ktextaddons - en to fi translation catalogue (98 entries)

en: Detect language
fi: Tunnista kieli

en: Hmong
fi: hmong

en: Bosnian
fi: bosnia

en: English
fi: englanti

en: Chinese (Simplified)
fi: kiina (yksinkertaistettu)

en: Chinese (Traditional)
fi: kiina (perinteinen)

en: Dutch
fi: hollanti

en: French
fi: ranska

en: German
fi: saksa

en: Greek
fi: kreikka

en: Italian
fi: italia

en: Japanese
fi: japani

en: Korean
fi: korea

en: Portuguese
fi: portugali

en: Russian
fi: venäjä

en: Spanish
fi: espanja

en: Afrikaans
fi: afrikaans

en: Albanian
fi: albania

en: Arabic
fi: arabia

en: Armenian
fi: armenia

en: Azerbaijani
fi: azeri

en: Basque
fi: baski

en: Belarusian
fi: valkovenäjä

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Catalan
fi: katalaani

en: Croatian
fi: kroatia

en: Czech
fi: tšekki

en: Danish
fi: tanska

en: Estonian
fi: viro

en: Filipino
fi: filippiini

en: Finnish
fi: suomi

en: Galician
fi: galego

en: Georgian
fi: georgia

en: Haitian Creole
fi: haitinkreoli

en: Hebrew
fi: heprea

en: Hindi
fi: hindi

en: Hungarian
fi: unkari

en: Icelandic
fi: islanti

en: Indonesian
fi: indonesia

en: Irish
fi: iiri

en: Latvian
fi: latvia

en: Lithuanian
fi: liettua

en: Macedonian
fi: makedonia

en: Malay
fi: malaiji

en: Maltese
fi: malta

en: Norwegian
fi: norja

en: Persian
fi: farsi

en: Polish
fi: puola

en: Romanian
fi: romania

en: Serbian
fi: serbia

en: Slovak
fi: slovakki

en: Slovenian
fi: sloveeni

en: Swahili
fi: suahili

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Thai
fi: thai

en: Turkish
fi: turkki

en: Ukrainian
fi: ukraina

en: Urdu
fi: urdu

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: Welsh
fi: kymri

en: Yiddish
fi: jiddiš

en: Search...
fi: Etsi…

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
fi: Virhe: Moottorijärjestelmät ovat havainneet tietoverkossa epäilyttävää liikennettä. Yritä pyyntöä myöhemmin uudelleen.

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
fi: Virhe: Verkkoversiosta ei löydy Bing-tunnistustietoja.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
fi: Virhe: Verkkoversiosta ei saatu irrotettua Bing-avainta.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
fi: Virhe: Verkkoversiosta ei saatu irrotettua Bing-merkkiä.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
fi: Virhe: Verkkoversiosta ei saatu irrotettua Bing-lisätietoja.

[ctx: @title:window]
en: Configure Engine
fi: Moottorin asetukset

en: Use Free License Key
fi: Käytä vapaata lisenssiavainta

en: Api Key:
fi: API-avain

en: Server needs Api Key.
fi: Palvelin vaatii API-avaimen.

en: Server required Api Key
fi: Palvelin vaatii API-avaimen

en: Server Url:
fi: Palvelimen verkko-osoite:

en: Server url is not defined.
fi: Palvelimen verkko-osoitetta ei ole määritetty.

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
fi: Virhe: Verkkoversiosta ei löydy Yandexin SIDiä.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
fi: Virhe: Verkkoversiosta ei saatu irrotettua Yandexin SIDiä.

en: You used same language for 'from' and 'to' language.
fi: Lähde- ja kohdekieli ovat samat.

[ctx: @title:window]
en: Configure Translator
fi: Käännösasetukset

en: From:
fi: Mistä:

en: To:
fi: Mihin:

en: Engine:
fi: Moottori

[ctx: @title:window]
en: Translator Debug
fi: Käännösohjelman virheenpaikannus

en: Save As...
fi: Tallenna nimellä…

en: Could not write the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
fi: Tiedostoa %1 ei voitu kirjoittaa:
    Virheen tarkka kuvaus on ”%2”.

en: Save File Error
fi: Tiedoston tallennusvirhe

en: All Files (*)
fi: Kaikki tiedostot (*)

en: Translate...
fi: Käännä…

en: Close
fi: Sulje

[ctx: Translate from language]
en: From:
fi: Mistä:

[ctx: Translate to language]
en: To:
fi: Mihin:

[ctx: Invert language choices so that from becomes to and to becomes from]
en: Invert
fi: Vaihda suuntaa

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Translate
fi: Käännä

en: Debug
fi: Virheenpaikannus

en: Configure
fi: Asetukset

en: No network connection detected, we cannot translate text.
fi: Verkkoyhteyttä ei havaittu: tekstiä ei voi kääntää.

en: No network
fi: Ei verkkoyhteyttä

en: Translate error
fi: Kääntämisvirhe
