ktextaddons - en to pt_BR translation catalogue (16 entries)

[ctx: @action]
en: Stop
pt_BR: Parar

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop
pt_BR: Parar

en: Pause
pt_BR: Pausar

en: Play
pt_BR: Reproduzir

[ctx: @title:window]
en: Configure Text-To-Speech
pt_BR: Configurar o texto para fala

en: Morning, this is the test for testing settings.
pt_BR: Bom dia, este é o teste para testar as configurações.

en: Test
pt_BR: Testar

en: Rate:
pt_BR: Taxa:

en: Pitch:
pt_BR: Timbre:

en: Engine:
pt_BR: Mecanismo:

en: Language:
pt_BR: Idioma:

en: Voice:
pt_BR: Voz:

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
pt_BR: Fechar

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
pt_BR: Configurar…

en: Engine has a problem.
pt_BR: O mecanismo está com problema.

[ctx: @title:window]
en: Text To Speech
pt_BR: Texto para fala
