ktextaddons - en to ca@valencia translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

[ctx: @info:tooltip]
en: Strike Through
ca@valencia: Barrat

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
ca@valencia: Subratllat

[ctx: @info:tooltip]
en: Code Block
ca@valencia: Bloc de codi

[ctx: @info:tooltip]
en: Quote Text
ca@valencia: Cita de text

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert Link
ca@valencia: Inserix un enllaç

[ctx: @title:window]
en: Select Special Characters
ca@valencia: Trieu els caràcters especials

[ctx: @action:button]
en: Insert
ca@valencia: Inserix

[ctx: @action:button]
en: Select
ca@valencia: Tria
