ktextaddons - en to nn translation catalogue (91 entries)

en: Detect language
nn: Oppdag språk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: English
nn: Engelsk

en: Chinese (Simplified)
nn: Kinesisk – forenkla

en: Chinese (Traditional)
nn: Kinesisk – tradisjonell

en: Dutch
nn: Nederlandsk

en: French
nn: Fransk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Russian
nn: Russisk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Azerbaijani
nn: Aserbajdsjansk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Belarusian
nn: Belarusisk

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tsjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Finnish
nn: Finsk

en: Galician
nn: Galisisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Haitian Creole
nn: Haitisk kreol

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Latvian
nn: Latvisk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Malay
nn: Malayisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Norwegian
nn: Norsk

en: Persian
nn: Persisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Yiddish
nn: Jiddisch

en: Search...
nn: Søk …

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
nn: Feil: Oppdaga mistenkjeleg trafikk frå data­nettverket ditt. Prøv på nytt seinare.

en: Error: Unable to find Bing credentials in web version.
nn: Feil: Fann ikkje Bing-brukardata i vevversjon.

en: Error: Unable to extract Bing key from web version.
nn: Feil: Klarte ikkje henta ut Bing-nøkkel frå vevversjon.

en: Error: Unable to extract Bing token from web version.
nn: Feil: Klarte ikkje henta ut Bing-pollett frå vevversjon.

en: Error: Unable to extract additional Bing information from web version.
nn: Feil: Klarte ikkje henta ut ekstra Bing-informasjon frå vevversjon.

[ctx: @title:window]
en: Configure Engine
nn: Set opp motor

en: Use Free License Key
nn: Bruk gratis lisensnøkkel

en: Api Key:
nn: API-nøkke:

en: Server needs Api Key.
nn: Tenaren krev ein API-nøkkel.

en: Server required Api Key
nn: Tenaren krev ein API-nøkkel

en: Server Url:
nn: Tenaradresse:

en: Server url is not defined.
nn: Tenaradresse er ikkje definert.

en: Error: Unable to find Yandex SID in web version.
nn: Feil: Klarte ikkje finna Yandex-SID i vevversjon.

en: Error: Unable to extract Yandex SID from web version.
nn: Feil: Klarte ikkje henta ut Yandex-SID frå vevversjon.

en: You used same language for 'from' and 'to' language.
nn: Du har brukt same språk som frå- og tilspråk.

[ctx: @title:window]
en: Configure Translator
nn: Set opp omsetjar

en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

en: Engine:
nn: Motor:

[ctx: @title:window]
en: Translator Debug
nn: Feilsøking for omsetjar

en: Save As...
nn: Lagra som …

en: Could not write the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
nn: Klarte ikkje lagra fila %1:
    Detaljert feilmelding: «%2».

en: Save File Error
nn: Feil ved lagring

en: All Files (*)
nn: Alle filer (*)

en: Translate...
nn: Set om …

en: Close
nn: Lukk

[ctx: Translate from language]
en: From:
nn: Frå:

[ctx: Translate to language]
en: To:
nn: Til:

[ctx: Invert language choices so that from becomes to and to becomes from]
en: Invert
nn: Byt om

en: Clear
nn: Tøm

en: Translate
nn: Set om

en: Debug
nn: Feilsøk

en: Configure
nn: Set opp

en: No network connection detected, we cannot translate text.
nn: Manglar nettverkstilkopling. Kan derfor ikkje omsetja teksten.

en: No network
nn: Manglar nettverkstilkopling

en: Translate error
nn: Omsetjingsfeil
