ktextaddons - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Standard IO
it: IO standard

[ctx: @title:window]
en: Add Server
it: Aggiungi server

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
it: Nome:

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
it: Tipo:

en: Command:
it: Comando:

en: Arguments:
it: Argomenti:

[ctx: @action]
en: Add server…
it: Aggiungi server…

[ctx: @action]
en: Edit…
it: Modifica…

[ctx: @action]
en: Remove Server
it: Rimuovi server

en: Do you want to remove this server (%1)?
it: Vuoi rimuovere questo server (%1)?

[ctx: @title]
en: Remove Server
it: Rimuovi server

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
it: Cerca…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add Instance…
it: Aggiungi istanza…
