ktextaddons - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Symbols
hi: प्रतीक

en: Activity
hi: गतिविधि

en: Objects
hi: वस्तुओं

en: Nature
hi: प्रकृति

en: Food
hi: खाना

en: People
hi: लोग

en: Travel
hi: यात्रा

en: Regional
hi: क्षेत्रीय

en: Flags
hi: झंडे

[ctx: Previously used emojis]
en: History
hi: इतिहास

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
hi: रिवाज़

[ctx: @action]
en: Clear Recents
hi: हालिया साफ़ करें

en: Add Smiley
hi: स्माइली जोड़ें

[ctx: @info:placeholder]
en: Search Emoticon…
hi: इमोटिकॉन खोजें…
