ktextaddons - en to he translation catalogue (64 entries)

en: Any text to check.
he: טקסט כלשהו לבדיקה.

en: Replacement
he: החלפה

en: Online Grammar Information
he: פרטי דקדוק מקוונים

en: Check Again
he: בדיקה חוזרת

en: Configure…
he: הגדרה…

en: See on: %1
he: פרטים נוספים: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
he: סגירה

[ctx: @title:window]
en: Configure Grammalecte
he: הגדרת Grammalecte

en: General
he: כללי

en: Grammar Settings
he: הגדרות דקדוק

en: Impossible to get options. Please verify that you have grammalected installed.
he: אי אפשר לקבל את האפשרויות. נא לוודא ש־grammalected מותקן כראוי.

[ctx: @title:window]
en: Error during Extracting Options
he: שגיאה במהלך חילוץ האפשרויות

[ctx: @label:textbox]
en: Press Button for Reloading Settings
he: לחיצה על הכפתור תרענן את ההגדרות

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload Settings
he: ריענון ההגדרות

en: Python Path:
he: נתיב Python:

[ctx: @info:placeholder]
en: Add full 'grammalecte-cli.py' path
he: הוספת נתיב מלא אל ‚grammalecte-cli.py’

en: Grammalecte Path:
he: נתיב Grammalecte:

en: Grammalecte can be found <a href="https://grammalecte.net/#download">here</a>. Download it and extract it.
he: אפשר למצוא את Grammalecte <a href="https://grammalecte.net/#download">כאן</a>. נא להוריד ולחלץ אותו.

en: Python path is missing.
he: נתיב ה־Python חסר.

en: Grammalecte path not found.
he: נתיב ה־Grammalecte לא נמצא.

en: Grammalecte program file not found.
he: קובץ תוכנית Grammalecte לא נמצא.

en: Grammalecte cli file not found.
he: קובץ Grammalecte cli לא נמצא.

[ctx: @title:window]
en: Grammalecte error
he: שגיאת Grammalecte

en: Select Path
he: בחירת נתיב

en: Asturian
he: אסטורית

en: English
he: אנגלית

en: English (Australian)
he: אנגלית אוסטרלית

en: English (Canadian)
he: אנגלית קנדית

en: Belarusian
he: בלארוסית

en: Breton
he: ברטונית

en: Catalan
he: קטלאנית

en: Chinese
he: סינית

en: Danish
he: דנית

en: Dutch
he: הולנדית

en: Esperanto
he: אספרנטו

en: French
he: צרפתית

en: Galician
he: גליסית

en: German
he: גרמנית

en: Greek
he: יוונית

en: Italian
he: איטלקית

en: Japanese
he: יפנית

en: Khmer
he: חמרית

en: Persian
he: פרסית

en: Polish
he: פולנית

en: Portuguese
he: פורטוגלית

en: Romanian
he: רומנית

en: Russian
he: רוסית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Spanish
he: ספרדית

en: Swedish
he: שוודית

en: Tagalog
he: טאגאלוג

en: Tamil
he: טמילית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

[ctx: @title:window]
en: Configure LanguageTool
he: הגדרת LanguageTool

[ctx: @option:check]
en: Use Local Instance
he: להשתמש בעותק מקומי

[ctx: @label:textbox]
en: Instance Path:
he: נתיב עותק:

[ctx: @label:textbox]
en: Language:
he: שפה:

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh
he: ריענון

en: An error was reported: %1
he: דווחה שגיאה: %1

[ctx: @title:window]
en: Failed to check grammar.
he: בדיקת הדקדוק נכשלה.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check
he: בדיקה

en: An error occurred attempting to load the list of available languages:
    %1
he: אירעה שגיאה בניסיון לטעון את רשימת השפות הזמינות:
    %1

[ctx: @title:window]
en: List of Languages
he: רשימת שפות
