ktextaddons - en to nn translation catalogue (48 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
nn: Arkiv kan ikkje opnast i lesemodus.

en: LibreOffice Autocorrection
nn: LibreOffice-autokorrektur

en: KMail/Calligra Autocorrection
nn: KMail-/Calligra-autokorrektur

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
nn: Utbytingsteksten er den lik søkjeteksten.

en: Add Autocorrection Entry
nn: Legg til autokorrektur-oppføring

en: &Modify
nn: &Endra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
nn: &Legg til

en: Import LibreOffice Autocorrection
nn: Importer LibreOffice-autokorrektur

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
nn: LibreOffice-autokorrekturfil (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
nn: Importer KMail-autokorrektur

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
nn: KMail-autokorrekturfil (*.xml)

en: Import Autocorrection File
nn: Impoter autokorrekturfil

en: Save config
nn: Lagra oppsett

en: Export Autocorrection File
nn: Eksporter autokorrekturfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
nn: Bruk autokorrektur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
nn: Erstatningar og unntak for språket:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export...
nn: Eksporter …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import...
nn: Importer …

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
nn: A&vansert autokorrektur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
nn: &Bruk ordutbyting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
nn: &Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
nn: &Byt ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
nn: Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
nn: Byt ut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
nn: &Unntak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
nn: Ikkje handsam som slutten på ei setning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
nn: Godta to store bokstavar i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
nn: Legg til

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
nn: &Enkel autokorrektur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
nn: Oppdag når ei ny setning byrjar, og sjå alltid til at den første bokstaven er ein stor bokstav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
nn: Endra &første bokstaven i ei setning til stor bokstav.
    (Eksempel: «… huset mitt. i denne byen» til «… huset mitt. I denne byen».)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
nn: Ein vanleg feil er å halda «Shift»-tasten nede for lenge, slik at du får to store bokstavar. Dersom det finst ord som skal ha to store bokstavar, bør du leggja desse til i lista over unntak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
nn: Sørg for at det ikkje kan skrivast meir enn eitt mellomrom om gongen. Dette er ein vanleg feil, som er vanskeleg å oppdaga i formatert tekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
nn: &Hindra doble mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
nn: &Byt ut 1/2 … med ½ …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
nn: Skriv namn på dagar med stor forbokstav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
nn: Autoformater &Internett-adresser (HTML-modus)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
nn: Som standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
nn: Starthermeteikn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
nn: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
nn: Slutthermeteikn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
nn: Adresse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
nn: Systemadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
nn: Tekstmerkelapp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
nn: Skrivbar adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customSystemPathToolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customWritablePathToolButton)
en: ...
nn: …
