ktextaddons - en to gl translation catalogue (65 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
gl: Non é posíbel abrir o arquivo para lectura.

en: Select Custom Writable Path
gl: Seleccionar unha ruta escribíbel personalizada

en: Select Custom System Path
gl: Seleccionar unha ruta do sistema personalizada

[ctx: @action]
en: LibreOffice Autocorrection
gl: Corrección automática de LibreOffice

[ctx: @action]
en: KMail/Calligra Autocorrection
gl: Corrección automática de KMail/Calligra

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
gl: «Substituír» un texto é o mesmo que «Atopar».

[ctx: @title:window]
en: Add Autocorrection Entry
gl: Engadir unha entrada á corrección automática

en: &Modify
gl: &Modificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
gl: Eng&adir

en: Import LibreOffice Autocorrection
gl: Importar a corrección automática de LibreOffice

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
gl: Ficheiro de corrección automática de LibreOffice (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
gl: Importar a corrección automática de KMail

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
gl: Ficheiro de corrección automática de KMail (*.xml)

[ctx: @title:window]
en: Import Autocorrection File
gl: Importar ficheiro de corrección automática

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
gl: Cambiouse o idioma, quere gardar a configuración do anterior?

[ctx: @title:window]
en: Save config
gl: Gardar a configuración

en: Please save changes before exporting settings.
gl: Garde os cambios antes de exportar a configuración.

[ctx: @title:window]
en: Export Autocorrection File
gl: Exportar o ficheiro de corrección automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
gl: Activar a corrección automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
gl: Substitución e excepción para o idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export…
gl: Exportar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import…
gl: Importar…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
gl: Corrección automática a&vanzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
gl: Activar a substitución d&e palabras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
gl: &Atopar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: &Replace
gl: &Substituír

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
gl: Atopar

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
gl: Substituír

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
gl: E&xcepcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
gl: Non tratar como final de frase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
gl: R&etirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
gl: Aceptar dúas maiúsculas en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
gl: Corrección s&imple

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
gl: Detectar o inicio das frases e garantir que a primeira letra sexa maiúscula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
gl: Converter en maiúscula a &primeira letra das frases
    (p. ex. «a casa. nesta vila» en «a casa. Nesta vila»)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
gl: Compróbase en todas as palabras se se cometeu o erro habitual de premer a tecla das maiúsculas demasiado tempo. As palabras que deban ter dúas letras maiúsculas deben engadirse no separador «Excepcións».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
gl: Converter &dúas letras maiúsculas nunha maiúscula e unha minúscula
     (p.ex. PErfecto en Perfecto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
gl: Asegúrase de que non se pode escribir máis dun espazo, xa que este é un erro frecuente difícil de atopar no texto formatado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
gl: &Suprimir os espazos duplos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
gl: Hanse converter a maioría das notacións estándar das fraccións cando estea dispoñíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2… with ½...
gl: &Substituír 1/2… por ½…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
gl: Pór en maiúsculas os nomes dos días

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
gl: Detectar cando se escribe un URL (Localizador de Recursos Uniforme) e fornecer un formato que concorde co que usan os navegadores web para amosar os URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
gl: Formatar automaticamente os &URL (modo HTML)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
gl: Cando se usa _subliñado_ ou *grosa*, o texto entre os guións baixos e os asteriscos converterase a texto subliñado ou en letra grosa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
gl: Pór automaticamente en letra &grosa, riscada ou subliñada (modo HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st… with 1^st... (HTML mode)
gl: Substituír 1st… por 1^st (modo HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
gl: Engadir un espazo irrompíbel antes dun signo de puntuación específico en textos en francés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
gl: Substituír as comiñas inglesas polas latinas.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
gl: &Comiñas personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
gl: Substituír as comiñas inglesas por comiñas tipográficas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
gl: De maneira predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
gl: Comiñas finais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
gl: Comiñas iniciais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
gl: Predeterminadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
gl: Substituír as comiñas &simples por comiñas tipográficas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
gl: Comiñas finais:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
gl: Ruta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
gl: Ruta do sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
gl: Etiqueta de texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
gl: Ruta escribíbel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
gl: Ruta do sistema personalizada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
gl: Ruta escribíbel personalizada:
