ktextaddons - en to cs translation catalogue (56 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
cs: Archiv nelze otevřít v režimu čtení.

en: LibreOffice Autocorrection
cs: Automatické opravu LibreOffice

en: KMail/Calligra Autocorrection
cs: Automatické opravy KMail/Calligra

en: Add Autocorrection Entry
cs: Přidat záznam pro automatickou opravu

en: &Modify
cs: Z&měnit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
cs: Přid&at

en: Import LibreOffice Autocorrection
cs: Importovat automatické opravy LibreOffice

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
cs: Soubor automatických oprav LibreOffice (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
cs: Importovat automatické opravy KMail

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
cs: Soubor automatických oprav KMail (*.xml)

en: Import Autocorrection File
cs: Importovat soubor automatických oprav

en: Save config
cs: Uložit nastavení

en: Please save changes before exporting settings.
cs: Před uložením nastavení prosím nejdříve uložte změny.

en: Export Autocorrection File
cs: Exportovat soubor automatických oprav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
cs: Povolit automatickou opravu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
cs: Náhrada a výjimka pro jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export...
cs: Exportovat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import...
cs: Importovat...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
cs: Pokročilá automatická opra&va

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
cs: Povolit nahrazování s&lov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
cs: Na&jít

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
cs: Na&hradit

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
cs: Najít

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
cs: Nahradit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
cs: Vý&jimky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
cs: Nepovažovat za konec věty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
cs: O&dstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
cs: Přijímat dvě velká písmena v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
cs: Přidat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
cs: Jednoduchá auto&matická oprava

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
cs: Detekovat začátek nové věty a vždy se stará o to aby první písmeno bylo velké

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
cs: Převést &první písmeno věty automaticky na velké
    (např. "můj dům. v tomto městě" na "můj dům. V tomto městě")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
cs: Všechna slova jsou zkontrolována pro běžně dlouhé chybné držení klávesy Shift. Pokud nějaké slovo musí mít dva velké znaky, tak by měly být přidány v kartě 'Výjimky'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
cs: Převést &dvě velká písmena na jeden velký a jeden malý znak
     (např. PErfect to Perfect)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
cs: Zajišťuje, že nelze zapsat více jak jednu mezeru, protože je to velice běžná chyba, kterou není snadné odhalit v naformátovaném textu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
cs: &Potlačit dvojité mezery

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
cs: Většina standardních zápisů zlomků bude převedena, budou-li dostupné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
cs: Na&hradit 1/2 za ½...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
cs: Velká písmena u názvů dnů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
cs: Detekovat zda je zapsán URL (Jednotný vyhledávač zdrojů) a poskytuje formátování, které je shodné se zobrazením URL pomocí internetového prohlížeče.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
cs: Automaticky formátovat &URL (režim HTML)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
cs: Pokud použijete _podtržené_ či *tučné*, tak bude text mezi podtržítky (hvězdičkami) převeden na podtržený (tučný) text.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
cs: Automaticky provádět formátování &tučně, přeškrtnuté a podtržené (režim HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st... with 1^st... (HTML mode)
cs: Nahradit 1st za 1^st... (režim HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
cs: Nahradit dvojité uvozovky francouzskými

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
cs: Vlastní &uvozovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
cs: Nahradit &dvojité uvozovky typografickými

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
cs: Výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
cs: Ukončující uvozovka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
cs: Začínající uvozovka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
cs: Výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
cs: Nahradit &jednoduché uvozovky typografickými

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
cs: Ukončující uvozovky:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
cs: Cesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
cs: Textový štítek
