ktextaddons - en to cs translation catalogue (27 entries)

en: %1 replacement made | %1 replacements made
cs[0]: Provedena %1 náhrada
cs[1]: Provedeny %1 náhrady
cs[2]: Provedeno %1 náhrad

en: Check Spelling...
cs: Zkontrolovat pravopis...

en: Auto Spell Check
cs: Automatická kontrola pravopisu

en: Spell Checking Language
cs: Jazyk kontroly pravopisu

en: Speak Text
cs: Přečíst text

en: Nothing to spell check.
cs: Nic ke kontrole pravopisu.

en: Allow Tabulations
cs: Povolit tabulátory

[ctx: @action:button]
en: Send
cs: Odeslat

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Close
cs: Zavřít

en: End of message reached.
    Phrase '%1' could not be found.
cs: Dosaženo konce zprávy.
    Fráze '%1' nenalezena.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit vše

[ctx: Replace text]
en: Replace:
cs: Nahradit:

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
cs: Předchozí

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
cs: Následující

[ctx: Find text]
en: F&ind:
cs: Na&jít:

en: Text to search for
cs: Text k vyhledání

en: Jump to next match
cs: Přejít na následující výskyt

en: Jump to previous match
cs: Přejít na předchozí výskyt

en: Options
cs: Možnosti

en: Modify search behavior
cs: Změnit chování vyhledávání

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat VELKÁ/malá

en: Whole word
cs: Celé slovo

en: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en: Go to Line:
cs: Přejít na řádek:

en: Go
cs: Přejít
