ktextaddons - en to fi translation catalogue (40 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Attachment?
fi: Avataanko liite?

[ctx: @info]
en: Open attachment <filename>%1</filename>?<nl/>
fi: Avataanko liitetiedosto <filename>%1</filename>?<nl/>

[ctx: @action:button]
en: Open
fi: Avaa

[ctx: @action:button]
en: &Open With '%1'
fi: A&vaa ohjelmalla ”%1”

[ctx: @action:button]
en: Open &With…
fi: Avaa &ohjelmalla…

[ctx: @action:button]
en: Save &As…
fi: Tallenna &nimellä…

[ctx: @title:window]
en: Save File
fi: Tallenna tiedosto

[ctx: @title:window]
en: Error saving file
fi: Virhe tallennettaessa tiedostoa

[ctx: @action]
en: Disable version check
fi: Poista versiontarkistus käytöstä

en: Your version is older than 6 months, we encourage you to upgrade.
fi: Versiosi on yli 6 kuukautta vanha: suosittelemme päivittämään.

en: Your version is older than 1 year, we strongly encourage you to upgrade.
fi: Versiosi on yli vuoden vanha: suosittelemme vakavasti päivittämään.

en: Restart is necessary for applying the changes.
fi: Muutosten käyttöönotto vaatii uudelleenkäynnistyksen.

en: ...
fi: …

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
fi: Asetukset

[ctx: @info:placeholder]
en: Search… (%1)
fi: Etsi… (%1)

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
fi: Lihavointi

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
fi: Kursiivi

[ctx: @info:tooltip]
en: Strike Through
fi: Yliviivaus

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
fi: Alleviivaus

[ctx: @info:tooltip]
en: Code Block
fi: Koodilohko

[ctx: @info:tooltip]
en: Quote Text
fi: Lainaa teksti

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert Link
fi: Lisää linkki

[ctx: @title:window]
en: Select Special Characters
fi: Valitse erikoismerkkejä

[ctx: @action:button]
en: Insert
fi: Lisää

[ctx: @action:button]
en: Select
fi: Valitse

[ctx: @title:window]
en: Check New Version
fi: Etsi uutta versiota

en: A new version found. Click <a href="%1">here</a> for downloading it.
fi: Löytyi uusi versio. Lataa se napsauttamalla <a href="%1">tästä</a>.

en: No new version found. Build can be found <a href="%1">here</a>.
fi: Uutta versiota ei löytynyt. Kooste löytyy <a href="%1">tästä</a>.

en: Check New Version
fi: Etsi uutta versiota

[ctx: @label:textbox]
en: Version:
fi: Versio:

[ctx: @title:window]
en: What's new in %1
fi: %1 – mitä uutta

en: (Show News)
fi: (Näytä uutiset)

en: What's new in %2. %1
fi: %2 – mitä uutta. %1

en: All Versions
fi: Kaikki versiot

en: Version %1
fi: Versio %1

en: Important changes since last version:
fi: Tärkeitä muutoksia sitten viime version:

en: Some of the new features in this release include:
fi: Joitakin tämän julkaisun uusia ominaisuuksia ovat:

en: Some bug fixing:
fi: Joitakin vikoja on korjattu:
