ktextaddons - en to eu translation catalogue (65 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
eu: Artxiboa ezin da ireki irakurtzeko moduan.

en: Select Custom Writable Path
eu: Hautatu idazgarria den neurrira ipinitako bide-izena

en: Select Custom System Path
eu: Hautatu neurrira ipinitako sistemaren bide-izena

en: LibreOffice Autocorrection
eu: LibreOffice zuzenketa automatikoa

en: KMail/Calligra Autocorrection
eu: KMail/Calligra zuzenketa automatikoa

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
eu: "Ordeztu" katea "Aurkitu" katearen berdina da.

en: Add Autocorrection Entry
eu: Gehitu zuzenketa automatikorako sarrera

en: &Modify
eu: &Aldatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
eu: &Gehitu

en: Import LibreOffice Autocorrection
eu: Inportatu «LibreOffice»ko zuzenketa automatikoa

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
eu: «LibreOffice»ko zuzenketa automatikorako fitxategia (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
eu: Inportatu «KMail»eko zuzenketa automatikoa

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
eu: «KMail»eko zuzenketa automatikorako fitxategia (*.xml)

en: Import Autocorrection File
eu: Inportatu zuzenketa automatikorako fitxategia

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
eu: Hizkuntza aldatu da, aurreko hizkuntzaren konfigurazioa gorde nahi duzu?

en: Save config
eu: Gorde konfigurazioa

en: Please save changes before exporting settings.
eu: Mesedez, gorde aldaketak ezarpenak esportatu aurretik.

en: Export Autocorrection File
eu: Esportatu zuzenketa automatikorako fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
eu: Gaitu zuzenketa automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
eu: Hizkuntzaren ordezkapena eta salbuespena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export...
eu: Esportatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import...
eu: Inportatu...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
eu: Zuzenketa automatiko a&urreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
eu: &Gaitu hitz ordezkapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
eu: Aur&kitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
eu: Or&deztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
eu: Aurkitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
eu: Ordeztu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
eu: &Salbuespenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
eu: Ez erabili esaldi baten amaiera gisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
eu: K&endu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
eu: Onartu bi letra larri jarraian hemen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
eu: Zuzenketa automatiko erra&za

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
eu: Hauteman perpausa berri bat noiz hasten den eta ziurtatu aurreneko karakterea letra larri bat dela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
eu: Bihurtu perpausa bateko aurreneko letra automatikoki letra larrira
    (adib. «nire etxea. herri honetan» honetara «nire etxea. Herri honetan»)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
eu: Hitz guztiak egiaztatzen dira maiuskula tekla denbora luzeegi sakatuta izatearen ohiko akatsa aurkitzeko. Hitz batzuek bi karaktere larri izan behar badituzte, salbuespen horiek 'Salbuespenak" fitxan gehitu beharko lirateke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
eu: Bihurtu letra larriz dauden &bi karaktere, bat letra larrira eta bestea letra xehera
    (adib. «BIkain» honela «Bikain»)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
eu: Ziurtatu ezin dela zuriune bat baino gehiago jarraian tekleatu, ohiko akats bat izanik, formatua duen testu batean aurkitzen zaila delako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
eu: Zuriune bikoitzak &kentzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
eu: Zatikien notazio estandar gehienak, ahal dela, bihurtuko dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
eu: Orde&ztu 1/2... honekin ½...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
eu: Aurreneko letra larria egun izenetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
eu: Antzeman URL bat (Uniform Resource Locator) noiz tekleatzen den eta eman Interneteko arakatzaile batek URL bat erakusteko erarekin bat datorren formatua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
eu: &URLen formatu automatikoa (HTML modua)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
eu: _azpimarra_ edo *lodia* erabiltzen duzunean, azpimarra edo asterisko arteko testua azpimarratu edo lodi bihurtuko du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
eu: Automatikoki egin lo&di, marratu eta azpimarratu formatuak (HTML modua)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st... with 1^st... (HTML mode)
eu: Ordeztu 1st... honekin 1^st... (HTML modua)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
eu: Gehitu etenik gabeko zuriunea puntuazio-marka jakinetan frantsesezko testuetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
eu: Ordeztu aipu-kakotx bikoitzak aipu-kakotx frantsesekin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
eu: Neurrira ipinitako ai&puak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
eu: Ordeztu aipu &bikoitzak aipu tipografikoekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
eu: Aipu amaiera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
eu: Aipu hasiera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
eu: Ordeztu aipu ba&kunak aipu tipografikoekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
eu: Aipua amaiera:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
eu: Bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
eu: Sistemaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
eu: Bide-izen idazgarria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
eu: Neurrira ipinitako sistemaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
eu: Neurrira ipinitako bide-izen idazgarria:
