ktextaddons - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
pl: Nie można otworzyć archiwum w trybie do odczytu.

en: Select Custom Writable Path
pl: Wybierz własną ścieżkę do zapisu

en: Select Custom System Path
pl: Wybierz własną ścieżkę systemową

[ctx: @action]
en: LibreOffice Autocorrection
pl: Samopoprawianie LibreOffice

[ctx: @action]
en: KMail/Calligra Autocorrection
pl: Samopoprawianie KMail/Calligra

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
pl: Ciąg znaków "Zastąp" to to samo co ciąg znaków "Znajdź".

[ctx: @title:window]
en: Add Autocorrection Entry
pl: Dodaj wpis samopoprawiania

en: &Modify
pl: Z&mień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
pl: Dod&aj

en: Import LibreOffice Autocorrection
pl: Zaimportuj samopoprawianie LibreOffice

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
pl: Plik samopoprawiania LibreOffice (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
pl: Zaimportuj samopoprawianie KMail

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
pl: Plik samopoprawiania KMail (*.xml)

[ctx: @title:window]
en: Import Autocorrection File
pl: Zaimportuj plik samopoprawiania

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
pl: Język został zmieniony, czy chcesz zapisać ustawienia dla poprzedniego języka?

[ctx: @title:window]
en: Save config
pl: Zapisz ustawienia

en: Please save changes before exporting settings.
pl: Zapisz zmiany przed eksportowaniem ustawień.

[ctx: @title:window]
en: Export Autocorrection File
pl: Wyeksportuj plik samopoprawiania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
pl: Włącz samopoprawianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
pl: Zastąpienia i wyjątki dla języka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export…
pl: Wyeksportuj…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import…
pl: Zaimportuj…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
pl: Rozbudo&wane samopoprawianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
pl: Włącz zastępowani&e słów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
pl: Po&szukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: &Replace
pl: &Zastąp

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
pl: Poszukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
pl: Zastąp

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
pl: W&yjątki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
pl: Nie traktuj jako końca zdania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
pl: Dopuszczaj dwie wielkie litery w:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
pl: Proste sa&mopoprawianie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
pl: Wykrywaj kiedy nowe zdanie jest rozpoczynane i zawsze dopilnuj, żeby pierwszy znak był pisany wielką literą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
pl: Zamień automatycznie &pierwszą literę zdania na wielką literę
    (np. "mój dom. w tym mieście" na "mój dom. W tym mieście")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
pl: Wszystkie słowa są sprawdzane pod względem najczęstszych pomyłek przy dłuższym przytrzymaniu klawisza shift. Jeśli dwa wyrazy zaczynają się od wielkiej litery, wtedy te wyjątki powinny zostać dodane na karcie 'Wyjątki'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
pl: Zamień &dwie wielkie litery na jedną wielką i jedną małą.
    (np IDealnie na Idealnie)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
pl: Zapewnij, że więcej niż jeden ostęp nie może zostać wpisany, jako że jest to częsty błąd, trudny do znalezienia w sformatowanym tekście.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
pl: U&suń podwójne odstępy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
pl: Większość zapisów ułamków będzie przekształcanych, gdy jest to dostępne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2… with ½...
pl: Zastą&p 1/2 ...½...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
pl: Pisz nazwy dni z wielkiej litery

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
pl: Wykrywaj kiedy jest wprowadzany adres URL i wprowadź formatowanie, które odpowiada sposobowi w jaki przeglądarka internetowa pokazałaby ten adres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
pl: Formatuj adresy &URL (tryb HTML)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
pl: Kiedy używasz _podkreślania_ albo *pogrubiania*, tekst pomiędzy znakami podkreślenia albo gwiazdkami będzie zamieniany na podkreślony lub pogrubiony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
pl: Pogru&biaj, przekreślaj i podkreślaj (tryb HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st… with 1^st... (HTML mode)
pl: Zastąp 1st… wyrażeniem 1^st... (tryb HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
pl: Dodaj niełamiący odstęp przed charakterystycznymi znakami interpunkcyjnymi w tekście francuskim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
pl: Zastąp podwójne cudzysłowy cudzysłowami francuskimi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
pl: Własne &cudzysłowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
pl: Zastąp po&dwójne cudzysłowy cudzysłowami drukarskimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
pl: Domyślne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
pl: Cudzysłów kończący:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
pl: Cudzysłów otwierający:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
pl: Domyślne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
pl: Zastępuj &pojedyncze cudzysłowy cudzysłowami drukarskimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
pl: Cudzysłowy kończące:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
pl: Ścieżka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
pl: Ścieżka systemowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
pl: EtykietaTekstowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
pl: Ścieżka do zapisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
pl: Własna ścieżka systemowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
pl: Własna ścieżka do zapisu:
