj uredite začetno vrednost spremenljivk.<br><br>Upoštevajte, da je vrednost spremenljivke lahko samo v območju 0-255. Te spremenljivke bodo inicializirane, preden se izvrši druga koda.

note: i18n( "the type", "Type (TRIS register):" );
en: Type (TRIS register):
sl: Vrsta (register TRIS):

en: State (PORT register):
sl: Stanje (register PORT oz. vrat):

en: Variable name
sl: Ime spremenljivke

en: Variable value
sl: Vrednost spremenljivke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New Pin Mapping
sl: Novo preslikovanje pinov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapAdd)
en: Create
sl: Ustvari

en: New Pin Map Name
sl: Novo ime preslikave pinov

en: Invalid variable value: %1
sl: Neveljavna vrednost spremenljivke: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Tip: Toggle the initial state (high/low) of a pin by clicking its picture.
    Drag it to set the type (input/output).
sl: Namig: Preklopite začetno stanje (visoko/nizko) trna tako, da kliknete njegovo sliko.
    Povlecite ga, da nastavite vrsto (vhod/izhod).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRemove)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapModify)
en: Modif&y
sl: &Spremeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pinMapRename)
en: Rename
sl: Preimenuj

en: New File
sl: Nova datoteka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, NewFileWidget)
en: Select the type of file you wish to create.<br>
    <p>
    <b>Pic Program</b><br>
    Creates a new PIC program, with flow chart editor. Select the target device for your program below.
    <p>
    <b>Circuit</b><br>
    Creates a new circuit, with drag and drop editor. Real time simulation of the circuit occurs automatically.
sl: Izberite vrsto datoteke, ki jo želite ustvariti.<br>
    <p>
    <b>Program Pic</b><br>
    Ustvari nov program PIC z urejevalnikom diagramov poteka. Izberite ciljno napravo za spodnji program.
    <p>
    <b>Vezje</b><br>
    Ustvari novo vezje z urejevalnikom povleci-in-spusti. Simulacija vezja v realnem času se pojavi samodejno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New File Details
sl: Nove podrobnosti o datoteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: File Type:
sl: Vrsta datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to project
sl: &Dodaj projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: The variable name of the pin mapping - this must be a valid Microbe variable name.
sl: Ime spremenljivke za kartiranje trnov - to mora biti veljavno ime spremenljivke Microbe.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x3)
sl: Tipkovnica (4x3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeCombo)
en: Keypad (4x4)
sl: Tipkovnica (4x4)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Final location:
sl: Končno mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Location:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: New Project Details
sl: Podrobnosti novega projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Project Name:
sl: Ime projekta:

en: Oscilloscope
sl: Osciloskop

en: Framerate
sl: Hitrost sličic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom
sl: Povečava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, displayDirectCheck)
en: Displa&y directly
sl: Prika&ži neposredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, saveFileCheck)
en: Sa&ve to file
sl: S&hrani v datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadFileCheck)
en: Load File in &New View
sl: Naloži datoteko v &novem pogledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addToProjectCheck)
en: &Add to Project
sl: &Dodaj projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add ...
sl: &Dodaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Re&move
sl: Ods&trani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pProgrammerDescription)
en: (Program Description)
sl: (opis programa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Initialization:
sl: Inicializacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Read:
sl: Preberi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Write:
sl: Zapiši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: The following strings will be replaced when the command is run:
    <ul>
    <li><b>%port</b> - Port that the programmer is connected to</li>
    <li><b>%device</b> - PIC device</li>
    <li><b>%file</b> - File to read from or write to</li>
    </ul>
sl: Ko bo ukaz zagnan, bodo zamenjani naslednji nizi:
    <ul>
    <li><b> %port</b> - vrata, s katerimi je povezan programirnik;</li>
    <li><b> %device</b> - naprava PIC;</li>
    <li><b> %file</b> - datoteka za branje ali pisanje</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Erase:
sl: Pobriši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Verify:
sl: Preveri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Blank Check:
sl: Prazno preverjanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default port:
sl: Privzeta vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Output File:
sl: Izhodna datoteka:

en: PIC Programmer
sl: Programirnik PIC

en: Burn
sl: Zapeci

en: New Project
sl: Nov projekt

en: Create Subproject
sl: Ustvari podprojekt

en: Linker Options
sl: Možnosti povezovalnika

en: Processing Options
sl: Možnosti obdelave

note: i18n("Bold"), "format-text-bold", Qt::CTRL + Qt::Key_B, 0, 0, ac, "format_bold" );
en: Bold
sl: Krepko

note: i18n("Italic"), "format-text-italic", Qt::CTRL + Qt::Key_I, 0, 0, ac, "format_italic" );
en: Italic
sl: Ležeče

note: i18n("Underline"), "format-text-underline", Qt::CTRL + Qt::Key_U, 0, 0, ac, "format_underline" );
en: Underline
sl: Podpisano

note: i18n("List"), "unsorted_list", Qt::CTRL + Qt::Key_L, 0, 0, ac, "format_list" );
en: List
sl: Seznam

note: i18n("Text Alignment"), "format-justify-left", 0, 0, 0, ac, "text_alignment" ); i18n("Text Alignment") );
en: Text Alignment
sl: Poravnava besedila

note: i18n("Align Left"),		Qt::AlignLeft );
en: Align Left
sl: Poravnaj levo

note: i18n("Align Center"),	Qt::AlignHCenter );
en: Align Center
sl: Poravnaj na sredino

note: i18n("Align Right"),	Qt::AlignRight );
en: Align Right
sl: Poravnaj desno

note: i18n("Align Block"),	Qt::AlignJustify );
en: Align Block
sl: Poravnaj blok

note: i18n("Text Vertical Alignment"), "text", 0, 0, 0, ac, "text_vertical_alignment" ); i18n("Text Vertical Alignment") );
en: Text Vertical Alignment
sl: Navpična poravnava besedila

en: Superscript
sl: Nadpisano

note: i18n("Superscript"),	QTextCharFormat::AlignSuperScript );
en: Normal
sl: Običajno

note: i18n("Normal"),			QTextCharFormat::AlignNormal );
en: Subscript
sl: Podpisano

note: i18n("Text Color..."), pm, 0, this, SLOT(textColor()), ac, "format_color" );
en: Text Color...
sl: Barva besedila ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Intervals
sl: Intervali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Ticks per Interval
sl: Označb na interval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Offset (ticks)
sl: Odmik (označbe)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: Ge&neral
sl: Spoš&no

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nostdlib)
en: Do not search in the standard librar&y directory (--nostdlib)
sl: Ne išči v standardni mapi knjižnic librar&y (--nostdlib)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nostdinc)
en: Do not search in the standard include directory (--nostdinc)
sl: Ne išči v standardni mapi include (--nostdinc)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_less_pedantic)
en: Disa&ble pedantic warnings (--less-pedantic)
sl: Onemo&goči pedantna opozorila (--less-pedantic)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Follow the C89 standard and disable SDCC features that conflict with the standard.
sl: Sledite standardu C89 in onemogočite funkcionalnosti SDCC, ki se ne skladajo s standardom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Use C&89 standard only (--std-c89)
sl: Uporabi samo standard C&89 (--std-c89)

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c89)
en: Alt+8
sl: Izmenjalka+8

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Follow the C99 standard and disable SDCC features that conflict with the standard (incomplete support).
sl: Sledite standardu C99 in onemogočite funkcijonalnosti SDCC, ki se ne skladajo s standardom (nepopolna podpora).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Use C&99 standard only (--std-c99)
sl: Uporabi samo standard C&99 (--std-c99)

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_std_c99)
en: Alt+9
sl: Izmenjalka+9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_use_non_free)
en: Use non-free licensed libraries and header files (--use-non-free)
sl: Uporaba plačljivih licenčnih knjižnic in datotek glav (—use-non-free)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, code_generation)
en: Code Gener&ation
sl: Tvorb&a kode

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: All functions in the source file will be compiled as reentrant, i.e. the parameters and local variables will be allocated on the stack. If this option is used all source files in the project should be compiled with this option. It automatically implies --int-long-reent and --float-reent.
sl: Vse funkcije v izvorni datoteki bodo sestavljene kot ponovno vstopne, t.j. parametri in krajevne spremenljivke bodo nahajale na skladu. Če je uporabljena ta možnost, morajo biti vse izvorne datoteke v projektu prevedene s to nastavitvijo. Samodejno implicira parametra -int-long-reent in -float-reent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_stack_auto)
en: Stack auto&matic variables (--stack-auto)
sl: Sa&modejne spremenljivke postavi na sklad (--stack-auto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer (16 bit) and long (32 bit) libraries have been compiled as reentrant. Note by default these libraries are compiled as non-reentrant.
sl: Celoštevilske (16-bitne) in dolge (32-bitne) knjižnice so bile prevedene kot ponovno vstopne. Opomba: privzeto se te knjižnice prevajajo kot ne ponovno vstopne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_int_long_reent)
en: Integer li&braries were compiled as reentrant (--int-long-reent)
sl: Celo&številske knjižnice so bile prevedene kot ponovno vstopne (--int-long-reent)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point library is compiled as reentrant.
sl: Knjižnica plavajoče vejice je prevedena kot ponovno vstopna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_float_reent)
en: Floating point librar&y was compiled as reentrant (--float-reent)
sl: Knjižnica plavajo&če vejice je bila prevedena kot ponovno vstopna (--float-reent)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fommit_frame_pointer)
en: Leave out the frame pointer (--fommit-frame-pointer)
sl: Izpusti kazalec okvirja (--fommit-frame-pointer)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_xinit_opt)
en: Will not memcpy initialized data from code space into xdata space. This saves a few bytes in code space if you do not have initialized data.
sl: Ne izvede memcpy inicializiranih podatkov iz kodnega prostora v prostor xdata. To prihrani nekaj bajtov v kodnem prostoru, če nimate inicializiranih podatkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_xinit_opt)
en: Do not memcpy initialized &xram from code (--no-xinit-opt)
sl: Ne izvedi memcpy inicializiranega &xram iz kode (--no-xinit-opt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_all_callee_saves)
en: Callee will &always save registers used (--all-callee-saves)
sl: Klicatelj bo &vedno shranil uporabljene registre (—all-callee-saves)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optimization)
en: &Optimization
sl: &Optimizacija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: The compiler will not overlay parameters and local variables of any function, see section Parameters and local variables for more details.
sl: Prevajalnik ne bo prekrival parametrov in krajevnih spremenljivk nobene funkcije; za podrobnosti glejte razdelek Parametri in krajevne spremenljivke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nooverlay)
en: Disable overlaying leaf function &auto variables (--nooverlay)
sl: Onemogoči s&amodejne spremenljivke funkcije prekrivnega listja (--nooverlay)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nogcse)
en: Disable the GCSE optimization (--nogcse)
sl: Onemogoči optimizacijo GCSE (--nogcse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Will not optimize labels (makes the dumpfiles more readable).
sl: Oznake ne bodo optimizirane (kar omogoča, da se datoteke izpisa pomnilnika lažje berejo).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nolabelopt)
en: Disable label optimi&zation (--nolabelopt)
sl: Onemogoči optimi&zacijo oznake (--nolabelopt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinvariant)
en: Disable optimization of invariants (--noinvariant)
sl: Onemogoči optimizacijo konstant (--noinvariant)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noinduction)
en: Disable loop variable induction (--noinduction)
sl: Onemogoči indukcijo spremenljivke zanke (--noinduction)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization.
sl: Onemogoči optimizacijo kukala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_no_peep)
en: Disable peep-hole optimization (--&no-peep)
sl: Onemogoči optimizacijo kukala (--&no-peep)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Will not do loop reversal optimization.
sl: Ne bo optimizacije obratne zanke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_noloopreverse)
en: Disable loop reverse optimization (--noloopreverse)
sl: Onemogoči optimizacijo obratne zanke (--noloopreverse)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: The compiler will optimize code generation towards compact code, possibly at the expense of code speed.
sl: Prevajalnik bo optimiziral tvorbo kode v smeri strnjene kode, morda tudi na račun hitrosti kode.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_size)
en: Opti&mize for compact code (--opt-code-size)
sl: Opti&miziraj strnjenost kode (--opt-code-size)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: The compiler will optimize code generation towards fast code, possibly at the expense of code size.
sl: Prevajalnik bo optimiziral izdelavo kode, da bo čim hitrejša, morda na račun velikosti kode.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_opt_code_speed)
en: &Optimize for fast code (--opt-code-speed)
sl: &Optimiziraj kodo za hitrost (--opt-code-speed)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Pass the inline assembler code through the peep hole optimizer. This can cause unexpected changes to inline assembler code, please go through the peephole optimizer rules defined in the source file tree '<target>/peeph.def' before using this option.
sl: Podajte kodo sredivrstičnega zbirnika prek optimizatorja kukal. To lahko povzroči nepričakovane spremembe kode sredivrstičnega zbirnika; prosimo, pojdite skozi pravila za optimizacijo kukal, opredeljene v drevesu izvornih datotek pod »<cilj>/ peeph.def«, preden uporabite to možnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_peep_asm)
en: Ena&ble inline assembly peephole optimization (--peep-asm)
sl: Omo&goči optimizacijo kukal v sredivrstičnem zbirniku (--peep-asm)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nojtbound)
en: Do not generate boundary check for &jump tables (--nojtbound)
sl: Ne tvori preverjanja meja za tabele &skokov (--nojtbound)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pic16_specific)
en: PIC&16 Specific
sl: PIC&16-specifično

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_nodefaultlibs)
en: Do not use default libraries (--nodefaultlibs)
sl: Ne uporabljaj privzetih knjižnic (--nodefaultlibs)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pno_banksel)
en: Do not generate BANKSEL directives (--pno-banksel)
sl: Ne ustvarjaj usmeritev BANKSEL (--pno-banksel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_pstack_model_large)
en: Use large stac&k model (--pstack-model=large)
sl: Uporabi velik model s&klada (--pstack-model=velik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_debug_xtra)
en: Show more debug info in assembl&y output (--debug-xtra)
sl: Pokaži več podatkov za razhroščevanje v izhodu &zbirnika (--debug-xtra)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_denable_peeps)
en: E&xplicit enable of peepholes (--denable-peeps)
sl: Izre&cno omogočanje kukal (--denable-peeps)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_calltree)
en: Du&mp call tree in .calltree file (--calltree)
sl: Shrani &drevo klicev v datoteko .calltree (--calltree)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_fstack)
en: Ena&ble stack optimizations (--fstack)
sl: Omogo&či optimizacije sklada (—fstack)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_goto)
en: Try to use conditional BRA instead of GOTO (--optimi&ze-goto)
sl: Poskusi uporabljati pogojni BRA namesto GOTO (--optimi&ze-goto)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_cmp)
en: Try to optimize some compares (--optimize-cmp)
sl: Poskusi optimizirati nekatere primerjave (--optimizei-cmp)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SDCC_optimize_df)
en: Thorough data flow analysis (resource intensive) (--optimize-df)
sl: Temeljita analiza pretoka podatkov (intenzivna raba virov) (--optimize-df)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installPrefixLabel)
en: SDCC install prefix:
sl: Predpona namestitve SDCC:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_SDCC_install_prefix)
en: Location where SDCC in installed. Empty for system default.
sl: Mesto, kjer je nameščen SDCC. Prazno predstavlja sistemsko privzeto mesto.

en: General
sl: Splošno

en: General Options
sl: Splošne možnosti

en: Programmer
sl: Programer

en: Formatter
sl: Oblikovalnik

en: Assembly Formatter
sl: Oblikovalnik kode zbirnika

en: Electronic Logic Values
sl: Elektronske logične vrednosti

en: Lowest (%1 FPS)
sl: Najnižja (%1 sl/s)

en: Low (%1 FPS)
sl: Nizka (%1 sl/s)

en: Medium (%1 FPS)
sl: Srednja (%1 sl/s)

en: High (%1 FPS)
sl: Visoka (%1 sl/s)

en: Highest (%1 FPS)
sl: Najvišja (%1 sl/s)

en: Unknown value
sl: Neznana vrednost

en: <b>%1</b> cannot be found.<br>
sl: <b>%1</b> ni mogoče najti.<br>

en: <b>%1</b> found: %2<br>
sl: <b>%1</b> najden: %2<br>

en: Remove programmer configuration "%1"?
sl: Ali želite odstraniti prilagoditev programirnika »%1«?

en: Remove "%1"
sl: Odstrani »%1«

en: Configuration Name
sl: Ime prilagoditve

en: Value radix:
sl: Koren vrednosti:

note: i18n("Automatic"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingAuto()), ac, "routing_mode_auto" );
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n("Manual"), "", 0, this, SLOT(slotSetRoutingManual()), ac, "routing_mode_manual" );
en: Manual
sl: Ročno

note: i18n("Connection Routing Mode"), "pencil", 0, 0, 0, ac, "routing_mode" );
en: Connection Routing Mode
sl: Način usmerjanja povezave

en: <b>Manual</b> connection routing enabled.
sl: <b>Ročno</b> usmerjanje povezave je omogočeno.

en: <b>Automatic</b> connection routing enabled.
sl: <b>Samodejno</b> usmerjanje povezave je omogočeno.

en: Alignment
sl: Poravnava

en: SVG export is sub-functional
sl: Izvoz SVG ne deluje optimalno

en: There is nothing to crop
sl: Ničesar ni mogoče obrezati.

en: Export failed
sl: Izvoz ni uspel

en: Image Export
sl: Izvoz slike

en: Could not open %1 for reading
sl: %1 ni bilo moč odpreti za branje

en: Could not parse XML:
    %1
sl: XML-a ni bilo mogoče razčleniti:
    %1

en: Could not open '%1' for writing. Check that you have write permissions
sl: Za pisanje ni bilo mogoče odpreti »%1«. Preverite, ali imate pravice za pisanje

en: Saving File
sl: Shranjevanje datoteke

en: This help item does not yet exist for the %1 language. Help out with KTechlab by creating one via the "Edit" button.
sl: Ta element pomoči še ne obstaja za jezik %1. Pomagajte KTechlabu tako, da ga ustvarite z gumbom »Uredi«.

en: Could not open item descriptions file "%1" for writing.
sl: Za pisanje ni bilo mogoče odpreti datoteke z opisi elementa »%1«.

note: i18n("Cancel"), i18n("Cancel the current operation"), Qt::Key_Escape, itemDocument, SLOT(cancelCurrentOperation()) ); pAccel->readSettings(); // TODO what does this do?
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n("Delete"), "edit-delete", Qt::Key_Delete, itemDocument, SLOT(deleteSelection()), ac, "edit_delete" );
en: Delete
sl: Izbriši

note: i18n("Export as Image..."), 0, 0, itemDocument, SLOT(exportToImage()), ac, "file_export_image");
en: Export as Image...
sl: Izvozi kot sliko ...

note: i18n("Align Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignHorizontally()), ac, "align_horizontally" );
en: Align Horizontally
sl: Poravnaj vodoravno

note: i18n("Align Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(alignVertically()), ac, "align_vertically" );
en: Align Vertically
sl: Poravnaj navpično

note: i18n("Distribute Horizontally"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeHorizontally()), ac, "distribute_horizontally" );
en: Distribute Horizontally
sl: Porazdeli vodoravno

note: i18n("Distribute Vertically"), 0, 0, itemDocument, SLOT(distributeVertically()), ac, "distribute_vertically" );
en: Distribute Vertically
sl: Porazdeli navpično

note: i18n("Draw"), "paintbrush", 0, 0, 0, ac, "edit_draw" );
en: Draw
sl: Nariši

note: i18n("Raise Selection"), "object-order-raise", Qt::Key_PageUp,   itemDocument, SLOT(raiseZ()), ac, "edit_raise" );
en: Raise Selection
sl: Dvigni izbor

note: i18n("Lower Selection"), "object-order-lower", Qt::Key_PageDown, itemDocument, SLOT(lowerZ()), ac, "edit_lower" );
en: Lower Selection
sl: Spusti izbor

en: Left click to add. Right click to resume normal editing
sl: Z levim klikom dodajate. Kliknite z desno tipko miške, da nadaljujete navadno urejanje

en: Click and hold to start drawing.
sl: Kliknite in pridržite, da začnete risati.

en: Right click to cancel the connector
sl: Z desno tipko miške kliknite, da prekličete konektor

en: Behavior
sl: Vedenje

note: i18n("Make Non-Persistent") : i18n("Make Persistent"), 10); // 2018.11.22
en: Make Non-Persistent
sl: Naredi neobstojno

en: Make Persistent
sl: Naredi obstojno

en: Move To
sl: Premakni v

note: i18n("Left Sidebar"),0);  // 2018.11.22
en: Left Sidebar
sl: Leva stranska vrstica

note: i18n("Right Sidebar"),1); // 2018.11.22
en: Right Sidebar
sl: Desna stranska vrstica

note: i18n("Top Sidebar"),2); // 2018.11.22
en: Top Sidebar
sl: Zgornja stranska vrstica

note: i18n("Bottom Sidebar"),3); // 2018.11.22
en: Bottom Sidebar
sl: Spodnja stranska vrstica

en: Project
sl: Projekt

en: Components
sl: Sestavni deli

en: Flow Parts
sl: Deli poteka

note: i18n("Mechanics"), "ktechlab_mechanics", 0, this, SLOT(slotFileNewMechanics()), ac, "newfile_mechanics" ))->plug( p->menu() ); "ktechlab_mechanics" -- for the future
en: Mechanics
sl: Mehanika

note: i18n: ectx: ToolBar (itemEditorTB)
en: Item Editor
sl: Urejevalnik elementov

