ktextaddons - en to ca@valencia translation catalogue (15 entries)

en: Sse
ca@valencia: SSE

en: Standard IO
ca@valencia: E/S estàndard

en: Streamable HTTP
ca@valencia: HTTP Streamable

[ctx: @title:window]
en: Add Server
ca@valencia: Afegir un servidor

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: Url:
ca@valencia: URL:

en: Command:
ca@valencia: Ordre:

[ctx: @action]
en: Add server…
ca@valencia: Afig un servidor…

[ctx: @action]
en: Edit…
ca@valencia: Edita…

[ctx: @action]
en: Remove Server
ca@valencia: Elimina el servidor

en: Do you want to remove this server (%1)?
ca@valencia: Voleu eliminar este servidor (%1)?

[ctx: @title]
en: Remove Server
ca@valencia: Elimina el servidor

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
ca@valencia: Busca…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add Instance…
ca@valencia: Afig una instància…
