ktextaddons - en to ca translation catalogue (65 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu en mode de lectura.

en: Select Custom Writable Path
ca: Selecció del camí personalitzat que s'hi pot escriure

en: Select Custom System Path
ca: Selecció del camí personalitzat del sistema

[ctx: @action]
en: LibreOffice Autocorrection
ca: Correcció automàtica del LibreOffice

[ctx: @action]
en: KMail/Calligra Autocorrection
ca: Correcció automàtica del KMail/Calligra

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
ca: La cadena «Substitueix» és la mateixa que la cadena «Cerca».

[ctx: @title:window]
en: Add Autocorrection Entry
ca: Afegeix una entrada de correcció automàtica

en: &Modify
ca: &Modifica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
ca: &Afegeix

en: Import LibreOffice Autocorrection
ca: Importa la correcció automàtica del LibreOffice

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
ca: Fitxer de correcció automàtica del LibreOffice (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
ca: Importa la correcció automàtica del KMail

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
ca: Fitxer de correcció automàtica del KMail (*.xml)

[ctx: @title:window]
en: Import Autocorrection File
ca: Importació de fitxer de correcció automàtica

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
ca: L'idioma ha canviat. Voleu desar la configuració de l'idioma anterior?

[ctx: @title:window]
en: Save config
ca: Desa la configuració

en: Please save changes before exporting settings.
ca: Deseu els canvis abans d'exportar la configuració.

[ctx: @title:window]
en: Export Autocorrection File
ca: Exportació de fitxer de correcció automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
ca: Activa la correcció automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
ca: Substitució i excepció per a l'idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export…
ca: Exporta…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import…
ca: Importa…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
ca: Correcció automàtica a&vançada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
ca: Activa la substitució d&e paraules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
ca: &Cerca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: &Replace
ca: &Substitueix

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
ca: Cerca

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
ca: Substitueix

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
ca: E&xcepcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
ca: No tractis com a final de frase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
ca: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
ca: Accepta dues majúscules en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
ca: Afegeix

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
ca: Correcció automàtica si&mple

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
ca: Detecta quan s'inicia una frase nova i sempre s'assegura que el primer caràcter és en majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
ca: Converteix la &primera lletra d'una frase automàticament a majúscula
    (per exemple, «casa meva. en aquest poble» a «casa meva. En aquest poble»)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
ca: Totes les paraules es revisen per l'errada comuna de polsar la tecla de majúscules durant massa temps. Si algunes paraules han d'estar en majúscules, s'han d'afegir aquestes excepcions a la pestanya «Excepcions».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
ca: Conver&teix dos caràcters en majúscules a un en majúscules i un en minúscules
     (p. ex.: PErfecte a Perfecte)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
ca: Assegura que no es pot escriure més d'un espai, ja que aquest és un error comú bastant difícil de trobar en text amb format.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
ca: &Suprimeix els espais dobles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
ca: La majoria de notacions de fraccions estàndard es convertiran quan estiguin disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2… with ½...
ca: Su&bstitueix 1/2… per ½...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
ca: Posa en majúscules els noms dels dies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
ca: Detecta quan s'escriu un URL (Uniform Resource Locator) i proporciona un format per tal que un navegador d'Internet pugui mostrar un URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
ca: Dona format automàticament als &URL (mode HTML)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
ca: Quan useu _subratllat_ o *negreta*, el text entre els guions baixos o els asteriscs es convertirà en text subratllat o en negreta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
ca: Automàticament dona format en negreta, ratllat i su&bratllat (mode HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st… with 1^st... (HTML mode)
ca: Substitueix 1st… per 1^st... (mode HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
ca: Afegeix un espai no divisible abans de les marques específiques de puntuació en textos en francès

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
ca: Substitueix les cometes dobles per cometes franceses

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
ca: Co&metes personalitzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
ca: Substitueix les cometes &dobles per cometes tipogràfiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
ca: De manera predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
ca: Cometes finals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
ca: Cometes inicials:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
ca: Predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
ca: Substitueix les cometes &simples per cometes tipogràfiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
ca: Cometes finals:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
ca: Camí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
ca: Camí del sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
ca: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
ca: Camí que s'hi pot escriure:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
ca: Camí personalitzat del sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
ca: Camí personalitzat que s'hi pot escriure:
