ktextaddons - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Symbols
it: Simboli

en: Activity
it: Attività

en: Objects
it: Oggetti

en: Nature
it: Natura

en: Food
it: Cibo

en: People
it: Persone

en: Travel
it: Viaggi

en: Regional
it: Regionali

en: Flags
it: Bandiere

[ctx: Previously used emojis]
en: History
it: Cronologia

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
it: Personalizzate

en: Clear Recents
it: Cancella recenti

en: Add Smiley
it: Aggiungi faccina

en: Search Emoticon...
it: Cerca le faccine...
