kdepim-addons - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Any text to check.
ar: أي نص ليتحقق منه

en: Replacement
ar: الاستبدال

en: Online Grammar Information
ar: معلومات إملاء على الويب

en: Check Again
ar: تحقق مجددًا

en: Configure...
ar: اضبط...

en: See on: %1
ar: انظر في: %1

en: Close
ar: أغلق

[ctx: @title:window]
en: Configure Grammalecte
ar: اضبط Grammalecte

en: General
ar: عامّ

en: Grammar Settings
ar: إعدادات Grammalecte

en: Impossible to get options. Please verify that you have grammalected installed.
ar: يستحيل الحصول على الإعدادات. يرجى التحقق من تثبيت Grammalected.

en: Error during Extracting Options
ar: خطأ في أثناء استخراج الإعدادات

en: Press Button for Reloading Settings
ar: اضغط على الزر لإعادة تحميل الإعدادات

en: Reload Settings
ar: أعد تحميل الإعدادات

en: Python Path:
ar: مسار بايثون:

en: Add full 'grammalecte-cli.py' path
ar: أضف المسار الكامل لـ'grammalecte-cli.py'

en: Grammalecte Path:
ar: مسار Grammalecte:

en: Python path is missing.
ar: مسار بايثون مفقود

en: Grammalecte path not found.
ar: لم يعثر على مسار Grammalecte.

en: Grammalecte program file not found.
ar: لم يعثر على برنامج Grammalecte.

en: Grammalecte cli file not found.
ar: لم يعثر على Grammalecte cli.

en: Grammalecte error
ar: خطأ Grammalecte

en: Select Path
ar: اختيار المسار

en: English
ar: الإنجليزية

en: Asturian
ar: الإستوريانية

en: Belarusian
ar: البيلاروسيّة

en: Breton
ar: البروطونية

en: Catalan
ar: الكاتالانيّة

en: Chinese
ar: الصينية

en: Danish
ar: الدنماركية

en: Dutch
ar: الهولندية

en: English (Australian)
ar: الإنجليزية (أسترليا)

en: English (Canadian)
ar: الإنجليزية (الكندية)

en: Esperanto
ar: الإسبرانتو

en: French
ar: الفرنسيّة

en: Galician
ar: الجليقيّة

en: German
ar: الألمانية

en: Greek
ar: اليونانية

en: Italian
ar: الإيطالية

en: Japanese
ar: ياباني

en: Khmer
ar: خميري

en: Persian
ar: الفارسية

en: Polish
ar: البولنديّة

en: Portuguese
ar: البرتغالية

en: Romanian
ar: الرومانية

en: Russian
ar: الروسية

en: Slovak
ar: السلوفاكية

en: Slovenian
ar: السلوفينية

en: Spanish
ar: الإسبانيّة

en: Swedish
ar: السويدية

en: Tagalog
ar: التغالوق

en: Tamil
ar: التاميلية

en: Ukrainian
ar: الأوكرانية

[ctx: @title:window]
en: Configure LanguageTool
ar: اضبط أداة اللغة LanguageTool

en: Use Local Instance
ar: استخدم نسخة محلية

en: Instance Path:
ar: مسار النسخة:

en: Language:
ar: اللغة:

en: Refresh
ar: أنعش

en: An error was reported: %1
ar: أُبلغ عن خطأ: %1

en: Failed to check grammar.
ar: فشل في التحقق من النحو.

en: Check
ar: تحقّق

en: An error occurred attempting to load the list of available languages:
    %1
ar: حدث خطأ في أثناء محاول تحميل قائمة اللغات المتوفرة:
    %1

en: List of Languages
ar: قائمة اللغات
