ktextaddons - en to he translation catalogue (131 entries)

en: Detect language
he: זיהוי השפה

en: Hmong
he: המונג

en: Bosnian
he: בוסנית

en: English
he: אנגלית

en: Chinese (Simplified)
he: סינית מפושטת

en: Chinese (Traditional)
he: סינית מסורתית

en: Dutch
he: הולנדית

en: French
he: צרפתית

en: German
he: גרמנית

en: Greek
he: יוונית

en: Italian
he: איטלקית

en: Japanese
he: יפנית

en: Korean
he: קוריאנית

en: Portuguese
he: פורטוגלית

en: Russian
he: רוסית

en: Spanish
he: ספרדית

en: Afrikaans
he: אפריקאנס

en: Albanian
he: אלבנית

en: Arabic
he: ערבית

en: Armenian
he: ארמנית

en: Azerbaijani
he: אזרית

en: Basque
he: בסקית

en: Belarusian
he: בלארוסית

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Catalan
he: קטלאנית

en: Croatian
he: קרואטית

en: Czech
he: צ׳כית

en: Danish
he: דנית

en: Estonian
he: אסטונית

en: Filipino
he: פיליפינו

en: Finnish
he: פינית

en: Galician
he: גליסית

en: Georgian
he: גאורגית

en: Haitian Creole
he: קריאולית האיטית

en: Hebrew
he: עברית

en: Hindi
he: הינדי

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Icelandic
he: איסלנדית

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Irish
he: אירית

en: Latvian
he: לטבית

en: Lithuanian
he: ליטאית

en: Macedonian
he: מקדונית

en: Malay
he: מלאית

en: Maltese
he: מלטית

en: Norwegian
he: נורבגית

en: Persian
he: פרסית

en: Polish
he: פולנית

en: Romanian
he: רומנית

en: Serbian
he: סרבית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Swahili
he: סוואהילי

en: Swedish
he: שוודית

en: Thai
he: תאית

en: Turkish
he: טורקית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Urdu
he: אורדו

en: Vietnamese
he: וייטנאמית

en: Welsh
he: ולשית

en: Yiddish
he: יידיש

[ctx: @title:window]
en: Bergamot Plugin Settings
he: הגדרות תוסף Bergamot

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
he: חיפוש…

en: Download
he: הורדה

en: Delete
he: מחיקה

[ctx: @action:button]
en: Update List
he: עדכון הרשימה

[ctx: @info:tooltip]
en: Update list of languages from network
he: עדכון רשימת השפות מהרשת

en: Error: %1
he: שגיאה: %1

[ctx: @option:check]
en: Use translation cache
he: להשתמש במטמון תרגום

en: Resource Usage
he: ניצולת משאבים

en: Thread:
he: תהליך:

en: Memory by Thread:
he: זיכרון לפי תהליך:

en: Languages
he: שפות

en: Settings
he: הגדרות

en: Language model is not defined.
he: דגם השפה לא הוגדר.

en: Cannot open file for downloading.
he: לא ניתן לפתוח קובץ להורדה.

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
he: שגיאה: מערכות המנוע זיהו תעבורה חשודה מחיבור הרשת של המחשב שלך. נא לנסות את הבקשה שלך שוב.

en: Impossible to access to url: %1
he: אי אפשר לגשת לכתובת: %1

en: CheckSum is not correct.
he: סיכום הביקורת שגוי.

en: Error during writing on disk: %1
he: שגיאה בכתיבה לכונן: %1

en: Impossible to extract language
he: אי אפשר לחלץ שפות

en: Source
he: מקור

en: Target
he: יעד

en: Type
he: סוג

en: Repository
he: מאגר

en: Installed Version
he: גרסה מותקנת

en: Available Version
he: גרסה זמינה

en: Installed
he: מותקן

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
he: שגיאה: לא ניתן למצוא את פרטי הגישה ל־Bing בגרסת האתר.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
he: שגיאה: לא ניתן לחלץ את המפתח של Bing מגרסת האתר.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
he: שגיאה: לא ניתן לחלץ את האסימון של Bing מגרסת האתר.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
he: שגיאה: לא ניתן לחלץ פרטים נוספים של Bing מגרסת האתר.

[ctx: @title:window]
en: Configure Engine
he: הגדרת מנוע

[ctx: @option:check]
en: Use Free License Key
he: להשתמש במפתח רישיון חינמי

en: Api Key:
he: מפתח Api:

en: Server needs Api Key.
he: המפתח צריך מפתח Api.

en: Invalid answer.
he: מענה שגוי.

[ctx: @option:check]
en: Server required Api Key
he: השרת דורש מפתח Api

en: Server Url:
he: כתובת שרת:

en: Server url is not defined.
he: כתובת השרת לא מוגדרת.

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
he: שגיאה: לא ניתן למצוא את ה־SID של Yandex בגרסת האתר.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
he: שגיאה: לא ניתן לחלץ את ה־SID של Yandex מגרסת האתר.

en: Local
he: מקומי

en: Network
he: רשת

en: You used same language for 'from' and 'to' language.
he: השתמשת באותה השפה בשדות ‚מ־’ ו‚אל’.

[ctx: @title:window]
en: Configure Translator
he: הגדרת מתרגם

en: From:
he: מ־:

en: To:
he: אל:

[ctx: @label:textbox]
en: Engine:
he: מנוע:

[ctx: @title:window]
en: Translator Debug
he: ניפוי שגיאות מתרגם

en: Save As…
he: שמירה בשם…

en: Could not write the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
he: לא ניתן לכתוב את הקובץ %1:
    „%2” היא התיאור המפורט של השגיאה.

[ctx: @title:window]
en: Save File Error
he: שגיאת שמירת קובץ

en: All Files (*)
he: כל הקבצים (*)

en: Translate…
he: תרגום

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
he: סגירה

en: Close
he: סגירה

[ctx: Translate from language]
en: From:
he: מ־:

[ctx: Translate to language]
en: To:
he: אל:

[ctx: Invert language choices so that from becomes to and to becomes from]
en: Invert
he: היפוך

[ctx: @action:button]
en: Clear
he: פינוי

en: Clear
he: מחיקה

[ctx: @action:button]
en: Translate
he: תרגום

en: Translate
he: תרגום

[ctx: @action:button]
en: Debug
he: ניפוי שגיאות

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
he: הגדרה

[ctx: @info:placeholder]
en: Drag text that you want to translate. (Be careful text will be send to external Server).
he: נא לגרור מה שמיועד לתרגום. (חשוב לזכור כי הטקסט יישלח לשרת חיצוני).

[ctx: @info:placeholder]
en: Drag text that you want to translate.
he: נא לגרור טקסט שמיועד לתרגום.

en: No network connection detected, we cannot translate text.
he: לא זוהה חיבור לרשת, אי אפשר לתרגם את הטקסט.

[ctx: @title:window]
en: No network
he: אין רשת

[ctx: @title:window]
en: Translate error
he: שגיאת תרגום
