ktextaddons - en to ar translation catalogue (18 entries)

[ctx: @action]
en: Stop
ar: أوقف

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop
ar: أوقف

en: Pause
ar: ألبث

en: Play
ar: شغّل

[ctx: @title:window]
en: Configure Text-To-Speech
ar: اضبط نطق النّصّ

en: Morning, this is the test for testing settings.
ar: أهلا وسهلا، هذا اختبار للإعدادات.

en: Test
ar: اختبر

en: Volume:
ar: المستوى:

en: Rate:
ar: المعدّل:

en: Pitch:
ar: النغمة:

en: Engine:
ar: المحرّك:

en: Language:
ar: اللغة:

en: Voice:
ar: الصّوت:

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ar: أغلق

[ctx: @label:textbox]
en: Volume:
ar: المستوى:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
ar: اضبط…

en: Engine has a problem.
ar: المحرك لديه مشكلة.

[ctx: @title:window]
en: Text To Speech
ar: نطق النّصّ
