kdepim-addons - en to fi translation catalogue (63 entries)

en: Any text to check.
fi: Tarkistettava teksti.

en: Replacement
fi: Korvaus

en: Online Grammar Information
fi: Verkkokieliopin tiedot

en: Check Again
fi: Tarkista uudelleen

en: Configure...
fi: Asetukset…

en: See on: %1
fi: Katso: %1

en: Close
fi: Sulje

[ctx: @title:window]
en: Configure Grammalecte
fi: Grammalecten asetukset

en: General
fi: Yleistä

en: Grammar Settings
fi: Kieliopin asetukset

en: Impossible to get options. Please verify that you have grammalected installed.
fi: Asetuksia ei voi saada. Varmista, että grammalected on asennettu.

en: Error during Extracting Options
fi: Virhe asetuksia tarkistettaessa

en: Press Button for Reloading Settings
fi: Lataa asetukset uudelleen napsauttamalla painiketta

en: Reload Settings
fi: Lataa asetukset uudelleen

en: Python Path:
fi: Pythonin sijainti:

en: Add full 'grammalecte-cli.py' path
fi: Lisää ”grammalecte-cli.py”-tiedoston täysi sijainti

en: Grammalecte Path:
fi: Grammalecten sijainti:

en: Python path is missing.
fi: Pythonin sijainti puuttuu.

en: Grammalecte path not found.
fi: Grammalecten sijaintia ei löytynyt.

en: Grammalecte program file not found.
fi: Grammalecten ohjelmatiedostoa ei löytynyt.

en: Grammalecte cli file not found.
fi: Grammalecten CLI-tiedostoa ei löytynyt.

en: Grammalecte error
fi: Grammalecten virhe:

en: Select Path
fi: Valitse sijainti

en: English
fi: englanti

en: Asturian
fi: asturia

en: Belarusian
fi: valkovenäjä

en: Breton
fi: bretoni

en: Catalan
fi: katalaani

en: Chinese
fi: kiina

en: Danish
fi: tanska

en: Dutch
fi: hollanti

en: English (Australian)
fi: englanti (Australia)

en: English (Canadian)
fi: englanti (Kanada)

en: Esperanto
fi: esperanto

en: French
fi: ranska

en: Galician
fi: galego

en: German
fi: saksa

en: Greek
fi: kreikka

en: Italian
fi: italia

en: Japanese
fi: japani

en: Khmer
fi: khmer

en: Persian
fi: persia

en: Polish
fi: puola

en: Portuguese
fi: portugali

en: Romanian
fi: romania

en: Russian
fi: venäjä

en: Slovak
fi: slovakki

en: Slovenian
fi: sloveeni

en: Spanish
fi: espanja

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Tagalog
fi: tagalog

en: Tamil
fi: tamili

en: Ukrainian
fi: ukraina

[ctx: @title:window]
en: Configure LanguageTool
fi: LanguageToolin asetukset

en: Use Local Instance
fi: Käytä paikallista ohjelmaa

en: Instance Path:
fi: Ohjelman sijainti:

en: Language:
fi: Kieli:

en: Refresh
fi: Virkistä

en: An error was reported: %1
fi: Raportoitiin virhe: %1

en: Failed to check grammar.
fi: Kieliopin tarkistus epäonnistui

en: Check
fi: Tarkista

en: An error occurred attempting to load the list of available languages:
    %1
fi: Sattui virhe yritettäessä ladata saatavilla olevia kieliä:
    %1

en: List of Languages
fi: Kielten luettelo
