ktextaddons - en to pt_BR translation catalogue (15 entries)

en: Standard IO
pt_BR: E/S Padrão

en: Streamable HTTP
pt_BR: HTTP transmissível

[ctx: @title:window]
en: Add Server
pt_BR: Adicionar servidor

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
pt_BR: Nome:

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
pt_BR: Tipo:

en: Url:
pt_BR: URL:

en: Command:
pt_BR: Comando:

en: Arguments:
pt_BR: Argumentos:

[ctx: @action]
en: Add server…
pt_BR: Adicionar servidor…

[ctx: @action]
en: Edit…
pt_BR: Editar…

[ctx: @action]
en: Remove Server
pt_BR: Remover servidor

en: Do you want to remove this server (%1)?
pt_BR: Deseja remover este servidor (%1)?

[ctx: @title]
en: Remove Server
pt_BR: Remover servidor

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
pt_BR: Pesquisar…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add Instance…
pt_BR: Adicionar instância…
