ktextaddons - en to ca@valencia translation catalogue (65 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu en mode de lectura.

en: Select Custom Writable Path
ca@valencia: Seleccioneu el camí personalitzat que s'hi pot escriure

en: Select Custom System Path
ca@valencia: Seleccioneu el camí personalitzat del sistema

en: LibreOffice Autocorrection
ca@valencia: Correcció automàtica de LibreOffice

en: KMail/Calligra Autocorrection
ca@valencia: Correcció automàtica de KMail/Calligra

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
ca@valencia: La cadena «Substituïx» és la mateixa que la cadena «Busca».

en: Add Autocorrection Entry
ca@valencia: Afig una entrada de correcció automàtica

en: &Modify
ca@valencia: &Modifica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
ca@valencia: Afi&g

en: Import LibreOffice Autocorrection
ca@valencia: Importa la correcció automàtica de LibreOffice

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
ca@valencia: Fitxer de correcció automàtica de LibreOffice (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
ca@valencia: Importa la correcció automàtica de KMail

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
ca@valencia: Fitxer de correcció automàtica de KMail (*.xml)

en: Import Autocorrection File
ca@valencia: Importa un fitxer de correcció automàtica

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
ca@valencia: L'idioma ha canviat. Voleu guardar la configuració de l'idioma anterior?

en: Save config
ca@valencia: Guarda la configuració

en: Please save changes before exporting settings.
ca@valencia: Guardeu els canvis abans d'exportar la configuració.

en: Export Autocorrection File
ca@valencia: Exporta un fitxer de correcció automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
ca@valencia: Activa la correcció automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
ca@valencia: Substitució i excepció per a l'idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export...
ca@valencia: Exporta...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import...
ca@valencia: Importa...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
ca@valencia: Correcció automàtica a&vançada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
ca@valencia: Activa la substitució d&e paraules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
ca@valencia: Bu&sca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
ca@valencia: Su&bstituïx

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
ca@valencia: Substituïx

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
ca@valencia: E&xcepcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
ca@valencia: No tractes com a final de frase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
ca@valencia: Accepta dues majúscules en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
ca@valencia: Correcció automàtica si&mple

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
ca@valencia: Detecta quan s'inicia una frase nova i sempre s'assegura que el primer caràcter està en majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
ca@valencia: Convertix la &primera lletra d'una frase automàticament a majúscula
    (per exemple, «casa meua. en este poble» a «casa meua. En este poble»)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
ca@valencia: Totes les paraules es revisen per l'errada comuna de polsar la tecla de majúscules durant massa temps. Si algunes paraules han d'estar en majúscules, s'han d'afegir estes excepcions a la pestanya «Excepcions».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
ca@valencia: Con&vertix dos caràcters en majúscules a un en majúscules i un en minúscules
     (p. ex.: PErfecte a Perfecte)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
ca@valencia: Assegura que no es pot escriure més d'un espai, ja que este és un error comú bastant difícil de trobar en text amb format.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
ca@valencia: Sup&rimix els espais dobles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
ca@valencia: La majoria de notacions de fraccions estàndard es convertiran quan estiguen disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
ca@valencia: Su&bstituïx 1/2... per ½...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
ca@valencia: Posa en majúscules els noms dels dies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
ca@valencia: Detecta quan s'escriu un URL (Uniform Resource Locator) i proporciona un format per tal que un navegador d'Internet puga mostrar un URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
ca@valencia: Dona format automàticament als &URL (mode HTML)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
ca@valencia: Quan utilitzeu _subratllat_ o *negreta*, el text entre els guions baixos o els asteriscs es convertirà en text subratllat o en negreta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
ca@valencia: Automàticament dona format en negreta, ratllat i su&bratllat (mode HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st... with 1^st... (HTML mode)
ca@valencia: Substituïx 1st... per 1^st... (mode HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
ca@valencia: Afig un espai no divisible abans de les marques específiques de puntuació en textos en francés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
ca@valencia: Substituïx les cometes dobles per cometes franceses

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
ca@valencia: Co&metes personalitzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
ca@valencia: Substituïx les cometes &dobles per cometes tipogràfiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
ca@valencia: De manera predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
ca@valencia: Cometes finals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
ca@valencia: Cometes inicials:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
ca@valencia: Substituïx les cometes &simples per cometes tipogràfiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
ca@valencia: Cometes finals:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
ca@valencia: Camí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
ca@valencia: Camí del sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
ca@valencia: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
ca@valencia: Camí que s'hi pot escriure:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
ca@valencia: Camí personalitzat del sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
ca@valencia: Camí personalitzat que s'hi pot escriure:
