ktextaddons - en to ka translation catalogue (65 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
ka: შეცდომა არქივის მხოლოდ-წაკითხვის რეჟიმში გახსნისას.

en: Select Custom Writable Path
ka: ხელით მითითებული ჩაწერადი ბილიკი

en: Select Custom System Path
ka: ხელით მითითებული სისტემის ბილიკი

en: LibreOffice Autocorrection
ka: LibreOffice-ის ავტოკორექცია

en: KMail/Calligra Autocorrection
ka: KMail/Calligra -ის ავტოკორექცია

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
ka: "ჩანასაცვლებელი" სტრიქონი "მოსაძებნი" სტრიქონის ტოლია.

en: Add Autocorrection Entry
ka: ავტოკორექციის ჩანაწერის დამატება

en: &Modify
ka: &შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
ka: &დამატება

en: Import LibreOffice Autocorrection
ka: LibreOffice-ის ავტოკორექციის შემოტანა

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
ka: LibreOffice-ის ავტოკორექციის ფაილი (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
ka: KMail-ის ავტოკორექციის შემოტანა

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
ka: KMail -ის ავტოკორექციის ფაილი (*.xml)

en: Import Autocorrection File
ka: ავტოკორექციის ფაილის შემოტანა

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
ka: ენა შეიცვალა. გნებავთ კონფიგურაცია წინა ენაში შეინახოთ?

en: Save config
ka: კონფიგურაციის შენახვა

en: Please save changes before exporting settings.
ka: პარამეტრების გატანამდე, გთხოვთ, შეინახეთ ცვლილებები.

en: Export Autocorrection File
ka: ავტოკორექციის ფაილის გატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
ka: ავტოკორექციის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
ka: ჩანაცვლება და გამონაკლისები ენისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export...
ka: გატანა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import...
ka: &შემოტანა...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
ka: &დამატებითი ავტოკორექცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
ka: სიტყვების &ჩანაცვლებების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
ka: &ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
ka: &ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
ka: მოძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
ka: ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
ka: &გამონაკლისები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
ka: წინადადების ბოლოდ არ ჩაითვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
ka: ორი მაღალი რეგისტრის სიმბოლოს მიღება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
ka: &მარტივი ავტოკორექცია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
ka: ახალი წინადადების დაწყების პოვნა და დარწმუნება, რომ ის მაღალი რეგისტრის სიმბოლოთი იწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
ka: წინადადების &პირველი სიმბოლოს მაღალ რეგისტრში გადაყვანა
    (არ ეხება ქართულს. ინგლისური: "my house. in this town" გარდაიქმნება "my house. In this town")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
ka: ყველა სიტყვა მოწმდება ზოგად შეცდომაზე, როცა Shift ღილაკზე საჭიროზე მეტხანს უჭირავთ. თუ რომელიმე სიტყვას ორი მაღალი რეგისტრის სიმბოლო გააჩნია, ეს გამონაკლისები 'გამონაკლისების ჩანართზე' შეგიძლიათ დაამატოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
ka: გადაიყვანეთ &ორი მაღალი რეგისტრის სიმბოლო ერთი მაღალი და ერთ დაბალი რეგისტრის მქონე სიმბოლოებში
    (მაგ: PErfect ->Perfect)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
ka: დარწმუნდით, რომ ერთზე მეტი ჰარე არ აგიკრეფიათ, რადგან ეს გავრცელებული შეცდომაა, რომლის პოვნაც ფორმატირებულ ტექსტში ძალიან რთულია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
ka: &ორმაგი ჰარეების შეკვეცა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
ka: სტანდარტული ფრაქციის ნოტაციების უმეტესობა გადაკეთდება, როდესაც ხელმისაწვდომია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
ka: 1/2-ის ½-ით ჩანაცვლება....

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
ka: დღის სახელების მაღალ რეგისტრში გადაყვანა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
ka: აღმოჩენა, როცა ბმულს კრეფთ და მოგეწოდებათ ფორმატირება, რომელსაც ბრაუზერი იყენებს, როცა URL-ს კრეფთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
ka: &URL-ების ავტოფორმატი (HTML რეჟიმი)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
ka: როცა იყენებთ _ხაზგასმას_ ან *გასქელებას*, ტექსტი ქვედა ხაზებს ან ვარსკვლავებს შორის ხაზგასმულ ან სქელ ტექსტად გამოჩნდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
ka: ფორმატირებისას ავტომატური &გასქელება, გადასმა და ხაზგასმა (HTML რეჟიმი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st... with 1^st... (HTML mode)
ka: 1st-ის ... 1^st-ით ჩანაცვლება... (HTML რეჟიმი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
ka: ფრანგულ ტექსტში პუნქტუაციის ნიშნებამდე არაგადატანადი ჰარეების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
ka: ორმაგი ბრჭყალების ფრანგული ბრჭყალებთ ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
ka: &ბრჭყალების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
ka: &ორმაგი ბრჭყალების ტიპოგრაფიულ ბრჭყალებად გადაკეთება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
ka: ნაგულისხმებად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
ka: დამხურავ ბრჭყალი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
ka: გამხსნელი ბრჭყალი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
ka: &ერთმაგი ბრჭყალების ტიპოგრაფიულ ბრჭყალებად გადაკეთება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
ka: დამასრულებელი ბრჭყალები:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
ka: ბილიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
ka: სისტემის ბილიკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
ka: ჩაწერადი ბილიკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
ka: ხელით მითითებული სისტემის ბილიკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
ka: ხელით მითითებული ჩაწერადი ბილიკი:
