ktextaddons - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: %1 replacement made | %1 replacements made
pl[0]: Wykonano %1 zastąpienie
pl[1]: Wykonano %1 zastąpienia
pl[2]: Wykonano %1 zastąpień

en: Check Spelling…
pl: Sprawdź pisownię…

en: Auto Spell Check
pl: Samosprawdzanie pisowni

en: Spell Checking Language
pl: Język sprawdzania pisowni

en: Speak Text
pl: Wypowiedz tekst

en: Nothing to spell check.
pl: Nic do sprawdzenia pisowni.

en: No backend available for spell checking.
pl: Brak silnika do sprawdzania pisowni.

en: Allow Tabulations
pl: Dopuść tabulację

en: No backend available for spell checking. Do you want to send the email anyways?
pl: Brak silnika do sprawdzania pisowni. Czy mimo tego chcesz wysłać wiadomość?

[ctx: @action:button]
en: Send
pl: Wyślij

[ctx: @action:button]
en: Skip
pl: Pomiń

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
pl: Zamknij

en: Close
pl: Zamknij

en: End of message reached.
    Phrase '%1' could not be found.
pl: Osiągnięto koniec wiadomości.
    Nie można znaleźć wyrażenia '%1'.

[ctx: @action:button]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @action:button]
en: Replace All
pl: Zastąp wszystkie

[ctx: Replace text]
en: Replace:
pl: Zastąp:

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
pl: Następny

[ctx: Find text]
en: F&ind:
pl: Z&najdź:

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
pl: Tekst do wyszukania

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
pl: Przejdź do następnego pasującego wyrażenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
pl: Przejdź do poprzedniego pasującego wyrażenia

en: Options
pl: Ustawienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
pl: Zmień zachowanie wyszukiwania

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Whole word
pl: Całe słowo

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Respect Diacritic and Accents
pl: Szanuj znaki diakrytyczne oraz akcenty

[ctx: @label:textbox]
en: Go to Line:
pl: Przejdź do wiersza:

en: Go
pl: Przejdź
