ktextaddons - en to cs translation catalogue (25 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Attachment?
cs: Otevřít přílohu?

[ctx: @info]
en: Open attachment <filename>%1</filename>?<nl/>
cs: Otevřít přílohu <filename>%1</filename>?<nl/>

[ctx: @action:button]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: @action:button]
en: &Open With '%1'
cs: &Otevřít pomocí '%1'

[ctx: @action:button]
en: Open &With…
cs: Ote&vřít pomocí…

[ctx: @action:button]
en: Save &As…
cs: Uložit j&ako…

[ctx: @title:window]
en: Save File
cs: Uložit soubor

[ctx: @action]
en: Disable version check
cs: Vypnout kontrolu verze

[ctx: @action - For we don't know if it's one or many attachments]
en: Open folder where attachment was saved
cs: Otevřít složku, kam byla příloha uložena

[ctx: @action]
en: Open File
cs: Otevřít soubor

[ctx: @action]
en: Open folder where attachment was saved | Open folder where attachments were saved
cs[0]: Otevřít složku, kam byla příloha uložena
cs[1]: Otevřít složku, kam byla příloha uložena
cs[2]: Otevřít složku, kam byla příloha uložena

[ctx: @action]
en: Open folder where PDF file was saved
cs: Otevřít složku, kam byl soubor PDF uložen

en: Restart is necessary for applying the changes.
cs: Pro provedení změn je potřeba restartovat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
cs: Nastavit

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
cs: Následující

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
cs: Předchozí

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
cs: Kurzíva

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
cs: Podtržené

[ctx: @title:window]
en: Select Special Characters
cs: Vyberte zvláštní znaky

[ctx: @action:button]
en: Insert
cs: Vložit

[ctx: @action:button]
en: Select
cs: Vybrat

[ctx: @label:textbox]
en: Version:
cs: Verze:

en: (Show News)
cs: (Zobrazit novinky)

en: Important changes since last version:
cs: Důležité změny od poslední verze:
