ktextaddons - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Symbols
ro: Simboluri

en: Activity
ro: Activitate

en: Objects
ro: Obiecte

en: Nature
ro: Natură

en: Food
ro: Mâncare

en: People
ro: Oameni

en: Travel
ro: Călătorii

en: Flags
ro: Drapele

[ctx: Previously used emojis]
en: History
ro: Istoric

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
ro: Personalizate

[ctx: @action]
en: Clear Recents
ro: Curăță recente

en: Select Tone
ro: Alege tonul

en: Add Smiley
ro: Adaugă zâmbăreț

[ctx: @info:placeholder]
en: Search Emoticon…
ro: Caută emoticon…

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Other Emoji
ro: Alege alt emoji
