ktextaddons - en to bg translation catalogue (130 entries)

en: Detect language
bg: Разпознаване на езика

en: Bosnian
bg: Босненски

en: English
bg: Английски

en: Chinese (Simplified)
bg: Китайски (опростен)

en: Chinese (Traditional)
bg: Китайски (традиционен)

en: Dutch
bg: Холандски

en: French
bg: Френски

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Russian
bg: Руски

en: Spanish
bg: Испански

en: Afrikaans
bg: Африкаанс

en: Albanian
bg: Албански

en: Arabic
bg: Арабски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Basque
bg: Баскийски

en: Belarusian
bg: Белоруски

en: Bulgarian
bg: Български

en: Catalan
bg: Каталонски

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Estonian
bg: Естонски

en: Filipino
bg: Филипински

en: Finnish
bg: Фински

en: Galician
bg: Галисийски

en: Georgian
bg: Грузински

en: Haitian Creole
bg: Хаитянски креолски

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hindi
bg: Хинди

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Irish
bg: Ирландски

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Malay
bg: Малайски

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Persian
bg: Персийски

en: Polish
bg: Полски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Swahili
bg: Суахили

en: Swedish
bg: Шведски

en: Thai
bg: Тайландски

en: Turkish
bg: Турски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Urdu
bg: Урду

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Welsh
bg: Уелски

en: Yiddish
bg: Идиш

[ctx: @title:window]
en: Bergamot Plugin Settings
bg: Настройки на приставка Bergamot

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
bg: Търсене…

en: Download
bg: Изтегляне

en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button]
en: Update List
bg: Обновяване на списъка

[ctx: @info:tooltip]
en: Update list of languages from network
bg: Актуализиране на списъка с езици от интернет

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

[ctx: @option:check]
en: Use translation cache
bg: Използване на преводния кеш

en: Resource Usage
bg: Използване на ресурси

en: Thread:
bg: Нишка:

en: Memory by Thread:
bg: Запаметени преводи според нишката

en: Languages
bg: Езици

en: Settings
bg: Настройки

en: Language model is not defined.
bg: Не е зададен езиков модел.

en: Cannot open file for downloading.
bg: Не може да се отвори файл за изтегляне.

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
bg: Грешка: Системите на основната програма са открили подозрителен трафик от вашата компютърна мрежа. Моля, опитайте заявката си отново по-късно.

en: Impossible to access to url: %1
bg: Невъзможен достъп до url: %1

en: CheckSum is not correct.
bg: Контролната сума е не е правилна.

en: Error during writing on disk: %1
bg: Грешка по време на запис на диск: %1

en: Impossible to extract language
bg: Невъзможно извличане на език

en: Source
bg: Източник

en: Target
bg: Цел

en: Type
bg: Вид

en: Repository
bg: Хранилище

en: Installed Version
bg: Инсталирана версия

en: Available Version
bg: Налична версия

en: Installed
bg: Инсталирани

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
bg: Грешка: Не може да се намери идентификационни данни на Bing в уеб версията.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
bg: Грешка: Не може да се извлече ключът на Bing от уеб версията.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
bg: Грешка: Не може да се извлече Bing token от уеб версията.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
bg: Грешка: Не може да се извлече допълнителна информация за Bing от уеб версията.

[ctx: @title:window]
en: Configure Engine
bg: Конфигуриране на основна преводна програма

[ctx: @option:check]
en: Use Free License Key
bg: Използване на лицензен ключ

en: Api Key:
bg: Api ключ:

en: Server needs Api Key.
bg: Сървърът изисква Api ключ.

en: Invalid answer.
bg: Невалиден отговор.

[ctx: @option:check]
en: Server required Api Key
bg: Сървърът изисква API ключ

en: Server Url:
bg: Адрес на сървър:

en: Server url is not defined.
bg: URL адресът на сървъра не е зададен.

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
bg: Грешка: Не може да се намери Yandex SID в уеб версията.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
bg: Грешка: Не може да се извлече Yandex SID от уеб версията.

en: Local
bg: Локално

en: Network
bg: Мрежа

en: You used same language for 'from' and 'to' language.
bg: Използвахте един и същи език за превод „от“ и „на“.

[ctx: @title:window]
en: Configure Translator
bg: Конфигуриране на превода

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: На:

[ctx: @label:textbox]
en: Engine:
bg: Основна преводна програма:

[ctx: @title:window]
en: Translator Debug
bg: Откриване на грешки на преводната програма

en: Save As…
bg: Запазване като…

en: Could not write the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
bg: Не можа да се запише файла %1: 
    „%2“ е подробното описание на грешката.

[ctx: @title:window]
en: Save File Error
bg: Грешка при запазване на файл

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Translate…
bg: Превод…

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
bg: Затваряне

en: Close
bg: Затваряне

[ctx: Translate from language]
en: From:
bg: От:

[ctx: Translate to language]
en: To:
bg: На:

[ctx: Invert language choices so that from becomes to and to becomes from]
en: Invert
bg: Обръщане

[ctx: @action:button]
en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: @action:button]
en: Translate
bg: Пренасяне

en: Translate
bg: Пренасяне

[ctx: @action:button]
en: Debug
bg: Отстраняване на грешки

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
bg: Настройване

[ctx: @info:placeholder]
en: Drag text that you want to translate. (Be careful text will be send to external Server).
bg: Завлечете текст, който искате да преведете. (Внимавайте, текстът ще бъде изпратен на външен сървър).

[ctx: @info:placeholder]
en: Drag text that you want to translate.
bg: Завлечете текст, който искате да преведете.

en: No network connection detected, we cannot translate text.
bg: Не е открита мрежова връзка, не можем преведем текста.

[ctx: @title:window]
en: No network
bg: Няма връзка с мрежата

[ctx: @title:window]
en: Translate error
bg: Грешка в превода
