ktextaddons - en to nn translation catalogue (45 entries)

en: Any text to check.
nn: Tekst å kontrollera.

en: Replacement
nn: Utbyting

en: Online Grammar Information
nn: Grammatikkinformasjon på nettet

en: Check Again
nn: Kontroller på nytt

en: See on: %1
nn: Sjå òg: %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Grammalecte
nn: Set opp Grammalecte

en: General
nn: Generelt

en: Grammar Settings
nn: Grammatikk-innstillingar

en: Impossible to get options. Please verify that you have grammalected installed.
nn: Klarte ikkje henta alternativ. Sjå til at du har grammalected installert.

en: Python Path:
nn: Python-mappe:

en: Grammalecte Path:
nn: Grammalecte-mappe:

en: Python path is missing.
nn: Manglar Python-adresse.

en: Grammalecte path not found.
nn: Fann ikkje Grammalecte-adresse.

en: Grammalecte program file not found.
nn: Fann ikkje Grammalecte-programfila.

en: Grammalecte cli file not found.
nn: Fann ikkje Grammalecte-cli-fila.

en: Select Path
nn: Vel adresse

en: Asturian
nn: Asturleonesisk

en: English
nn: Engelsk

en: English (Australian)
nn: Engelsk (Australia)

en: English (Canadian)
nn: Engelsk (Canada)

en: Belarusian
nn: Belarusisk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Chinese
nn: Kinesisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlandsk

en: French
nn: Fransk

en: Galician
nn: Galisisk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Persian
nn: Persisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

[ctx: @title:window]
en: Configure LanguageTool
nn: Set opp LanguageTool

en: An error was reported: %1
nn: Feil meld: %1

en: An error occurred attempting to load the list of available languages:
    %1
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på henta inn oversikt over tilgjengelege språk:
    %1