en: Context Help
sl: Kontekstna pomoč

en: Messages
sl: Sporočila

en: Symbol Viewer
sl: Pregledovalnik simbolov

en: Scope Screen (Very Rough)
sl: Široki zaslon (zelo grobo)

note: i18n("&New"), "document-new", KStandardShortcut::shortcut(KStandardShortcut::New), this, SLOT(slotFileNew()), ac, "newfile_popup" );
en: &New
sl: &Nov

note: i18n("C source"), "text-x-csrc", 0, this, SLOT(slotFileNewC()), ac, "newfile_c" ))->plug( p->menu() );
en: C source
sl: Izvorna koda C

note: i18n("New Project..."), "window-new",			0, pm, SLOT(slotNewProject()),			ac, 	"project_new" );
en: New Project...
sl: Nov projekt ...

note: i18n("Open Project..."), "project-open",		0, pm, SLOT(slotOpenProject()),			ac, 	"project_open" );
en: Open Project...
sl: Odpri projekt ...

en: Open &Recent Project...
sl: Odpri &nedavni projekt …

note: i18n("Export to Makefile..."), "document-export",	0, pm, SLOT(slotExportToMakefile()),		ac, "project_export_makefile" );
en: Export to Makefile...
sl: Izvozi v datoteko Makefile ...

note: i18n("Create Subproject..."), 0,				0, pm, SLOT(slotCreateSubproject()),		ac, "project_create_subproject" );
en: Create Subproject...
sl: Ustvari podprojekt ...

note: i18n("Add Existing File..."), "document-open",		0, pm, SLOT(slotAddFile()),					ac, "project_add_existing_file" );
en: Add Existing File...
sl: Dodaj obstoječo datoteko ...

note: i18n("Add Current File..."), "document-import",		0, pm, SLOT(slotAddCurrentFile()),			ac, "project_add_current_file" );
en: Add Current File...
sl: Dodaj trenutno datoteko ...

note: i18n("Close Project"), "window-close",			0, pm, SLOT(slotCloseProject()),			ac, "project_close" );
en: Close Project
sl: Zapri projekt

note: i18n("Remove from Project"), "edit-delete",		0, pm, SLOT(slotRemoveSelected()),			ac, "project_remove_selected" );
en: Remove from Project
sl: Odstrani iz projekta

note: i18n("Insert Existing File..."), "document-open",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddExistingFile()),	ac, "subproject_add_existing_file" );
en: Insert Existing File...
sl: Vstavi obstoječo datoteko ...

note: i18n("Insert Current File..."), "document-import",	0, pm, SLOT(slotSubprojectAddCurrentFile()),ac, "subproject_add_current_file" );
en: Insert Current File...
sl: Vstavi trenutno datoteko ...

note: i18n("Linker Options..."), "configure",		0, pm, SLOT(slotSubprojectLinkerOptions()),	ac, "project_item_linker_options" );
en: Linker Options...
sl: Možnosti povezovalnika ...

note: i18n("Build..."), "launch",					0, pm, SLOT(slotItemBuild()),				ac, "project_item_build" );
en: Build...
sl: Zgradi …

note: i18n("Upload..."), "convert_to_pic",			0, pm, SLOT(slotItemUpload()),				ac, "project_item_upload" );
en: Upload...
sl: Prenesi na strežnik ...

note: i18n("Processing Options..."), "configure",	0, pm, SLOT(slotItemProcessingOptions()),	ac, "project_item_processing_options" );
en: Processing Options...
sl: Možnosti obdelave ...

note: i18n("Split View Left/Right"), "view-split-left-right", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_L, this, SLOT(slotViewSplitLeftRight()), ac, "view_split_leftright" );
en: Split View Left/Right
sl: Razdeli pogled levo/desno

note: i18n("Split View Top/Bottom"), "view-split-top-bottom", Qt::CTRL|Qt::SHIFT|Qt::Key_T, this, SLOT(slotViewSplitTopBottom()), ac, "view_split_topbottom" );
en: Split View Top/Bottom
sl: Razdeli pogled zgoraj/spodaj

note: i18n("Run Simulation"), "media-playback-start", Qt::Key_F10, 0, 0, ac, "simulation_run" );
en: Run Simulation
sl: Zaženi simulacijo

en: Pause Simulation
sl: Zaustavi simulacijo

en: Internals
sl: Notranji ustroj

en: Square Wave
sl: Kvadratni val

en: 2-Way Switch
sl: 2-smerno stikalo

en: 3-Way Switch
sl: 3-smerno stikalo

en: Resistors in Parallel
sl: Vzporedni upori

en: Resistors in Series
sl: Zaporedni upori

en: Voltage Divider
sl: Napetostni delilnik

en: Full Wave Rectifier
sl: Celovalovni usmernik

en: Half Wave Rectifier
sl: Polvalovni usmernik

en: AND
sl: IN

en: NOR
sl: NITI (NOR)

en: OR
sl: ALI

en: Decoupler
sl: Razklopnik

en: Inverting Amplifier
sl: Razsmerni ojačevalnik

en: Noninverting Amplifier
sl: Nerazsmerni ojačevalnik

en: Instrumentation Amplifier
sl: Instrumentalni ojačevalnik

en: Astable Multivibrator
sl: Nestabilni multivibrator

en: Schmitt Trigger
sl: Prožilnik Schmitt

en: Switch
sl: Stikalo

en: Close
sl: Zapri

en: Save
sl: Shrani

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Close All Others
sl: Zapri vse druge

en: Intel Hex
sl: Intelovo šestnajstiško

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Exiting...
sl: Izhod …

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: O&rodja

note: i18n: ectx: Menu (routing_mode_menu)
en: Routing Mode
sl: Način usmerjanja

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
sl: Strnjevanje &kode

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
sl: &Razhrošči

note: i18n: ectx: ToolBar (debugTB)
en: Debugger
sl: Razhroščevalnik

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
sl: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: Examples
sl: Primeri

note: i18n: ectx: Menu (examples_555)
en: 555s
sl: 555-ji

note: i18n: ectx: Menu (examples_basic)
en: Basic
sl: Osnovno

note: i18n: ectx: Menu (examples_diodes)
en: Diodes
sl: Diode

note: i18n: ectx: Menu (examples_jfets)
en: JFETs
sl: JFET-i

note: i18n: ectx: Menu (examples_matrix_disp_driver)
en: Matrix Display Drivers
sl: Gonilniki za prikaz matrik

note: i18n: ectx: Menu (examples_mosfets)
en: MOSFETs
sl: MOSFET-i

note: i18n: ectx: Menu (examples_transistors)
en: Transistors
sl: Tranzistorji

note: i18n: ectx: Menu (examples_opamps)
en: Opamps
sl: Obr. ojačevalniki

en: *** Microbe generation successful ***
sl: *** Tvorjenje Microbe uspešno ***

en: *** Microbe generation failed ***
sl: *** Tvorjenje Microbe ni uspelo ***

en: Warning: Floating connection for %1
sl: Opozorilo: plavajoča povezava za %1

en: KTechlab was unable to find the "Start" part.
    This must be included as the starting point for your program.
sl: KTechlab ni našel dela »Start«.
    To mora biti vključen kot izhodišče za vaš program.

en: *** Assembly successful ***
sl: *** Prevajanje v strojno kodo uspešno ***

en: *** Assembly failed ***
sl: *** Prevajanje v strojno kodo ni uspelo ***

en: Assembly failed. Please check you have gputils installed.
sl: Prevajanje v zbirnik ni uspelo. Preverite, ali imate nameščen gputils.

en: *** Disassembly successful ***
sl: *** Pretvarjanje iz zbirnika uspešno ***

en: *** Disassembly failed ***
sl: *** Pretvarjanje iz zbirnika ni uspelo ***

en: Disassembly failed. Please check you have gputils installed.
sl: Pretvarjanje iz strojne kode ni uspelo. Preverite, ali imate nameščen gputils.

en: *** Archiving successful ***
sl: *** Arhiviranje uspešno ***

en: *** Archiving failed ***
sl: *** Arhiviranje ni uspelo ***

en: Linking failed. Please check you have gputils installed.
sl: Povezovanje ni uspelo. Preverite, ali imate nameščeno gputils.

en: *** Linking successful ***
sl: *** Povezovanje uspešno ***

en: *** Linking failed ***
sl: *** Povezovanje ni uspelo ***

en: These messages show the output of language-related functionality such as compiling and assembling.<br><br>For error messages, clicking on the line will automatically open up the file at the position of the error.
sl: Ta sporočila prikazujejo izhod funkcij, povezanih z jezikom, kot sta prevajanje in zbiranje.<br><br>Za sporočila o napakah se bo s klikom vrstice samodejno odprla datoteka na položaju napake.

en: *** Compilation failed ***
sl: *** Prevajanje ni uspelo ***

en: *** Compilation successful ***
sl: *** Prevajanje uspešno ***

en: Assembly failed. Please check you have KTechlab installed properly ("microbe" could not be started).
sl: Zbiranje ni uspelo. Preverite, ali je KTechlab pravilno nameščen (»microbe« ni bilo mogoče zagnati).

en: Supported programmers: %1
sl: Podprti programirniki: %1

en: <br>Interface: Serial Port
sl: <br>Vmesnik: zaporedna vrata

en: <br>Interface: Parallel Port
sl: <br>Vmesnik: vzporedna vrata

en: <br>Interface: USB Port
sl: <br>Vmesnik: vrata USB

en: <br>Interface: Serial Port and Parallel Port
sl: <br>Vmesnik: zaporedna vrata in vzporedna vrata

en: *** Programming successful ***
sl: *** Programiranje uspešno ***

en: *** Programming failed ***
sl: *** Programiranje ni uspelo ***

en: Building: %1
sl: Gradnja: %1

en: Could not find PIC with ID "%1".
sl: PIC z ID-jem »%1« ni bilo mogoče najti.

en: Compilation failed. Please check you have sdcc installed.
sl: Prevajanje ni uspelo. Preverite, ali imate nameščen SDCC.

en: Circular 2-Wheel Chassis
sl: Krožno 2-kolesno ohišje

en: Chassis'
sl: Ohišje

en: Mass
sl: Masa

en: Moment of Inertia
sl: Vztrajnostni moment

en: Advanced...
sl: Napredno …

en: Do not know how to build "%1" (output URL is empty).
sl: Ni znano, kako zgraditi »%1« (izhodni URL je prazen).

en: Do not know how to build "%1" (library does not exist in project).
sl: Ni znano, kako zgraditi »%1« (knjižnica ne obstaja v projektu).

en: Do not know how to build "%1" (unknown output type).
sl: Ni znano, kako zgraditi »%1« (neznana vrsta izhoda).

en: Project could not be saved to "%1"
sl: Projekta ni bilo mogoče shraniti v »%1«

en: Saving Project
sl: Shranjevanje projekta

en: Displays the list of files in the project.
    To open or close a project, use the "Project" menu. Right click on a file to remove it from the project
sl: Prikaže seznam datotek v projektu.
    Če želite odpreti ali zapreti projekt, uporabite meni »Projekt«. Z desno tipko miške kliknite datoteko, da jo odstranite iz projekta

en: Project Manager
sl: Upraviltelj projekta

en: KTechlab Project
sl: Projekt KTechlab

en: Do you really want to remove "%1"?
sl: Ali res želite odstraniti »%1«?

en: Remove Project File?
sl: Ali želite odstraniti projektno datoteko?

en: Failed to create editor
sl: Ustvarjanje urejevalnika ni uspelo

en: Failed to create MarkInterface
sl: Ustvarjanje MarkInterface ni uspelo

en: %1 - %2
sl: %1 – %2

en: Unknown code type.
sl: Neznana vrsta kode.

en: Cannot debug
sl: Razhroščevanje ni mogoče

en: Cannot debug hex.
sl: Razhroščevanje šestnajstiške kode ni mogoče.

note: i18n("Format Assembly Code"), "", Qt::Key_F12, textDocument, SLOT(formatAssembly()), ac, "format_asm" );
en: Format Assembly Code
sl: Oblikuj kodo v zbirniku

note: i18n("Set &Breakpoint"), 0, 0, this, SLOT(toggleBreakpoint()), ac, "debug_toggle_breakpoint" );
en: Set &Breakpoint
sl: Nastavi pre&kinitveno točko

note: i18n("Run"), "debug-run", 0, textDocument, SLOT(debugRun()), ac, "debug_run" );
en: Run
sl: Zaženi

note: i18n("Stop"), "process-stop", 0, textDocument, SLOT(debugStop()), ac, "debug_stop" );
en: Stop
sl: Ustavi

note: i18n("Step Over"), "debug-step-over", 0, textDocument, SLOT(debugStepOver()), ac, "debug_step_over" );
en: Step Over
sl: Stopi čez

note: i18n("Step Out"), "debug-step-out", 0, textDocument, SLOT(debugStepOut()), ac, "debug_step_out" );
en: Step Out
sl: Izstopi

en:  Line: %1 Col: %2
sl:  Vrst: %1 Stolp: %2

en: Clear &Breakpoint
sl: Počisti pre&kinitveno točko

en: True
sl: Resnično

en: False
sl: Ne velja

en: (empty)
sl: (prazno)

en: Open Document
sl: Odpri dokument
