ktextaddons - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Impossible to store language info.
it: Impossibile memorizzare le informazioni sulla lingua

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
it: Errore: i sistemi del motore hanno rilevato traffico sospetto dalla rete del tuo computer. Ritenta la richiesta più tardi.

en: Impossible to access to url: %1
it: Impossibile accedere all'URL: %1

en: Cannot open file for downloading.
it: Impossibile aprire il file da scaricare.

en: CheckSum is not correct.
it: Il codice di controllo non è corretto.

en: Error during writing on disk: %1
it: Errore durante la scrittura su disco: %1

[ctx: @title:window]
en: Vosk Plugin Settings
it: Impostazioni dell'estensione Vosk

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
it: Cerca…

en: Download
it: Scarica

en: Delete
it: Elimina

[ctx: @action:button]
en: Update List
it: Aggiorna elenco

[ctx: @info:tooltip]
en: Update list of languages from network
it: Aggiorna l'elenco delle lingue dalla rete

en: Error: %1
it: Errore: %1

en: Impossible to extract language
it: Impossibile estrarre la lingua

en: Language
it: Lingua

en: Installed
it: Installato

en: Installed Version
it: Versione installata

en: Available Version
it: Versione disponibile

en: Size
it: Dimensione

[ctx: @label:textbox]
en: Engine:
it: Motore:

[ctx: @title:window]
en: Configure Speech To Text
it: Configura il riconoscimento vocale

en: Speech to Text…
it: Riconoscimento vocale…

[ctx: @label:textbox]
en: Input:
it: Ingresso:

en: Default
it: Predefinito
