ktextaddons - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: %1 replacement made | %1 replacements made
fi[0]: Tehtiin %1 korvaus
fi[1]: Tehtiin %1 korvausta

en: Check Spelling…
fi: Tarkista oikeinkirjoitus…

en: Auto Spell Check
fi: Automaattinen oikeinkirjoituksen tarkistus

en: Spell Checking Language
fi: Oikeinkirjoituksen tarkistuksen kieli

en: Speak Text
fi: Puhu teksti

en: Nothing to spell check.
fi: Ei mitään tarkistettavaa.

en: No backend available for spell checking.
fi: Oikolukutaustajärjestelmää ei ole käytettävissä.

en: Allow Tabulations
fi: Salli sarkaimet

en: No backend available for spell checking. Do you want to send the email anyways?
fi: Oikolukutaustajärjestelmää ei ole käytettävissä. Haluatko silti lähettää sähköpostin?

[ctx: @action:button]
en: Send
fi: Lähetä

[ctx: @action:button]
en: Skip
fi: Ohita

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
fi: Sulje

en: Close
fi: Sulje

en: End of message reached.
    Phrase '%1' could not be found.
fi: Tultiin viestin loppuun.
    Lauseketta ”%1” ei löydetty.

[ctx: @action:button]
en: Replace
fi: Korvaa

[ctx: @action:button]
en: Replace All
fi: Korvaa kaikki

[ctx: Replace text]
en: Replace:
fi: Korvaa:

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Find text]
en: F&ind:
fi: &Etsi:

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
fi: Etsittävä teksti

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
fi: Hyppää seuraavaan osumaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
fi: Hyppää edelliseen osumaan

en: Options
fi: Valinnat

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
fi: Muuta haun toimintaa

en: Case sensitive
fi: Erota pien- ja suuraakkoset

en: Whole word
fi: Koko sana

en: Regular Expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Respect Diacritic and Accents
fi: Säilytä tarkkeet

[ctx: @label:textbox]
en: Go to Line:
fi: Siirry riville:

en: Go
fi: Siirry
