ktextaddons - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Google
hi: गूगल

en: Impossible to store language info.
hi: भाषा संबंधी जानकारी संग्रहीत करना असंभव है।

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
hi: त्रुटि: इंजन सिस्टम ने आपके कंप्यूटर नेटवर्क से संदिग्ध ट्रैफ़िक का पता लगाया है। कृपया बाद में अपना अनुरोध फिर से आज़माएँ।

en: Impossible to access to url: %1
hi: यूआरएल तक पहुंचना असंभव: %1

en: Cannot open file for downloading.
hi: फ़ाइल डाउनलोड करने के लिए नहीं खोली जा सकती.

en: CheckSum is not correct.
hi: चेकसम सही नहीं है.

en: Error during writing on disk: %1
hi: डिस्क पर लिखते समय त्रुटि: %1

[ctx: @title:window]
en: Vosk Plugin Settings
hi: वोस्क प्लगइन सेटिंग्स

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
hi: खोजना…

en: Download
hi: डाउनलोड करना

en: Delete
hi: मिटाना

[ctx: @action:button]
en: Update List
hi: सूची अपडेट करें

[ctx: @info:tooltip]
en: Update list of languages from network
hi: नेटवर्क से भाषाओं की सूची अपडेट करें

en: Error: %1
hi: त्रुटि: %1

en: Vosk
hi: मोम

en: Impossible to extract language
hi: भाषा निकालना असंभव

en: Language
hi: भाषा

en: Installed
hi: स्थापित

en: Installed Version
hi: स्थापित संस्करण

en: Available Version
hi: उपलब्ध संस्करण

en: Size
hi: आकार

en: Whisper
hi: फुसफुसाना

[ctx: @label:textbox]
en: Engine:
hi: इंजन:

[ctx: @title:window]
en: Configure Speech To Text
hi: स्पीच टू टेक्स्ट कॉन्फ़िगर करें

en: Speech to Text…
hi: भाषण से पाठ…

[ctx: @label:textbox]
en: Input:
hi: इनपुट:

en: Default
hi: गलती करना
